Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

Cement73

Tento seriál by mali vysielať na školách ako povinné "čítanie" . Obludnosť a neuveriteľný rozsah 2 svetovej vojny je tu zobrazený brutálne jasne. Taktiež aj pomätenosť adolfa a šialenstvo stalina. Hrozné... Ale inak skvelý dokument. Klobúk dolu pred autormi. ()

Nethar

Prvních pár minut jsem měl pochyby, jestli mě bude bavit, ale velmi brzy si mě tato série získala. Pěkně shrnutá druhá světová válka. Ač se to může zdát hodně času, je šest hodin na podobný konflikt hodně málo, takže je zde skutečně tak nějak letem světem zopakováno vše podstatné, co asi většina z nás ví, často bych více detailů ocenil. Jenže o podrobné historii tahle série není, zde jde hlavně o autentické záběry, celá série se skládá pouze z originálních válečných záběrů, které byly (kromě holokaustu) následně dobarveny. Stojí za to vidět! Tři až čtyři hvězdy. ()

mira007

Jeden z nejpřehlednějších dokumentů a který se soustřeďuje na ty nejpodstatnější věci. A navíc je to kolorované, úplně celé. ()

ArthasKarfa

Velmi podařený dokumentární seriál, měli by ho vidět všichni, kteří si chtějí udělat základní dějovou představu o vývoji událostí ve 2. světové válce Velmi přehledné, důkladné a politicky komentované dějové zvraty konfliktu. ()

RomeroIsGod

Perfektní dokument! Málo známý záběry, který frantíci ještě obarvili, takže si připadáte skoro jako za války. Pár chybiček by se našlo, ale stejně jasnejch pět *. ()

arcticsky

Silou historického sdělení i obrazově (nádherně kolorováno) jeden z nejlepších dokumentů o 2. světové válce. Ne-li nejlepší. ()

Pitrsss

Šestidílný dokument o 2. světové válce, jehož hlavní předností jsou hodiny neokoukaných BAREVNÝCH záběrů, které to peklo činí ještě uvěřitelnější, než kdy jindy. Nicméně vměstnat všechny podstatné události (nejen ty evropské) do ani ne 6ti hodin je skoro nemožné. Některé souvislosti úplně chybí, jindy je patrné přílišné zaměření se na něco "ne tak důležitého" (týkajícího se Francie - což je pochopitelné). Abych to shrnul, co do historičnosti - najdou se mnohem ucelenější dokumenty, ale množství neobvyklých a osobitých válečných záběrů (místy beroucí dech) jistě zaslouží pozornost. 80% ()

thunnus

Skvělý dokument, který, jak zde již bylo řečeno, ukazuje válku z mnohem zajímavějšího a atraktivního pohledu, než jak se učí ve škole. Ale přecejen bych měl výhrady k poslednímu dílu, který mi připadal jako dělaný nějak narychlo, aby se to dokončilo. Podle mého názoru měly být ještě probírány následky války a Norimberský a Tokijský proces, které jsou s ní neodmyslitelně spjaty. To by ale asi bylo ještě na další díl. ()

Fikus.xf

S ohledem na zemi původu je dokument šíleně franko-centrický, což by se mohlo zdát jako vhodný proti-pól většině dokumentů z BBC, není to ale pravda. Přílišné zaměření na Francii a ospravedlňování její role ve druhé Válce je do očí bijící a jinak fantastický dokument s výjimečnými záběry to degraduje. Přesto nadprůměr. ()

Gulde

Bezpochyby nejlepší dokument o druhé světové válce, na kterém dosud mé oko spočinulo. Kolorované záběry působí hodně neotřele, a depresivní dokresová hudba v pozadí dotváří celkovou atmosféru zmaru, která ke druhé světové válce bezpochyby náleží. Navíc dokument mapuje nejen události na frontě, ale i co se dělo v zázemí, takže člověk získá přesný přehled o tom co se kdy v důsledku čeho událo. Tleskám! ()

HuanCraven

Asi nejlepší druho-válečný dokument. Nikdy bych tomu nevěřil, ale vybarvené záběry opravdu umožňují divákovi více se přiblížit událostem, než černobílé -> jako kdyby černobílý film ukazoval, že to bylo hrozně dávno, zatímco barevný se nás více týkal. V seriálu jsou navíc prezentované skutečnosti, které nejsou tak notoricky známé a viditelné v každém druhém dokumentu. A to nejen vyprávěním, ale právě také záběry, díky nimž poznáváme na válce i další "pohledy". Mimochodem nesouhlasím s tím, že by tomuto dílu ubližovalo to, že je z pohledu Francouzského tvůrce. Takže seriál určitě doporučuji každému, koho zajímá druhá světová válka a vydrží se na ni koukat - pustit si ji do obýváku. ()

Rockerman

O druhé světové válce už toho bylo natočeno moc, ale tato série z francouzské produkce bylo to nejlepší, co jsem o té hrůzné době viděl. Zprvu jsem si nemohl zvyknout na kolorovaný obraz, ale pak jsem mu přišel na chuť a myslím, že to Francouzi zvládli skvěle. ()

helloween93

Hezky zpracovaný dokument s unikátními kolorovanými záběry. Škoda jen, že není víc dílů. Dějiny 2.světové války jsou co do rozsahu dost obsáhlá látka a 6 dílů je na vystižení toho podststného akorát, ale na bližší podrobnosti by počet dílů měl být dvojnásobný. ()

Luk Skywalker

Jak už těch dokumentů o 2. sv.válce vidíte tolik, tak se těžko hodnotí. Je to v barvě, to je super lépe se to sleduje, je tu pár nových informací: v 1. a 2. díle z pohledu Francie (francouzský dokument) a později informace obecného charakteru či zajímavost (např. projímavá strava Rusů německým zajatcům). Jinak je to opět celý průběh války a až jsem se divil kolik toho stihli nacpat do posledního dílu a snad nic zásadního nechybí. Opět by se dal doporučit do hodin dějepisu. ()

Rannveig

Velmi zdařilý projekt oživení významné minulosti. Převážně zvukové oživění a kolorování je hned na několik hvězdiček. Kenji Kawai pak svou hudbou korunuje celé dílo. Leč pět hvězdiček udělit nelze ani za něj. Důvody jsou dva, 1) Je velmi ptrné kdo je autorem dokumentu. Francouzi nedokázali odolat subjektivitě a prostor který dostali značně převládá, vezmeme-li v úvahu, kolik veledůležitých okamžiků celého válečného konfliktu, se zde muselo odbýt jen ve dvou-třech větách. Např. narukování Fr. osobností jako Fernandel je hezké, ale působí, jako by v ostatních zemích slavné osobnosti zůstaly sedět na zadku. 2) Nejen z důvodu mého vlastního původu, ale v rámci objektivity (když už se v dokumentu zmiňoval i odboj v Jugosávii) absence jakékoli významné události týkající se tehdejší ekonomické velmoci Československa je skličující. A přitom je z čeho vybírat - Atentát na Heydricha, Předání nejmodernější obranné sítě bunkrů nepříteli. Lidice! Když už i v Americe se po naší zlikvidované obci začali pojmenovávat děti. Atd, atd. ()