poster

Květy války

 • Čína

  Jin ling shi san chai

 • Čína

  Ťin-ling Š'-san Čchaj

 • Čína

  金陵十三钗

 • Slovensko

  Kvety vojny

 • Velká Británie

  The Flowers of War

Drama / Historický

Čína / Hong Kong, 2011, 146 min

Režie:

Yimou Zhang

Předloha:

Geling Yan (kniha)

Scénář:

Heng Liu

Kamera:

Xiaoding Zhao

Hudba:

Qi-Gang Chen

Kostýmy:

Graciela Mazón
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  **

  To ne. Vážně by mě nenapadlo, že zrovna tento film zklame. Už dlouho jsem při sledování filmu nezažila tak vnucované emoce a hlavně, aby tak nefungovaly. Emocionální dopad na mě nulový a to říká někdo, kdo podobná silná dramata miluje, obzvláště ta válečná a dojme ho sebemenší maličkost. Některé emoce potřebují v divákovi růst během filmu, to jako vážně byl nutný například ten hrdinský běh vojáků hned v začátku filmu? Samozřejmě, že takové scény znásilňování dívek by se nedotkly asi jen toho, kdo nemá duši, ale já po celou délku filmu jen nevěřícně zírala a říkala si: "Co to má být?". Strašně nepřirozený film, nevěřila jsem mu vůbec nic. A co, že válečné scény jsou výborně natočené, já v nich ale viděla smysl pouze ten, aby se o filmu mohlo říct, že je akční. Navíc naprosto přepálená stopáž. Christian Bale se ze sebe snaží vydat maximum a jeho výkon je to nejlepší na filmu. Chtěla jsem dát původně 3*, ale to by bylo spíše jen z mé úcty k danému tématu a k lidem, kteří tu hrůzu zažili. Téma je to opravdu silné, ale zpracování se nepovedlo. Největší filmové zklamání za poslední měsíce.(8.1.2012)

 • Maynard.
  *****

  Neskutečné... Takle mě film už strašně moc dlouho nedostal. Od začátku mě přikoval do gauče a já se do filmu ponořil nečekaně hluboko (dokonce sem ani nejedl připravenou véču). Hned od začátku film rozbuší srdce válečnou krutostí, která se pravděpodobně děla po celým Světě, ale takle brutálně a reálně je natočeno malinko filmů. Válečný prvky mi zde přijdou ještě lepší než třeba v Ryanovi. Dál se film proměňuje v brilantní drama, které celou dobu graduje až vygraduje. Bale (jediný známý herec) zpočátku sobecký parchant, který touží po prachách, se postupně promění v sympaťáka, a spasitele pro skupinku mladých studentek. Co je na filmu nejmrazivější, tak způsob, jakým Japonci "řešili" své zajatce (především dívky, ty byly znásilňovány, vražděny a nikoho nezajímalo kolik je jim let). Další krásná věc je láska, která vznikne mezi Balem a neskutečně svůdnou a sečtělou kurtyzánou, která dostala i mě. Též osamocený voják, jehož plán jakým zlikvidoval celou četu Japonců nemá odbdoby. Ještě se musím vrátit na začátek do bitvy, kdy proti hrstce Číňanům vyjely 3 japonské tanky, brr z té beznaděje se chtělo brečet. Ano, u filmu sem uronil slzičku, protože to jinak ani nešlo. Klobouk dolů před režisérém a scénaristou, kteří vytvořili světový skvost, sice trochu nenápadný film, ale jednoznačně stojí za to. Překvapení "tohoto" roku...(17.7.2012)

 • Figusek
  ****

  Řekl bych, že na válečný film, je to teda velká citovka plná slz a dojmů. Nic pro mě. Z debila po procitnutí je kněz a otec dětí, z kurev děvčátka, ze synka kopretinka a z japonců krvelačný hovada a milovníci hudby. Pěknej guláš nám servíruje pan Zhang. Nicméně přisypáním Bala do omáčky je tu něco chutného a v klidu stravitelného. Samozřejmě, že nebýt právě Christiana, člověka ani nenapadne nějaké květy války ochutnávat, ovšem i díky nekončícímu konci a tak trochu jinak válečnému filmu, to nakonec na ty čtyři hvězdy je. 70%(14.2.2016)

 • D28
  ****

  Zdanlivo nepravdepodobný príbeh bol podaný a zahraný tak, že som uverila.A nie len Christianovi, ktorému som bola pripravená nadŕžať-nebolo treba.A hoci mojim najobľúbenejším filmom od pána Zhanga zostane Klan lietajúcich dýk, nenudila som sa ani chvíľu, či už v uliciach zničeného mesta, či v tej zvláštnej spoločnosti žien a dievčat.Asi aj preto, lebo hrdinstvo s puškou v ruke je jednoznačné, kým na to nenápadné, "nebojové" sa často zabúda.A som veľmi vďačná za to, že na záverečnú party sme my-diváci pozvánku nedostali, po naservírovanom predjedle by sme hlavný chod ťažko zvládli.(1.2.2012)

 • GodComplex
  ****

  Yimou Zhang je nejlepsi cinsky reziser a The Flowers Of War je dalsi uzasny zarez v jeho bohate filmografii. Filmu o okupaci Nanjingu uz sice bylo natoceno nekolik, ale zadny tak krasne a velkolepe, jak je Zhangovym zvykem. Vizualne je to podle ocekavani excelentni, prvotridni valecne sceny ala Private Ryan, pusobiva lokace katedraly s peknou hrou svetel prosvitajicich slunecnich paprsku skrze barevna chramova okna, spousta emoci a krasnych cinanek, proste parada. Pro bezneho divaka je to navic mnohem pristupnejsi i svou castecnou anglictinou a Christianem Balem. Koho zaujalo toto tema, ale prislo mu, ze zobrazena brutalita japoncu je prilis soft a spise ponechana divakove predstavivosti, doporucuji si dat syrovejsi, brutalnejsi, mene libivy, ale nemene povedeny cernobily kousek "Nanjing! Nanjing!" z roku 2009. 8/10(16.7.2012)

 • Ni Ni

 • - Natáčení filmu probíhalo celkem 164 dní. Každý den pak herci strávili před kamerami až 18 hodin. (oje)

 • - Jedná se o druhý kompletně Čínou financovaný film, který má v hlavní roli Hollywoodskou hvězdu. Prvním snímkem byl Inseparable (2011) s Kevinem Spaceym. (DailyDreamer)

 • - 99 % celkového finančního zisku snímek vydělal v Číně. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace