salalala

Moc mě mrzí, že se budu opakovat, ale nejde to jinak. Stejně jako většina zdejších komentářů i já říkám, že jde o promarněný potenciál. Co je Solanasovi platné, že vizuál je fantastický a dokáže ho několika epickými záběry prodat, když vypráví triviální a milionkrát viděný příběh, který prostě nic nového nepřinese. Navíc si podkopává nohy tím, že na začátku vytyčí tři zásadní pravidla (která tedy mimochodem jsou tak rychle vyřčena, že je divák ani skoro nestačí přečíst, natož se v nich zorientovat), aby si s nimi v průběhu filmu hrál tak, jak se mu to hodí. Přiznám se, že to, jak funguje gravitace, jsem absolutně nepochopil, protože mi přišlo, že je to pokaždé jinak. Konec to bohužel všechno dost pohřbí a je nechtěně směšný, protože opravdu působí dělaný hodně narychlo, aniž by někoho zajímalo, co se dělo předtím. Naštěstí tu jsou kvalitní herci, kteří dělají, co mohou. Sturgess je sympaťák a oplývá slušným charismatem, Dunst si uhraje svoje, i když je tu na můj vkus moc nalíčená a chemie mezi nimi nefunguje úplně dokonale, pořád umí. Timothy Spall je asi nejlepší a nejzábavnější. Dvakrát škoda nedomyšleného příběhu, protože je vidět, že Solanas si věří a vizuál dokáže naservírovat famózní. Celkově vzato jde o průměr, nic víc, nic míň. 60% ()

Derek

dobry napad utopeny v totalnej demencii scenara (co je cloveku jasne hned na zaciatku ked je nuteny pocuvat otrasny voiceover vysvetlujici vsetky pravidla a zakony, ktore su neskor i tak porusene...) a neschopnosti mladeho rezisera dat filmu nieco navyse nez len pekny vizual... ()

Falconica

Když se snoubí svěží neotřelý nápad s klasickou, ale nenásilnou a něžnou romancí. Celý film mi přišel jako jedna velká metaforická báseň. nehroťte tolik nedoladěný nelogický detaily, zaprvý tohle by ani ve skutečnosti a do detailů vyladit nešlo...teda aspoň ne naší známou omezenou fyzikou, zadruhý...o tom ten film neni. Je to symbolismus. ()

gegina31

Já mám opravdu ráda všelijaké takové sci-fi romantické ptákoviny. Ale tohle mě nudilo. Podle mě to nebylo dobře natočený a takovéhle téma by nejspíš zvládl jiný režisér lépe. ()

dom156

Zajímavý nápad na protichůdné světy na jedné planetě. Film jsem viděl už vícekrát a konečně jsem se rozhoupal napsat recenzi. I po několikátém shlédnutí mohu konstatovat celkem zajímavý děj, který je dobře rozvrstvený a také musím uznat, že casting a tudíž z toho vyplívající osazen dvou hlavních herců není úplně trefa do černého. I přesto bych film zhodnotil jako nadprůměrný nápadem a vykreslením. Doporučuji. ()

Vědma

Je to škoda, vytvořit tak zajímavé světy, zajímavou atmosféru, kavárnu skoro jako Restaurant na konci vesmíru a do toho všeho dát slovy jednu!! zajímavou postavu. A to sice toho Timothy Spalla, který tak dobře hraje hnusné záporáky - a ejhle, on umí hrát i kladné postavy - a dobře. Jinak ústřední dvojice byla nesourodá, neladilo jim to a to co mělo být snad napínavé ( průniky Adama do světa "nahoře"), bylo jenom únavné a otravné. Snad mimo pád z moře do moře. Prostě úsměv Jima Sturgesse by jindy možná hodnocení zvedl, ale tohle už je asi třetí sci-fi, které mrhá vynikajícím nápadem a to je mi líto. ()

grogodil

Jde to, dře to. Žiadne veľké sci-fi, práveže najošúchanejšia rozprávočka o tom ako láska chudobného otrhanca a bohatej princeznej všetky úskalia prekonala. Akurát to máme zasadené do atraktívneho futuristického prostredia, ktoré je ale iba taký pekný vyčančaný obal, aby sa mali oči na čom popásť, keď už mozeček neustále protestuje. Všetko ostatné totiž dre. Keď už si vymyslím svet(y) s vlastnými gravitačnými zákonmi, prečo ich v každom druhom zábere porušovať? Resp., prečo ony "pravidlá hry" už teda nenavrhnúť, neupraviť podľa potreby a neodprezentovať na začiatku filmu tak, aby všetko sedelo? Lebo tých otravných detailov typu "prečo sa fľaša od susedov aktivuje až po otvorení?", alebo "akým zázrakom jej dokázal hodiť lano na druhú stranu?" sa s pribúdajúcimi minútami nabaľuje do čoraz viac otravnejších rozmerov, až to "korunuje" vyslovene stupídna záverečná "Cliffhangerovská" scéna. Na začiatku písania komentáru som chcel ešte zaokrúhliť nahor aspoň pre moju slabosť ku Kirsten, ale nie - 2 hviezdy, viac si to nezaslúži. To by musela ukázať viac, než úsmev, aby to vytiahla nahor na tretiu :-D ()

Dont

Na neúspěchu filmu nese hlavní podíl viny scénárista, který zřejmě nejen mě nedokázal zcela přesvědčit o osudovosti vztahu Adama a Eden, o závěrečném "kolapsu" ani nemluvím. Lepší režisér by z toho asi také dostal více. Příjemný byl projev obou hereckých hvězd, který perfektně seděl do pohádkového stylu Paralelních světů, Jima Sturgesse bych chtěl ale někdy vidět v roli záporáka, zatím se mi to nepoštěstilo… :-)) Vizuál velmi kvalitní a nápaditý, fyzikální zákony popřeny snad všechny, což by nevadilo, kdyby se film prezentoval čistě jako fantasy pohádka, bez důkladného vysvětlování fungování gravitace na začátku a zdánlivého lpění na těchto pravidlech po celou dobu snímku. Paralelní světy neurazí, ale ani nenadchnou. ()

Dubro

Napriek úpornej snahe vypátrať vo filme Evu, spomínanú v obsahu, som neuspel a navyše sa mi do cesty neustále plietla Kirsten Dunst v úlohe Eden. Popri pátraní po Eve neušla však mojej pozornosti skvelá práca grafikov, nadpriemerné herecké výkony (samozrejme okrem Evy) a dokonca ani tá skutočnosť, že s ďalším svetom nad hlavou úpal nehrozí a predajnosť opaľovacích krémov tipujem tak na ochranný faktor 5. Aj bez Evy je to však príjemné, romantikou presiaknuté sci-fi s dobrými nápadmi. 80% ()

Linda.csfd

Naprosto skvělá, dokonalá myšlenka, úžasný záběry na krajinu a prostředí, akorát ten příběh trochu pokulhává. Neustále jsem musela přemýšlet nad tím, jestli to ve filmu nemají vlastně "blbě". Nejsem taky úplně nadšená z toho, když se celá zápletka filmu vyřeší v posledních dvou minutách. Ale za ten nápad a za ty úžasné záběry si dovolím dát 3*. ()

fmash

Slzopudnost, utahanost, přeparadoxovanost a jiné libůstky, to vše v kombinaci s krajně nesympatickým hlavním hrdinou. Vizuální parádičky mi to nevynahradily ani náhodou. ()

GILLWANDER

Zaujímavý film i prvotná myšlienka a celkový nápad bol originálny, vizuálne možno trošičku prehnané ale i za to boli scenérie prekrásne. Možno to bolo miestami pochmúrne, farby nehrali vždy svoju úlohu, občas sa dej vliekol a scenár ponúkol pár chýb ale stačí sa nad týmito drobnosťami povzniesť a máte príjemný filmový zážitok. Bavil som sa, miestami som zatajoval dych. Vydarený film, s troškou pomocou by to bol aj veľkofilm. Koniec koncov som opäť videl film, ktorý za zhliadnutie stál. 70% ()

Fíla

Celou dobu si říkáte, že z toho může být opravdu velice dobrý film. Celou dobu Vás filmaři lanaří dějem a ukazují vím jak to v Dolním a Horním světě chodí a jak se můžete dostat do problémů. Tak jsem chvíli uvažoval mezi čtyřmi a třemi hvězdami, ale když si vezmu ten konec, tak ten to jasně podtrhl na tři! Nechápu, jak něco, co se takhle rozvíjí pak nesmyslně hned skončí. Jsem si svými 60% naprosto jistý, že je to tak správně, bohužel, ale je to tak. ()

Kosmik

Velmi originální fantasy nápad natočený jako lovestory. Otázka zní, jestli zrovna tento žánr je pro stavbu příběhu odehrávajícího se ve dvou světech proti sobě nejideálnější. ()

tufr

Love Story ve sci-fi kabátě, která neurazí !!! Dalo by se z toho vytřískat asi i víc, ale good ... 65% ()

berusche

Nerada přihlížím takovým ptákovinám, omlouvám se, ale můj filmový vkus prostě stárne a nenechá se zblbnout takovou lacinou podívanou, která končí nelogickým happyendem. Hlavní hrdinka se taky nejmenuje Eva, teda, aby se tu někdo nenechal zmást, že to snad může mít hlubší smysl. A ačkoli je to filmařsky vcelku zvládnuté, obavám se, že tady byl potenciál zabit. ()

applause

Dříve se mi tento film líbil více, nyní už ho tak úžasným neshledávám. Je to dobrý nápad s romantickým příběhem, který Vám ale nic nedá. Chvílemi mi přišlo, že byl i děj zbytečně natahován a trochu jsem se nudila. Je to pohodový film na večer v televizi, ale nic víc za tím nehledejte. ()

easaque

+2* I romantické filmy nemůžou ustrnout jen na Zemi a hledají si cestu i k fanouškovi sci-fi žánru. A protože se k této komunitě hlásím a nejsem úplný cynik, tak jsem neodolal a vyzkoušel. Nezapomněl jsem vypnout logické myšlení a mohl se ponořit do vyfantazírovaného světa, kde protinožci na sebe stále vidí, ale odpuzují se jako magnety se stejným pólem. Ale samozřejmě je láska silnější a překáná všechno i přírodní zákonitosti. Romantici si přijdou na své a ostatní asi budou skřípat zuby. Já to dal dohromady a vyšly mi z toho hezké dvě hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ilemas

Neuvěřitelně praštěný pohádkový zamilovaný příběh z praštěného prostředí s pěkným vizuálem plným nesmyslů. Nápad paralelních světů je sice dobrý, ale kdyby byl vědečtěji pojat s lepším příběhem. ()