Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Prochy38

Malinko ztratilo na tempu a vtipnosti. Ale pořád sympatická sestava, zde lehce rozšířena. Pobaví, neurazí, ale už ani nijak zvlášť nenadchne. ()

Marius_ss

Spolu s Jokerom asi najlepsi kino-zážitok tohto roku (tesne v závese Ad Astra). Tento film má všetko... skvelú akciu, skvelý soundtrack, je zábavný (celé kino sa smialo hádam 10x vrátane mna), má skvele postavy medzi ktorými funguje chémia, a má Woodyho Harrelsona. Ten chlap má dostal a definitívne sa stava mojim obľúbeným hercom. Konečne som z kina pp dlhej dobe odchádzal z pocitom maximálnej spokojnosti, a najlepšie na tom je, že som to od tohoto filmu absolútne nečakal (aj keď som veril že to bude kvalitne. Jedine čo mohlo byt lepšie je scenár, ale o ten tu až tak nešlo, takze to nebolo ani cítiť. Ak máš rad zombie-post-apokalyptické filmy (ako ja), toto je pre teba rana istoty. ()

Jaro_slav

Ke konci je to už moc taškařicovitý, ale pořád je to postavený na chemii mezi hlavníma postavama, dialozích a WTF?! momentech, zde zastoupenejch celou novou postavou. A furt to funguje. ()

mosnak

Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Trochu jsem se bál, protože upoutavka vypadala všelijak, ale nakonec jsem odcházel z kina spokojený. A to se mi moc často nestává. Děkuji hercům i tvůrcům za druhé pokračování - 97% ()

Sochorisko

Aby bylo pokračování prvního Zombielandu jsem si přál již dlouho. Velmi dlouho. Celých 10 let... Tento film v podstatě nemá logiku, nemá nijak dramatický děj ani přílišné psychologické rozbory postav. ALE to je přesně to, co se mi na Zombielandu líbí, synergie postav a zvolení jejich rolí, naprosto GENIÁLNÍ! Každodenní pracovní/školní rutina, světové problémy, migranty, politiku..... všechno hodíte při úvodní scéně do koše a mozek totálně vypne a jen se tlemí. Ve filmu narazíte na takové nesmyslné hlody a hlášky, že prostě nemáte šanci ani nachvilku myslet na nic jiného - když už se totiž pomalinku začnete odpoutávat od snímku tak vás opět něco trefí do očí a uší. Neznám mnoho filmů, u kterých bych dokázal takto zrelaxovat a nemusel nad ničím přemýšlet. Abigail Breslin to teda vskutku vybarvila. Nechápu, jak to takhle dobře mohla zahrát - takovejhle magor snad nemůže existovat. Eisenberg jako vždy super perlil. A při scéně "souboj titánů" neskutečná sranda - i vtipné zakončení této mikro scény. Už se těším až dám někdy filmový večer - totiž oba zombielandy zasebou. To si asi vychechtám bránici. ()

Marys

Dať túto partičku dokpy desať rokov po prvom filme, už len za to si tvorcovia zaslúžia obdiv. Všetci herci sa výrazne posunuli a tí, ktorí hviezdami neboli, sú dnes na vrchole hereckej špičky. Spraviť návrat k takejto odľahčenej zombie vecičke bol veľmi príjemným krokom pre divákov. Charakterové aj výzorové zmeny postihli podľa očakávania najmä Abigail Breslin. Osobne si nemyslím, že k lepšiemu. Mal som ju viac rád ako roztomilé dievčatko so záškodníckymi myšlienkami, ale všetci sa nejak musíme vyvinúť. Double Tap neurazí, pobaví a dá sa pustiť hocikedy. Nesklamalo. ()

Kopin

Oproti jedničce výrazně ubylo vtipu a výrazně přibylo demence.Spousta zbytečné vaty - nač ztrácet čas představením nových druhů zombies, když na zbytek filmu to nemá vliv a uvidíme pouze jeden. Vtípek s alergií na ořechy byl super, ale bohužel neměli koule ho dotáhnout do sarkastického konce. Extra hvězda za titulkovou scénu, v závěru. Ne odpad, ale nudná nezábavná břečka. ()

Milky.

Uvolněná pohodovka nesoucí se na naprosto stejné vlně jako jednička. Ještě teda navíc doplněná skvělou a brutálně šukatelnou Zoey Deutch. Nic víc jsem od dvojky nečekal a užil jsem si to stejně jako jedničku. Za mě paráda. A nečekal jsem, že se jim tam povede nějak dobře znovu nacpat Billa Murraye, ale stalo se. ()

Renfield

Rána jistoty, jak se dalo po jedničce čekat. Takže se nic zásadního výrazně nemění, ale úplná kopie to také naštěstí není. Příběh samozřejmě zůstává "nenáročně zábavně přepálený", jak se také pro podobný druh filmu sluší. Úvodní titulky jsou opět velmi originální a to (tentokrát) včetně loga studia, navíc výběr hudby k nim trefný. Změna je snad v celkovém pojetí totiž zombie tu samozřejmě jsou, dokonce více druhů (Homer s motýlky nejlepší), ale celkově mám pocit, že se vlastně zas až tak moc neřeší. Mnohem větší prostor dostávají postavy jejich život a především hlášky, narážky... prakticky na nich je postaven celý děj. Proto snad nepřekvapí, že většinový prostor dostává (a když nedostává, stejně si ho ukradne) Woody Harrelson. Co už možná překvapí, je dokonale růžová Madison z mrazáku v podání Zoey Deutch. Právě společně scény těchto dvou jsou ty nejlepší! A dál? Samozřejmě pacifisti, žádné zbraně, za to spousta pochopení, v Zombielandu něco neočekávaného. Každopádně škoda věže... ale využit se musí co je po ruce. A Bill Murray? Ano! 75% ()

Zombi

Stejně zábavné jako jednička, takže pokud se vám první díl líbil, s tímhle filmem nesáhnete vedle. Já se dobře bavil. 4 hvězdy. ()

aLPaC

Lehká, oddechová zombie komedie. Přesně stejně, jako první díl. Kdo ho viděl a líbil se mu, bude se mu líbit i tohle. Komu se nelíbil, tak ať na tohle nekouká. Woody je pořád super cool týpek, jen ta Abigail nám trochu zestárla a ztloustla. Navíc potěší role "blbé blondýny", která se v dnešní hyperkorektní době už jen tak nevidí. Palec hore. ()

gumolit

Prvý Zombieland z roku 2009 bola osviežujúca akčná Zombie komédia, ktorej tvorcovia dokázali dobre vybilancovať extrémne násilie s iskrivým sebe reflexným humorom. Išlo o moderný zombie film čerpajúci a poučený z iných filmov ale uvedomujúci si kde patrí.Učastníci zábavnej hry s žánrovými pravidlami boli Woody Harrelson,Jesse Eisenberg,Emma Stone a Abigail Breslin.Hlavne trom mladým začínajúcim hercom sa otvorili brány do hollywoodskeho sveta a k väčším produkciám. Po 10 rokoch sa všetci k svojmu spoločnému dielu vrátili, aby divákom ponúkli ..no to isté. S vyšším rozpočtom a novými hviezdami. Zabíjanie zombíkov je drsnejšie, humoru j ešte viac. Zatiaľ čo ale jednotlivé nápady a akčné sekvencie dokážu strhnúť, film ako celok pôsobí ako nadbytočný návrat do minulosti, ktorý nijako nepracuje s postavami a ani s novými situáciami v ktorých sa vyskytnú. Ako v každom sequele, tiež sa objavujú spomínané nové postavy no nemajú nejako možnosť zažiariť. Objavujú sa stále v nejakých akčných scénach a hneď aj miznú. Výsledok pôsobí potom trochu mechanickým dojmom. Chýba mu hravosť, ťah na bránu a prepracovanosť ktorý mal prvý diel z ktorého sa právom stal komerčný hit. Pocit že sa behom uplynulých 10 rokov na poli americké žánrovej tvorby vlastne nič nezmenilo sa pri sledovaní druhého Zombielandu dostavuje až nepríjemne často. Z toho čo vtedy pôsobilo unikátne, sa stala rutina, čo nie je zákonite zle pokiaľ ste fanúšikovia jednotky. Ale aj keď som fanúšik pôsobil snímok na mňa dojmom že sa nám tvorcovia snažili predať to isté len v pozmenenom balení. PS: Záverečná scéna s Bill Murrayom celkom potešila ()

mira007

Moderní svižná apokalyptická zombie komedie s Woody Harrelsonem, kterého jsem fakt dlouho neviděl. Pro mne spíše úsměvné, než něco opravdu zábavné. ()

bobstock

Bylo mi neskutečně trapně, když jsem zjistil po okukování vnadné Abigail, že je to ta malá holčička ze scifi filmu Znamení, kde trpěla vsugerovaným odporem ke špinavé vodě. :) 60% ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)