Wadlowova "dvojka" se míjí s poetikou Marka Millara, jehož komiksy adaptuje, ale v porovnání s Vaughnovou "jedničkou" je lépe odvyprávěná, i když v posledním aktu brakuje motivy z těch předchozích, a z hlediska filmového stylu je o poznání soudržnější, čímž ale ztrácí na opojnosti. Tolik ke komparaci dvou filmů, o srovnání s komiksem a o formálních strategiích více zde.(27.8.2013)

Sice už to postrádá hravost prvního dílu, ale v mnoha směrech zároveň těží z jeho původních kvalit a já se bavil. Některé postavy sice byly přitažený za vlasy a v pár scénách se zbytečně tlačilo na pilu, ale stejně je to super podívaná. Pobavila mě i ta středoškolská linie s tupejma středoškolačkama. Herecky tomu kralovali Jim Carrey (slušná náhrada za Cage) a především John Leguizamo, škoda, že oba nedostali více prostoru. Aaron Johnson a Chloe Morertz mi nepřišli tak výrazní jako původním filmu, ale rozhodně sem s nima byl spokojenej. Ne zas až takovej Nářez jako jednička (taky to má mimochodem o poznání slabší soundtrack a mnohem méně emocionálně vypjatejch scén), ale pořád super podívaná, na kterou se určitě rád podívám znovu, Jeff Wadlow to zvládl slušně.(2.9.2013)

Tak takovejhle nářez jsem fakt nečekal! V mých očích co se do zábavnosti a emotivnosti týče dokonce předčil i jedničku a souboje jsou bezkonkurenčně to nejlepší co se v letošním roce akčních scén objevilo. Chloe je naprosto božská a Jim Carrey taky (jen škoda, že dostal tak málo prostoru. Jediný co mi v tomhle filmu chybělo byl Big Daddy. Bezkonkurenčně nejzábavnější film roku 2013. D-O-K-O-N-A-L-O-S-T PS: Kdyby se někdy v Česku utvořila nějaká takováhle skupina amatérských superhrdinů, bez váhání bych se přidal..... " As long as your heart's in the right place, we don't care what you put in your mouth." (26.10.2013)

Druhý díl předlohy byl minimálně o třídu horší než první a filmová podoba k tomu směřuje také. Přesto adaptaci musím fandit, protože oproti jedničce není vysloveně horší, ale cíleně jiná. V komiksu se Millar někdy ve druhé třetině utrhl ze řetězu, leckteré výjevy brutalitou přehnal a zachránil se až osudovým finále. Wadlow na to díky zakomponování linky Hit-Girl může jít o poznání klidněji a dodat příběhu i uvěřitelnější nádech lidskosti. Těžko říct, jestli by se mu to povedlo, kdyby Chloë s Aaronem nebyli až nečekaně schopní uhrát s prvotřídním výrazem jakékoli upřímné intermezzo nebo naopak přepálenou hlášku. Jenže se to povedlo, lidi pořád chtějí být superhrdinové a ta pravá superhrdinka by zrovna chtěla být člověkem. Hrozně jsem si přál, aby Kick-Ass dostal důstojné pokračování a s ním i pravděpodobnou rozlučku. Splněno s hvězdičkou.(21.8.2013)

,,…PARTA LIDÍ S VYMYŠLENÝMI JMÉNY, CO SE POFLAKUJÍ VE VYROBENÝCH KOSTÝMECH, A HLEDAJÍ NA WEBU NEVYŘEŠENÉ ZLOČINY. V KOMIKSECH MAJÍ HRDINOVÉ DRAHÉ ZÁKLADNY A VELITELSTVÍ NA MĚSÍCI. ALE TOHLE JE SKUTEČNÝ SVĚT...…“ /// …ale bez NÁŘEZE by tady nikdo z nich nebyl. A co Mindy? Jak vona zvládne skutečnej svět? Dlouho je to teenagerská jízda(?) pro teenagery, při který důchodci mýho věku zívaj a přemejšlej, jestli přiteplenej padouch fakt nahání mladejm hrůzu. (kromě Ruska, samozřejmě…) Školáci zajisté budou brát všechny ty trapácký fórky ze střední líp než já. Naštěstí s příchodem Jima a jeho komunity přibejvá násilí, drsnějších ftípků, nedůvěřuje se systému (takže dostává prostor skutečnej úděl superhrdiny) a dějou se věci, který jsou možný jenom v Americe. Miluju násilí! Miluju akci a drsnej ftip! A tak se ptám: Kdo dovolil tu homoidní první třetinu? (ne vole, Lojza Hadamczik je v tom včíl nevině!) Flákám s klidem 4*, ale jednička je někde jinde! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, co jako asi vznikne spářením zloducha a ujetý ženský. 2.) ,,UNION J“ je moje biologie (ty vole, voni fakt existujou!). 3.) Chtěl bych poznat holčičího Ivana Draga! (teď nevíš že? Tak hledej šmudlo…) 4.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(4.12.2013)

• - Blitkobušek, který používá Hit-Girl (Chloë Grace Moretz), se objevil již ve filmu Minority Report (2002). (romajz15)

• - Na produkci filmu se podílel také Mark Millar, tvůrce komiksové knižní předlohy. (KucC)

• - Roli Mother Russia ztvárnila 184cm kulturistka Olga Kurkulina, původem Ruska žijící dnes v Izraeli. (Aelita)