Úprimne povedané, čakal som väčšiu sra*ku. Prevziať štafetu po Vaughnovi béčkarom Wadlowom bol ťah, ktorý bol podľa môjho názoru zúfalstvom štúdia a skalní fandovia vopred film odsúdili na zánik. Ale - Wadlow sa chytil hodenej rukavice a ukázal, že so schopným týmom sa dá natočiť celkom stráviteľný film. Chýba mi tu síce nadhľad, novátorstvo v akcii a v audio-vizuálna nápaditosť prvej časti, ale stále je to poriadny nášup, ktorý sa s ničím nebabre. Množstvo postáv filmu prospelo, každá do filmu prispieva určitou formou zábavy, obzvlášť hláškujúci Jim Carrey bol svetový. Jedno, čo ma ale naozaj dorazilo, bola stredná časť filmu, ktorá je akoby vystrihnutá z nejakej céčkovej rom-com srágoriny a scénu s grcaním by som vystrihol, udupal a spálil! Ale pokiaľ upustíte uzdu prísnej kritiky a prvý diel nie je vaším zbožňovaným kultom, tak sa dočkáte pomerne slušnej zábavy. Síce zabudnuteľnej, ale aspoň si neznepríjemníte chvíle počas jej sledovania. 70%.(21.11.2013)

Tohle není jako jednička. Tohle je totiž lepší, bez ohledu na to, co mi kdo z místních komentů bude tvrdit. Ironie a nadsázka ve všech možných podobách je totiž mnohem víc přítomna, než-li minule, v soubojích, v hláškách, v ujeté stilizaci... Obzvláště Čur**ovo banda je asi nejzábavnější grupa padouchů, která se kdy ve komicksárně zjevila a konkurovat ji může snad jen banda Zlého koně, jedno zda-li jde o samotného űberpadoucha, nebo vedlejší postavy jako Matička Rus (které zas na druhé straně barikády konkuruje Plukovník Pravdoláska s kým jiným, než s Hit-Girl). Nejlepší comiksový film léta (Jo supermane, spodky výjimečně dané pod kostým nepomohly), který není pro ostatní filmy ze stejného ranku hozenou rukavicí, ale zdviženým prostředníčkem, který se bohužel dlouhé roky nikdo nepokusí zlomit (leda by DC zmagořilo a zfilmovalo svého ujetého Hitmana). Že triky nejsou špičkové? To je jen dobře! Excelentnost vzpourám proti ordinérnímu pojetí čehokoli nikdy neslušela. PS: K filmu se překvapivě dobře hodila jedna z předreklam, kde vystupovala parta násilnických a sexistických müslityčinek. (28.8.2013)

Spoiler. Bez vzteku a hořkosti. Rozjezd solid, poctivě vytěžuje frackovský drive jedničky, ale s Pravdoláskou zdechne i celý film. Moc vážných keců, nesourodost tónu a z ní plynoucí samoúčelnost, na pár punkových scén připadá několik křečovitě vážných. Film se motá do toho, co jednička rozstřílela bazukou lehkosti. Pindy slečny Mindy a dalších o identitě jsou zbytečně samožerské. Asi v půli tomu totálně spadne řetěz a naskakuje jen na chvilku. Wadlow zvládá jednotlivosti, ale neukočíruje celek. Jedničku budu milovat za její drzost a civilní patos, dvojku nemám za co milovat, ani nenávidět. Není evil badass mothafucka, je prostě jenom tuctově snaživá a blbě zazipovaná transka. [50%](19.8.2013)

Možná to nenakopává zadek jako jednička, ale stále si to drží svůj standard a svůj vtip, Hit Girl bude teď v mokrém snu každého chlapa, třeba i nějakých žen. Musím tedy vyzdvihnout střihy, které dle mého amatérského názoru byly prvotřídní. Kick-Ass se oběma díly trefil přesně do toho, co mám rád, takže pro někoho se to může zdát nadhodnocené, ale je to můj skromný, subjektivní názor. Celkově dávám 85%. Takhle nadšený jsem z kina dlouho neodcházel.(20.8.2013)

• Malarkey

První Kick-Ass byla kravina, ale aspoň měla pár postav, o kterých jsem si říkal, že je fajn, jak se ve filmu předvedli. Jasný, mluvím hlavně o Nicolasovi Cageovi. Jenže pak přišel druhý díl a já si opět říkal, že bych se na něj měl podívat. Jim Carrey by přeci neměl zklamat ať by hrál kohokoliv. Nakonec se přiznám, že jsem si ho tam po pravdě ani nevšiml. Ne, že by byl nevýrazný, prostě si nebyl vůbec podobný. No a zbytek to prostě neuhraje. Dvojka jak začne fanouškovsky, tak skončí hrozně tragicky. Celý je to neuvěřitelně rádoby akční a co je horší, tak rádoby emotivní. A nejhorší je, že já v tom ty emoce šíleně postrádám.(29.12.2013)

• - Spoiler: Když přepadne Motherfuckerova (Christopher Mintz-Plasse) banda přepadne plukovníka Stara and Stripse (Jim Carrey), Mother Russia (Olga Kurkulina) mu usekne jednu nohu. V dalším záběru, kdy klečí a Mother Russia ho propíchne mačetou, má ale nohy obě. (nopud)

• - Při první rvačce je Dave (Aaron Taylor-Johnson) přepaden a dostane "nakládačku", načež má zakrvácený nos a celou bradu. V dalším záběru, když leží u pneumatik, má krev ale jinak a pod nosem krev nemá vůbec. (Twyer)

• - Blitkobušek, který používá Hit-Girl (Chloë Grace Moretz), se objevil již ve filmu Minority Report (2002). (romajz15)