Reklama

Reklama

Květy války

  • Čína Jin ling shi san chai (více)
Trailer 1

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (179)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dobrý akční začátek filmu nese atmosféru Nepřítele před branami či Zachraňte vojína Ryana, druhá romanticko-sladkobolná část už tak dobrá není. Brutální neveselý film, jehož závěrečná pointa je tušitelná dávno dopředu, některými detaily a nevyvarováním se hloupých vypravěčských klišé nedosahuje na nejvyšší stupínky. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to vydarená historická dráma z čínskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v čase masakru v Nankingu, američan je najatý, aby pochoval miestneho kňaza, ale udalosti ho prinútia ukryť sa v kostole, kde sa zároveň ukryjú aj dve skupiny mladých žien, nevinných študentiek a miestnych pracovníčok nevestinca. A kvôli dlhodobo prebiehajúcim krutostiam američan prevezme úlohu kňaza, aby získal väčší vplyv a mohol robiť to najlepšie, čo sa len v rámci jeho možností za týchto okolností dá. Spracovanie ma síce trochu sklamalo, ale aj tak je na tom stále dobre. Spočiatku ma to až tak moc nezaujalo, v prvej tretine okrem dvoch slušných bojových scén nie je až tak moc o čo stáť, postavám sa ešte nedá dostatočne fandiť a s hlavným hrdinom som mal dosť problém, ale potom sa to už vylepší, síce nejakých skutočne výnimočných momentov tu až tak moc nie je, ale už sa po celý čas veľmi dobre pozerá na premenu postáv, či už američan, ktorý sa z nezodpovedného alkoholika stane slušným a ochraňujúcim človekom alebo aj na obe skupiny žien, ktoré napriek počiatočnému obojstrannému pohŕdaniu si k sebe nájdu cestu a zistia, že aj osoby z rôznych hodnotových rebríčkov majú mnoho spoločného a svoje nezanedbateľné klady. Čo sa týka akcie, tak sú tu len dve bojové scény a obe pôsobia pomerne komorne, odohrávajú sa na malom priestore a zúčastní sa ich len niekoľko desiatok vojakov a pár tankov, ale obe sú skvelo zvládnuté, či už po perfektnej vizuálnej stránke alebo aj zaujímavom obsahu, či už spôsoby ničenia tankov pri prvej alebo taktický boj jednotlivca proti mnohonásobnej presile s nezabudnuteľným zakončením pri druhej. Herecké obsadenie je na tom dobre, Christian Bale mi bol spočiatku veľmi protivný, ale svojou postupnou premenou som si ho v priebehu začal obľubovať a potešia aj zaujímavé ženské postavy, síce tých výraznejších je tu len pár, hlavne jedna z každej skupiny, ale s nikým nemám problém. Réžia je výborná, film na moje prekvapenie pôsobí dosť komorne, výrazná väčšina filmu sa odohráva len v jednom kostole a priľahlom okolí, okrem úvodu a záveru sa dej presunie mimo neho ešte v jednej scéne, ale určite to moc neprekáža, má tu čo zaujať, Zhang Yimou perfektne zvláda akciu, vizuál, ale aj bežné scény a rovnako je na tom aj prvotriedna technická stránka. Síce neviem, prečo si tvorcovia v rámci tejto mimoriadne krutej udalosti s obrovským filmovým potenciálom vybrali práve tento námet a navyše v takejto komornej verzii, skôr by som ocenil prehľad o viacerých skupinách rôznych ľudí na viacerých miestach, ale to je už jedno, hlavne, že aj tento námet je tu podaný dostatočne zaujímavo, je skvelo natočený a aj zahraný a až na menší počet nezabudnuteľných momentov, ako by si táto tématika zaslúžila mu ani nemám moc čo vytknúť. Ale viac mi sadol Nanking Nanking. 76% ()

Reklama

farmnf 

všechny recenze uživatele

Velmi koukatelný čínský válečák s dokonalými bojovými scénami a neobvyklým dojemným příběhem. Hudba i kamera na jedničku. Ovšem něco tu skřípe. 1) Přerod amerického alkoholika funebráka v hrdinu a charaktera je tak málo pravděpodobný jako viditelnost zatmění slunce v 1:30 v noci 2) Hrdinství majora Li nezpochybňuji ale předvídání jeho konce a odpálení nálože je stejně málo pravděpodobné jako bod 1. 3) Charakter a dobrá povaha Nanjinských kurev a jejich smysl pro sebeobětování je na tom stejně jako bod 1. Suma sumárum, kdyby to točili číňani bez vlivu debilní americké produkce, byl by to moc hezký film. ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Vizuálně impozantní (ta kamera!) kýč. Sice to kromě povedených akčních scén ještě jakž takž zachraňuje Christian Bale, ale jinak jde o neskutečně vlezlou a naprosto umělou ždímačku emocí - kolega J*A*S*M správně naznačil, že to jsou takové "Lidice" na druhou. Na rozdíl od nich ale nemohu tvrdit, že bych se nudil, a to je na téměř 150 minutový film úspěch sám o sobě. ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Emocionálně vypjaté válečné drama z dob dobývání Nanjingu, které se historicky zapsalo svými děsivými akty zabíjení civilistů a znásilňování žen a mladých dívek. Příběh sleduje život Američana Johna (excelentní Christian Bale), jeho vývoj z opilého budižkničemy v člověka bojujícího za poslední zbytky lidské hrdosti. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (9)

  • 99 % celkového finančního zisku snímek vydělal v Číně. (chelseaman22)
  • S rozpočtem 94 000 000 amerických dolarů se jedná o do té doby nejdražší čínský snímek v historii. (chelseaman22)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

Reklama

Reklama