• Yardak
  ****

  Malé městečko se na obrazovkách neprosadilo a dostalo prostor jen na 8 dílů. Celkem sympatický mysteriózní seriál, jenž se inspiruje u kultovního Twin Peaks, ale to není na škodu. Osmý díl závěr velmi uspěchal, ale zas to nenechalo moc otevřených otázek, což je dobře. Pěkné 4 hvězdy a herecky kraluje Sam Neill.(16.5.2010)

 • Djkoma
  ***

  Happy Town má celkem smůlu. Koncept podobný Twin Peaks se bez výrazné tvůrčí osobnosti prostě nemůže obejít a současně je to koncept, který je už trochu "zaprášený". Studio seriál také příliš nepodpořilo a tak z toho nemohlo (sledovaností a úspěchem) vylézt nic dobrého. Tentokrát tu není žádný David Lynch ani nikdo jemu podobný, ale obyčejní autoři, kteří se chtějí přiblížit mysteriózní atmosféře městečka s vůní neobjasněné smrti všude okolo. Tajemné postavy, malé městečko, boháč a pod ním chudoba a do toho všeho šerif, který se musí po nervovém zhroucení svého otce postavit do čela městské policie. Ani tu nejde o "tu temnou stránku maloměsta", kterou zkoumal Lynch, ale jen o uměle navozování tajemna a dojmů magie. Kromě tvůrčí autority a jedinečnosti Tappy Townu také chybí lepší tempo(spád) a charismatičtější herci. Největší problém přijde v závěru série (na konci dvou neodvysílaných dílů), v kterém je nám konečně představen Magic Man v celé své tajemné kráse. Na rovinu řeknu, že tenhle způsob ve stylu "hledáte kdo to je, ale poprvé ho ukážete až na konci, takže nemáte jedinou šanci na to přijít během seriálu" nemám rád. Diváka tento způsob hodí do prázdné role sledující hloupé figurky pro tvůrce. Přesto všechno bylo 8 dílů s HT příjemné nahlédnutí do nové light verze TP (což všichni musí brát s obrovskou nadsázkou) a především Sam Neil potvrdil, že rozhodně patří mezi elitní herce pro televizi.(12.8.2010)

 • JohnCZ
  **

  Magic Man! Magic Man? Kdo je sakra ten záhadný vraždící Magic Man? Na tuhle otázku je překvapivě v osmi dílech tohoto velmi záhy zrušeného seriálu zodpovězeno. Avšak Happy Town je hodně nevyvážená záležitost, takže se zrušení nedivím. Zajímavý je sice svou stylizací a sarkastickým humorem, avšak u mě ho zabil hodně pomalý a nezáživný start s ne moc dobře prokreslenými postavami, u kterých mi strašně dlouho trvalo, než jsem si na ně zvykl a začal mít nějakou i rád (Sam Neill s přehledem vítězí!). V momentě, kdy se mi Happy Town začal dostávat pod kůži, nastal narychlo splácaný konec. Ale můžeme být alespoň rádi, že to nějaký konec mělo, takže tvůrcům palec nahoru. Základní otázka byla tedy naštěstí zodpovězena, ale to ostatní si sami můžeme samozřejmě jen domýšlet.(13.12.2014)

 • TomikZlesa
  *****

  Miluju Twin Peaks a nesnáším když se k němu nějaký seriál přirovnává, ale u Happy Town mi to vadí asi nejmín, protože to je z části pravda. Tajemno, záhady, lesy v okolí, záhadný pták (ne sova), město šílených lidí kde má každý svoje tajemství atd.. ...dalo by se pokračovat, snad jen tu chybí ta Lynchova šílenost. Každopádně oprosti TP je to tak 4:10 ale stále je HP výborný seriál, který opět dokazuje jak jsou američani vypatlaní kreténi s nulovým vkusem na seriály, již klasicky seriál zrušen. Je sice pěkné že se dovíme kdo je Magic Man, ale závěr místo objasnění naopak přínáší tuny nových otázek na který už asi nikdo neodpoví, tudíž mě závěr trošku zklamal, a přitom stačily tak 2 díly navíc. Na hodnocení to vliv nemá ale HP je během těch osmi dílů jaksi nedomrdlé a někomu by se mohlo zdát že je to celé o ničem, ono totiž je, s klidem si dokážu představit 2 serié po 12 dílech.(15.1.2012)

 • edie sedgwic
  ***

  Problem tohto serialu je, ze tu uz takych bolo stovky. Vyhoda tohto je vyborne herecke obsadenie a k tomu taka zvlastna farebnost a prichut, clovek pri pozerani takmer citi vonu cerstvo upeceneho chleba. Neviem, ci sa tvorcovia zrazu zlakli prilis pomaleho tempa alebo bola nizka sledovanost, ale posledne 2-3 casti naberu taky rychlu spad, az sa da povedat, ze su sflaknute.(13.7.2014)