Jurský masakr

• Velká Británie The Dinosaur Project
Trailer 1

Výprava zoologů pod vedením Jonathana Marchanta se vydává po stopách bájné africké příšery Mokele Mbembe. Jeho syn se k nim potají přidá a ukryje se ve vrtulníku, který i s celou výpravou havaruje. Brzy se ocitnou v zapomenutém pralese, kde budou bojovat o přežití nejen s dinosaury, ale i s jedním členem týmu, který chce všechnu slávu pro sebe... (TV Prima)

Trailer 1

Chundys

Jednu hvězdičku dávám za celkem dobrý nápad, ale pro mne jako milovníka dinosaurů, je to obrovské zklamání, je jasné, že Jurský park je jenom jeden a tam jsou dinosauři dokonalí :-). Z jiného žánru je Godzilla a ta je také bezva oproti tomuto snímku. Ještě musím zdůraznit otřesný foundfootage, díky kterému jsem myslel, že to každou chvilku vypnu a o postavách ani nemluvím!!! ()

Likan7

Představte si scénu. Kluka chce sežrat dinosaurus, v poslední vteřině tam vtrhne zvukař a takovym tim velkým mikrofonem jak drží nad záběrem dinosaura majzne. Pak řekne něco ve smyslu:"zachraňte se, tohle je za Dejva" a rozběhne se za nimi. Tim mikrofonem mezi tím likviduje ty minisaury jak v nějaký videohře z devadesátek a by se pak dostal do jejich doupěte, kde se na něho vrhnou všichni najednou, střih. Vidíte ve finále prdajls a přitom se smějete, jestli nejste zhulený. Takový pocit tenhle film vyvolá a tahle scéna přesně snímek definuje. Bohužel s rozdílem, že většinou film není vtipný a už vůbec ne nějak akční nebo dobrodružný. Na nedělní odpoledne k práci asi dobrý, pokud ho ale budete sledovat na 100%, tak vás bude bolet hlava, a to nejen kvůli roztěkaný kameře. ()

Ryuuhei

Found footage a expedice do ztraceného světa za dinosaury... jak to mohlo dopadnout? No, v první řadě velice klasicky a předvídatelně. Máme tu určitou skupinu badatelů, s nimi i hlavního hrdinu teenagera, který se k nim vetře a následně hodinu a půl objevování neznámého kusu světa a s ním i postupným umíráním jednotlivých členů. Natáčeno tedy stylem nalezeného záznamu kamer hned z několika perspektiv, kdy by se to bývalo dalo natočit i klasicky jako normální film, ale alespoň to bylo nějak ozvláštněno. Jinak bych řekl takový lehký nadprůměr, kdy až poslední část byla alespoň trochu zajímavá, leč stále hrozně předvídatelná. ()

Big Bear

Druhohorní ještěrky mám rád už od dob, kdy mi táta večer před spaním četl Augustu a Plutonii... Nedbaje nízkého hodnocení jsem tedy šel do filmu. Jenže on to nebyl ani tak Jurský masakr jako spíš divácký masakr. A já hlupák se včera večer rozčiloval nad kamerou ve filmu Město 44... Tak o čem to je... Britská kryptozoologická společnost (ano ti vědci co honí po světě bájné tvory a zvířata) se vypraví do Konga, kde má hledat tvora Mokele Mbene což má být cosi jako Lochneska a co Brity vede k domněnce, že tam někde v pralese může žít zapomenutý plesiosaurus... Neposlušný synek leadera expedice se ukryje ve vrtulníku, kterým tam expedice i s kamaramanem letí. Vrtulník ani tak nehavaruje, jako jej spíš z oblohy sundají ptakoještěři... Přeživší se tak náhle ocitají jen s tím co sebrali z vraku a čím dál více tuší, že potkat se se smečkou lvů, bylo by to ještě celkem v pohodě.... Ač mám chuť se vypsat z hrozného zážitku, dál nebudu spoilerovat. Říkám jen, bylo to opravdu špatné. Divák se mimo jiné dozví, že někteří dinouři byli mazliví, moudří a přátelští a měli rádi lentilky !!! Pokud máte tak desetileté děti, je tohle ideální předstupeň k Jurskému parku. Dospělým bych film ale nedoporučil. Britové mně tentokrát dost zklamali. Jediné co hodnotím kladně byly krásné scenérie a i když se s ještěrama šetřilo a moc jich ve filmu nebylo, byli udělaní solidně a nevypadali jak z počítačové hry Trespasser. Dávám jeden staelitní telefon. * ()

Prochy38

Přemýšlel jsem i o třech *, ale asi raději ne. Je to B-čko o krok dále než ostatní. Dalo se na to koukat, i když seznam nelogických záležitostí by byl jistě delší než samotný scénář. Efekty nebyly až tak katastrofální, ale místy zbytečně špatné. Když už teda používám digi, mohli by vypadat aspoň trochu reálně, ne? Nebo proč si tvůrci vymysleli své úplně originální druhy, které se těm, které známe z odborných publikací, tolik vzdálili? A jestli šlo o zmíněné mutace, přestaňme jim říkat dinosauři, ok? SPOILER: Škoda, že to nejhezčí v herecko-nehereckém obsazení umřelo tak brzo. Je to blbost, ale přežít se to dalo. Škoda, že z takového solidního nápadu nevytlačili trochu víc... A tento styl, nevím, jak se mu správně říká, prostě ruční kamerou, mi zde vůbec nevadil.. ()

• Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Pod)