Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Opět se setkáváme s Davem Lizewskim alias Kick-Assem, amatérským bojovníkem proti zločinu, který je v civilu nenápadný obrýlený středoškolák. Je tu samozřejmě i Hit-Girl, která z jedenáctileté holčičky, co umí nebezpečně zacházet s nunčaky a mačetou, vyrostla v patnáctiletou slečnu Mindy, jež se snaží zapomenout na své smrtící instinkty a pokouší se zapojit do školního kolektivu. Daveovi se ale nedaří zapadnout do školní rutiny, jak si představoval, a tak se rozhodne Kick-Asse oživit. Spojí se se superhrdinským týmem sdruženým kolem plukovníka Starse a po nocích společně trestají zločiny, na něž policie nestačí. Mezitím na druhém konci města kolem sebe šikuje bizarní zločinecké kreatury další starý známý z prvního dílu - zbohatlický synek Chris, toužící po pomstě... (TV Nova)

(více)

Videa (25)

Trailer 1

Recenze (1 065)

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Trochu mě děsí, že nedokážu určit, kde končí nekorektní a násilí fetišizující komiks pro krvelačné geeky a kde začíná opravdová promluva do hodnotového systému diváka (respektive tvůrců?). Kick-Ass dvojka děsí ale i tím, jak samozřejmě (ve smyslu přirozeně) nejasná a rozostřená je v něm hranice mezi světem internetu a světem za oknem. Mezi dětstvím a dospělostí. Mezi hrou a kulkou v hlavě. Mě ta současnost neustále předbíhá a mate. A nebo stárnu. A nebo to tak bylo vždycky. Asi bych teď měl spíš přemýšlet o tom, jak se naučit zabíjet lidi jedním prstem, jak mít tělo jako Aaron nebo která švadlenka nejlíp zmákne kostým super hrdiny. Vždyť jsem jenom koukal na film (= prober se, debile!). Mě místo toho ale všechno výše zmíněné děsí. A vyvolává ve mně znechucení. A přitahuje. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Spoiler. Bez vzteku a hořkosti. Rozjezd solid, poctivě vytěžuje frackovský drive jedničky, ale s Pravdoláskou zdechne i celý film. Moc vážných keců, nesourodost tónu a z ní plynoucí samoúčelnost, na pár punkových scén připadá několik křečovitě vážných. Film se motá do toho, co jednička rozstřílela bazukou lehkosti. Pindy slečny Mindy a dalších o identitě jsou zbytečně samožerské. Asi v půli tomu totálně spadne řetěz a naskakuje jen na chvilku. Wadlow zvládá jednotlivosti, ale neukočíruje celek. Jedničku budu milovat za její drzost a civilní patos, dvojku nemám za co milovat, ani nenávidět. Není evil badass mothafucka, je prostě jenom tuctově snaživá a blbě zazipovaná transka. [50%] ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Je mi jedno, že jednotka je lepšia. Dvojka je neskutočný nárez aj bez Vaughna. Matthew Vaughn síce ostal na producentskej stoličke, čo si myslím, že je len plus, ale miestami ma dvojka bavila o niečo viac. Druhý Kick-Ass má hlavne výhodu v tom, že nemusí začínať a môže sa riadiť Hollywoodskym pravidlom všetkého viac. Jeff Wadlow spĺňa toto pravidlo na výbornú a v druhom Kick-Ass je toho rozhodne viac. Akcie majú o niečo lepšiu choreografie, je ich viac, hlavné dve postavy sú o niečo dospelejšie, zaujímavejšie a jedna z nich aj zas o niečo krajšia, no prvý diel ma trochu navrch v príbehu. Ťažko povedať, ktorý diel je lepší, pretože ja som sa pri oboch zabával kráľovsky. P.S.: počkajte si za titulky, čaká tam na vás Vyjebávač. 90% - 5* ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Tohle není jako jednička. Tohle je totiž lepší, bez ohledu na to, co mi kdo z místních komentů bude tvrdit. Ironie a nadsázka ve všech možných podobách je totiž mnohem víc přítomna, než-li minule, v soubojích, v hláškách, v ujeté stilizaci... Obzvláště Čur**ovo banda je asi nejzábavnější grupa padouchů, která se kdy ve komicksárně zjevila a konkurovat ji může snad jen banda Zlého koně, jedno zda-li jde o samotného űberpadoucha, nebo vedlejší postavy jako Matička Rus (které zas na druhé straně barikády konkuruje Plukovník Pravdoláska s kým jiným, než s Hit-Girl). Nejlepší comiksový film léta (Jo supermane, spodky výjimečně dané pod kostým nepomohly), který není pro ostatní filmy ze stejného ranku hozenou rukavicí, ale zdviženým prostředníčkem, který se bohužel dlouhé roky nikdo nepokusí zlomit (leda by DC zmagořilo a zfilmovalo svého ujetého Hitmana). Že triky nejsou špičkové? To je jen dobře! Excelentnost vzpourám proti ordinérnímu pojetí čehokoli nikdy neslušela. PS: K filmu se překvapivě dobře hodila jedna z předreklam, kde vystupovala parta násilnických a sexistických müslityčinek. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Úprimne povedané, čakal som väčšiu sra*ku. Prevziať štafetu po Vaughnovi béčkarom Wadlowom bol ťah, ktorý bol podľa môjho názoru zúfalstvom štúdia a skalní fandovia vopred film odsúdili na zánik. Ale - Wadlow sa chytil hodenej rukavice a ukázal, že so schopným týmom sa dá natočiť celkom stráviteľný film. Chýba mi tu síce nadhľad, novátorstvo v akcii a v audio-vizuálna nápaditosť prvej časti, ale stále je to poriadny nášup, ktorý sa s ničím nebabre. Množstvo postáv filmu prospelo, každá do filmu prispieva určitou formou zábavy, obzvlášť hláškujúci Jim Carrey bol svetový. Jedno, čo ma ale naozaj dorazilo, bola stredná časť filmu, ktorá je akoby vystrihnutá z nejakej céčkovej rom-com srágoriny a scénu s grcaním by som vystrihol, udupal a spálil! Ale pokiaľ upustíte uzdu prísnej kritiky a prvý diel nie je vaším zbožňovaným kultom, tak sa dočkáte pomerne slušnej zábavy. Síce zabudnuteľnej, ale aspoň si neznepríjemníte chvíle počas jej sledovania. 70%. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (42)

  • Ve filmu lze zahlédnout plakát na komiks "Superior" od tvůrce komiksu "Kick-Ass" Marka Millara. V pokoji hlavního hrdiny pak visí další autorův počin "American Jesus". (Batman)
  • Hláška „pants on fire“, kterou Zabíjačka (Chloë Grace Moretz) použije po souboji s pouličními lupiči, pochází z říkanky „liar, liar, pants on fire“, v plné verzi: you liar, you liar, your pants are on fire, your nose/tongue is as long as a telephone/telegraph wire, která se používá jako reakce na něčí lež. V českém dabingu zazní – vzhledem k situaci – mnohem vtipnější „lež má krátké ruce“ (podle přísloví „lež má krátké nohy“). (Stan Borowitz)
  • Komiks Marka Millara „Kick-Ass 2: Balls to the Wall“ byl vydán 20. října 2010 a hned po týdnu byl vyprodaný. (Mr.Hudson)

Související novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se… (více)

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (více)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (více)

Reklama

Reklama