Domek z karet - Série 5

(série)
USA, 2017, 11 h 20 min (Minutáž: 45–57 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Andrew Polk, James Martinez, Michael Kelly, Neve Campbell, Sean M. Brown, Patricia Clarkson, Curtiss Cook, Kwajalyn Brown (více)

Epizody(13)

Jde o víc než kdy dřív. Frank a Claire spolu pracují na upevnění moci a získání Bílého domu – jakýmikoli prostředky. (Netflix)

Tobias18

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby s touto řadou brutálně klesl na kvalitě, i když to ještě stále bylo velmi nadprůměrné a koukatelné. Oproti bezchybné čtvrté sérii nám scénáristé neukázali žádné zázraky, a veškerou logičnost poslali do hrobu spolu s Frankem Underwoodem. Stále však seriálová špička co se technické stránky týče. 60%. ()

PanIncognito

Tento svěží a vypjatý seriál mám rád především zásluhou děsivého a zábavného Kevina Spaceyho. Pátá série je dynamická a vzrušující. Nutno zmínit i aférku, která mi přijde v sérii tím nejzajímavějším. „Víš co se říká? Že nejzranitelnější je člověk na krku. A že nikdy opravdu nevíš co k někomu cítíš, dokud Tě nedrží svýma rukama pod krkem. Pověz mi, co ke mě cítíš teď?“ - Frank Underwood :-o (viděno s dabingem) ()

drkaldj

Ze začátku to na mě působilo velice dobře. Seriál si dokázal udržet laťku jakou měl téměř celou dobu. Ovšem s posledními díly se to nějak hroutí. Postavy dělají podle mě výrazné chyby které by normálně neudělaly (Frankův rozhovor s bývalým prezidentem, který všechno jen zhoršil), nelogické kroky (Claire se rozejde s Tomem), a taky podezřele moc vražd a podobných nehod (Tom, Catherine, Leann). Pátá série se sice dá pořád užít, ale konec je celkem zklamání (i přesto ale věřím že své příznivce si konec této série najde). ()

atulur

Pátá série si stále drží kvality, ale přece jen oproti předchozím bezchybným čtyřem sériím vidím začátek velké únavy scénáristů. Zejména od kapitoly, kdy se nová hvězda politického nebe, republikánský kandidát Will, znemožní před piloty a nahrávka je dále využita Underwoodovými. Zněmožnění Willa a jeho velmi sympatické anglické manželky sebralo seriálu věrohodnost, překombinovanost underwoodovských pletich začala bít do očí, zejména skutečnost, že tolik zločinů je vůbec možné v tak obrovském právním státě jako USA ještě stále zametat pod koberec. Přestal jsem tomu jako divák věřit. A to je velká škoda. Protože až do této série všechny intriky a zametání zločinů bylo uveřitelné, nyní už ne. Škoda, škoda. I tak řadím celý seriál jako nejlepší politický thriller všech dob. Netflix může být právem hrdý, ale škoda, že nevydržel s vysokou laťkou do konce. ()