Živí mrtví - Série 6 (série)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2015, 12 h 18 min (Minutáž: 43–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Lauren Cohan, Danai Gurira, Lennie James, Sonequa Martin-Green, Alanna Masterson, Michael Cudlitz, Josh McDermitt, Christian Serratos, Melissa McBride, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, John Carroll Lynch, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Seth Gilliam, Jesse C. Boyd

Šestá série byla zatím největším zklamáním. Nemrtví jsou sice po vizuální stránce perfektní, ale zároveň se stávají nejnudnějším komponentem seriálu, protože kromě šourání, kousání a chrčení nemají, co nabídnout. Oživení by mohly přinést nepřátelské skupiny živých, jenže pak dochází na totální ignorování logiky a zdravého rozumu vůbec, navíc se objevují snahy uplatnit v praxi zásady zen buddhismu nebo hnutí hippies, takže už jen čekám, až začne Morgan zastrkovat do hlavní zbraní kytičky. Je vidět, že se základní téma dost vyčerpalo a vůbec by mi nevadilo, kdyby byla sedmá řada tou poslední.(23.4.2017)

Série, která po výborném "krysařském" úvodu dává opět větší prostor vztahům, což není pro The Walking Dead ta nejlepší cesta, ostatně už to bylo odzkoušeno v některých předešlých. I přes silné úvodní epizody zamrzí, že véčkaří neměli větší prostor, zajímavá skupina to rozhodně byla, i když poněkud šílená, ale kdo v tomto světě není. Prostor dostal jediný, aby bylo možno vysvětlit Morganovu novou životní filosofii. Samozřejmě se i zde objeví několik nových postav, z nichž nejzajímavější jsou Dwight a ano, Negan (o tom později), ale také celá nová kolonie Hilltop, která zprvu sice nenadchne, ovšem překvapení v budoucnu možné je. Co se kvality epizod týče, je na tom už dle zajímavých postav druhá polovina výrazně lépe. Tou nejlepší epizodou je bezpochyby devátá, stane se v ní mnohé zásadní a namísto lidských nepřátel zde opět dostávají větší prostor chodci. Následuje ji samozřejmě útok na jednu ze základen Spasitelů, opět výborně natočená akce a z vraždění spících zamrazí. Závěr je potom jedna velká silniční beznaděj a následné očekávané setkání... Negan je po guvernérovi další trefně obsazený záporák, rozdíl je v tom, že Negan bude mít podstatně větší popularitu. Závěrečné odpočítávání a hrůza v očích výborná. To, že jsme se nedozvěděli zamrzí, ale je to vlastně pochopitelné. Ono stejně, domněnky budou většinou pravdivé. 80%(1.5.2018)

No dobrá... kdybych měl nějak zhodnotit šestou sérii, tak je to toho moc. Předem chci říct, že pokud jste nadrženci na TWD, tak toho asi bude obsahovat spoilery. Nicméně budu asi hlavně hodnotit tu druhou půlku, kterou mám ještě nějak v hlavě. Hodně lidí tvrdilo, že druhá půlka dostane šťávu jako od Rauchu. Pravda je taková, že z celé té části byl (krom epilogu) jenom jeden díl fakt dobrej. V ostatních částech se opakuje jeden a ten samý problém a to ten, že autoři scénáře nevědí co dělat a tak dělají z některých postav kokoty. Tím byla v podstatě naplněna celá pátá série a to je něco na co ne moc rád vzpomínám. Postavy mají potřebu být filozofy, a tak melou totálně nepochopitelné sračky, které jenom člověka v mnoha (neříkám, že ve všech) případech spíše naštvou a donutí ho myslet nad tím, jestli tenhle seriál má vůbec ještě smysl. Třeba taková Carol. Chce odejít? Dobře, tak ať jde. Ale jestli chce umřít, tak... hej... pak se po ní honí půlka tlupy a přitom... sakra, i v Americe teče teplá voda do vany a prodávají žiletky. A pokud se nechce zabít, tak je zase problém v tom, že člověk ať se snaží sebevíc, tak stejně nepochopí, co postavy chtějí. Postavy mezi sebou nemluví, a když už, tak řeší věci, které by na téma nepadli ani mouchu na rozmázlé SPZce. Asi to je tím, že je mrtvá, ale i kdyby nebyla, tak to vyjde nastejno. Co se týče finále. Bylo dlouhé, ale strhující. Musím uznat, že posledních asi dvacet minut bylo dech beroucím, a i když seriál už nemám v takové oblibě jako před lety, ale tohle bylo vážně něco. Trochu atmosféru obarvil Steven Ogg, o kterém jsem si myslel, že je Negan, ale nevadí, jeho role rozhodně nebude špatná. Naopak. No, ale herec co přímo hrál Negana je taky špička. To se musí nechat. Jediná dojebávka je ta, že nevíte kdo byl vlastně obětován. Přijde mi to i lehce trapný, ale co člověk nadělá. Já asi vím, kdo bude ta obětina, ale neřeknu. No dobře. Nápovědka... známe toho klučinu už od prvního dílu.(4.4.2016)

Odlákat početné stádo zadržované v nedalekém lomu se podaří jen napůl, ale jde o tak zásadní misi, že ji musíme sledovat snad 6 různými pohledy. S dalším směřováním už mám ale trošku problém: Kvůli potenciální hrozbě Spasitelů se totiž "klaďasové" neštítí povraždit celý tábor spících lidí, které nikdy předtím nestřetli - a nezdálo se tudíž, že by byli všichni automaticky zlí.(7.4.2017)

Se skoro dvoutýdenním zpožděním se dostávám ke zhodnocení 6. série. No, alespoň, že vůbec někdy. Ta mě, popravdě, ze začátku nebavila. A to je co říct v případě TWD. Přišla mi mnoha epizodami příliš hluchá, protahovaná. Ano, líbil se mi pohled do příběhu, respektive původu smýšlení jedné z postav, taktéž uznám naprosto úžasný šok v druhé polovině, který jsem sám prožíval s postavami jako nějaký zlý sen, a co teprve to vyvrcholení, které otevřelo tak neskutečný cliffhanger, jaký v sérii ještě neměl obdobu. Ale kromě toho, prázdno. Zbytečně prázdno, zbytečně hlucho. A převršel situací, kdy téměř každá postava měla nějaký chytrý proslov. Tohle mi u TWD začíná hodně vadit. Ale se zajímavým vývojem situace se hodně těším už jen na začátek další série. 60%(16.2.2017)

• Melissa McBride

• - Zábery z mesta Alexandria sa natáčali v Senoii, štát Georgia, kde bolo tiež natočené fiktívne mestečko "Woodbury". Nebolo to vo Washingtone, ako si niektorí myslia. (molcan2)

• - Prvý diel seriálu, kde sú použité čierno-biele scény. (molcan2)

• - Greg Nicotero uviedol, že v tejto epizóde je najviac zombie komparzistov v porovnaní s akoukoľvek inou epizódou. (molcan2)