Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

swamp

Daniel Alfredson bohužel nedokázal kvalitativně navázat na první díl režiséra Nielse Ardena Opleva. Knihu jsem zatím nečetl, tudíž nedokáži říct, zda je chyba na jeho straně, či na straně Larssona. Opět se setkáváme s Mikaelem a Lisbeth, ale chemie mezi nimi již tak dobře nefunguje, a to především z toho důvodu, že nejsou na plátně téměř vůbec spolu. Celý snímek je spíše rozvleklý a závěr není dosti napínavý.. snad se režisérovi podaří ukončit trilogii lepším způsobem. ()

Slartibarkfast

Pokračování napínavé krimi ze Švédska. Na první díl přímo nenavazuje a je poněkud slabší. Není tak dějově poutavý a detektivní hlavolamy jsou poněkud strohé. Celkově se tu po ničem příliš nepátrá a vesměs jde o přímou akci. Nicméně jde opět o zdařilý a originální kousek, který ani přes svou délku nenudí. Trochu jsem se pousmál při scéně s hrobem, která vypadá trochu přehnaně, ale i tak si film udržel vysokou úroveň a bavil. Hodnotil bych to tak mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale jako součást trilogie dávám vyšší. 75% ()

PetrPan

Zpočátku velmi bez náboje, nedivím se nižšímu hodnocení, navíc příběh je daleko přímočařejší a jednodušší, nicméně Noomi Rapace coby Lisbeth je natolik božská, že na to všechno kašlu:) ()

nash.

Ono ani románové pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy nebylo v porovnání s prvním dílem nijak extra výjimečné, ale jeho filmová verze je katastrofální. Jako by se parta fandů rozhodla natočit amatérskou adaptaci aniž by tušila jak na to. Vinou nezvládnutého krácení musí pro diváka neznalého předlohy být příběh zcela nepřehledný, kodrcat kupředu naprosto nepochopitelnými zákrutami a postavy konat zcela nesmyslně. Navíc chybí atmosféra, chybí napětí, chybí plynulá gradace, chybí silné momenty, Lisbeth má sice pár působivých chvilek, ale celkově ztratila charisma, většina z nových a v knize výrazných postav byla odsouzena do role nepodstatných a nezajímavých štěků, a navíc mám pocit, že nečtenář vůbec nemůže pochopit o čem ten film vlastně je a proč se to či ono vlastně děje. ()

Slarque

Vše stojí na jediné zajímavé postavě, kterou je Lisbeth Salanderová. Film vypadá takřka jako televizní inscenace, scénář působí nelogicky a vrcholem všeho je padouchův poskok, který vypadá jakoby vyskočil z nějaké bondovky, ale tady chtějí, abychom ho brali vážně. Po slušně rozjeté jedničce takový detektivně seriálový průměr. :( ()

Tomco

Stále veľmi zaujímavé, ale čo má znamenať tých dokurv..ených záverečných desať minúť? Štýl béčkového hororu, keď mŕtve postavy vstávajú z truhiel mi moc nesadol.. Skoro som dal o dve hviezdy menej.. všetko zachraňujú prvé dve hodiny. ()

iamek

slabší než díl první, ale beru to jako spojku před závěrečným finále. Námět zní dobře takže se těším na posledni díl téhle skvělé triologie. ()

klerik

Značne odlišný film ako "jednotka". Nemožno príliš zrovnávať. Oveľa "čistejšia" réžia, krajšie zábery kamery, priamočiarejšie rozprávyný príbeh, viacero vedľajších postáv... Je to asi rovnaký rozdiel ako v prípade PURPUROVÉ RIEKY vs. RÍŠA VLKOV, a nehovorím o rozdiele v kvalite (aj keď nepatrím k tým, čo by videli medzi PR a RV až taký velký kvalitatívny rozdiel). A mne sa toto možnože páčilo aj viac ako Dievča s dračím tetovaním. Príjemný triler o jednoduchej pomste, ktorý je rozprávaný trochu obšírnejšie - ukážka viacero spôsobov ako sa dopracovať k "vrahovi". Kriminálna časť opäť nie je žiadny zázrak, ale tie veci okolo (minulosť Lisbeth, téma prostitúcie) tomu dávajú originálne vyznenie. Nie som nejaký extra fanda tejto série, téma boja proti systému ma až tak nehecuje, severská atmosféra sa mi tiež nezdá až tak využitá, dokonca nie som nijako extra unesený z hlavnej antihrdinky... Som však stále viac unesený z Noomi Rapace. Americký remake nebude mať šancu... ()

Chrustyn

Po výborném prvním dílu, který byl standardní thrillerovou detektivkou o pátraní po tajemné vraždě je druhý díl i přes kratší stopáž výrazně pomalejší a po všech stránkách slabší. Stále se jedná o slušný film, který dokáže zaujmout ale celkově mi přišel dost roztěkaný a možná až zbytečně překombinovaný. ()

lola3121

Možná to nebylo tak dobré jako první díl, ale pořád to bylo hodně dobré. Opět přesně podle knížky (no skoro přesně), ke kill billovské scéně vyhrabání z hrobu bych měla pouze připomínku, že Uma byla víc umazaná od hlíny, a to byla prosím v rakvi, na rozdíl od Lisbeth. S třetím dílem počkám, až dočtu knížku. ()

VenDulin85

Musím říct, že jsem se ze začátku musela nutit, abych "nezměnila program", protože po parádním tématu Mužů, kteří nenávidí ženy, mi to nepřišlo tak atraktivní. Nicméně, poznenáhlu, ovládla pole Lisbeth a pomalinku jsem začala být nadšená. Jak tak člověk pozoruje a získává další informace, tak chápe, proč ta holka dělá, co dělá. A fandí jí. Teď samozřejmě rychle sehnat poslední díl tohoto triptychu, a jedem! (jednu hvězdičku z plného počtu přece ale jen strhávám, protože... z jedničky jsem byla absolutně v šoku, dala jsem si ji do topky, z některých scén mi bylo špatně- ale právě to všechno dohromady bylo zajímavé, dvojka ubírá plyn, ale jen trošku..) ()

jojinecko

3,5*/5...Chápem to relatívne nízke hodnotenie, pretože pri porovnaní s vynikajúcim prvým dielom je dvojka slabšia po všetkých stránkach a človek podvedome veľa očakáva. Girl Who Played with Fire je kvalitým krimi, hoci nie tak temným, nie tak atmosferickým a tak pútavým...To čo mi vadilo najviac boli tri nepochopiteľné (v rámci deja a psychológie postáv) logické lapsusy (nechcem spoilerovať), ktoré narúšali dôveryhodnosť a snahu o sofistikovaný triler... Ale aby som nebol len kritický- pozerá sa na to výborne a správna dávka napätia sa opať dostaví. A tešim sa na posledný diel...:) ()

Flakotaso

Po výborném prvním dílu mě tohle docela nepříjemně překvapilo. Ani první díl se samozřejmě nedal porovnávat s knihou, ale všechno tam fungovalo-režie, napětí, realistické vyšetřování. Zato tady není skoro nic. Působí to opravdu spíše televizně a hrozně zkratkovitě. Pro toho, kdo nečetl román, to musí být čiré utrpení, protože ze samotného filmu vůbec nepochopí vo co gou. ()

Roman.Ticka

Teď to byla vyloženě variace na knihu, kterou jsem nečetla. Protože tolik zvláštností, úchylek, zmrtvýchvstání, rodinných prokletí a "náhod" život jen tak nevymyslí. Každopádně potěší známé prostředí a známí herci, sympatický Michael a Noomi opět potvrdila nejlepší volbu pro rozervanou Lisbeth, mimochodem nejsympatičtější postavu. Ostatním nedala téměř šanci, ale i tak o napětí a emoce nebylo nouze. Další silná kriminálka se vším všudy. Výsledek se neminul účinkem jak diváka zaujmout a filmově nasytit. Nádherný byt s výhledem bych brala okamžitě. ()

honajz

O chlup lepší než první, snad i proto, že už se tolik nehraje na sociální tepání společnosti, ale obyčejné lidské hledání svého já a identity (což u téhle holky mohl být problém, ale dnes by byla za hvězdu moderních snah o x pohlaví), kde vadí ten rambovský závěr, na který by vlastně i Rambo jen koukal s otevřenou pusou. Ještě že ho nestřelila mezi dveřma, když ji šel zachránit. ()

GigaPudding

Nevěděla jsem proč hodnocení pokračování výborného Muži kteří nenávidí ženy najednou tak klesá, i když tam je pořád Lisbeth a tak :). A nevím to doteď, protože sice to není taková pecka jako první díl, ale nový případ pro Lisbeth a Mikaela Blomkvista je pořád slušně napínavý, i když je maličko podivně zamotaný, což se nedá popisovat, protože by to nešlo bez spoilerů :). Každopádně atmosféra tu pořád je a pořád tu jsou i nápady jak udělat výborný thriller bez toho, aby musel být nějak až příliš explicitní nebo využíval násilí nějak účelově. Je to přímočařejší a už to není tak pěkně rozvrstvené jako v prvním díle ale každopádně je tu Lisbeth :), která to může vytáhnout vysoko i bez extravagantního účesu nebo image, je tu Mikael Blomkvist a je to navíc ještě ke všemu zábavné, takže i když to není taková pecka, tak přinejmenším na ty čtyři hvězdičky se to vytáhne úplně v klidu. Navíc ve všech dílech téhle série je taky svěží skandinávské prostředí se starými městy i novou zástavbou a taky krásnou přírodou, ale přitom bez nějakého příliš sluníčkového počasí nebo podobně, takové evropské prostě a to je dobře, protože zas tak často se ke mě nedostanou thrillery takhle dobré, ale přitom z evropy :). ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013