Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Opět se setkáváme s Davem Lizewskim alias Kick-Assem, amatérským bojovníkem proti zločinu, který je v civilu nenápadný obrýlený středoškolák. Je tu samozřejmě i Hit-Girl, která z jedenáctileté holčičky, co umí nebezpečně zacházet s nunčaky a mačetou, vyrostla v patnáctiletou slečnu Mindy, jež se snaží zapomenout na své smrtící instinkty a pokouší se zapojit do školního kolektivu. Daveovi se ale nedaří zapadnout do školní rutiny, jak si představoval, a tak se rozhodne Kick-Asse oživit. Spojí se se superhrdinským týmem sdruženým kolem plukovníka Starse a po nocích společně trestají zločiny, na něž policie nestačí. Mezitím na druhém konci města kolem sebe šikuje bizarní zločinecké kreatury další starý známý z prvního dílu - zbohatlický synek Chris, toužící po pomstě... (TV Nova)

(více)

Videa (25)

Trailer 3

Recenze (1 063)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá akčná komédia, ktorá je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o Kick-Ass a Hit-Girl, ktorí sa po udalostiach predchádzajúceho dielu musia rozhodnúť, akým smerom sa ich cesty pohnú a tak zatiaľ čo Kick-Ass chce pokračovať a nájde si partiu odhodlaných bojovníkov proti zločinu, Hit-Girl sa prvýkrát v živote snaží zapadnúť medzi rovesníkov na strednej škole. Lenže Red Mist sa túži pomstiť za smrť svojho otca a tak spojí skupinu rozličných zabijakov a začne s terorom. So spracovaním som celkom spokojný, ale mohlo to byť aj o niečo lepšie. V prvom rade ma mrzí, že zápletke chýba nejaký nový výrazný motív, takto mi to nepripadá, ako plnohodnotný film, ale skôr len ako dozvuky predchádzajúceho dielu, ale aj celkovo tu chýba tá originalita, hravosť a inovatívnosť, ktorá sa mi pred tým tak páčila. Ale ani takto si nemôžem moc sťažovať, staré postavy som si už veľmi obľúbil, takže aj v novom prostredí a s novými pomocníkmi je na nich radosť pozerať, aj keď tá stredoškolská línia s Hit-Girl mala určite väčší potenciál, dobre zvládnutá je aj línia so záporákmi, celkovo sa tu nájde pár výborných scén a navyše stále to má to čaro žánrovej výnimočnosti, takže aj v tomto slabšom prevedení je to stále dynamická akčná zábava. Akcie je tu pomerne dosť a platí o nej presne to isté, čo aj o spracovaní. Takže tá originalita, hravosť a inovatívnosť je preč, akcia je len priemerne natočená, chýbajú lepšie nápady a dokonca aj výrazne ubudlo zabitých a krvi, ale našťastie stále sú jednotlivé akčné sekvencie dostatočne zábavné. Najviac sa mi páči scéna s Hit Girl na dodávke alebo Mother Russia a jej likvidácia policajtov. Čiastočným sklamaním je aj humor, toho vydareného tu nie je až tak moc, ale občas sa zasmiať dá a po celý čas film dokáže udržať tú správnu náladu. Herecké obsadenie je perfektné, Aaron Taylor-Johnson a Chloë Moretz sú stále skvelí, len škoda, že jej to už v kostýme nesedí až tak dobre, ako predtým, opäť nesklame ani hlavný záporák a poteší aj skvelé obsadenie nových postáv ako John Leguizamo, Morris Chestnut, Jim Carrey a plno iných, tu mi sadli všetky vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú len mierne nadpriemerné, Jeff Wadlow nemá na viac, než žánrový štandard, ale stále je to obstojná úroveň. A opäť sa mi páči aj hudba. Škoda, Kick-Ass 2 v porovnaní s jednotkou s výnimkou obsadenia zaostáva po úplne všetkých stránkach, ale aj tak som sa stále bavil viac než dobre a v rámci filmovej kategórie komiksoviek sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer, takže musím aj dobre hodnotiť. 71% ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Neskutečný! Už dlouho jsem se tak nepobavil u vyloženě gýkovskýho snímku jako právě u Kiksů 2. Líbí se mi zápal Jima Carreyho do herectví. Kapitána Hvězdy a pruhy zahrál opravdu fantasticky, entuziasmus z něj jen sálal a já se bavil pokaždé, když se objevil na scéně, ačkoliv jsem měl ze začátku trochu problém ho vůbec poznat a říkal jsem si, co je to kurva za borce, kde ho sebrali? Ale i ostatní hvězdy a hvězdičky se snažily. Celá plejáda vtipných komiksáků proti bandě záporáků, kteří si ve vtipnosti s těmi prvními v ničem nezadali. Co si přát víc. Sem tam nějaká ta moralitka, ale proč ne. Film pro mladé by nějaké to poselství měl mít. Ti lidé vstupují do života a nemají nic nalajnovaného. Moralitky v takových filmech smysl mají. Filmu by se dala vytknout jen jistá aviváž. Člověk nikdy neví, co je sranda (přehánění) a co reálné násilí. Ale o tomto hledání zenitu je vlastně i celý film. Krásných čistých pět hvězd a pruhů. ()

Reklama

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Dvojka ještě ani pořádně nezačala a už jí po první bitce došel dech. Je potřeba relaxovat, takže akci upozadíme, zabijáckou Hit-Girl přeměníme na vyjukané štěňátko přikurtované ke svému růžovému batůžku a humor okořeníme vylučováním čehokoliv a odkudkoliv. Jelikož jde o pokračování, tak je potřeba mít všeho víc (teda kromě té akce) .. takže už se o bezpečnost obyvatel nově nestará jen Nářez či Zabijačka, ale i pár dalších maskovaných magorů, což není ke škodě, protože se rozrostla i Zuřivcova armáda .. i když on už to vlastně není Zuřivec : ) Kick-Ass 2 už rozhodně není taková pecka jako byla jednička, ale jako dvouhodinový návod na to, v jakém designu si spíchnout superhrdinský oblek to nebylo tak špatné .. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv Chloë už evidentně kapku ztrácí svůj pedofilní charm a její nesměle rašící druhotné pohlavní znaky ji činí méně atraktivní pro všechny ty obtloustlé padesátníky s přehazovačkami v šedých baloňácích s kapsami plnými Bonparků, páchnoucí Pitralonem a mentolkami, prdele nakopává se stejným, ne li ještě větším gustem. Nikdy bych neřekl, že lze podle nějakého Homixu natočit až takovou černotumorně vtipnou dokonalost, která předčila dokonce i perfektní první díl! A teď mě omluvte, jdu si na hlavu narvat trenýrky s vyřezanými otvory pro oči, přes ramena si hodím sprchový závěs a badmintonovou raketou umlátím pár Římanů, co zrovna naproti přes ulici přemísťují kanálové poklopy do svých rozvrzaných dvoukoláků. Mé jméno je Fatherfucker a jsem zástupcem Deratizační ligy pouliční spravedlnosti. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

"Víte, co je tohle? Říkám tomu blitkobušek." Úprimne, po Vaughnovom explozívnom štarte som sa pokračovania pod taktovkou Jeffa Wadlowa trochu obával, no už z trailerov som vycítil, že tam niečo stále je. Dvojka má zopár problémov - omnoho menej akcie, paradoxne mi tam chýba Nicholas Cage, ktorý v jednotke predviedol najlepší herecký výkon za DLHÚ dobu a až príliš sa venuje kontrastu so životom obyčajných stredoškolákov. Lenže vracia sa väčšina známych tvárí (okrem mŕtvol samozrejme), k tomu navrch zopár nových - Plukovník Dačo Dačo Dačo (Carrey je prekvapivo takmer neodhaliteľný, postráda všetku tú afektovanosť a divný humor, čo z neho robí takmer najlepšiu postavu), Matička Rus (likvidácia 10 policajtov za 45 sekúnd, +1 k efektívnosti) a tak dále a tak dále. Pokračovanie je nadmieru vydarené, aspoň ja som sa s našimi perfektne bavil, všetky vtipy fungujú ako majú, akcia je poriadne akčná, hrá do toho skvelá hudba (i keď Jackman bezostišne vykráda In A House In A Heartbeat Johna Murphyho a dokonca aj vlastné motívy z X-Men: First Class) a R-ko je absolútne GENIÁLNE. Jeden z najzábavnejších filmov roka. 82% ()

Galerie (76)

Zajímavosti (39)

  • Ve filmu lze zahlédnout plakát na komiks "Superior" od tvůrce komiksu "Kick-Ass" Marka Millara. V pokoji hlavního hrdiny pak visí další autorův počin "American Jesus". (Batman)
  • Postava Jima Carreyho, Colonel Stars and Stripes, je na scéne len 7 minút a 45 sekúnd. (8HitBoy)
  • Výroky Colonela Stars and Stripes "Try to have fun, otherwise, what's the point?" a "Yeah, there's a dog on your balls!" boli oba improvizáciou Jima Carreyho. (8HitBoy)

Související novinky

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se… (více)

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (více)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (více)

Hit-Girl a mimozemská invaze

Hit-Girl a mimozemská invaze

22.04.2014

Stmívání, Hunger Games a teď Divergence. Zatím se chytily jen tři náctileté ságy s mladými slečnami (natáčení dvojky Mortal Instruments se stále odkládá), zbytek bohužel zmizel v propadlišti dějin… (více)

Reklama

Reklama