Reklama

Reklama

Happy Town

(seriál)
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 5 h 53 min (Minutáž: 43–47 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

V poklidném městečku Haplinu přezdívaném Happy town, kde se již pět let nestal žádný zločin, je objevena mrtvola muže v rybářské chatce na zamrzlém rybníce. V souvislosti s tím se začínají dít záhadné věci a na povrch pomalu vyplouvají podivná tajemství jednotlivých „ctihodných občanů“. Teprve se zmizením šerifovy ženy se do městečka vrací opravdový strach z tajemného Magicmana. (Solozo)

(více)

Recenze (20)

PAVEK 

všechny recenze uživatele

Naprosto vynikající seriál, který mě zaujal od prvního dílu. Seriál nabízí zajímavé, tajemné postavy a především zcela vynikající mysteriózní atmosféru a s ní propojené nejrůznější záhady, které se v městečku odehrávají. Seriál mi přijde podobný jako britský seriál Meadowlands (Cape Wrath), akorát šířeji pojatý, ale tajemná atmosféra je oběma těmto seriálům podobná. Vřele doporučuji. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Happy Town má celkem smůlu. Koncept podobný Twin Peaks se bez výrazné tvůrčí osobnosti prostě nemůže obejít a současně je to koncept, který je už trochu "zaprášený". Studio seriál také příliš nepodpořilo a tak z toho nemohlo (sledovaností a úspěchem) vylézt nic dobrého. Tentokrát tu není žádný David Lynch ani nikdo jemu podobný, ale obyčejní autoři, kteří se chtějí přiblížit mysteriózní atmosféře městečka s vůní neobjasněné smrti všude okolo. Tajemné postavy, malé městečko, boháč a pod ním chudoba a do toho všeho šerif, který se musí po nervovém zhroucení svého otce postavit do čela městské policie. Ani tu nejde o "tu temnou stránku maloměsta", kterou zkoumal Lynch, ale jen o uměle navozování tajemna a dojmů magie. Kromě tvůrčí autority a jedinečnosti Tappy Townu také chybí lepší tempo(spád) a charismatičtější herci. Největší problém přijde v závěru série (na konci dvou neodvysílaných dílů), v kterém je nám konečně představen Magic Man v celé své tajemné kráse. Na rovinu řeknu, že tenhle způsob ve stylu "hledáte kdo to je, ale poprvé ho ukážete až na konci, takže nemáte jedinou šanci na to přijít během seriálu" nemám rád. Diváka tento způsob hodí do prázdné role sledující hloupé figurky pro tvůrce. Přesto všechno bylo 8 dílů s HT příjemné nahlédnutí do nové light verze TP (což všichni musí brát s obrovskou nadsázkou) a především Sam Neil potvrdil, že rozhodně patří mezi elitní herce pro televizi. ()

Reklama

Laerry 

všechny recenze uživatele

Happy town svou atmosférou připomíná Twin peaks, zkřížený s nedávným Harper's islandem, narozdíl od něj se ale nemusíte obávat prvoplánované nechutné vyvražďovačky, ale sympatického staromilského mrazení v zádech, kdy ani velcí ptáci poletující v mlžném lese nepůsobí kýčovitě, ale nanejvýš esteticky. Postavy jsou sympaticky zahrané a dokáží udržet vaši pozornost po celou dobu. S Twin peaks má seriál kromě klaustrofobických lokací města, které je skutečně malé, společný styl dialogů, zatímco ale v Twin peaks mluví "divně", ale nepůsobí to divně, jelikož pasují do onoho snového světa, zatímco v Happy town obyvatelé mluví občas dost nesmyslně bez zjevných důvodů. Zřejmě šlo o záměr navodit stejnou atmosféru, ale vyšlo to jen z poloviny. Seriál má pouhou jednu sérii o osmi dílech, navíc dva poslední díly stanice ABC, na které Happy town běžel, neodvysílala a zveřejnila je pouze na svých internetových stránkách. Samozřejmě kvůli nízké sledovanosti ho bohužel zrušila, takže na spoustu otázek zřejmě nedostaneme nikdy uspokojivé odpovědi, kdo je ale Magic man, bylo zodpovězeno, jak jinak, nežli v dost kontroverzním závěru, který vás nenechá jen tak v klidu. Nicméně Happy town rozhodně doporučuji jako nenáročnou podívanou, navzdory tomu, že využívá surrealismu a psychologie, díky čemuž si nebude nikdy přesně jisti, jak to všechno dopadne. Spousta překvapení a dějových zvratů a příjemná dávka mrazivého tajemna. ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Malé městečko se na obrazovkách neprosadilo a dostalo prostor jen na 8 dílů. Celkem sympatický mysteriózní seriál, jenž se inspiruje u kultovního Twin Peaks, ale to není na škodu. Osmý díl závěr velmi uspěchal, ale zas to nenechalo moc otevřených otázek, což je dobře. Pěkné 4 hvězdy a herecky kraluje Sam Neill. ()

Solozo 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době je tu seriál, který mi tipově chyběl...Opravdu se dá vysledovat určitá inspirace městečkem Twin Peaks...Do menšího městečka uprostřed lesů se po letech klidu opět vrací něco tajemného a zlého. Po nalezení mrtvoly místního pošuka se začínají ztrácet i důvěryhodní občané a napozoru se musí mít každý občan městečka před každým...Neboť tajemství zde skrývá téměř každý!!! ()

Galerie (171)

Zajímavosti (2)

  • Ačkoli se seriál odehrává ve fiktivním městečku Haplin v americkém státě Minnesota, seriál se převážně natáčel v kanadské provincii Ontario v okolí města Toronto na místech jako jsou Port Hope, Penetanguishene, St. Catharines a Brampton. (Trajektt)

Reklama

Reklama