Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Xeno.morpH odpad!

Paraplegic Activity opravdu patří mezi spičku...Mezi sračkami...Jeden z nejidiotičtejších hororů, co jsem kdy viděl, kde vrchol strašidelnosti tvoří po hodině filmu spadlá pánvička a ponorný čistič lezoucí z bazénu...Větší slaboduchost skutečně pohledat, bez nápadu, plytké, s nulovým dějem, nulovou atmosférou vlekoucí se od ničeho k ničemu, že máte na konci chuť vyvraždit tu rodinu sami a pak dodělat režiséra i se štábem - samozřejmě za pomocí strašlivě strašidelné pánvičky a děsivě děsivého ponorného čističe. ()

renoarko

Hm, na jednotku to nemá, aj keď to so mnou zopárkrát "škublo"... A s postavami som sa až tak nezžila ako pri jednotke. Asi aj to je dôvodom zníženého hodnotenia. ()

Baron Noktur

Vynikajúci horor, ktorý človeka skutočne vyľaká až ním mikne. Problém dvojky je, okrem toho že je v poradí druhá a tým pádom nemá tú originalitu jednotky, aj useknutý koniec, z ktorého sa podľa mňa dalo vyťažiť oveľa viac. Ale inak, vzrušujúci zážitok. ()

Colour

Ako natočiť úspešný film? Naberieme neznáme tváre, čo najlacnejšie kamery, spravíme to autenticky a povieme, že sa to tak skutočne stalo. A hurá, má to úspech. Dvojka je v podstate len kópia, bez originality. Naviac ma neustále prestrihy z miestnosti do miestnosti akurát iritovali. Áno, malo to byť napínavé, no po šiestom prestrihu, kedy sa nič nedialo, to už fakticky liezlo na nervy. Asi v polovici to začalo byť zaujímavejšie a skutočne som sa bála, dokonca som raz i vykríkla. Toto sa však ani filmom nedá nazvať, pretože forma je tu nulová. Dúfam, že sa z toho nestane nový trend. 15% ()

danny_21

Bohužel o dost slabší než předchůdce, shrnul bych to asi takhle : moc kecání a napětí, které měla jednička, jsem tady skoro nepostřehl. Škoda, moc jsem těšil, ale dalo se to trochu čekat - Zívačka 40 %. ()

sarfian

Podla mňa rovnaká úroveň ako u jeho predchodcu. Mohlo to byť lepšie ak by sa do polovice filmu neopakovaly stále dokola rovnaké zábery, v ktorých sa dokopy ani nič nedeje. Koniec je ale už iná káva hlavne posledných 15minút. Ale mám jednu výhradu na tvorcov...prečo kurva museli pri natáčaní filmu strašiť to malé mimino...čuráci jeblí, veď to ho mohlo poznačiť na celý život...inak vcelku pozeratelný jednovečerák ku ktorému nieje prečo sa už vracať. VIDENÉ 1x ()

Polnoch

Nič nové oproti jednotke, akurát podstatne nudnejšie a zdĺhavé. Priznám sa, že pri tomto filme sa mi podarilo zaspať. Ak máte problémy s nespavosťou, nemusíte vyhľadávať odbornú pomoc, pustite si Paranormal Activity 2. ()

TomasRichtr

Film je to sice fajn, ale VŮBEC to není strašidelné. Možná tak v poslední půl hodině se začalo něco trošku dít. Nechápu, jak to mohlo vydělat tolik peněz. ()

marek86

Tenhle film se tak strasně dlouho a dlouho táhne, až se naprosto přetáhne a totálně unudí. Opravdu nepovedené dílo téhle série, ze které už další díly sledovat nebudu. Moje hodnocení 3/10. ()

Hellknight12

Druhý film je prequel, ktorý za mňa im vyšiel tiež na výbornú. Znova tu máme amatérskych hercov, kvalitnú atmosféru ale hlavne veľmi zaujímavé zakončenie, ktoré má prvý krát poriadne šokovalo. Film môžem odporučiť každému kto má rád Found Footage. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

silu

S několikanásobným rozpočtem oproti prvnímu dílu, dokázali tvůrci velké kulové. Pokud během prvních 30 minut neusnete, usnete během dalších 60. Největší záhadou, kterou Paranormal Activity 2 nabízí je otázka kam se podělo těch několik milionů dolarů, které na film tvůrci získali. 1/10 ()

marmeli

Kdo viděl PA1, jistě si vzpomene, jak se po většinu doby trvání filmu dělo absolutní nic a až v poslední čtvrtině se vše rozjelo. A právě díky této poslední čtvrtině získal film svou popularitu. Ano, bylo to něco nového, co jistě zaujme + jako bonus vystraší půlku světa. Nyní přichází po třech letech na řadu druhý díl. Hned po prvních pár minutách mi bylo jasné, že to bude jen sprostá kopie prvního dílu. Akorát si k tomu připočtěte více hlavních postav a naprosto zbytečné scény, viz. noční videonahrávky, kde se nedělo vůbec nic. Budiž, i ty jsou potřeba, ale v takovém množství? Kdybych už byla tak šílená, že bych si znovu chtěla pustit některý z Paranormal Activity, tak by to s jistotou nebyl druhý díl. Jasně, že mě ten konec vyděsil, nepopírám, ale nějaká kvalitnější zápletka? Promiňte, ale já ji nevidím. No... jsem zvědavá na tu případnou trojku..:) ()

mazzarek

První hodinu se pořádně nic nedělo, což pro tento druh filmu není dobré. Dokonce mě svou nečinností uspal. Po té se vše událo v moc rychlém sledu, načež noční scéna ve sklepě byla absolutně chaotická, protože s kamerou šermoval jako by byl na nějakém turnaji. První díl byl mnohem lepší a dvojka mu nesahá ani po kotníky. Jednu hvězdičku dávám za herecký výkon psa. 15% ()

Speck

Nato že jsem šel do kina s jistými předsudky jsem odcházel docela spokojený. Možná to souviselo s hladinou alkoholu v krvi. Ale přesto jsem neusnul, za což jsem vděčný, protože po nějaké době nudy se konečně začne bubák projevovat a realizovat. ()

RajCZitko odpad!

Odvolávám to co jsme řekl u prvního dílu, že ten druhý snad nemůže být už horší. Myslím že sám bych dokázal natočit lepší. Musím říct, že na scéně bylo pak docela dost mrtvých lidí. Všichni diváci zemřeli nudou. Nalijme si sklenku čistého vína - Je to levný a nudný. ()

dydl1

Srovnávám s prvním dílem:větší nuda,míň duchařských záběrů,prostě více očekávání,ale neúspěšně. ()

Shredder

Pokracovanie PA si nezachovalo nic z tajomnej atmosfery prveho dielu. Atmosfera graduje len v jednej scene, ale aj ta je nakoniec zle natocena takze na strach vobec nedojde. Lakacky su absolutne neefektne a zaver ktory bol v jednicke naozaj famozny je tentokrat absolutne nevydarenym odvarom, ktory stihne v priebehu par okamihov odobrat celu tajomnu atmosferu. Hold menej je niekedy viac. ()

Lukaso1

Pro mě jednoznačně zklamání a to je co říct po prvním dílu. Dokumentární duchařiny to mají semnou poměrně jednoduché, dostanou mě skoro vždycky, zde se ji to zhola nedaří. Nemůžu říct že je snímek špatný a provázání s prvním dílem je docela pěkně vymyšleno, ale samotné „strašení“ je největší slabinou celého snímku. Sám jsem zvědav kolik dílu nás ještě čeká a doufám že ta husí kůže se mě u 3 dílu vrátí zpět. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)