• Yardak
  ****

  Malé městečko se na obrazovkách neprosadilo a dostalo prostor jen na 8 dílů. Celkem sympatický mysteriózní seriál, jenž se inspiruje u kultovního Twin Peaks, ale to není na škodu. Osmý díl závěr velmi uspěchal, ale zas to nenechalo moc otevřených otázek, což je dobře. Pěkné 4 hvězdy a herecky kraluje Sam Neill.(16.5.2010)

 • edie sedgwic
  ***

  Problem tohto serialu je, ze tu uz takych bolo stovky. Vyhoda tohto je vyborne herecke obsadenie a k tomu taka zvlastna farebnost a prichut, clovek pri pozerani takmer citi vonu cerstvo upeceneho chleba. Neviem, ci sa tvorcovia zrazu zlakli prilis pomaleho tempa alebo bola nizka sledovanost, ale posledne 2-3 casti naberu taky rychlu spad, az sa da povedat, ze su sflaknute.(13.7.2014)

 • Belbo
  ***

  Nejedná se o žádný propadák, ale taky o nic světoborného. Některé scény nemají chybu, jiné jsou průměrné a když to začne skřípat přichází zvrat, který tomu vlévá novou energii. Zásadnější problém spíš vidím ve scénáři s charakteristikou postav, místy prostě nefunguje a je to škoda. Obecně jsou povětšinou zajímavé, ale nedotažené.(31.7.2014)

 • Laerry
  ****

  Happy town svou atmosférou připomíná Twin peaks, zkřížený s nedávným Harper's islandem, narozdíl od něj se ale nemusíte obávat prvoplánované nechutné vyvražďovačky, ale sympatického staromilského mrazení v zádech, kdy ani velcí ptáci poletující v mlžném lese nepůsobí kýčovitě, ale nanejvýš esteticky. Postavy jsou sympaticky zahrané a dokáží udržet vaši pozornost po celou dobu. S Twin peaks má seriál kromě klaustrofobických lokací města, které je skutečně malé, společný styl dialogů, zatímco ale v Twin peaks mluví "divně", ale nepůsobí to divně, jelikož pasují do onoho snového světa, zatímco v Happy town obyvatelé mluví občas dost nesmyslně bez zjevných důvodů. Zřejmě šlo o záměr navodit stejnou atmosféru, ale vyšlo to jen z poloviny. Seriál má pouhou jednu sérii o osmi dílech, navíc dva poslední díly stanice ABC, na které Happy town běžel, neodvysílala a zveřejnila je pouze na svých internetových stránkách. Samozřejmě kvůli nízké sledovanosti ho bohužel zrušila, takže na spoustu otázek zřejmě nedostaneme nikdy uspokojivé odpovědi, kdo je ale Magic man, bylo zodpovězeno, jak jinak, nežli v dost kontroverzním závěru, který vás nenechá jen tak v klidu. Nicméně Happy town rozhodně doporučuji jako nenáročnou podívanou, navzdory tomu, že využívá surrealismu a psychologie, díky čemuž si nebude nikdy přesně jisti, jak to všechno dopadne. Spousta překvapení a dějových zvratů a příjemná dávka mrazivého tajemna.(24.6.2011)

 • Djkoma
  ***

  Happy Town má celkem smůlu. Koncept podobný Twin Peaks se bez výrazné tvůrčí osobnosti prostě nemůže obejít a současně je to koncept, který je už trochu "zaprášený". Studio seriál také příliš nepodpořilo a tak z toho nemohlo (sledovaností a úspěchem) vylézt nic dobrého. Tentokrát tu není žádný David Lynch ani nikdo jemu podobný, ale obyčejní autoři, kteří se chtějí přiblížit mysteriózní atmosféře městečka s vůní neobjasněné smrti všude okolo. Tajemné postavy, malé městečko, boháč a pod ním chudoba a do toho všeho šerif, který se musí po nervovém zhroucení svého otce postavit do čela městské policie. Ani tu nejde o "tu temnou stránku maloměsta", kterou zkoumal Lynch, ale jen o uměle navozování tajemna a dojmů magie. Kromě tvůrčí autority a jedinečnosti Tappy Townu také chybí lepší tempo(spád) a charismatičtější herci. Největší problém přijde v závěru série (na konci dvou neodvysílaných dílů), v kterém je nám konečně představen Magic Man v celé své tajemné kráse. Na rovinu řeknu, že tenhle způsob ve stylu "hledáte kdo to je, ale poprvé ho ukážete až na konci, takže nemáte jedinou šanci na to přijít během seriálu" nemám rád. Diváka tento způsob hodí do prázdné role sledující hloupé figurky pro tvůrce. Přesto všechno bylo 8 dílů s HT příjemné nahlédnutí do nové light verze TP (což všichni musí brát s obrovskou nadsázkou) a především Sam Neil potvrdil, že rozhodně patří mezi elitní herce pro televizi.(12.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace