Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

hefoo

Ďalší guilty pleasure for me. Skvelá hudba, skvela atmosféra, štylizácia, skvelé tempo (neustále sa niečo dialo, žiadne hluché miesta), herecky ma potešili všetci, hlavne Morgan Freeman potešil spolu s Michaelom Cainom. Isla Fisher je pekná ženská! ako aj Mélanie Laurient . Záver som bol v celku prekvapený. I love magic ;) ()

iXtr3m3

Neviem, čakal som viac. Efektné promo, ale moc toho zostalo nevysvetlené. Hralo sa len na efekt a logiku nie, čo by nevadilo, keby šlo o čistokrvné mystery alebo fantasy, ale toto je o inom. ()

Free_player

Noo tak na konec to nebylo zas tak strašný jak tomu zdejší recenze a prvních 30 min nasvědčovaly ... Dá se říct, že spokojenost až na pár moc velkých nesmyslností a hodně slabých počítačových triků. Na to jak jsem při první půlce chcípal v kině nudou a tím hnusným vedrem mě tak pak nějak chytlo a dokonce možná i bavilo. Celý film je sám o sobě až zbytečně moc ukecaný což znamená to, že si ho polovina lidí včetně mě po druhý už asi nepustí . Naopak akční vložka v podání vrhače karet a ta menší honička nečekaně pobavila a opět otevřela rozespalé oči. A ten konec ? Ani mě tak nějak moc netankovalo to finální odhalení, kdo, že to tahá za nitky jako spíš to proč to ten dotyčný vše spunktoval .... pfff pomsta jak originální ... ()

Gogo333

Herecké obsazení moc pěkné, film ubíha docela rychle a dokáže zaujmout jak akcí tak vtipem. Kouzla moc pěkná, jen škoda, že nevysvětlili vše, ale chápu, že něco prostě nešlo. Konec byl slabší, ale dalo se. Mélanie Laurent moc pěkná a ten její přízvuk taky. Ten trik s kartou na začátku jsem si zkoušel a docela mě překvapilo, že vybral zrovna tu moji. Když si to zpětně procházím tak si uvědomuji, že tu tam ukazovali nejvíc takže to byla jasná volba. Trik s autem jsem už někde viděl, takže to mě nepřekvapilo. Jinak film jsem si docela užil a podle smíchu v sále u vtipů jsem nebyl sám. Za mě 70%. ()

MaaaR@

Po druhém shlédnutí 3,5*, nicméně tenhle druh filmů mě baví, herecké obsazení taky, zaokrouhluji tedy nahoru :). /// edit: 3. projekce, čisté 4*. ()

Corpsegrinder

Tupá blbost kde každý vysvětlení triku jen přidá na nelogičnosti všeho. Většina herců otravná včetně Woodyho kterej se mi paradoxně od začátku zdál v pohodě. Hvězda akorát za Freemana kterej tam jako jedinej padnul. ()

Hanys_

Nejzábavnější film letošního léta. Krom závěrečného twistu kouzlí sice hlavně CGI, ale to nic nemění na tom, že jsou Podfukáři fakt svižně natočeni. Navíc ta herecká sestava je prostě skvělá. 7/10 ()

MareT.

Ja jsem se rad nechal obalamutit! Od zacatku jsem tusil, ze nemam verit nicemu co vidim, ale zaver me prekvapil i presto a to hlavne proto ze to zpetne nedava moc smysl. Coz o to, zabava to je bravurni, osazenstvo luxusni ( bez nejake hlubsi sondy) a tema "carymaryfuk" me bavi. Ta logika se mistama ztraci jako kralik v bedne, ale da se to tomu odpustit (ani nevim proc, asi me taky okouzlili) a uzit si efektni ( kamera je bomba) jizdu! ()

Ledkodlaq

Poměrně strhující film, bohužel bez hlubšího smyslu a odkazu. Pro zábavu jsem si aspoň škodolibě představoval, že Mark Ruffalo zezelená a všechno roztříská, bohužel se nestalo. ()

Scevola

Tento film mal velky potencial, avsak scenaristi to prilis prekombinovali a chybala tomu ta spravna atmosfera. Niekedy mozno menej je viac (menej trikov a akcie a viacej stavit na budovanie deja a atmosfery). Takze som trochu sklamany, lebo z tohto mohol byt velmi dobry film, takto to je lahky nadpriemer 3a pol * 7/10 ()

RichardLev

Nedává to na konci smysl, ale o to stejně nejde. Díval jsem se kvůli dobré zábavě a tu jsem dostal. Akční scény s použitím hbitých rukou kouzelníků byly lahůdka. Stejně tak vysvětlující Morgan Freeman. Když už někdo má vysvětlovat kouzelnické triky, tak jedině on :) ()

Jan Tucnak

it was all part of my plan az to boli kurva fakt nesnasim tyhle typy radoby chytrejch filmu co jen tahaj divaka za fusekli proc to nomoh bejt podelanej kriminalni pribeh o lupicich kouzelnicich co ce snazej vykrast banku a o poldovi co je pronasleduje ale tokovahle mrtka fakt paskvil a jeste nudne natoceny a spatny CGI gde to nebylo vubec zapotrebi tfuj tak 25% ()

noby

Hrozná hromada nesmyslů, plochých postav (vizualizujte si kartonové siluety). Film o kouzlech, kde všechen úžas si prožijí diváci v něm, ne vy. Kde všechna kouzla jsou tak velkolepě animována, že vás ani nenapadne vnímat je jako realitu. Kde hlavní kouzelník přesně věděl, co se jak stane, protože. Kde dost možná, jako já, velký překvapivý konec odhalíte předem ne kvůli ději, ale kvůli přístupu filmu k divákovi. Kde i tolerantní divák začne odhalovat nesmysly. Naštěstí je ta hromada nesmyslů natočená tak hezky popcornově a svižně, že to ani tak nebolí. Tak za tři, tak tak. ()

Fary

Chtěl bych vidět mysl člověka, který k tomuhle napsal scénář. Nevím, co se na tom komu nelíbí. Za mě perfektní film. ()

conejo

Nuda. Nelogičnost. Nesmyslné opakování scén, divné přechody mezi záběry. Nenapadá mě důvod, proč se na to vůbec dívat. Brr. ()

dopita

První půlhodina filmu je strhující. To jsem se vážně hodně bavil a vyloženě jsem se těšil na to, co bude dál. Jenže pak film začne ztrácet dech. Pozvolna se z filmu stává nuda, která k závěrečným titulkům víceméně dokulhá. Což je hrozná škoda. Třeba herecký obsazení je luxusní. Taktéž námět filmu je výbornej, jenže scénář už tak dobrej není a především - režisér nedokázal udržet konstantní tempo vyprávění. ()

Aslan

Tak toto bol najlepší kúzelnicky film, aký som videl. Náozaj mágia, ktorá je reálne uskotočnitelná, ked máš dost prostriedkov na jej realizaciu :D Základ skvelé odvedenie pozornosti, 100percent ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)