Zkus mě rozesmát

• USA Just Go with It (více)

Segrestor

Adam Sandler a Jennifer Aniston rozjíždí komedii, kde vás zkusí spíš trochu nudit než vysloveně rozesmát. Na druhou stranu, když pomineme skutečnost, že je od začátku jasné, jak to celé asi dopadne a že Adam Sandler už jiný nebude a Jennifer opět hraje Rachel z Přátel, dostaneme rodinný film, který neurazí a dá se vydržet i přes některé nešvary. Sandler jako starý proutník, se náhle nečekaně zamiluje do krásné dívky (doposud nepříliš známá Brooklyn Decker), ale jak to tak bývá, jedna lež se lepí na druhou a Sandler se do toho tak zamotá, že musí přizvat svou asistentku Jennifer Aniston, která má za úkol předstírat jeho manželku. Komplikace na sebe nedají dlouho čekat a vše tak nějak slušně a lehce vesele míří k jasnému konci. Velký prostor v tomto filmu mají dvě děti, které jsou chvílemi vtipnější, než jejich dospělí kolegové. Film má i jednu svou TOP scénu a to scénu, kdy Nick Swardson A.K.A. bratranec Eddie A.K.A. Dolph Lungren zachraňuje život ovci, kdesi v havajském vnitrozemí. Scéna je jak vytržená z jiného filmu, ale je nejvtipnější. Film navíc docela oživila Nicole Kidman, která s uvěřitelnou lehkostí ukázala, že umí zahrát i nebetyčnou pindu. Vysloveně komedie roku 2011 to asi nebude, ale jako příjemné osvěžení v horkém letním dni funguje. ()

Dudek

Naprosto klasický snímek, který jede po stokrát vyjetých kolejích, aby se pustil do urputného scénáristického boje, ve kterém selhává. Zpočátku jednoduché, lehké a poměrně zábavné, ke konci však tvůrci nabalují na příběh další a další nesmyslné nánosy balastu, pod kterými děj značně trpí. Pár povedených vtípků a senzačně šílená Bailee Madisonová snímek bohužel nezachraňují. Nicméně nejen podle hodnocení se dá soudit, že své diváky si to najde. ()

Gilmour93

Myšlenka, že finančně zabezpečený plastický chirurg balí děvčata na snubní prsten, jakožto symbol fiktivního manželství v krachu, je sama o sobě dosti uhozená, ale aspoň je pak v upředené pavučině lží dovoleno vše.. Proč ne? Sandler se pomalu dostává z puberty, i když přísun humoru tady zajišťují spíše vedlejší postavy (deutsche dealer ovcí), Jennifer opatrně vykoukla ze škatulky s velkým nápisem Rachel a i na konci se překvapivě podařilo z obvyklých klišé vybruslit se ctí. Zdá se, že Sandlerovy filmy můžete milovat, ignorovat nebo nenávidět, ale uznáte jedno - vždycky je díky stylu poznáte a to nejen na základě přítomnosti syndromu dráždivého střeva. Podobné je to i u pop hudby, člověk je ani nemusí mít rád a hned podle prvních taktů pozná třeba ABBu, Ace of Base nebo ´N Sync. No ty asi ne... Jinak vzhledem k stupni "vyvinutosti" Brooklyn Decker by mě nepřekvapilo, kdyby se její manžel doma měnil z profesionálního tenisty na podavače míčů.. ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Dostatočne veľa vtipných miest robí z tejto nezmyselnosti zábavnú Sandlerovskú záležitosť. Celkovo dobre som sa pobavil, len škoda, že dejová stránka je až taká šialene primitívna. Samotné situácie a gagy však stoja za to a kompenzujú tak "príbehovú" stránku celej tejto divočiny. ()

Brouk

Dlouho jsem váhal, neboť "Zohan" Sandler mě naposledy dost vyděsil, ale tenhle film předčil mé očekávání.... I když tady skoro už vše bylo, stejně se mně to líbilo.... a moc... :-) ()

TeeAge

|| Scenár: Allan Loeb, Timothy Dowling | Hudba: Rupert Gregson-Williams | Produkcia: Jack Giarraputo, Adam Sandler, Heather Parry | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 80 miliónov $ | Tržby: 212,741,380 $ || AjkeĎ sú scenáristi vačšinou rôzny, z tejto summer-time vzťahovky zase cítiť najviac Adama Sandlera, a to vôbec nie len kôli tomu, že stvárnuje hlavnú postavu. Elixír k fungujúcej komédií mu bol vždy známy (je otázne, do akej mieri to dnešné publikum ešte strávi), a i tentokrát opakuje sám seba. A prečo? Pretože mu to "skoro" všetci masakrálne žerú i po dvestosedemdesiaty-deviaty krát. Kategória obecenstva, pre ktorú je JUST GO WITH IT určený je kategóriou životom unavených ľudí, vracajúc sa z práce na smrť energeticky vysatých, rodinou "ťažkajúcich" ľudí. Ich jedinou nádejou vnímať niečo pozitívne v celkovej ťažkej dennej situácií je odlahčený humor Sandlerovských celovečerňákov, kde sú postavy s odumretými tvárami vĎaka nespočetným plastickým operáciám, a scény s umieraúcim zvieraťom, ktoré podstupujú zoofilnej oživovacej procedúre. (Mimochodom s Húnskym dabingom pre mňa jedna z najlepších humorných scén tochto roku). Neni sa čo diviť. Stačí vypnúť procesor, a skúsiť si to užiť. ()

genetique

Možno to bude tým, že som hollywoodskej romantike dal šancu skoro po polroku, jednoducho dnes nejak vo mne vymäkla tá principiálna zarytosť voči tomuto typu filmov a dnešný rom-com som si strašne užíval. Príbehu badateľne chýbajú nápady a hlavná dejová línia je len ďalšia zmixovaná cover-verzia všetkého čo tu už raz bolo, ale tvorcovia si dali aspoň záležať na komediálnej stránke filmu. Ten drží celý tento snímok nad vodou a ja som sa neskutočne zabával. Až tak, že som bol schopný odpustiť všetky tie klišé. Herci si natáčanie viditeľne užívali a je to cítiť na celkovom dojme pri jeho pozeraní. Takže palček hore. 80%. ()

LihO

Jedna z ďalších, ničím neprekvapujúcich komédií. Prišlo mi to trochu suché... Dobré obsadenie, celkom slušný, originálny úvod a to bolo tak celé. ()

Eliott

Mám moc rád filmy, kdy hlavní náplní je pavučina lží s níž postupně vzniká naprostý chaos a nepravdy se na sebe lepí, až se v tom nakonec ztrácí i samotní herci. Zde tedy v parádním provedení rodinné komedie, kdy hlavní hvězdou byla bezkonkurenční Jennifer Aniston, což však pro mě nebylo žádným překvapením. O to se postaral Adam Sandler ve formě svého hereckého výkonu. Netajím se, že herce příliš nemusím a ve většině filmů mi příjde spíše nesympatický a často i zoufale trapný. To však neplatí pro toto dílo a já si jeho roli v příběhu skutečně užíval a dokonce mu i fandil. Musím si však opět rýpnout. Je mi jasné, že to není chyba nikoho na čsfd, ale který polointeligent překládá názvy filmů? Setkávám se s tím neustále a nejpatrnější je to v případě hororů, ale nejenže Zkus mě rozesmát není trefný a dobře zapamatovatelný název, ale hlavně neodpovídá obsahu filmu a ani přesnému překladu! :D 77% ()

Botič

Zkus mě rozesmát - zatraceně dobrá Sandlerovka, ne-li nejlepší. Frňákové entrée a plastic people sráží body - nejspíš nutné zlo, které je nutné vymýtit hned v krkolomné první půlhodině, po které se ze Zkus mě rozesmát vyloupne překvapivě příjemná (romantická) komedie. Jennifer Aniston po sérii nekoukatelných romantických prefabrikátů konečně svá a Nicole Kidman takhle roztomile nepřehrávala od Moulin Rouge. Asi si můj vkus vzal tentokrát dovolenou. ()

3DD!3

Těžká romantika. Po Sandlarovsku. Jak to skončí je vám jasné už z traileru nebo z popisku v letáku do kina, ale já si ZMR opravdu užíval. Jennifer Aniston má co hrát a je sexy as hell (kolik že jí je?) a Sandler hraje na jistotu. Z Brooklyn Decker padá čelist až na podlahu, ale to že poslouchá N'Sync bych jí nejspíš neodpustil ;). Kromě klasického mustru tu máme i oživování ovcí, vtipy o mrtvých pandách, vtipy o homosexuálech, ruku v záchodě a mlácení dětí. Legrace... Možná bys sis měl vydělat vlastní peníze. Jako roznašeč novin nebo tak. Bohatí lidé nedávají ostatním peníze zadarmo, proto jsou bohatí, rozumíš tomu? ()

Le_Chuck

Tretia hviezda letí sexi telám a Nicole (rodená Hawaičanka), ktorá si evidentne išla oddýchnuť do niečoho tupého. Ak napíšem že ma to neurážalo, tak skláňam veľký hold. 50% ()

hellstruck

Může mi někdo vysvětlit, co má znamenat ten český překlad názvu? Autor se na film nejspíš ani nepodíval, jen si řekl "aha,Sandler,to bude vtipný"a prostě to nějak pojmenoval. Jinak si to vysvětlit neumím. Ale k věci.. začátek filmu byl naprosto skvělý, zkrátka takový typ komedie, u které padáte smíchy pod stůl. Paní s obočím nebo chlápek s tváří znecitlivěnou botoxem byli úžasní, ale jakmile přišla ta část "všichni se seberem a jedem na Hawai", nastalo příšerně natahované klišé. Vážně,kdyby měl film tak o 45 méně, bylo by to fajn. Ale takhle jsem to furt vypínala a zase s nelibostí zapínala, až jsem to deset minut před koncem nevydržela a nedokoukala to, protože bylo úplně jasné, jak to skončí. Od chvíle kdy odjeli na dovolenou, se z nadprůměrné komedie stala jen tuctovka, která brzy upadne v zapomnění. A je to škoda. Ale co se na tom ostrově dělo, to mě prostě nebavilo. Obdivuji svého přítele, že se na to díval podruhé,jen kvůli mně. No, námět zajímavý, začátek tak na 4-5 hvězdiček, takhle je to jen na dvě až tři. Navíc nemám ráda Anistonovou, připadá mi, že pořád jen hraje Rachel z Přátel, to už mi mnohem sympatičtější byla Brooklyn Decker, nebo zde otravná Nicole Kidman .. ()

NinadeL

První hodinka je nesnesitelná záležitost, ale když se ten celý chaos přesune na Havaj a objeví se Nicole Kidman, začne to celé dávat smysl, vtipy jsou najednou jako mávnutím proutku vtipné a zbytečné postavy se stávají okrajovými. Takže pokud ustojíte soutěž v hula hula, věřte, že nebudete vědět kam s očima, protože světe div se, ale Nicole a Jennifer Aniston jsou atraktivnější než kdy dřív a přítomnost nějaké trapné krásky z obálky Sports Illustrated v malé roli je fakt nemůže rozházet. Go Girls. ()

Kaka

Brooklyn Decker momentálně nemá konkurenci v rámci atraktivity a vzhledu, ale to pochopitelně negarantuje kvalitu filmu, obzvláště ne pak letní komedie made by Hollywood. Naštěstí je to zase po dlouhé době jedna z těch vydařených. A to i přesto, že v titulcích se vyskytuje mimo jiné jméno Adam Sandler. Tenhle průserář má dar od boha. Rozesměje svou snahou vybruslit z různých komediálních situací "navážno", kterých je konkrétně v tomto filmu nezpočet. Nezapomeňme na Jennifer Aniston, která tu dotváří výbornou dvojici. Hned na začátku bylo jasné, jak to všechno dopadne, ale dramaturgie a scénář v rámci hutnosti postav byly natolik kvalitní, že to vše působí ve filmu přesvědčivě a logicky. Dost mne to bavilo a to je co říci. Samozřejmě nesmí chybět klasické americké pozlátko typu luxusních butiků, aut, hotelů - o stupeň zvyšuje atraktivitu, ačkoliv je to kalkul jako blázen. ()

Spiker01

Podobné feel good komedie můžu a jsem rád, že je u toho zrovna Sandler s Aniston, mezi kterými to šlape na výbornou. Pár sandlerovských výstřelků, na které jsou už někteří "filmoví kritici" alergičtí se najde i zde, ovšem nikterak výrazně to zážitek nekazí a u filmu jsem se bavil víceméně po celou délku stopáže. PS : Taky chci na Havaj :) PPS : Obrovská podobnost s pozdějším Blended, ovšem oba filmy mají něco do sebe...70% ()

akisha

Jsou to silný dvě *, ale na tři to podle mě, nebo aspoň pro mě, nemá. Na to je to málo originální (ale co taky čekat), především ale málo vtipný, spíš je to na takový uchechtávání a jedno menší zasmání. Sandler je tu celkem sympatickej a Jennifer Aniston úžasná, zbytek za moc nestojí, snad až na Nicole Kidman, která mě svou účastí na tomhle dost překvapila. A ačkoliv tu není moc nechutnej vtipů apod., což je u mě jedině k dobru, jsou tam dlouhý nudný části, který člověk musí přetrpět, aby se dostal ke konci, kterej se dá uhodnout už jen z pohledu na plakát. Ale to stejně není film pro mě a dobrovolně bych se ani nedívala. Ovšem kdo má rád Sandlerovskej styl, neměl by bejt moc zklamanej. ()

castor

Komedie Zkus mě rozesmát má dva hlavní triumfy – absenci nejrůznějších fekálních „vtípků“ a přítomnost Jennifer Aniston. Adam Sandler a jeho výtvory mě baví tak nějak na přeskáčku – nejprve třeba velmi kvalitní a netriviální Klik – život na dálkové ovládání, pak dlouhá prázdná mezera a nyní tohle.. Romantická komedie, která chce bavit i dojímat, je tu. Král buranského humoru se navíc velmi příjemně drží na uzdě, je civilní, sympatický a hlavně vtipný. Stejně jako zbytek (až na výjimky) početného osazenstva. Moc mě teda nebavila afektovaná a poměrně snadno přehlédnutelná Nicole Kidman, leccos musíme odpustit i hňupovi Dolphovi, který jako komická figurka víc selhává, než boduje, ale na druhou stranu přináší několik skvostných okamžiků, díky kterým si tenhle kousek ještě o to víc zapamatujete (třeba resuscitaci ovce). Když pominu úvodních dvacet minut, kdy se to docela vleče, tak nám po další desítky minut nabízí tvůrci slušnou podívanou, která se naplno rozjede při výletu na Havaj. Tam se rozjede i ten pravý emocionální náboj, chemie mezi Sandlerem a sarkastickou matkou Jennifer funguje parádně, přešlapů je skutečně minimum, neotravné dětské postavy jsou vážně dobře napsané, směřuje to do očekávaných vod, a pokud přistoupíte na hru několika lží (jsme přeci v mainstreamové komedii), těch trochu přepálených 115 minut si náramně užijete!! A trapně mi nebylo.. Jdu na čtyři hvězdy.. ()

viperblade

Zvláštní. Já "sandlerovky" mám rád (50x a stále poprvé, Trestná lavice nebo Machři jsou filmy, kterým jsem dal plný počet, protože jsem se u nich opravdu zasmál). A i když byly místy tupé (Sandler nedělá inteligentní humor, ale to mi nikdy nevadilo a stále nevadí) pořád mě tyto filmy dokázaly/dokážou pobavit. Ale tohle? První polovinu jsem vyloženě protrpěl skrze všechny nepřirozeně znějící dialogy či moc roztěkanou (nevím, jak to jinak napsat) Jennifer. Takže první půlku to pro mě zachraňovaly jen křivky Brooklyn Decker (Andy Roddick je šťastlivec). V druhé půlce se mi film líbil o něco víc a místy jsem se opravdu zasmál. Navíc zde přibyla i Nicole Kidman (která sice zde hraje mizerně, ale zřejmě to dostala nařízeno, takže jí odpouštím) a Jennifer se začala chovat trochu normálněji. Nicméně opravdu jsem uvažoval, že tento film ohodnotím ještě níž. Jak říkám, druhá půlka to jednoznačně zachránila. Takže dnes, Adame, sorry. Jen za 50 % a to buď milej zlatej ještě rád. Tohle si zřejmě už nebudu chtít (na rozdíl od výše zmíněných filmů) nikdy zopakovat. ()