Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

nash.

Nápad dobrý, ale scénář ho přizabil a zfilmování dorazilo. Úvod sliboval štvanici uprostřed divočiny, ve které zvítězí silnější vůle a ten, kdo dokáže prostředí lépe využít ve svůj prospěch. Bohužel tvůrci ani jejich postavy nedostali jediný nápad, takže chvíli běhali mezi stromy, a pak odběhli do městečka, kde všeobecná demence dosáhla vrcholu a pokud to zpočátku mělo jisté napětí, zůstalo bezezbytku v horách. Nesympatická parta mi k srdci nepřirostla, dialogy byly otravné, akce, zejména ve druhé, městské části, nudná a většinou zcela nesmyslná. ()

Slarque

Škoda té chvílemi zbytečně béčkově pitomé thrillerové části. Jinak skotské hory vypadají díky kameramanovi úžasně, Melissa George evidentně dostala slušný horolezecký kurz a Karel Roden tu kupodivu není za blba ani za hajzla, což je v zahraničních filmech téměř pravidlo. Je to rozhárané, chvílemi špičkově dramatické, jinde vycpávková vata, ale pozitiva převažují (70%). ()

iamek

Konečně v tomto roce trošku napínavý thriller a navíc v krásném horském prostředí. A Lonely Place to Die má velkou výhodu, že se povedl casting, což v tomhle žánru není zrovna obvyklé. A navíc uvidíte opět skvělého Karla Rodena ve vedlejší roli. Byl jsem příjemně překvapen, že se děj neodehrával jen v lese a konečné vyvrcholení přišlo v malém městečku. 3,5*. ()

Chrustyn

Krásné a nebezpečné prostředí, partička horolezců a jako bonus parta zabijáků. Na napínavý thriller jako dělané ale to by nesměl být tvůrce takový máslo, které nemá odvahu se pořádně rozjet. Cliffhanger 2 se nekoná a výsledný dojem nezachrání ani Karel Roden. Nuda, která by se neohřála ani v neděli odpoledne na Nově. ()

korbitch22

3 roky se snažim sehnat tenhle film a když se mi to konečně povede, ptám se sám sebe, jak můžete vy idioti tuhle dementní sračku přehodnotit na neskutečných 63%.Film sice nabídne spoustu působivých scén, jenže demence scénáře a negolické jednání postav je tak příšerně iritující, že v půlce filmu už sem chtěl sehnat email na režiséra Gilbeyho a napsat mu, že je to prostě jen obyčejný kretén.Tohle mohlo napsat snad jen retardované hovado.Čekal jsem, že to b ude úplně o něčem jiném, nechápu, proč tam ti dva únosci zabili ty lovce a vzali jim zbraně...únosci a mají jen nůž :D Takových scén je ve filmu tuna, borka spadne ze 40 metrů a pak běží jako Lola o život.Když zdrhá, uteče místo někam do ulic...do domu...ono vůbec to přesunutí z hor do vesnice bylo jak vystřižené z mongloidova průvodce impotentním scénářem. Finiš jedná velká zhovadilost, hlavně že kvůli nějaké giboidní malé děvce umřelo 10 nevinných lidí a nikdo nenese zodpovědnost.Prostě film, ve kterém je úplně všechno strašně špatně, scénář, logika, herci..prostě zlo. Roden zase 10 minut.....proč on tyhle štěky bere.....zklamání na té nejvyšší úrovni.10%. ()

heyda

Naprosto výjimečný thriller, který nemá za posledních pár let obdoby. Absolutně nechápu, jak může být hodnocení tak nízký. KevSpa, Obitus, Verbal a Dellamorte by zasloužili nakopat do zadnice nebo by takovým chytrolínům neuškodilo se taky trochu proběhnout před odstřelovačem, aby zkusili, jaký je to napětí, když jim tohle nestačí. :-D... Já osobně jsem nadmíru spokojenej. Opravdu jediná věc, za kterou LZE ubrat hvězdičku, je scénář. Všechny ostatní kritiky jsou jen hrstkou trapných keců. Ale chápu, že existují magoři, co si dokazují svoji inteligenci sledováním převážně artových kravin a když narazí na něco svižnýho a krvavýho, tak se jim z toho udělá nevolno, a pak se tu vyblejou do komentáře. Sakra, už mi přijde, že komentuju, jak ten kokot Verbal. Neva, snad mi to moji kámoši odpustí a za tento brilantní thriller dávám naprosto zasloužených 90 % !!! ()

honajz

Naprosto průhledná vyprávěnka, která není ani thrillerem, ani horolezeckým filmem, a kdoví, kde se tam vzaly na úvod a konec ty irské melodie a co mají společného se skotskou vysočinou. Navzdory všem pravidlům se první zlom v ději odehraje až ve 26. minutě, což je sakra pozdě, když jsme v podstatě ve třeině filmu. A tak je to tu se vším - buď sledujeme zcela zbytečné, ale donekonečna protahované scény o ničem, nebo se sice něco zajímavého děje, ale stylem šup sem šup tam, jedeme dál. Třeba ti nájemní vyjednavači by mne zajímali o hodně víc a postavit to celé na nich, byl by film zajímavější. Ani kameraman neměl své dny, tak nezajímavě a bez invence nasnímané horské štíty jsem dlouho neviděl, ostatně on neumí nasnímat ani umělou mlhu, takže jediné, kvůli čemu, resp. komu, stojí za to se na film podívat, je Karel Roden. Jinak se nám nabízí snímek bez nápadu, s dějem přežvýkaným asi stokrát v žaludku nějaké scenáristické krávy, naprosto nezajímavými a zbytečnými postavami, kde dvě naprosto odlišné postavy kdoví proč recitují hlášky z různých filmů. ()

Kailo

Napínavý thriller s krásnými scenériemi skotské vysočiny. Naháněčky v lese a cliff diving hubou o zem, to je přesně moje. 80% ()

TheEvilTwin

Celkem “oukej” béčko, které nemá vyšší ambice než zabavit určitou skupinu lidí, ale já mezi ně asi nepatřím a vyžaduju od filmu více. Více všeho - napětí, akce, autenticity i herectví . Nezáživný lesní survival skupiny turistů proti dvěma ozbroieným týpkům, nic víc. ()

eraserhead666

Hodně slušně nabušený thriller. Prostředím (fakt nádhera). Napětím. Zápletkou. Mnohými scénami (občas jsem až trnul mrazením). Postavově. Herecky. Až jsem si říkal, jestli těch postav není na podobný žánr moc, ale ukočírováno to bylo velmi slušně. Vlastně tomu filmu nemám vůbec co vytknout. Ono taky Rodenovi a Melisse není skoro nikdy co vytýkat. ()

ARI50

Survival který potěšil ve směs námětem a slabou akci, hlavně prostředí je dobře využito, bohužel ne po celý film ale přesto spokojenost. ()

Beastmaster4

Ucházející thriller, který zejména v první polovině vyniká úžasnou reálností. První půle odehrávající se ve skotské přírodě je hodně dobrá, práce kamery, střih, tohle vše klape na jedničku. Druhá půlka odehrávající se ve městě už tak dobrá není, ale zase to zachraňují herci jako Karel Roden a Sean Harris. Být film celý, jako první půlka, dal bych mu rád i pět hvězd. Dokonalé záběry, s kterých je doslova cítit chlad řeky, cítíte každý kámen pod prsty horolezců aj. Kamera se střižnou odvedla perfektní detailní práci. Druhá půle bez některých slušných dialogů by byla jen zbrklou střílečkou. ()

JASON_X

Nemůžu s čistým svědomím nikomu doporučit ani jako oddechové brakové béčko před usnutím. A netušil jsem, že členy ČSFD jsou i mimozemšťani - jak jinak by totiž tahle zkoncentrovaná nuda a nenápaditost mohla mít 62%? Záběry krásné skotské krajiny jsou na třetí hvězdu fakt málo. ()

Morholt

Atraktivní exteriéry, sympatičtí herci a neupadající tempo dělají z Lonely Place To Die nadprůměrný thriller, který strčí do kapsy většinu hollywoodské produkce. Pochopitelně potěší i Karel Roden v jedné z vedlejších rolí, ale jestli někdo v mých očích celý film ovládl, tak to byl Sean Harris a jeho vrahounský lasičkovitý ksicht. Spokojenost veliká. 80% ()

Avalon820

Už si vzpomínám, proč mám strach z výšek :) Čtyři hvězdičky jsou to maximálně vratké, ale přece. Na první pohled působí tento film jako laciné béčko (zejména pak díky dialogům, které doslova trhají uši) - prvních patnáct minut by člověk dokonce řekl, že se to zvrtne v nějaký trapný teen slasher. Pokud jste ovšem ochotni se přes toto přenést, dostane se vám kvalitního survival thrilleru s atmosférou, ze které skutečně běhá mráz po zádech. Uznávám, tu a tam to, podobně jako postavy, ztrácí dech, ale já odpouštím, mě to ani nevadilo - konec konců, takovéto žánrovky se nerodí každý den. ()

moviesfan

Tak se opět zadařilo a viděl jsem kvalitní thriller jak po herecké stránce, tak i po dějové. O napětí nebyla nouze, stále se něco dělo, tak za mě velká spokojenost. ()

khedy

Kdyby si tento film držel tak skvělou a realistickou atmosféru jako při prvních cca 30 minutách hodnotil bych bez váhání za 5*. Bohužel s následující minutami se z toho všeho stala klasická vyvražďovačka, což by ovšem nevadilo, kdyby toto všechno mělo nějaký ten nápad zakončený zajímavou pointou, což se bohužel nekonalo. Navíc plno věcí zůstalo tak nějak nedořešeno a nevysvětleno. ()