Květy války

Qi-Gang Chen

Kostýmy:

Graciela Mazón
  • Hild

To ne. Vážně by mě nenapadlo, že zrovna tento film zklame. Už dlouho jsem při sledování filmu nezažila tak vnucované emoce a hlavně, aby tak nefungovaly. Emocionální dopad na mě nulový a to říká někdo, kdo podobná silná dramata miluje, obzvláště ta válečná a dojme ho sebemenší maličkost. Některé emoce potřebují v divákovi růst během filmu, to jako vážně byl nutný například ten hrdinský běh vojáků hned v začátku filmu? Samozřejmě, že takové scény znásilňování dívek by se nedotkly asi jen toho, kdo nemá duši, ale já po celou délku filmu jen nevěřícně zírala a říkala si: "Co to má být?". Strašně nepřirozený film, nevěřila jsem mu vůbec nic. A co, že válečné scény jsou výborně natočené, já v nich ale viděla smysl pouze ten, aby se o filmu mohlo říct, že je akční. Navíc naprosto přepálená stopáž. Christian Bale se ze sebe snaží vydat maximum a jeho výkon je to nejlepší na filmu. Chtěla jsem dát původně 3*, ale to by bylo spíše jen z mé úcty k danému tématu a k lidem, kteří tu hrůzu zažili. Téma je to opravdu silné, ale zpracování se nepovedlo. Největší filmové zklamání za poslední měsíce.(8.1.2012)

Silný, naturalistický, ale příliš natahovaný příběh. Pokud se mu dá věřit, tak jsou japonští vojáci pěkný kurvy (ale co já vím, třeba ostatní nejsou lepší). Zajímavé jsou proměny 1) Christiana Balea a 2) vztahů studentek s prostitutkami. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 8 | hudba 5 | humor 0 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(16.6.2012)

• Lacike

Uz zapletka v ktorej sa obetuje skupinka kuriev pre zachranu zivotov skupinky studentiek mi sama o sebe nepripada nejak extra zaujimava a jej spracovanie bohuzial na tom nic nemeni. Nepoznam filmy, ktore natocil Zhang pred Hrdinom, ale vsetky filmy, ktore natocil po nom maju pre mna jeden zasadny problem. A to ze stavia vizual nad obsah. Doteraz sa u neho tieto dve zlozky aspon nebili a pribehu proste len nevenoval tolko pozornosti ako vizualu. Lenze v tomto filme vizualne exhibicie narusaju a az nicia aj tych par scen, ktore mohli fungovat a tym padom vo mne vyvolat pozadovane emocie. Takze napriklad sceny bojovej vravy, ktore by mali ukazat to, aka je vojna kruta, vyvolaju vdaka divnym umeleckym spomalovackam a kompoziciam, otazky na akych drogach reziser vlastne fičí. Alebo sceny, ktore by mali dojat, vdaka pouzitej hudbe vo mne vyvolali salvy smiechu. Mozno je to proste len umelecky styl, ktory nechapem. A mozno to proste tentoraz Zhang nezvladol. No a samotny Christian Bale tam je len na okrasu. Sice hra bezchybne ako vzdy, ale jeho postave chýba poriadna hlbka a tym padom film nijak nevylepsi. Nabuduce si dam na Zhanga pozor a asi sa jeho dalsim filmom uz vyhnem. 4/10.(26.1.2012)

Tak film som si chcel hlavne pozrieť kvôli tomu, že v ňom hrá Christian Bale, inak by som si ho pravdepodobne tak skoro ani nepozrel. Je vidno, že Bale berie každú ponuku, ktorá mu príde pod "ruku". Úloha falošného kňaza mu pasuje a zosobnil sa s ňou naozaj skvele. Čínske prostitútky krásne, ale to film nedokáže spraviť dokonalým. Možno niekoho film ohúril, ale pre mňa je to len slabý priemer. Neviem, možno že som už tak rozhýčkaný TOP filmami, že neviem oceniť tieto slabšie filmy.(18.3.2013)

Akce je málo, ale pokud ji film zobrazuje, vypadá vše hodně dobře. Problémy nastávají v kostele, jenže v něm se odehrává asi 80 příběhu. Postavy jsou nesympatické a ty ženské navíc hrozně ječí. Měl jsem obavy co čínská propaganda udělá se svým Američanem, ale nakonec jsem mohl zůstat klidný. Z opilce se postupně vyprofiluje na zachránce. Nebýt posledních 20 minut, mé hodnocení by bylo zcela určitě nižší. 50%(26.1.2016)

• - 99 % celkového finančního zisku snímek vydělal v Číně. (chelseaman22)

• - S rozpočtem 94 000 000 amerických dolarů se jedná o do té doby nejdražší čínský snímek v historii. (chelseaman22)

• - Christian Bale byl do hlavní role doporučen Stevenem Spielbergem. (oje)