Svět po zániku

• USA The Day

Deset let po apokalypse se světem toulá pětice přeživších lidí, kteří se snaží najít bezpečné místo, kde by mohli začít nový život. Konečně by tak mohli přestat utíkat před kanibalskými kmeny, které jsou jim na stopě... (TV Prima)

evil_ryu

Zaujímavý počin. Keby nebol tak strašne tmavý,keby sa jeho charaktery správali o čosi logickejšie (aj keď ich správanie nieje úplne najdementnejšie aké som videl) a keby tvorcovia pridali zápletke ešte trochu silnejšie základy, mohol to byť veľmi slušný počin. 2* + 1* za finálny úder mačetou ()

mosnak odpad!

Slabý pokus o temný snímek blízké budoucnosti. Kromě hromady vyvražďovaček zde nenajdete žádný příběh,který by vás vtáhnul do děje. A to je jednoduše málo. Prostě jen sedíte a koukáte,jak se parta "špinavců" řeže! Uvažoval jsem o jedné hvězdě,ale to děcko na konci co zabilo tu ženskou mě dorazilo! 5% - čili odpad! A mimochodem přepadení domu se odehrává kompletně ve tmě,takže člověk vidí velké hovno! ()

bobstock

Poloprofesionální zabíjačka fandů konce světa za nula nula prdlačku. Sice lepší jak celý slavný Hunger Games, ale ne zas o tolik. Některý scény byly hrozně natahovaný, proto zde bylo dost vidět, že rejža je seriálovej, obsah by stačil na jednu epizodu 45minut. 40% ()

Illy

Drsně natočená postapo žánrovka, která nenudí. Slušný vizuál. Špína a šeď a válka o maso. Lidské. ()

arcticsky

Poměrně klišovitý a nudný film, ve kterém všechny převyšuje masážní aktérka Ashley Bell, včetně nejlepší - závěrečné scény filmu. Zdá se, že do halyvůdu ještě nedorazila překvapivá informace, že pokud se sebeslibnější přestřelka nebo akční scéna natáčí ve tmě, tak prostě není nic vidět. Často se v poslední době tato perverzní režisérská úchylka objevuje... ()

barteca

Hodně cool atmosféra, celkem řezničina, ale nějak jeden nefandí nikomu, semtam chybí logika v myšlení a chování. ()

M.Myers

Je to celý takový hnusný, šedivý...to už jsme asi někde viděli(The Road). Krom toho, že to vykrádá kde co(což mě nikdy nějak osobně nesralo, když to bylo alespon koukatelný), se nám celý snímek odehrává v jednom plesnivým baráku a jde tu celkem fakt o nic... Dobývání toho domu je nehoráznost a debilita....Z herců snese přísnější měřítko snad jen ta Ashley Bell, ta jediná mě přišla zajímavá. No, žádná sláva, 2* a mohlo být i hůř. ()

Eluin

Ne, nebylo to zlé, ale - upřímně - film The Day je prakticky o ničem. Onen "jeden den" je ilustrací vyhroceného života v postapo budoucnosti, kterou předkládá se silným zaměřením na "gore" efekty. Pokud někdo čeká víc, tak bude zklamán. ()

MickeyStuma

Postapokalyptický svět a jedna skupinka lidí snažící se o jediné - přežít. Jedná se o další povídku dle zavedené šablony tentokrát v nízkém rozpočtu, ze kterého bylo vytlačeno co se jen dalo. Děj se vyvíjí nespěchajícím tempem a nevypadá to, že by to nějak atraktivitě snímku uškodilo. Naopak. Je tak kladen daleko větší důraz na ponuré atmosféře přispívající představě nelehkého soužití v takovéto situaci, kde nebezpečí číhá za každým rohem a kde si nikdo není ničím jistý. V dějových liniích se scénář nesnaží zacházet do hloubky určitých situací, ale alespoň je zachováno ono tajemno a strach z neznámého. Brutální i krvavé akce jsou samozřejmostí. Tento snímek ve své podstatě potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Ano, jedná se o velmi jednoduchý film, ale natočen s patřičnou grácií ke svému žánru. ()

Kingjiri

Pět nekanibalů ze začátku chvíli putuje krajinou, aby se následně ukryli v opuštěnym baráku a čelili v něm nájezdu hladovejch kanibalů. S komornějšim pojetim jsem neměl takovej problém jako s noční bitkou, ve který bylo horko těžko něco vidět (tím spíš, když byl použitej černobílej filtr). Pár solidních gore scének nebo slušnej závěr už moje hodnocení v podobě slabšího průměru zvrátit nedokážou. Skromnej rozpočet neumožnil rozsáhlejší výpravu nebo akci, což nedokázal vyvážit ani průměrnej příběh se značně nevyužitym potenciálem, dvě silnější hvězdy. ()

StDavid

Příběh ze stejného vesmíru jako McCarthyho "The Road", ale za mnohem méně peněz. Ashley Bell je výborná, atmosféra patřičně depresivní, akce drsné a rychlé, ale než digitální krev, to raději Heinz nebo malinový sirup. ()

BLabaKAn

Obyčejnej zapráskanej den, který vypadá ze začátku slibně ale opak je pravdou. Pozorujeme pět lidí, kteří si jen tak kráčí po zdecimované krajně. Divák vůbec netuší co má čekat, což tomu dosti nahrává, ale když vyleze pointa navenek, tak je to docela slabota, protože to za určitých okolností nedává moc smysl. Jinak snímek nenudí, občas pobaví, škoda slabšího námětu, který trošku kazí celkový dojem. ()

Drtic

Filmy od WWE studios sú buď klasické americké prehnane akčné veci ( The Marine, The Condemned ) alebo niečo takého ako bol The Day. Aj keď tam snahu vidieť, ale film sa aj tak akoby nepohne z miesta. Prvá polhodina je zaujímavá, ale potom keď sa to akože má rozjet tak sa vlastne nerozjede nič a je po filme. Typická neschopnosť WWE studios postaviť filmy ako tento na pozerateľnú úroveň. Taktiež mi príde akoby sa inspirovali od filmu cesta. Výsledek je takový, že rači by som sa pozrel na akčnú slátaninu typu hore spomínanych filmou než o experiment a snahu o niečo čo proste niekto nevie. ()

Likan7

Postapokalyptické béčko, které ale díky skvělé atmosféry minimálně úvodní půl hodiny a až nezvykle kvalitním hercům stojí za zmíňku. Na začátku je krásně vidět, jak je svět v prdeli a naše pětice jakbysmet šedý fltr tomu dodává ten potřebný chladný feeling. První půlku film herecky táhne Domonic Monaghan, druhou je ještě výraznější Ashley Bell, která se pro tuhle roli snad narodila, a její přesvědčení vraždit všechno jí věříte do morku kostí. I když je příběh velice banální, tak nemá mnoho vyloženě hluchých míst, přesto bych druhou půlku nazval vyloženě slabší. Atmosféra tajemna a opuštěnosti zmizí a postavy místo hladu a útočiště řeší obranu, škoda. ()

Murdock

Po přečtení zdejších komentů jsem měl trochu strach z dalšího nezáživnýho prefabrikátu, ale naštěstí tomu tak nebylo. Od začátku solidně budovaný napětí vyústí do sympaticky akčního závěru. Příběh nenudí a nechává člověka v očekávání co bude dál, nějak jsem nezaznamenal ani žádný hluchý místa, což je pochopitelný i vzhledem k nepřepálený stopáži. Post-apo atmosféra je přesně taková jak jsem si jí představoval a budu se opakovat jako ostatní, ale závěr opravdu potěšil :) ()

Najt

V tomhle filmu je všechno špatně. Kamera, scénář, příběh, efekty, hudba. Cely to je nesmyslný, nudný bez vysvětlení a apokalypsa zde nemá žádnej význam. Jednoduše - film o hovně. Ta 1* je za první půlhodinu, kdy to vypadalo, že by se z toho mohl vyklubat zajimavej film, ale ani prd. ()