Komiksové uncanny valley. Kde byla jednička vyvážená akční drzost, je dvojka diskutabilním způsobem násilná a přetažená. Mizí humor a s ním i zábava. Nedivím se Carreymu za distanc - tohle je opravdu nezábavný film, jehož akce působí zneklidňujícím dojmem, a nejhorší na tom, je, že dostáváme stále signály, abychom se bavili ve smyslu "komediálně". Rád bych viděl takový film jako tísnivé drama, ale bavit se jím (na rozdíl od jedničky) nedokážu, na to je tvrdost moc silná a málo vypointovaná a odlehčená, ale ne dost chytrá, abych to mohl vnímat "vážně". Navíc je to dost uondané. Uvědomuje si to sice, že střet fikce a reality je devizí série, pečuje tedy o obojí, ale nevyvažuje už jejich poměr - v obojím zachází dál, jak se od dvojky sluší, a neřeší následky. Ze strany tvůrců, především náhradního režiséra, se to podobá situaci, když chodíte sousedovi zalívat kytky, zatímco je na dovolené. Každou tak nějak v pravidelném intervalu zalijete, ale moc vás to nezajímá a nepřemýšlíte o tom, která kolik vody potřebuje ani jestli se jí zrovna dostává dost světla - prostě splníte úkol a jdete domů. 2 1/2 celkem.(19.8.2013)

No já čumim. Pokračování nářezového Kick-Assu jsem nevěřil, ale onen "nudný rutinér" a "videoklipař bez fantazie" Jeff Wadlow, jak je mu tu "povinně" přezdíváno, se nemá vůbec za co stydět. Klidně bych věřil, že na režijní sesli zůstal Matthew Vaughn. Má to drajv, má to super akční scény, boží soundtrack a dobrý komediální timing. Jediné neduhy plynou ze scénáře (a možná i z komiksové předlohy), který odminule hůře balancuje mezi vážností a nadhledem. Jinak je to more of the same, což si v případě Kick-Ass nechám rád líbit.(26.8.2013)

• D.Moore

Co do násilí je to totéž jako v prvním filmu, nicméně rozdíl je v tom, jak film násilí ukazuje. Zatímco Matthew Vaughn dovedl jeho používání jaksi ospravedlnit vlastním hravým režijním stylem, Jeffu Wadlowovi to nejde. Krev tedy opět stříká na všechny světové strany (a vlastně nejen krev), ale co z toho, že. Podle mě jde o zbytečné pokračování, horkotěžko nastavovanou kaši, která na svého předchůdce může jen závistivě zírat. Titulní hrdina mě tentokrát vůbec nezajímal, hrdinka zrovna tak, ačkoliv dostala více prostoru, a jedinou opravdu zajímavou postavu, která mě doopravdy bavila, hrál Jim Carrey. Jenže toho zase bylo tak zoufale málo...(25.9.2014)

Originy mě většinou baví nejvíc, takže se mi jednička líbila přece jen více. Ale Jeff Wadlow dokonale navázal na Vaghnův styl a dvojka je opět nekompromisně zábavný Nářez. Humor se snoubí s brutalitou v perfektním mixu, který dokáže navodit asi jen tato série. Dokonce je tam po Cageovi zase superhvězda z 90. let, tentokrát Jim Carrey, který trénuje svého psa aby se zakousl padouchům do čuráka. Mě osobně ale nejvíce pobavily vlhnoucí středoškolačky u sledování klipu nějakého boybandu á la Justin Bieber.(1.9.2013)

O superhrdinský palec lepší podívaná, než když to bylo poprvé. Jak mě jednička bavila jen chvilkama, tady jsem si blahem div neocucávala topánky, na něž jsem si v záplavě adrenalinu mimořádně dosáhla. Kill Billovskou nadsázkou líp jak flák masa prošpikovaný super-hrdinský Nářez nejen pro teenagery, před kterým se i zeleňoučký Hulk v pochvalném pokývnutí srazí jak svetr na devadesát. Carrey překvapil ještě víc jak Cage a z ústředního dua se v mých očích po herecké stránce konečně vyloupla špetka sympatií, ačkoli jsem to tak ještě včera nevnímala. Pěknej kopanec do prdele mi tenhle kousek uštědřil. 90%(6.12.2013)

• - Film je natočen podle grafického románu od nakladatelství Marvel Comics od autorské dvojice Marka Millara a Johna Romita Jr. "Kick-Ass 2", u nás jako "Kick-Ass: Nářez 2 - Na plný koule", a sólovky "Hit-Girl", která u nás byla uvedena v roce  2014. (charlie_ando)

• - Mindy (Chloë Grace Moretz) ve filmu jezdí na upravené Ducati 1199 Panigale. (Roland Sands)

• - Při první rvačce je Dave (Aaron Taylor-Johnson) přepaden a dostane "nakládačku", načež má zakrvácený nos a celou bradu. V dalším záběru, když leží u pneumatik, má krev ale jinak a pod nosem krev nemá vůbec. (Twyer)