Je to celkom dobrá akčná komédia, ktorá je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o Kick-Ass a Hit-Girl, ktorí sa po udalostiach predchádzajúceho dielu musia rozhodnúť, akým smerom sa ich cesty pohnú a tak zatiaľ čo Kick-Ass chce pokračovať a nájde si partiu odhodlaných bojovníkov proti zločinu, Hit-Girl sa prvýkrát v živote snaží zapadnúť medzi rovesníkov na strednej škole. Lenže Red Mist sa túži pomstiť za smrť svojho otca a tak spojí skupinu rozličných zabijakov a začne s terorom. So spracovaním som celkom spokojný, ale mohlo to byť aj o niečo lepšie. V prvom rade ma mrzí, že zápletke chýba nejaký nový výrazný motív, takto mi to nepripadá, ako plnohodnotný film, ale skôr len ako dozvuky predchádzajúceho dielu, ale aj celkovo tu chýba tá originalita, hravosť a inovatívnosť, ktorá sa mi pred tým tak páčila. Ale ani takto si nemôžem moc sťažovať, staré postavy som si už veľmi obľúbil, takže aj v novom prostredí a s novými pomocníkmi je na nich radosť pozerať, aj keď tá stredoškolská línia s Hit-Girl mala určite väčší potenciál, dobre zvládnutá je aj línia so záporákmi, celkovo sa tu nájde pár výborných scén a navyše stále to má to čaro žánrovej výnimočnosti, takže aj v tomto slabšom prevedení je to stále dynamická akčná zábava. Akcie je tu pomerne dosť a platí o nej presne to isté, čo aj o spracovaní. Takže tá originalita, hravosť a inovatívnosť je preč, akcia je len priemerne natočená, chýbajú lepšie nápady a dokonca aj výrazne ubudlo zabitých a krvi, ale našťastie stále sú jednotlivé akčné sekvencie dostatočne zábavné. Najviac sa mi páči scéna s Hit Girl na dodávke alebo Mother Russia a jej likvidácia policajtov. Čiastočným sklamaním je aj humor, toho vydareného tu nie je až tak moc, ale občas sa zasmiať dá a po celý čas film dokáže udržať tú správnu náladu. Herecké obsadenie je perfektné, Aaron Taylor-Johnson a Chloë Moretz sú stále skvelí, len škoda, že jej to už v kostýme nesedí až tak dobre, ako predtým, opäť nesklame ani hlavný záporák a poteší aj skvelé obsadenie nových postáv ako John Leguizamo, Morris Chestnut, Jim Carrey a plno iných, tu mi sadli všetky vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú len mierne nadpriemerné, Jeff Wadlow nemá na viac, než žánrový štandard, ale stále je to obstojná úroveň. A opäť sa mi páči aj hudba. Škoda, Kick-Ass 2 v porovnaní s jednotkou s výnimkou obsadenia zaostáva po úplne všetkých stránkach, ale aj tak som sa stále bavil viac než dobre a v rámci filmovej kategórie komiksoviek sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer, takže musím aj dobre hodnotiť. 71%(20.10.2013)

Často maškarní, chvílemi travesti-show a na konci bitka jak o podpis Marka Hamilla na Comic Conu.. Wadlow se rozhodně nekrčí ve stínu Vaughna, jen to prostě pojal po svém, možná i kompaktněji, než předchůdce a mezi hermafroditními Pilgrimy a Chlorofylovými Šušni si místo na slunci rozhodně zaslouží. Dvojka Nakopávače Sedinky je adolescent-friendly, klipová, hudbou Jackmana X-Menovsky zabarvená a v celku nenásilně si pohrává s „psychologií“ superhrdinského, či chcete-li pubertálního tápání (pochyby, hledání identity, přetváření zlé zkušenosti v konané dobro), na kterou se tady zvesela plive a přitom když s ní přijde pan Wayne od starýho Nolana, je to považováno za hluboké existenciální zamyšlení. Chtěl bych si Chloë přiřadit mezi oblíbené herečky, ale radši ještě rok počkám, až jí bude osmnáct, ať na mně neulpí stín podezření. Inu, doba je zlá, člověk aby se bál říct, že chce ochutnat Shirley Temple.. Závěrem dva nepodstatné poznatky: 1.) Matka Rus spíše vypadala jako Otec Ivana Draga a docela by mě zajímalo, jak pod ty elastické spodky schovala své (doufám, že jen dvě) chlupaté koule. 2.) Proč jíst nazelenalé kuřecí, co se týden rozkládalo mimo lednici? Použijte Sick Stick!(16.1.2014)

Tohle vymyslela osoba, která měsíc žrala v kuse syrový maso, protože takovou přehlídku surovýho násílí by člověk hledal spíš v pracovních táborech KLDR než v americkým filmu. Jasně musím přiznat, že některá vražda - smrt - zabití patří skutečně mezi lahůdky, zejména ty v podání Matičky Rusy měly nejyvšší jakost. S přeždívek superhrdinů mě nejvíc zaujala Půlnoční běhna, což byla částečna superhrdinka a částečně běhna, zejména tu druhou část jejího já jsem ocenil a považuju za velkou škodu, že běhna neměla větší prostor. Co filmu chybělo byla absence herecký top lídrů, což jedničce v pohodě zastalo duo Cage/Strong, tady to bylo samý nezletilý koště a to je pak těžký. Film za celou dobu nějak nevadne, libuje si v surovosti, násílí, sexismech a hláškách což samo o sobě není špatný, jen kdybych přitom neměl pocit, že je to pouhá hejbající se barevná zdímačka na prašulky na kterou si za rok nikdo z nás nevzpomene.(20.8.2013)

Pro mne docela zklamání a stupeň dolů oproti jedničce ... Už první díl mne nijak nenadchl narozdíl od světové populace nadšenců, ne že by to bylo špatné, ale nic extra pro mne prostě. Druhý díl mne zaujal dosti nesedícím "gore-násilím" a krvavostí při fightech. Nějak mi to kazilo atmosféru typu, "jsme ještě v parodii pro mládež nebo již v seriozním akčním snímku, nebo v parodii pro dospělé, ale pak nesedí ta dětinská omáčka, kterou dvojka překypuje stejně jako jednička...? Je to fajn oddechovka, ale výrazně mne nijak nezasáhla a jako ne-nadšenec do "kick ass" dávám průměr ... 3/5(30.8.2013)

• Rover

Dvojka Kick Ass má pro mě zásadní problém v žánrové ambivalenci, která spolehlivě zničila jakýkoliv zážitek z filmu. Předpokládám, že nevyváženost mezi tím, zda chce být Kick Ass spíše „Sin City“ nebo „Prci prci prcičkami“, je záměrná. Chápu, že to mnoha divákům přijde atraktivní a zábavné. Marně jsem však přemýšlel jaký význam mají zbytečně brutální sekvence (odsakávání končetin, stříkající krev) nebo vyloženě trapné potrestání evil krasavic ze střední. Pokud od filmu očekávám pouze pobavení, tak mi skutečně vadí taková žánrová nevyhraněnost navíc ve spojení s celou řadou komiksových klišé – zejména děsivé přehrávání záporných postav. Scénáři rovněž schází jakýkoliv humor – vše, co má být vtipné, je pouze trapné. Očekávatelná je proto i špatná situace v hudbě. Jakoby si skladatel pouze vybral z databáze vhodných nebo očekávatelných hudebních doprovodů. Čemuž se vlastně nemůžeme divit – Margeson totiž pracoval jako asistent Klause Badelta ze Zimmerových Media Ventures.(22.10.2013)

• - Evan Peters si nemohl znova zahrát roli Todda Haynese kvůli naplánovanému rozvrhu natáčení American Horror Story (od r. 2011). (Cheeker)

• - Dave (Aaron Taylor-Johnson) má vo svojej izbe plagáty komiksov nakreslených Markom Millarom, autorom komiksového Kick-assa. Jeho meno možno taktiež vidieť na vrchu plagátu počas flashbacku na cintoríne. (sugy1)

• - Natáčelo se ve městech Toronto a Mississauga v Kanadě a ve filmových studiích v Kanadě a Velké Británii. (Cheeker)