Kathryne

Škoda, moc velká škoda, že ten film nebyl tak dobrý jak sliboval trailer. Vizuálně super, ale ten příběh byl tak nějak nudný. Bylo mi jedno, co se stane vdalší minutě a byla jsem ráda, když film skončil, i když ten konec jsem trochu nepochopila. Bohužel tam zůstalo spoustu nápadů naprosto nevyužito.. ()

sharik002

mám hrozné dilema, jestli tři, nebo čtyři hvězdy. nekonec jen tři, protože se z toho dalo vytěžit mnohem víc a závěr se moc nepovedl. bylo to ale dobře natočené a vizuálně skvělé. sice to ve mě skoro nic nenechalo, ale i tak to určitě stojí za to vidět.. ()

eaglestar

Budu se opakovat po ostatních, -tohle mohl být fakt dobrej film. Bohužel není. Zezačátku strašně moc očekávání a jsem na pěti hvězdách, postupně mě začnou srát čachry s nastavením pravidel (fyziky) v tomhle nebo onom úseku (hoř ohníčku, plápolej, tupou sílu udolej) a jejich rádoby romantický, nudný vztah (kdy vlastně dělali ten sex?), no a mám čtyři. Závěr mě už nutí dát jen za tři. Ach jo, taková škoda. No a to ještě pomíjím tu záležistost s práškem. Já čekal, jak bude právě na nějakým tom lektvaru pracovat a on tam celej film běhá se závažím jak trotl. Jako debilní mi ještě připadlo, že v sociálkově tam dole jezdí zrovna v trabukách, žigulech a asi aji warbecách (krom toho jednoho "estébáckýho" Fordu). Opět nějaký kretén, který si řekl: no tak to uděláme jako východní blok, tam jsou přece samí nuzáci a špinďuráci. Ať jdou s takovou stratifikací do prdele. ()

Sekyn

Ztvárnění dvou gravitačně protilehlých světů mě nadchnul již v traileru. Vizuální zpracování a vůbec samotný nápad mi přišel super. Ani směr jenž představoval lásku dvou protinožců nebo-li spíše protihlavců, by nemusel být vůbec špatný, kdyby nebyl napsán tak nudnou formou. Zkrátka další trhák, který ztroskotal na špatném scénáři, který boří veškerou logiku i dobré nápady, které měl film přinést. A to již nezachrání ani celkem slušný výkon herců. Dávám tři hvězdy a to hlavně za vizuální podobu, která dokázala tak zblbnout mou hlavu, že jsem po filmu pořád hledal horní svět. ()

Revelate_17

Film má velice originální nápad - vytvořit dva světy tak blízko u sebe a stejně tak daleko. Dalo se z toho určitě vytáhnout víc, je škoda, že příběh nebyl více rozpracován. První polovina filmu pěkne plyne, nenašla jsem tam žádné hluché místo, těšíte se co bude dál a potom prásk - druhá část filmu je najednou hrozně osekaná, odbytá a nedomyšlená, což je obrovská škoda - tento film mohl být pecka! Za ten nápad a sympatické duo v hlavních rolích přesto dávám 4*, tak nějak si nemůžu pomoct, to létání jsem jim záviděla :-) ()

JerryPilsen

Velmi dobrý nápad i zápletka.Děj ale unilý až uspávající.Všechno se soustředí spíše na kontrast obou světů než na samotný milostný příběh.Konec nic nezachrání.Vše pozvedává jen výborný vizuál a efekty. ()

vixina

Keby som za toto vysolila nejaké prachy, tak by som sa cítila byť doslova okradnutá, takto mi nezostáva nič iné len sa tak cítiť z princípu(: Máme tu prepracovaný vizuál (Da Vinci a vizuálne efekty si tu podali ruku jedna radosť), ťahačov Kirsten a Jima (pre mňa osobne ešte Timothyho, samozrejme), to všetko na sci-fi pozadí... Takže som sa na jednu stranu tešila, ale zároveň som nemala veľké očakávania. Nuž, zostala som na záver trpko sklamaná. (---Spoiler alert---) Niekde pred koncom som si hovorila, že to snáď nemôže byť koniec, veď... Priatelia, toto nemalo žiadnu gradáciu! Neviem, asi som sa mala dojať a cvrknúť si už len z toho happyendu, ale niečo mi hovorí, že by sa tak nestalo ani keby som mala pred menzesom. Aj keby nič iné, v príbehu bolo toľko nezrovnalostí a postavy padnuté na hlavu, že by si jeden klopkal na čelo. (Keď už sme pri tom, kam sa podelo dodržiavanie biologických zákonov? Ako napríklad, keď gravitácia stiahne všetku krv do mozgu?) Nejako som ten podraz už potom čakala, ale aj tak to zabolelo. Ako som povedala - nemala som veľké očakávania, takže by mi na záver úplne stačilo akčné vyvrcholenie, ale takto..._____BTW: Preklad Eden na Eva je čistý prekladateľský fail, na to niet lepších slov. ()

FidoKuba

Jak může někdo mít tak super nápad na film a pak to takhle pos*at ?! Mohl to být film roku! MOHL! A na konec jsem z kina odcházel znechucen! Akce? Tak 8 minut z celeho filmu. Jinak nuda, nuda, nuda! Ty světy proti sobě - krása! A tím celá krása filmu končí. V průběhu filmu se pořád ptáte: PROČ? JAKTO? Film měl zůstat ještě měsíc v dílně a tyhle nedostatky vyřešit! Posledních 10 - 15 minut filmu mě natolik zklamalo, že nemůžu dát víc jak **. Bohužel! Zklamanost nad zklamanost! ()

Abin_Sur

Nevím, jestli scénář k tomuto filmu psal někdo pod vlivem nějaké silně halucinogení drogy, ale vypadalo to tak. Ne, že by film nebyl dobrý, ba naopak, byl ve všech směrech originální a nápaditý, ale nechápu, jak může někdo napsat něco tak složitého. Není to tak, že by film nešel pochopit, opravdu jde (u některých lidí je nutné dlouhé přemýšlení nad souvislostmi (to není můj případ :D)). Scénáristovi patří můj velký obdiv, protože musel mít opravdu velikou fantazii a představivost ()

bobo36

Moc hezká sci-fi pohádka, která ale ode mě nemůže dostat více jak 3 hvězdy a to hlavně kvůli ohranému tématu. Kolikrát jsme tu měli zamilovaný pár, který nemůže být spolu. Mezi Kirsten a Jimem to doopravdy jiskří, vždy když se dostali oba dva na plátno, tak jsem jim to vážně věřil. Moc se mi líbila ta možnost paralelních světů, výborná myšlenka a v kině to na mě vážně fungovalo. Jenže tohle prostě nestačí, z tohohle tématu a možností mohlo být něco mnohem více, než jen pouhá oddechová romance a to mě strašně mrzí. A ten přesládlý konec si také mohli odpustit s těmi důsledky. Buď se mělo více přitvrdit na pilu a zpracovat trochu složitější výpravnou romanci, nebo se to mělo brát ještě více odlehčeně jako pohádku, takhle to na mě působí jako polotovar. Ale na jedno shlédnutí splnilo očekávání a já jsem se bavil. ()

Mazmen

Na zpracovaní bych nějaké menší výtky našel, ale 1 * přidávám za geniální nápad. Pro mě velké překvapení posledních let. ()

Googooplexer

Ruku hore kto ten film dopozeral. Tak nič, ruky dole, vlastne nie, hore. Radšej si všetky ruky strčte do prdele a nedávajte ich ani hore ani dole. V tomto filme bolo všetko opačne, osvetľovač písal scenár, režisér sa staral o švédske stoly, zvukár robil kameramana a upratovačky hercov. Bolo to úžasné. Dávam 5 upside down hviezdičiek. Hurá. ()

natyx

"Jak zahodit svůj potenciál", tak by se to spíš mělo jmenovat.Tento film mohl být strašně dobrý, ale přesto v kinech vidíme film, na který si za týden ani nevzpomenete. Originální nápad, který by se dal ještě trochu víc rozvést a vymyslet úplně nový příběh a byl by to velice zajímavý film. Místo toho je příběh nudný, nic neříkajíci a hlavně úplně tuctový. Škoda, škoda, škoda... Ale bohužel mi někdy přišlo, že to hercům taky došlo, že to bude blbost. A neměli žádnou vůly to napravovat, spíš to jenom zhoršovali, aspoň nějaké emoce do hraní by dát mohli. ()

Kanal

Celkem zajimávý snímek s velice dobrým nápadem, který bohužel nebyl dohtáhnut úplně do konce dle mého očekávání. Film jsem viděl ve 3D a pohledy na oba světy naráz byly opravdu krásné. Film po vizuální stránce je opravdu úžasný. Bohužel trailer mě navnadil na mnohem více. Asi jsem na konci čeka více akce při snaze chytit Adama jakožto vetřelce ve druhém světě a možná mi přišel konec moc pohádkový. Rozhodně, ale ještě nikdo nepřišel s podobným námětem pro film, za to dávám filmu plus. (65%) ()

Liya

Nechápu tak nízké hodnocení!! Nádherný film, který pohladí po duši. Vizuálně úchvatný, myšlenka o obrácených světech je velice originální a její zpracování nemá chybu. To vše dokresluje moc pěkná hudební stránka. Příběh je milý a hlavní hrdinové jsou více než sympatičtí. Co víc chtít? A že je tam pár logických nesrovnalostí? No a? Na tenhle film je třeba se dívat srdcem. A kdo to neumí, o moc přichází :)). ()

Moco

Snímek se nedrží obvyklého archetypu zamilovaných dvojic, ale spíše na jeho pozadí vykresluje hlubší a širší témata. Dvě protichůdné síly jinu a jangu, společenské vrstvy, rozdílnost povah muže a ženy, propasti mezi lidmi ve společnosti a jejich sbližování, překonávání překážek, sjednocování, hledání společné cesty, dosahování spojení a harmonie a tak podobně. To vše ve snímku Juana Diega Solanase naleznete. Pokud použijete dostatek fantazie :) Metaforické jsou například vztahy mezi Adamem a lidmi z druhé planety. Ti, kteří chodí vzhůru nohama, jakoby znázorňovali vyšší a bohatší společenskou vrstvu. Snímek Paralelní světy působí svojí metaforou společenských vrstev podobně trefně jako snímek Vyměřený čas od režiséra a scénáristy Andrewa Niccola. Škoda jen, že řada recenzentů snímek pravděpodobně pochopila z příliš mělké a úzké perspektivy. Také v něm podle mě někdy hledali něco, co ani tvůrci nechtěli prvoplánově sledovat a samozřejmě to tam neobjevili. Na snímek rozhodně stojí za to zajít a neklást fantazii meze. ()

Evziiik

Nádhera! Jediné, za co strhávám hvězdu a co mi trošku vadilo, bylo, že jsem se ve všech těch záplavách mrakodrapů a budov ztrácela a celkově to prostředí bylo docela nepřehledné. S tim by se možná dalo něco dělat, trošku víc si pohrát. Každopádně jako nápad super. Navíc Jim v hlavní roli, rozhodně mě film nezklamal, ani nenudil. Spíš potěšil a pobavil a vůbec... miluju tyhle scifi fantazie ()

LooLaa odpad!

Po úvodním zhovadilém monologu o dvojí gravitací a blbostech o "mostech", který se tvářil tak vážně a cool a pořád ne a ne skončit, a tím film potápěl víc a hlouběji, jsem to chtěl radši vypnout. Nicméně, měl jsem čas, tak proč to nezkouknout! Po 25 minutách jsem zjistil, že mi to fakt nebaví a z "nezkouknout?" se stalo "neskousnout!". Filmů kde jsou scény přesně jdoucí po sobě a tvořící takový prequel celé zápletce, kde nejprve uvidíme chudý "gang" malých nic netušících dětí, smějící se a skotačící téměř mezi odpadem a výkaly, vystřídajíc záběry na fabriku, kde dospělí pracují 25 hodin denně 8 dní v týdnu za to, aby měli vůbec šanci "žít"a nad tím vším se tyčící obrovský monument, ať už je jakýkoliv, jsem fakt už viděl mraky. I Upside down se takto nastínil, aby podpořil jediný aspekt, na kterém je celý film postavený - chudoba kontra bohatství kontra láska. .., Takže když pomineme ten fakt, že hlavní hrdina si na sebe oblíkl antihmotu o něco těžší než vlastní hmotnost proto, aby byl přitahován k jinému světu, stejně jako bychom byli my tahání vzhůru nohama lanem, a vůbec mu nezčervenala hlava! Fakt vůbec. Tak kde jsme =D. Přemýšlel jsem, že bych to zkusil, ale sem moc líný. S určitostí však vím, že mi by minimálně po pár minutých určitě zčervenala. Máme tu jen kýč za kýčem, k tomu všemu ještě špatně napsanou romanci, blbost za blbostí. Vůbec nejhorší je ta nepřirozeně nachová, nabubřele fádní jediná barva "medíku" v už tak studeném filmu. I po virtuální stránce mám jiné favority. ()

Forbidensiren

Zajímavej film s krásným příběhem,nechci se pouštět do podrobných rozborů jako jiní co ten film haní ale já jsem si to užil od začátku do konce. ()