Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Cong

John Michael McDonagh nemá takovej talent jako jeho brácha Martin, ale v rámci komediálního žánru jde pořád o slušnej nadprůměr. Brendan Gleeson je "správnej řízek" a jeho postavě nejde nefandit, Mark Strong opět v roli záporáka a opět bodující( tentokrát až s filozofickým přesahem :)). Zkrátka fajn chuťovka "Made in Irsko", která zkrátí čekání v mezidobí mezi In Bruges a Seven Psychopaths. ()

laepus

Úžasná věcička - jedno z nejpříjemnějších překvapení roku 2011 - nechápu, jak na tenhle skvost mohli akademici zapomenout... ale vlastně chápu - oni jsou amíci a tohle je evropský a zvlát irský film :) Brendan Gleeson opravdu zraje jako víno a je jisté, že pokud si bude role pořádně vybírat, tak ho nějaký životní úspěch ještě čeká... a pokud náhodou ne, i tohle už mu stačí, aby si po kariéře mohl říct: "Tohle byl můj nejlepší film!" :) Suchost a hláškovitost tohoto filmu nic nepřekoná, snad jen jeho westernový závěr... :) ()

Santino7

Už nejaký ten čas som pevne presvedčený, že britská (resp. írska) kinematografia je niečo presne podľa môjho gusta. No a takéto kúsky mi to len potvrdzujú a za každú jednu ďalšiu som len a len rád. Opäť dokonale absurdný (typický ostrovný, t.j. čierny) humor, viac než vydarené obsadenie (duo Brendan Gleeson a Don Cheadle tu zafungovalo skutočne skvelo, pričom najmä Gleeson je vo svojej roli miestneho "posledného nezávislého" policajta skutočne perfektný), príjemná atmosféra prešpikovaná mnohými fajn hláškami ("jsem Ir, rasismus je součásti naší kultury..."), žiaden prehnane rušivý element - no skrátka, čo viac si človek môže priať?:-) Pekné dedinské prostredie Írska, zakomponovanie miestneho dialektu a iné maličkosti, to už sú len také čerešničky na torte, akási pridaná hodnota, ktorou divák skrátka nepohrdne - teda aspoň by nemal, minimálne ja určite nie. Samozrejme, že nejde o žiaden filmársky skvost, to nie, netreba to zas preháňať. No napriek tomu je to vcelku vydarená žánrovka, ktorú by (minimálne) milovníci ostrovných krimi-komédii pravdepodobne mali oceniť. Za pokus to stojí. 4/5 ()

Lachvos

"Násilí! Rasismus! Sprostota! - Klíd, máme dost všeho..." :D A v takovémto duchu se nese prakticky celý film. Nebýt toho že hlavní hrdina je sice strašný ale zato velice inteligentní hovado a hraje ho Brandan Gleeson, nestál by mi tento film ani za "kus zaječího prdu"...P. S. Jen pro otrlé! ()

majec4

Komedia ktora ma vsetko, dobrych hercov, scenar, este aj soundtrack sadol ako uliaty. Brandan Gleeson to rozbalil na plno a vysledok stoji za to. Clovek, ktory ma rad ostrovny humor, by urcite tento kusok nemal obist. Vadila mi azda jedina vec, a to vyber hercov pre zaporne postavy, pretoze boli akosi bez charizmy. Nieco mi na nich chybalo, inak ako som uviedol vyssie, kvalitna komedia za 4*. ()

phoorecek

"Lyžování? Já myslel že černí neumí lyžovat. Nebylo to plavání?" :D. Irský humor se mi zalíbil. Film vypadá levně, dialogy jsou ale skvělé. Dobírání si a přehled Boyla je skvělý, vážně jsem se bavil. Vyzvihnul bych ještě konečnou scénu u mola před "útokem" a také herecké výkony vedlejších postav. ()

Nolanofil

Celkom slušná komédia o mampičistickom policajtovi, ktorý má rad eskortnú službu, alkohol a svoju matku. Ani si nepamätám kedy som naposledy videl film, ktorý by si uťahoval z Ameriky, Irska, Rumunska a černochov zároveň a to veľmi štipľavo a vtipne. Čo mi ale veľmi vadilo, že je to chladné a neosobné, proste sa len pozeráte a smejete na gagoch a vôbec to neprežívate. ()

sandinista

Nevím, co ostatním na tomhle filmu přijde zázračnýho. Obyčejná detektivka, s mírně komickým nádechem. Čekal jsem, že se zasměju víc (jako třeba u Jednotky příliš rychlého nasazení). Pro mě docela zklamání. ()

Flagg

Některé gagy byly podařené, ale bylo jich minimum, Gleeson ušel, stejně tak Cheadle. Jednu hvězdu přidávám za mého oblíbence Marka Stronga (ten tu má ovšem jen opravdu malou roli). Celkově jsem se dost nudil. Z tohohle tématu se dalo vytřískat opravdu o hodně víc. ()

KOZEL84

''Člověk musí obdivovat jejich podnikavého ducha''.Naštěstí ne tak debilní jako český název (ono je samotné to spojení debilní),ale parádní pohodové překvápko,s dobrým humorem,kde sympoš Gleeson a vůbec všichni hláškujou,že by to stačilo na několik filmů.Hot Fuzz my ass!4aPůl.PS:Divné jak furt souhlasím s Kubou.Nelíbí se mi to. ()

KosiR_ksr

Zda je tak "ku*evsky blbej a nebo ku*evsky chytrej" jsem si říkal od začátku do konce filmu - Gleeson byl více než přesvědčivý. Netradiční snímek se spoustou perfektních hlášek. Místy mi ten černý humor (nejen o černých) přišel, že je už na hraně – ale k tomuto filmu to neodělitelně patří. Zdá se, že bratři McDonaghovi (Martin McDonagh - V Bruggách) mají svůj osobitý styl a daří se jim jej skvěle naservírovat. The Guard mě mile překvapil. ()

johnymdoe

Pomalé, nekomediální... zase jednou film u něhož nechápu jak hodnocení na čsfd které je vysoké tak i důvod proč tolik kvalitních ba dokonce i výjimečných herců v tomto hraje. Na kriminálku velice jednoduchý příběh...nějaké přivezené drogy s Ameriky do Anglie. Komedie to nebyla, a thriller také ne... celkově tak 40% za dobré herecké výkony Cheadleho a Gleesona. Docela zklamání...a vzhledem k tržbám a tomu že to ani nebylo v kinech se nedivím... ()

arthur.22

Jako detektivka (thriller?!) nic moc, jako příběh o irské duši naprosto geniální. Nutno sledovat v původním znění. ()

Kick077

Takový nenáročný film, kde není důležitý příběh, ale především hlášky a chování postav. Hlášek bylo hodně a často povedené, proto 4 hvězdy. Je to až zvláštní, ale i přes to, jak byl příběh obyčejný a chování některých postav naopak výstřední, celý film mi přišel takový přirozený. Brendan Gleeson působil opravdu věrohodně, svou roli zvládnul parádně. ()

Extrakritik

Brendan Gleeson je zkrátka borec.Řekl bych,že se jedná o oddychovku.Občas tam bylo nějaké to hluché místo,ale celkem to byl skvělej film.Silnější 4 hvězdičky. ()