Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Earl_23

Já teda nevím, ale v tomhle filmu nefunguje skoro vůbec nic. Kromě hereckého obsazení a několika dobrých momentů. Hlavní problém je v příběhu, který je roztěkaný, nelogický, má příliš prázdných míst a hlavně je odvyprávěný jako z rychle jedoucího vlaku. O Podfukářích jsem slyšel, že je to jedno z největších překvapení roku 2013. To možná ano, ale těch negativních překvapení. ()

Morholt

Hlavně v tom nehledat logiku, protože ta se prostě nekoná. Jen se pohodlně usadit a užívat si nadšenou režii a s chutí hrající herce. Pro mě byly jako bonusy navíc i to, že jsem chvilkama opravdu tápal v tom, kdo za tím vším stojí a pak Melanie Laurent, která je film od filmu krásnější. Guilty pleasure roku. 80% ()

Lucasion

"Come in close, because the more you think you see... The easier it'll be to fool you." Na film Now you see me jsem se po zhlédnutí traileru dost těšil. Vynikající herecké obsazení a zábavný thriller, který se jen tak nevidí. Ono to tak i začne. Je to zábavné, je to originální a herci jsou opravdu výborný. Kde se stala tedy chyba? Asi v půlce filmu vám začíná připadat zápletka nudná a jediné co vás nutí dokoukat film, tak je jen to, zda máte v hádání zápletky pravdu. Jesse je fakt skvělej, opravdu mám tohodle sympaťáka rád. O ostatních hercích nemluvě. Skvělý Harrelson, Caine, Freeman, Ruffalo a Melánie Laurent. V čem se mi film opravdu líbil, bylo, že tu jejich Iluzionickou show jsem opravdu hltal. Kdyby mi někdo řekl, že to jsou live záběry z nějakého představení, neřeknu ani popel a věřím tomu. Iluze či tedy „kouzla“ chcete-li, jsou opravdu vizuálně parádní. Až na finální rozuzlení je film opravdu poutavý a především zábavný. Za mě tedy překvapení roku, které jsem si příjemně užil. [Prodloužená verze](83 %) ()

Sawy

Strašlivě prázdný film, který ve svém divákovi nezanechá nic krom trapného pocitu, že se nechal tak dlouho tahat za nos něčím tak hloupým. Podfukáři se celou dobu tváří strašně sebevědomě. Takovým tím stylem, že mají nad svým divákem převahu, záměrně ho balamutí a připravují si půdu pro závěrečné odhalení, po kterém nám všem spadne brada. Jo, tahle kouzelnická show má slušné tempo a padnoucí herce (Ruffalo, hlavně Ruffalo), takže se člověk nestíhá nudit. Ale já prostě nesnáším, když si tvůrce nakousne obrovské sousto a v polovině zjistí, že je vlastně úplně bezradný ohledně toho, jak si s ním poradit. Leterrier je pouhý řemeslník, ten nedokáže filmu vtisknout nějakou přidanou hodnotu. Ale tady hlavní svízel tkví ve scénáři. Jakoby každý z pětice scénáristů do filmu podle vlastního vkusu vložil nějaký zajímavý nápad, ale absolutně jej nenapadlo konzultovat ho s kolegy. Ne, Podfukáři prostě nejsou dobrý film, nefungují u nich ty nejelementárnější příběhové struktury a čím víc se blíží ke konci, tím méně dávají smysl a vrší tak na sebe průměrné akční scény, aby si toho diváci všímali co nejmíň. Dokonale hloupý trik... 50 % ()

Handle

Že by byla nějaká pecka, to teda vůbec. Kouzla fajn, ale příběh už méně. Kdyby to posbíralo více logiky a méně fantasmagorie, možná by to vypadalo jinak. Slabé tři. ()

ScarPoul

Rozmýšľam čo je na tomto filme také úžasné a neviem prísť na nič natoľko významné, aby som mohol zhodnotiť, že som videl niečo zaujímavé. Charaktery rozvinuté len z časti. Vzťahy medzi nimi na bode mrazu. Herecké výkony sami za seba neuveriteľne prostoduché a bez potrebných pamätných nuansý. Efekty prvoplánové a podľa môjho názoru aj nehodiace sa k celej tej snahe poďme prezentovať skutočné kúzla. Samotná myšlienka je natoľko jednoduchá až zabolí. Vlastne pre mňa tým pádom strácal film mnoho záživných prvkov. Skrátka len sledujeme partu ľudí ako niečo vymyšľajú, ale dôvod prečo tak robia je vlastne veľmi primitívny. Takých príbehov o pomste bolo. A keď už kúzelníci tak radšej tí od Nolana. Jediný pozitívny prvok je nádherná Mélanie Laurent. Kvôli nej som vlastne film dopozeral do konca. Ako jednorázová zábava môže byť. Ako plnohodnotný film do ktorého sa vrazilo veľa peňazí, slúži len ako dôkaz toho, že Leterrier skrátka neudrží normálny príbeh, ak je tam plná riť efektov a efektívnosti. ()

Lacike

Ten film je velky podfuk na divaka. Vsetky postavy sa tvaria ako neskutocne inteligentni iluzionisti, ale pritom väcsina tych trikov je nerealistickych a v skutocnosti nefunkcnych. Keby to bol sci-fi film, tak je to v poriadku, ale ono sa to tvari realitsticky. To ma dost iritovalo a vôbec som sa nebavil. ()

ALIENka_

Sakra musím říct, že kdybych nad filmem tolik nepřemejšlela, dávám jasnej plnej počet. Bohužel moje mocnadvšímpřemýšlí nemoc jede na plný obrátky vždycky a léky ještě nejsou, takže musím hodnocení trochu snížit (pardon). Do prdele, že to ale byla jízda, místy jsem si i říkala, že se tenhle film blíží dokonalosti. Tolik akce, toho napětí a ty triky, kuurva na všechno seru a jdu na dráhu iluzionisty. Ale sakra, Michael Caine a Morgan Freeman v roli hlavních záporáků? Ehhh to úplně nefungovalo, vždyť ty chlapi vypadaj, jak ztělesnění dobra, co to kurva filme.. Já myslela, že lidí, co vypadaj jak náckové má Hollywood dost. Posledních 15 minut tam vůbec nemuselo bejt, nějak to celý vysvětlení s tím, proč do toho ten chlápek z FBI šel mi přišlo divný jak sviň a už vůbec ne uspokojující. A ten náběh na dvojku? Proč proboha?? Však i ta Francouzska řekla, že nějaký věci je lepší nechat bejt! Hodnocení: 8/10 ()

maseer2

tady někdo vzal koňskou dávku logiky, chytil ji za pačesy a velkolepě si s ní vytřel prdel.. i tak se na tuhle nablýskanou podívanou vlastně dost příjemně dívá, ale víc jak silné 3* ode mě tvůrci nedostanou.. ()

BoPo

Dannyho parťáci na kúzelnícky spôsob, ktorí sa pohrávajú s porekadlom, že pod lampou býva najväčšia tma. Partička kúzelníkov má nulové kúzlo osobnosti. Najmä Eisenberg mi vôbec nesedel. Ale vlastne to nejako zásadne nevadilo. Znie to čudne, ale naozaj nevadilo. Dostatok šarmu totiž dodala Mélanie Laurent. Je to svižné, pútavé a až do konca som nevedel vo co go. Niekomu sa asi pointa nebude pozdávať, ale ja som bol spokojný. ()

Tommassi3

"Uvolněte se !! Hotovo a až budete chtít do Paříže, řekněte kouzelné slůvko !!" - "Polibte mi ?? " - "To bude stačit !!" ;) Myslím, že o guilty pleasure letošního roku, zde si rozhodně není třeba nic nalhávat, mám naprosto jasno, protože Podfukáři se se svojí neuvěřitelnou svěží vtipnou sexy jízdou o své místo hlásí tak mocně, že prostě nemůžu jinak, než se nechat vyčůranými scénáristy omráčit příběhovým pozlátkem za doprovodu soundtracku Briana Tylera, toho zřejmě nejsvižnějšího, co jsem za poslední léta slyšel.. Tady se zřejmě naplno projeví schopnost každého jednotlivého diváka přistoupit na hru kočky s myší, byť kdo ve skutečnosti tahá za nitky jeden odhalí asi v polovině a nemůžu než zatleskat, nepřemýšlet, zapomenout na zákony čehokoli a stát se myší, na konci vás pak čeká jeden dlouho neodeznívající blažený pocit, že tentokrát ty nekřesťanské peníze za lístek do multikina stály kurva za to !! ;) O Leterrierovi jsem nikdy nepochyboval, zatím mě jen překvapuje, ač si na svá bedra nakládá stále těžší látku, ale tím skutečným velkým kouzelníkem je tentokrát Larry Fong se svojí doslova magickou kamerou.. ()

GeusX

Sympaticky poutavý film plný dynamiky, fascinujících magických šou i se svižnou akcí. Pořád mi vrtalo hlavou jak ty své eskapády udělali, kdo tahá za nitky za oponou a co z toho zúčastnění mají. Něco objasněno bylo, něco bohužel ne. PS: Film nekončí s prvními objevivšími se titulky... 85% edit: televizní stanice nova bohužel opět zprznila film, když odřízla kompletní závěrečné titulky a tím diváka ochudila o dodatkovou filmovou scénu. Nechápu jak mohou být ta autorská práva tak benevolentní, že toto se připouští :-( ()

PROROK14

O kúzlach tu veľmi hovoriť nemôžeme, skoro všetko to boli totiž digitálne efekty. Príbeh je deravý ako Reno v garáži vo filme 22 výstrelov a Ruffalo celý čas klamal buď sám seba alebo divákov, a to sa nerobí. ()

bouncer

Trochu přehnané, ale svižně natočené a poutavé. Určitě film, který se hodí pro většinu příležitostí. ()

jh666

Super, super, super. Miluju kouzla a triky, takže tenhle film mě nemohl zklamat. Navíc Hulkův twist na konci. Prostě pecka. Už se těším na druhý díl, který se, doufám, bude jmenovat Now You Don´t. 100% ()

Johny_fork

Zásadní problém pro mě představovali některé nelogičnosti děje a vůbec zcela nejasná motivace postav ke svým činům. Závěr mě poté utvrdil v tom, že se nad tímto scénáristé asi ani příliš nezamýšleli. Proč taky, když chtěli natočit stylový, efektivní "MTV" snímek, který neztrácí tempo. To se jim rozhodně povedlo a i já se dobře bavil. Nicméně stále platí, že pokud chcete vidět pořádný film o kouzelnících, pusťte si Dokonalý trik. ()

Hismael

Příliš překombinované digitální kouzelnické představení se spoustou blyštivých světýlek a všemožně se pohybující kamerou, aby záběry vypadaly co nejvíc efektivně. Zatím co se navenek zdá příběh dokonale promyšlený, jde ve skutečnosti o těžko uvěřitelný slepenec událostí. Podfukáři mají slušné tempo a i tak dokážou místy nudit. Doufal jsem, že uvidím více skutečné triky a lidi s motivací, kterým je možné fandit. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)