Důstojné pokračování jen těžko překonatelné jedničky a velmi slušná adaptace nepříliš podařeného komiksu, kdy si tvůrci chytře vypomohli hrábnutím do spin-offu Hit-Girl. Moment překvapení je pryč a Wadlow není Vaughn, takže finále a jeho emocionální dopad je výrazně slabší, stejně tak soundtrack a akce by nemusela být tak zběsile šmikaná. Ale stále je to celé hypervulgární, hyperbrutální, dostatečně akční i vtipné a hlavně to jen nerecykluje ve větším originál (i když pošuků v kostýmech citelně přibylo), ale zajímavě rozvíjí původní příběh. Herci výrazně zestárli, ale neměl jsem s tím problém a zejména Mintz-Plasse jako Motherfucker a Moretz jako Hit-Girl, která vyrostla do krásy, si kradou film pro sebe. Sem s trojkou! P.S.: Před filmem dávali v kině trajler na novou Carrii, kterou hraje Moretz. Což je vtipné s ohledem nato, že její středoškolská linie v Kick-Ass 2 Carrii dost připomíná.(25.8.2013)

Tohle není jako jednička. Tohle je totiž lepší, bez ohledu na to, co mi kdo z místních komentů bude tvrdit. Ironie a nadsázka ve všech možných podobách je totiž mnohem víc přítomna, než-li minule, v soubojích, v hláškách, v ujeté stilizaci... Obzvláště Čur**ovo banda je asi nejzábavnější grupa padouchů, která se kdy ve komicksárně zjevila a konkurovat ji může snad jen banda Zlého koně, jedno zda-li jde o samotného űberpadoucha, nebo vedlejší postavy jako Matička Rus (které zas na druhé straně barikády konkuruje Plukovník Pravdoláska s kým jiným, než s Hit-Girl). Nejlepší comiksový film léta (Jo supermane, spodky výjimečně dané pod kostým nepomohly), který není pro ostatní filmy ze stejného ranku hozenou rukavicí, ale zdviženým prostředníčkem, který se bohužel dlouhé roky nikdo nepokusí zlomit (leda by DC zmagořilo a zfilmovalo svého ujetého Hitmana). Že triky nejsou špičkové? To je jen dobře! Excelentnost vzpourám proti ordinérnímu pojetí čehokoli nikdy neslušela. PS: K filmu se překvapivě dobře hodila jedna z předreklam, kde vystupovala parta násilnických a sexistických müslityčinek. (28.8.2013)

Originy mě většinou baví nejvíc, takže se mi jednička líbila přece jen více. Ale Jeff Wadlow dokonale navázal na Vaghnův styl a dvojka je opět nekompromisně zábavný Nářez. Humor se snoubí s brutalitou v perfektním mixu, který dokáže navodit asi jen tato série. Dokonce je tam po Cageovi zase superhvězda z 90. let, tentokrát Jim Carrey, který trénuje svého psa aby se zakousl padouchům do čuráka. Mě osobně ale nejvíce pobavily vlhnoucí středoškolačky u sledování klipu nějakého boybandu á la Justin Bieber.(1.9.2013)

O superhrdinský palec lepší podívaná, než když to bylo poprvé. Jak mě jednička bavila jen chvilkama, tady jsem si blahem div neocucávala topánky, na něž jsem si v záplavě adrenalinu mimořádně dosáhla. Kill Billovskou nadsázkou líp jak flák masa prošpikovaný super-hrdinský Nářez nejen pro teenagery, před kterým se i zeleňoučký Hulk v pochvalném pokývnutí srazí jak svetr na devadesát. Carrey překvapil ještě víc jak Cage a z ústředního dua se v mých očích po herecké stránce konečně vyloupla špetka sympatií, ačkoli jsem to tak ještě včera nevnímala. Pěknej kopanec do prdele mi tenhle kousek uštědřil. 90%(6.12.2013)

Bavil jsem se hodne. Mel jsem dost obavy, ale nastesti film nijak vyrazne nevymeknul, takze o krev a fuckovani neni nouze. Vraci se hlavni hrdinove, obzvlast Plasse je ultimatni uchylacek a do toho spousta novejch zabavnejch postav a drsnackej Carrey, kterej se bohuzel na place moc dlouho neohreje. Muj hlavni a vicemene jedinej problem s filmem je ten, ze to cely pusobi jako prvni dil. Postavy neustale resi, co to obnasi byt superhrdinou v realnym zivote, neustale s necim zacinaj, na neco se pripravujou a tak furt dokola, ve vysledku se tak ve filmu spis keca nez kona a misty to zacne bejt trochu otravny. Ale i tak porad solidne zabavna a krvava jizda.(12.12.2013)

• - Natáčelo se ve městech Toronto a Mississauga v Kanadě a ve filmových studiích v Kanadě a Velké Británii. (Cheeker)

• - Evan Peters si nemohl znova zahrát roli Todda Haynese kvůli naplánovanému rozvrhu natáčení American Horror Story (od r. 2011). (Cheeker)

• - Vo filme môžeme opäť vidieť postavy z prvého dielu Kick-assa, Big Daddyho (Nicolas Cage) aj Franka d'Amica (Mark Strong) avšak len na fotografiách, ktoré majú vystavené ich deti. (sugy1)