Je mi jedno, že jednotka je lepšia. Dvojka je neskutočný nárez aj bez Vaughna. Matthew Vaughn síce ostal na producentskej stoličke, čo si myslím, že je len plus, ale miestami ma dvojka bavila o niečo viac. Druhý Kick-Ass má hlavne výhodu v tom, že nemusí začínať a môže sa riadiť Hollywoodskym pravidlom všetkého viac. Jeff Wadlow spĺňa toto pravidlo na výbornú a v druhom Kick-Ass je toho rozhodne viac. Akcie majú o niečo lepšiu choreografie, je ich viac, hlavné dve postavy sú o niečo dospelejšie, zaujímavejšie a jedna z nich aj zas o niečo krajšia, no prvý diel ma trochu navrch v príbehu. Ťažko povedať, ktorý diel je lepší, pretože ja som sa pri oboch zabával kráľovsky. 90% - 5*(13.12.2013)

Spoiler. Bez vzteku a hořkosti. Rozjezd solid, poctivě vytěžuje frackovský drive jedničky, ale s Pravdoláskou zdechne i celý film. Moc vážných keců, nesourodost tónu a z ní plynoucí samoúčelnost, na pár punkových scén připadá několik křečovitě vážných. Film se motá do toho, co jednička rozstřílela bazukou lehkosti. Pindy slečny Mindy a dalších o identitě jsou zbytečně samožerské. Asi v půli tomu totálně spadne řetěz a naskakuje jen na chvilku. Wadlow zvládá jednotlivosti, ale neukočíruje celek. Jedničku budu milovat za její drzost a civilní patos, dvojku nemám za co milovat, ani nenávidět. Není evil badass mothafucka, je prostě jenom tuctově snaživá a blbě zazipovaná transka. [50%](19.8.2013)

Oproti jedničce velmi slabý odvárek. Je možné, že mi výsledný dojem z filmu zkazil způsob projekce. Černobílý Mobilrip Kinoripu ve francouzštině s taiwanskými titulky na dvouapůl palcovém displeji s rozlišením sto na sedmdesát pixelů není zrovna ideální kvalita filmu, přesto mi tam něco chybělo. Chloe na stupnici opíchatelnosti opět někde mezi dlouhosrstou čivavou a jorkšírským teriérem, což je sice krásné, avšak k dokonalé erekci se zaťatýma pěstma a blaženým úsměvem ve tváři pořád málo. Sedmiminutová exhibice mistra mimických orgasmů Carreyho byla přínosná stejně asi jako transport mýdla do Chánova a rituál ve vraždění všech otců na displeji mně přišel taky mírně komický. Co film tak trochu zachránilo byl čuráky pojídajíci pes a čuráky cumlající nevím kdo, co tančila v superkrátkých růžových šortkách v tělocvičně tak divoce, že jsem si na pět vteřin představil, jaké by to bylo mít sex s člověkem.(19.11.2013)

Důstojné pokračování jen těžko překonatelné jedničky a velmi slušná adaptace nepříliš podařeného komiksu, kdy si tvůrci chytře vypomohli hrábnutím do spin-offu Hit-Girl. Moment překvapení je pryč a Wadlow není Vaughn, takže finále a jeho emocionální dopad je výrazně slabší, stejně tak soundtrack a akce by nemusela být tak zběsile šmikaná. Ale stále je to celé hypervulgární, hyperbrutální, dostatečně akční i vtipné a hlavně to jen nerecykluje ve větším originál (i když pošuků v kostýmech citelně přibylo), ale zajímavě rozvíjí původní příběh. Herci výrazně zestárli, ale neměl jsem s tím problém a zejména Mintz-Plasse jako Motherfucker a Moretz jako Hit-Girl, která vyrostla do krásy, si kradou film pro sebe. Sem s trojkou! P.S.: Před filmem dávali v kině trajler na novou Carrii, kterou hraje Moretz. Což je vtipné s ohledem nato, že její středoškolská linie v Kick-Ass 2 Carrii dost připomíná.(25.8.2013)

,,…PARTA LIDÍ S VYMYŠLENÝMI JMÉNY, CO SE POFLAKUJÍ VE VYROBENÝCH KOSTÝMECH, A HLEDAJÍ NA WEBU NEVYŘEŠENÉ ZLOČINY. V KOMIKSECH MAJÍ HRDINOVÉ DRAHÉ ZÁKLADNY A VELITELSTVÍ NA MĚSÍCI. ALE TOHLE JE SKUTEČNÝ SVĚT...…“ /// …ale bez NÁŘEZE by tady nikdo z nich nebyl. A co Mindy? Jak vona zvládne skutečnej svět? Dlouho je to teenagerská jízda(?) pro teenagery, při který důchodci mýho věku zívaj a přemejšlej, jestli přiteplenej padouch fakt nahání mladejm hrůzu. (kromě Ruska, samozřejmě…) Školáci zajisté budou brát všechny ty trapácký fórky ze střední líp než já. Naštěstí s příchodem Jima a jeho komunity přibejvá násilí, drsnějších ftípků, nedůvěřuje se systému (takže dostává prostor skutečnej úděl superhrdiny) a dějou se věci, který jsou možný jenom v Americe. Miluju násilí! Miluju akci a drsnej ftip! A tak se ptám: Kdo dovolil tu homoidní první třetinu? (ne vole, Lojza Hadamczik je v tom včíl nevině!) Flákám s klidem 4*, ale jednička je někde jinde! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, co jako asi vznikne spářením zloducha a ujetý ženský. 2.) ,,UNION J“ je moje biologie (ty vole, voni fakt existujou!). 3.) Chtěl bych poznat holčičího Ivana Draga! (teď nevíš že? Tak hledej šmudlo…) 4.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(4.12.2013)

• - Na motivy filmu vznikla i stejnojmenná počítačová hra. (Gucak)

• - Vo filme môžeme opäť vidieť postavy z prvého dielu Kick-assa, Big Daddyho (Nicolas Cage) aj Franka d'Amica (Mark Strong) avšak len na fotografiách, ktoré majú vystavené ich deti. (sugy1)

• - „Nemohli sme si dovoliť natočiť obyčajnú dvojku, ktorá len nadviaže tam, kde jednotka skončila," povedal Aaron Taylor-Johnson (Kick-Ass) a ďalej dodal: „Chceli sme udržať kvalitu, ale zároveň byť originálny a do úspešného konceptu priniesť niečo nové. To sa, myslím, podarilo. Aj preto sme sa všetci vrátili." (kacer4)