Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

aznaho

Dlouho jsem neviděl tak svižnou podívanou. Prostě obrat finančního magnáta a obelhat FBI pomocí veřejné šou a "rádobykouzel" je radostné. Taky bych takhle rád někoho "vobral", jen to umět. Při druhém sledování jsem si všiml, že filmu hodně pomáhá hudba Briana Tylera. Nemám výtky, konec mě překvapil, New York mě rozsekal a musel jsem si film dát do záložky OBLÍBENÉ. Chápu, že intelektuální klika to může považovat za chabou srágoru, ale upřímně, já se chtěl bavit. A o tom to je! ()

Honzyg

Tak rozporuplný dojem z filmu jsem dlouho neměl. Celé dvě hodiny to nádherně šlape a mozek se vaří ve snaze pojmout všechny možnosti, jelikož divák zcela správně předpokládá, že předkládaná realita je jen vějička pro naivky. V poslední čtvrtině snímek nabere dvojnásobné tempo a ve výsledku se v nekonečné snaze scénáristů o šokující rozuzlení buď uvaříte nebo jen zažijete bolestivé zklamání. Taková perfektně našlápnutá show a nakonec vám přesto nezbude víc, než dojem, že to autoři přeci jen trochu přehnali a poněkud se zamotali do svých vlastních sítí. ()

Caanigia

Námět skvělý, zpracování o dost horší. Film plný neuvěřitelných klišé, který je až moc předvídaví i když se snaží o přesný opak. ()

lolicek123

Snad nejlepší "ILUZOINISTICKÝ" film jaký jsme kdy viděl :) Akorát mě mrzelo že se Mark Ruffalo neproměnil v HULKA :( mohl to udělat jako nějákou iluzi nebo tak něco :( Ale zpět k věci ... Film mě naprosto uchávátil ale trochu mě mrzelo to že se mě zdálo že ve filmu nebylo tolik místo pro tu "ILUZOINISTICKOU" čtyřku , počas filmu tam byla "SKVĚLÁ" FBI Která všecko vyřeší. Pak tam byl vševědoucí MORGAN FREEMAN který si všecko nahrával na svou baterku mě to tak přišlo :D .. Ale každopádně film by skvělý 5hvězd tu jednu hvězdičku jsem přidal za obsazení a zato že tam hrál budoucí Lex Luthor,Alfred z Batmana , a HULK :) ()

Minoka

Ať si říká kdo chce co chce, mne to prostě nezaujalo. Velké blikající scény, zmatené kouzelnické loutky, které mají kdovíjakou motivaci v kouzlení, zjevně všetušící policajtka, a herec, který ztvárnil herce...Do toho zmatené oko a jezdci. Asi mi unikla myšlenka, ale nějak mne to netrápí a nemám zájem se na to dívat podruhé. ()

Isfio

Je to svižné, akčné a dynamické. Podstatou filmu sú však iluzionisti a tam je pes zakopaný. Všetky kúzla sú počítačové efekty, v ozajstnom živote sa také niečo nedá urobiť. Je to lož od začiatku do konca a táto lož uberá filmu na uveriteľnosti. To sa čaruje a robia pózy s počítačom. ()

Boubera

Máte rádi kouzla, tak tady se vám jich dostane dost. Vcelku svižný film s dobrou zápletkou a překvapením na konec, které jsem nečekal. Budete se u toho slušně bavit. Vemte holku, kupte popcorn a uvidíte, že budete oba s filmem spokojeni. ()

mpet

Jak čtu některé komentáře vidím spoustu chvály a spoustu kritiky. Já se přidám k té skupině diváků, kteří tento snímek chválí. Taky proč ne? Je to svižný, nepředvídatelný, znamenitě sestřihaný, s výbornými efekty a s lehce otevřeným koncem, aneb počkejte si na další díl. Já osobně si na něj rád počkám, jelikož takovou show si nenechám ujít, neboť toto je přesně to co od dobrého filmu očekávám. ()

Shakal4972

Ani omylom! Pri pohľade na vysoké hodnotenie tohto filmu je zrejmé, že mnohí recenzenti taktiež podľahli nejakému záhadnému vplyvu mágie. Keby si na konci, divák sám dokázal pospájať všetky súvislosti, ktoré by následne vyplynuli v ten rovnaký koniec ako sa nám to snaží nahovoriť autor tohto snímku – to by bolo dych vyrážajúce, triumfálne odhalenie. Ale toto? Príbeh ako taký začal dobre. Hviezdne obsadenie a herecké výkony dobré. Postupná gradácia napätia. A potom, na konci nastal veľký tresk ktorý zmietol zo stola všetky pozitíva z uplynulých minút. Koniec, ktorý pri spätnom pohľade nejak nie a nie zapadnúť do celkového puzzle zbúral Leterrierov domček z karát jedným šmahom a vyvolal tak dojem lacného-zbúchaného a „nejak-to-treba-zakončiť“ braku. Nehovoriac o záverečnej pointe. The Prestige bolo síce sci-fi ale po logickej stránke do seba aspoň všetko zapadalo. Dávam hviezdičku za herecké obsadenie a hviezdičku za „show“. ()

GaryMicael

ty vole to bolo čo? :D velmi, velmi slabe...z donutenia som si to musel pozriet az do konca, ktory bol ale neskutocne slaby...film pre retardovaných..16% ()

vixina

Hranie sa s veľkolepým pozlátkom a obracanie naruby dokola a dokola, čo vo mne napokon vyvolalo akurát unudenie (namiesto zamýšľaného mindblowu). Neviem, ale podobné srandičky už dávno nie sú v móde a človek by sa mal radšej uchýliť k Dokonalému triku. Dobre, viem, že toto sa s ním nesnaží súperiť na rovnakej úrovni, ale aspoň dáva zmysel, kdežto tu sa banda scenáristov zamotala tak fatálne, že to "grandfinále" značí vo svojej absurdite akurát tak... sklamanie. Hra pre hru, ktorá bola pre mňa ale len bublinky v minerálke. Vyšumí, a zvyšok vami pretečie, že si už naň viac ani nespomeniete. ()

sweetieM

Nudný príbeh sa za týmto názvom neskrýva ako som si to z počiatku myslela...zase sa raz pokúšajú byť zaujmaví s čárymáry príbehmi...no tento boj sa pätici scenáristom docela podaril-keď sa nechá divák strhnúť fantáziou, celok zrazu funguje. Pravdaže božský Freedman a nejaká tá romantická "tečka" na záver nesmie chýbať..to by tam nemohlo byť napísané USA-nieže by som mala niečo proti. Dojem to namna urobilo veľmi dobrý. ()

BranuliQ

Zabavil som sa. Bol to veľmi dobrý triler, plný nelogických vecí, ktoré pochopíte až na samom závere. Tiež koniec bol pre mňa veľmi nečakaný, no o to zaujímavejší. Celkovo to bol dobrý film, ale predsa mi tam niečo chýbalo. ()

BR23

Pôvodne som tomu dal 4 hviezdičky ale nedávno som to videl znova a moc ma to neohúrilo. Toto je film ktorý sa oplatí vidieť.... RAZ! Kým ešte trvá to prekvapenie a divák sa nemá šancu v tom rýchlom slede trikov a miliónoch detailov orientovať... vtedy to je pútavé... ale po čase (po znova- pozretí) som si uvedomil zopár hlúpostí, situácii na hlavu- akože prečo na projektovanie návrhu nejakej šow (ktorá nieje otázkou života alebo smrti) by niekto zostrojoval extra- moderný a komplikovaný hologram?... a pod. Ako píšem je to fajn ale iba do určitej miery- niekto tu písal a ja s tým názorom súhlasím že tento film si z diváka robí dobrý den, vraví mu aký je idiot a ťahá ho za nos,- celkom zábavné ale odtial potial... Moje mužské oko sa pokochalo na Isle Fisher, a môj mozog dostal riadne zabrať pri realizácii tých trikov (i ked to o tom zajacovi za zrkadlom a poslednej banke som už tušil hned ako som to prvý krát videl, len mi nejde do hlavy že to nenapadlo aj tých vyšetrujúcich, zájsť hlbšie do toho sejfu a zistiť že je tam zrkadlo...) ale inak good. Woody Harrelston bol tiež dobrý... takže 3/5 ()

Maktoko

Nečakal som že ma to až tak zaujme že si to pozriem hneď 2x či 3x :) napinavo a zábavne a hlavne na úrovni podaná Mágia so suprovím obsadením ktoré stojí za zhliadnutie. Kam sa hrabe Chris Endžl :P Jedine čo mi fakt vadilo tak to bol ale že úplne pokazený koniec , čo dalej? nič? alebo niečo? proste bez náznaku . To nieje ani že otvorený koniec lebo to nieje koniec . Keď sa cez to prenesiem tak mojich ***** si to zaslúži. ()

tma8

Pekný slušný film. Celkom dobré obsadenie, hoci chaos nechýbal. Ale hodnotím pozitívne, fajn oddychovka pre mňa :) ()

sun.eagle

Hrozná kravina která viděla logiku z jedoucího vlaku a vlastně ani to ne protože seděla u protějšího okna. Film mi lezl neuvěřitelně na nervy a wtf efekty byli spíše k smíchu, navíc hrdinové-kouzelníci na provázcích byli krajně zralí na odstřel. Ani Melanie ani Morgan to nezachranují. Na jedno použití. ()

Sandai

Film má vysoké tempo, je nabitý akcí,triky a efekty. A to vše je ještě maskováno iluzí. Že film nehrajé fér? A který kouzelník hraje fér. Dost mě udivily komenty typu : celé kino bylo znechucené. Já mám naopak opačnou zkušenost. Pro mě rozhodně jedn z top filmů roku. ()

Robbisek

Pokud hledáte lehkou a nepříliš náročnou zábavu na deštivý večer pro celou rodinu, jste tu správně. Film je vystavěn na neuvěřitelném množství CGI prvků, herci to vlastně jen doplňují. Plyne to rychle a divák se baví, nevěří vlastním očím a zároveň nechápe. Celý dojem ze zábavného filmu, který v podstatě sprintuje a neobsahuje oddechové pasáže, hrozivě zkazí jeho závěr, který je až moc neuvěřitelný, nebo dokonce nesmyslný. Kdo chce u filmu používat mozek, měl by zvolit spíš Dannyho parťáky, od kterých toho film okoukal opravdu hodně. S odřenýma ušima, ale stále to stačí na 5/5. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)