''Hahaha.. Yeah, there is a dog on your balls! ''.. Slušná přímočará jízda plná hlášek a sexy bab, podobně jako u letošního Potu a krve - ten má ale navíc nezaměnitelný Bayův vizuál (modlím se za další Bad boys v jeho režii). Pro mě dvě nejzábavnější letní návštěvy kina tohoto roku - 80%.(21.8.2013)

Úprimne povedané, čakal som väčšiu sra*ku. Prevziať štafetu po Vaughnovi béčkarom Wadlowom bol ťah, ktorý bol podľa môjho názoru zúfalstvom štúdia a skalní fandovia vopred film odsúdili na zánik. Ale - Wadlow sa chytil hodenej rukavice a ukázal, že so schopným týmom sa dá natočiť celkom stráviteľný film. Chýba mi tu síce nadhľad, novátorstvo v akcii a v audio-vizuálna nápaditosť prvej časti, ale stále je to poriadny nášup, ktorý sa s ničím nebabre. Množstvo postáv filmu prospelo, každá do filmu prispieva určitou formou zábavy, obzvlášť hláškujúci Jim Carrey bol svetový. Jedno, čo ma ale naozaj dorazilo, bola stredná časť filmu, ktorá je akoby vystrihnutá z nejakej céčkovej rom-com srágoriny a scénu s grcaním by som vystrihol, udupal a spálil! Ale pokiaľ upustíte uzdu prísnej kritiky a prvý diel nie je vaším zbožňovaným kultom, tak sa dočkáte pomerne slušnej zábavy. Síce zabudnuteľnej, ale aspoň si neznepríjemníte chvíle počas jej sledovania. 70%.(21.11.2013)

|| Scenár: Jane Goldman, Matthew Vaugh | Hudba: John Murphy, Henry Jackman, Marius de Vries, Ilan Eshkeri | Produkcia: Vaughn, Brad Pitt, Kris Thykier, Adam Bohling, Tarquin Pack, David Reid | Distribúcia: Universal, Lionsgate | Štúdio: Marv Films, Plan B Entertainment | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 96,188,903 $ || Vlastne ani nechápem, čo ma na tom baví, ale po jednotke ešte stále nadpriemerná zábava. 5 ale nemôže byť, pretože KickAss a podobé žánrovky sú pre mňa výhradne kusy na jedno videnie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

Komiksové uncanny valley. Kde byla jednička vyvážená akční drzost, je dvojka diskutabilním způsobem násilná a přetažená. Mizí humor a s ním i zábava. Nedivím se Carreymu za distanc - tohle je opravdu nezábavný film, jehož akce působí zneklidňujícím dojmem, a nejhorší na tom, je, že dostáváme stále signály, abychom se bavili ve smyslu "komediálně". Rád bych viděl takový film jako tísnivé drama, ale bavit se jím (na rozdíl od jedničky) nedokážu, na to je tvrdost moc silná a málo vypointovaná a odlehčená, ale ne dost chytrá, abych to mohl vnímat "vážně". Navíc je to dost uondané. Uvědomuje si to sice, že střet fikce a reality je devizí série, pečuje tedy o obojí, ale nevyvažuje už jejich poměr - v obojím zachází dál, jak se od dvojky sluší, a neřeší následky. Ze strany tvůrců, především náhradního režiséra, se to podobá situaci, když chodíte sousedovi zalívat kytky, zatímco je na dovolené. Každou tak nějak v pravidelném intervalu zalijete, ale moc vás to nezajímá a nepřemýšlíte o tom, která kolik vody potřebuje ani jestli se jí zrovna dostává dost světla - prostě splníte úkol a jdete domů. 2 1/2 celkem.(19.8.2013)

Po pravde mi nebere, ako môže tak vyznením uondaná a žánrovo neukotvená hystéria vyvolávať toľko odduševnelých ovácií. Dvojka možno je klasickejšie, resp. súdržnejšie vyrozprávaná a mermomoci sa snaží rozvinúť a znásobiť Matthewom nekorektne nakopnutý fenomén "reálneho" superhrdinstva, ale okrem onoho monotónneho (miestami až trápneho) doprofilovania povahových čŕt ústredných postáv (Kick-ass, Hit Girl, Motherfucker) a zaradenia skupinového wow efektu ala "Justice League" a ich rivalov, s ničím extra osožným teda neprichádza. Skôr je patrný deficit dospeláckej elity (či už kladnej alebo zápornej), na Big Daddyho sa len batmanovsky spomína, Frank D'Amico na veky odpočíva po zásahu bazukou a Colonel Stars and Stripes stihne nechať amputovať jeden pohlavný úd, rozbiť dve-tri držky, prehodiť pár cool slovíčok a je tzv. na furt uprataný. Potom tu máme fakt, že už jednotka mala trochu problém s relevantným odôvodňovaním grafického násilia, ale Vaughn sa k tomu aspoň staval s určitou príčetnosťou/nadhľadom a zobrazované ubližovanie na zdraví buď hravo štylizoval do podoby opojného filmového jazyka alebo prešibane - cez sociálne siete a iné média - reflektoval onu validovanú "normálnosť" pre on-line generáciu. To Wadlow sa s tým nesere, bez okolkov a bez väčšieho zmyslu morduje nielen nevinných ľudí/záujmové osoby, ale kvôli hybridnému prepínaniu medzi nemiestnou tragédiou a rozjuchanou komédiou, infantilným patetizmom a falošným nihilizmom, šestákovému spracovaniu kľúčových potyčiek a nedostatku trefných narážok či gagov, aj celý potenciál. Ani neviem prečo tomu vlastne dávam trojitú…možno pre to šarmantné nakopávanie prdelí v podaní herecky dospievajúcej Chloe Grace Moretz, pravdepodobne aj vďaka úsilu zrkadliť punkovosť predlohy a asi aj, tak povediac…z ľútosti.(7.12.2013)

• - Ve filmu se postava Jima Carreyho jmenuje Sal Bertolinni neboli Colonel Stars. V komiksu se však jedná o dvě různé postavy bratrů Sala Bertolinniho a Lieutenanta Stripese. (virus10)

• - Na levém předloktí Mother Russia (Olga Kurkulina) lze vidět fiktivní tetování "Neboj se – Nepros – Nevěř". S velkou pravděpodobností se sama Olga inspirovala názvem písně i v zahraničí populárního ruského dívčího dua Tatu, jež se jmenuje "Nevěř, neboj se, nepros". (Aelita)

• - Blitkobušek, který používá Hit-Girl (Chloë Grace Moretz), se objevil již ve filmu Minority Report (2002). (romajz15)