• Laerry
  ****

  Happy town svou atmosférou připomíná Twin peaks, zkřížený s nedávným Harper's islandem, narozdíl od něj se ale nemusíte obávat prvoplánované nechutné vyvražďovačky, ale sympatického staromilského mrazení v zádech, kdy ani velcí ptáci poletující v mlžném lese nepůsobí kýčovitě, ale nanejvýš esteticky. Postavy jsou sympaticky zahrané a dokáží udržet vaši pozornost po celou dobu. S Twin peaks má seriál kromě klaustrofobických lokací města, které je skutečně malé, společný styl dialogů, zatímco ale v Twin peaks mluví "divně", ale nepůsobí to divně, jelikož pasují do onoho snového světa, zatímco v Happy town obyvatelé mluví občas dost nesmyslně bez zjevných důvodů. Zřejmě šlo o záměr navodit stejnou atmosféru, ale vyšlo to jen z poloviny. Seriál má pouhou jednu sérii o osmi dílech, navíc dva poslední díly stanice ABC, na které Happy town běžel, neodvysílala a zveřejnila je pouze na svých internetových stránkách. Samozřejmě kvůli nízké sledovanosti ho bohužel zrušila, takže na spoustu otázek zřejmě nedostaneme nikdy uspokojivé odpovědi, kdo je ale Magic man, bylo zodpovězeno, jak jinak, nežli v dost kontroverzním závěru, který vás nenechá jen tak v klidu. Nicméně Happy town rozhodně doporučuji jako nenáročnou podívanou, navzdory tomu, že využívá surrealismu a psychologie, díky čemuž si nebude nikdy přesně jisti, jak to všechno dopadne. Spousta překvapení a dějových zvratů a příjemná dávka mrazivého tajemna.(24.6.2011)

 • TomikZlesa
  *****

  Miluju Twin Peaks a nesnáším když se k němu nějaký seriál přirovnává, ale u Happy Town mi to vadí asi nejmín, protože to je z části pravda. Tajemno, záhady, lesy v okolí, záhadný pták (ne sova), město šílených lidí kde má každý svoje tajemství atd.. ...dalo by se pokračovat, snad jen tu chybí ta Lynchova šílenost. Každopádně oprosti TP je to tak 4:10 ale stále je HP výborný seriál, který opět dokazuje jak jsou američani vypatlaní kreténi s nulovým vkusem na seriály, již klasicky seriál zrušen. Je sice pěkné že se dovíme kdo je Magic Man, ale závěr místo objasnění naopak přínáší tuny nových otázek na který už asi nikdo neodpoví, tudíž mě závěr trošku zklamal, a přitom stačily tak 2 díly navíc. Na hodnocení to vliv nemá ale HP je během těch osmi dílů jaksi nedomrdlé a někomu by se mohlo zdát že je to celé o ničem, ono totiž je, s klidem si dokážu představit 2 serié po 12 dílech.(15.1.2012)

 • Solozo
  *****

  Po dlouhé době je tu seriál, který mi tipově chyběl...Opravdu se dá vysledovat určitá inspirace městečkem Twin Peaks...Do menšího městečka uprostřed lesů se po letech klidu opět vrací něco tajemného a zlého. Po nalezení mrtvoly místního pošuka se začínají ztrácet i důvěryhodní občané a napozoru se musí mít každý občan městečka před každým...Neboť tajemství zde skrývá téměř každý!!!(15.6.2010)

 • JohnCZ
  **

  Magic Man! Magic Man? Kdo je sakra ten záhadný vraždící Magic Man? Na tuhle otázku je překvapivě v osmi dílech tohoto velmi záhy zrušeného seriálu zodpovězeno. Avšak Happy Town je hodně nevyvážená záležitost, takže se zrušení nedivím. Zajímavý je sice svou stylizací a sarkastickým humorem, avšak u mě ho zabil hodně pomalý a nezáživný start s ne moc dobře prokreslenými postavami, u kterých mi strašně dlouho trvalo, než jsem si na ně zvykl a začal mít nějakou i rád (Sam Neill s přehledem vítězí!). V momentě, kdy se mi Happy Town začal dostávat pod kůži, nastal narychlo splácaný konec. Ale můžeme být alespoň rádi, že to nějaký konec mělo, takže tvůrcům palec nahoru. Základní otázka byla tedy naštěstí zodpovězena, ale to ostatní si sami můžeme samozřejmě jen domýšlet.(13.12.2014)

 • Belbo
  ***

  Nejedná se o žádný propadák, ale taky o nic světoborného. Některé scény nemají chybu, jiné jsou průměrné a když to začne skřípat přichází zvrat, který tomu vlévá novou energii. Zásadnější problém spíš vidím ve scénáři s charakteristikou postav, místy prostě nefunguje a je to škoda. Obecně jsou povětšinou zajímavé, ale nedotažené.(31.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace