Elitní zabijáci

• USA Killer Elite (více)

Pohádkově bohatému ománskému šejkovi zbývá posledních pár měsíců života. Než mu vyměřený čas vyprší, chce dostat na talíři hlavy mužů, kteří zabili jeho tři syny. Nabízí svá ropná pole, což je velmi lákavá nabídka, ovšem odpovídá nelehkému zadání. Obětmi šejkovy odplaty se mají stát příslušníci britských speciálních jednotek (SAS), elitní, všestranně vybavení vojáci, kteří jeho hochy připravili o život během války o Omán. Tuhle pracovní nabídku, ovšem bez konkrétních detailů, dostane Hunter (Robert De Niro), legenda mezi nájemnými zabijáky. Když po příletu do Ománu zjistí, že má zlikvidovat příslušníky SAS, nechce úkol vzít. S tím se tak trochu počítalo, protože Hunter má být jen návnadou ve složité hře, jejímž cílem je najmout na tenhle mimořádný úkol Dannyho (Jason Statham). Hunterův žák a přítel je ve svém oboru absolutní jednička, bohužel ho před časem pověsil na hřebík. Pokud práci vezme a zabije tři esa SAS, zůstane Hunter naživu. V opačném případě má smůlu. A protože Dannymu kdysi zachránil život, je jasné, co se bude dít. Kromě toho, že trénovaní vojáci nebudou snadnými terči, číhá nebezpečí i v mocné tajné organizaci, která je chrání, a oni pro ni za to vykonávají špinavou práci. V čele „bodyguardů“ příslušníků SAS stojí jejich bývalý člen Spike (Clive Owen), který chce kolegy ochránit za každou cenu. Danny a Spike jsou jako dvě nukleární hlavice letící proti sobě. Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili. (oficiální text distributora)

figgo jr.

Od tohohle filmu jsem čekal akční zběsilou jízdu ale místo toho jsem dostal jen zbytečně dlouhou a nezáživnou kriminálku s trochou té akce, ve které se řeší smrt synů nějakýho šejka. Pro mě velké zklamání od dua Statham/Owen jsem prostě čekal mnohem víc. ()

YoZo8

Celkom fajn akčňak. Stathama a De Nira mám veľmi rád ale ani ich herecké výkony aj keď boli slušne nepotiahli tento film v mojom bodovaní vyššie. De Nirove herecké umenie mohol režisér využiť viac než na par záberov. Thriller trpí na to, že je zbytočne naťahovaní a strieda sa s rychlov akciou. Miestami to pôsobí rušivo a metúco. Par vrážd, par bitiek Statham VS Owen, zaujímavý záver a to je tak asi všetko čo by som povedal k tomuto filmu. Na to aký mal tento akčný film herecky potenciál tak s neho režisér vyžmýkal minimum. Škoda ()

joora1

Naprostý průměr ve všem-špionážní děj s akční záplatkou, sem tam nějaká bitka, průměrné hraní nadprůměrných herců, love story a příběh odehávající se v Evropě a na blízkém východě. Nenadchne ani neurazí, podruhé bych na to nekoukal. ()

jondoe

Posledne dva filmy J. Stathamsa, ktore som videl (13, Mechanic ) ma skor rozladili ako pobavili. Tymto snimkom si znovu vsetko vyzehlil. Vyrazne mu k tomu pomohol de Niro, ktory je aj napriek svojmu pokrocilemu veku stale vo forme a ked dostane slusny scenar a v prvom rade dobru postavu stale je velmi dobrym a presvedcivym hercom. Film je jednoduchy. Podobna zapletka tu uz bola niekolkokrat a ak bude niekto cakat nieco nove tak bude asi skalmany. Lenze filmma tak nadherne rychly spad, krasne suboje a dobru akciu ze ma jednoducho prekvapil aj ked som tak trosku cakal ze toto bude isto dobre, Navyse scenarista sa sikovne vyhol nezmyselnym zapletkam a neurobil z toho zbytocne nedoverihodnu zlataninu.A netreba zabudnut ani na Clive Owena. Zaporna postava mu neskutocne sekla. Pre mna jasne styri hviezdicky. ()

Nemik96

Při 65% jsem čekal nějakou podprůměrnou akčňárnu s hvězdným obsazením a ono to nebylo vůbec špatné. Prošedivělý De Niro ukázal, že ještě ví, jak se správně drží bouchačka Owen se svým skleněným okem vypadal krutě a souboj se Stathamem byl jednou z nejlepších scén filmu.Když je řeč o Stathamovi tak ten si jel to svoje věřím, že kdyby ve scénáři nebylo že zruší 50 týpku a to nejlépe najednou, tak by do toho ani nešel :) No jediné co mi moc nesedlo byl vzhled Dominika Purcella vypadal jak pornoherec 80. let. Mělo to švih příběh ušel herci to zvládli takže bezproblémové 4****. ()

klukluka

Mám z toho hrozně divnej pocit. A nejen proto, že Robert De Niro držel kvér jak prase kost a to v tomhle filmu nebyl zdaleka jedinej. Celý se to podobalo spíš nějaké televizní inscenaci, šejk, jeho synek, jejich bodyguardi, to všechno bylo jak nějaká karikatura, agenti SAS měli být strašně nebezpeční, ale nic takovýho se jaksi nekonalo, jen ze sebe párkrát udělali jelita, jiní agenti měli umírat tak, aby to vyšetřovatelé vyhodnotili jako nehody, takže jednoho praskli do zátylku kladivem, druhýho snad zastřelili, v lepším případě uškrtili (poznat šlo i v roce 1980 obojí, předpokládám), třetího nechali zemřít v autě, který napálilo do náklaďáku prošpikovanýho jakousi škodlivou elektronikou (to ji nikdo neodhalil?), o každé smrti pak pochopitelně informovala televize, a ten, koho to mohlo zajímat nejvíc, se na ni samozřejmě v tu správnou chvíli koukal... Prostě jedno klišé za druhým a všem jim vévodili nájemní zabijáci, kteří měli sice ruce věčně od krve, ale jinak byli poctiví, zásadoví a mravní do té míry, že pohrdli kufříkem se šesti milióny dolarů a většinu těch peněz nechali úhlavnímu nepříteli. Docela brak. Nevím, jestli jsem Elitním zabijákům neměl dát ještě o pecku míň..? :-( ()

iXtr3m3

Popravde, čakal som od tohoto filmu ďaleko viac, ako som kedysi dávno dostal. Ale spôsobila to prítomnosť Jasona, od ktorého som čakal one-man show a neuvedomil som si, že je tam aj De Niro a Owen, čo ma malo zastaviť od prehnaných očakávaní. Škoda nevyužitého potenciálu, ale ťažko bolo dosiahnuť aj niečo lepšie, keď najsilnejšie stránky každého z hlavných protagonistov sú diametrálne navzájom odlišné. ()

Rssa

Vůbec ne špatná věc, které jsem se po ohlasech na ČSFD obával. Akce natočena oldschoolově, přehledně a dynamicky, Owen jako hlavní protivník mlátičky Stathama hodně dobrý, i když ten knírek mu vůbec nepadne. De Nirova postava zbytečná, ale asi mu nezbývá nic jiného než hrát mentory a chlapy ve výslužbě, naštěstí ještě nezdědkovatěl. Příběh zasazený do 80. let je celkem jednoduchý, což je možná i trošku na škodu, neboť hlavní zápletku odhadnete záhy. Přesto dobře odvedené řemeslo. 70 % ()

Fary

Nevím, co všichni mají na Owenovi. Pro mě vypadá spíš jako nablblej investikativní novinář a komediant, než jako elitní žoldák/zabiják. Oproti Stathamovi je k smíchu a je jenom otázkou, kdy boj prosere... Statham je tradičně drsný a chladný, což mu sedne a zbytek je tak nějak obyčejný. De Niro umí své role perfektně, ale to už je holt asi i zkušenost... :) ()

tom.nosek

Člověk, co vyrostl na akčních filmech Roberta De Nira, si musí u tohohle filmu trochu postesknout. De Niro už tu není "velký akční hrdina", ale spíš vysloužilý zabiják, co se prvně nechá chytit a pak už jen rozdává moudré rady. Občas se sice ukáže se zbraní v ruce, ale myslím, že je to takové jeho rozloučení s akčními postavami. Film jednoznačně táhne Statham s Owenem, oba zkušení akční představitelé, skoro až veteráni, takže s rolemi samozřejmě nemají problém. Killer Elite nic nového do žánru nepřináší, ale tahle trojka určitě stojí za zhlédnutí každému divákovi akčních filmů. ()

AdamesWWE

[5/10] Elitní zabijaci mali u mňa potenciál na kvalitný akčný film. No, tak to nieje. Ide bohužial iba o další priemerný akčný film, kde sa stretli akční herci viacerých generácií. Ale táto kombinácia nemusela dopadnúť až tak zle, napokon, pozrime sa aký film je Expendables, takisto mix viacerých akčných hrdinov. Jason Statham je dosť ostrielaný, v tomto filme príliš nevynikol. Milo ma prekvapil Clive Owen, ale Robert De Niro hrá vo filme úlohu, ktorá nestojí za reč. Akcie sú celkom priehľadné, zručne natočené a bavila ma.. Ale je tu veľa zdĺhavých momentov ktorý kazia celý film. Pritom tu bolo toľko vecí, ktorými mohol tento film disponovať za fakt kvalitný akčný film, ale toto malo byť prostredie 80.rokov?Vojna atd...? To ma tešilo, ked som sa to na začiatku filmu dozvedel, ale prostredie bolo slabé. Elitní zabijaci bohužiaľ niesú až takí "elitní". Skvelý príbeh, Top potenciál, príliš dlhá stopáž. Priemerne spracovaní, režisér Gary McKendry je úplný nováčik. Príbeh je originálny, podľa skutočnej udalosti, zaujímavý. Naneštastie s malou dávkou akcie, ktorá často nudí. Nájdeme tu len pár dobrých akčných scén o ktoré sa postaral Statham. Posledných 20 minút zachránilo film dobrou akciou a môžme tento film nazvať "akčným". Film vydržíte pozerať do konca ak máte radi akčné filmy, alebo niekoho z hlavných aktérov. Inak vás chuť prejde po prvej nudnej hodine. ()

Hanys_

Trošku překombinovaný akční snímek, který neví jestli chce být konspiračním thrillerem nebo další Stathamovkou. Mít trochu vyladěnější scénář, mohla to být žánrová lahůdka, protože obsazení na to tady bylo. 6/10 ()

Kovaja

Filmy se Stathamem sou vždy samé přehnané akční scény plné nesmyslných přestřelek.Tenhle kousek se však díky bohu vymiká.Scény při atentátech sou celkem realistické.Celý film na mě působí stylem ,,ano žádné drtivé přestřelky,, ale svižná real.akce. ()

HArna

Solidní akční film,kde kraluje Jason Statham.Vlastně jeho charisma kraluje ve všech jeho filmech,vyjímku tvoří asi serie Expendables,kde se sešlo velkých "hráčů"víc.De Niro ve svém věku předvádí skvělej výkon i když na scéně oproti Stathamovi nebo Purcellimu dobíha čas.Válka skončí,teprve když obě strany uznají,že je po všem.75% ()

Ilhan

Opravdu divný film, absolutně nevyužitý potenciál. Obsazení perfektní, i když Ivonne Strahovski dělala jen křoví. Film nemá špatný děj, ale bohužel nic dalšího není pořádně zvládnuté. Akční a bojové scény dost nepřehledné, ale hlavně celý film bez jakékoliv atmosféry, nebo napětí. Slabota ()

Schuldiner

Sorry verbale :-) Tři hvězdičky to do červených čísel neposunou. Fakt bavit mě to začalo až ve druhý půlce, ale celkově musim říct, že je to parádní akční film a nebejt toho všeobecnýho zákulisního mariáše, kterýmu sem prostě (tak jak to bylo předložený) nevěřil, tak bych možná hodnotil i líp... ()