Jurský masakr

Ben Lester

Scénografie:

Franz Lewis
  • sedm.1

S The Dinosaur Project je to prakticky stejné, jako se všemi ostatními film, zpracovanými found footage stylem. Těch pár příznivců tohoto subžánru tedy bude spokojeno a odpůrci, tedy většina ostatních uživatelů, na to bude zas jen bezmyšlenkovitě kydat hnůj a jen opakovat ty samé, prázdné, fráze o bezvýznamnosti snímků, zpracovávaných právě tímto stylem. Tentokrát by přitom ale měli alespoň přivřít oči minimálně kvůli zajímavému nápadu, kdy jsou nalezeny záznamy z Afriky ze setkání s dinosaury. Jasně, zní to jako pořádný úlet, což ve výsledku nakonec i je, ovšem handcam zas splnila své, takže i přes „divokost“ zápletky, má film dynamický spád, pořád se něco děje, atmosféra perfektní, napětí spousta a efekty, což se samozřejmě týče především zpracování dinosaurů, jsou, s ohledem na nepopiratelnou béčkovost a finanční možnosti tvůrců, též na poměrně snesitelné úrovni. Postavy a jejich herečtí představitelé pak odpovídají standartu těchto produkcí, neoslní, neurazí, prostě pohoda. Jinak to má celé daleko blíž k dobrodružné, než hororové podívané, tvůrci se sem snažili narvat i něco málo z rodinného dramatu, což ale považuji za zbytečnost, fajn ovšem je, že naštěstí opět nikdo nepřežil, což ale asi není logicky u tohoto druhu filmů nějaké překvapením, já jsem si zkrátka, jako jeden z těch mála příznivců FF, The Dinosaur Project v rámci možností docela užil a bavil se u něj.(14.1.2017)

• Nivenx

Dinosauři točené formou Founf Footage mě vážně moc neoslovily. Mě přijde to akorát tak, že chtěli natočit úplně něco nového co tu ještě nebylo. To autorům zkrátka vyšlo, ale se zpracováním už to bylo něco jiného. Triky dinosaurů opravdu nic moc, postavy nějak nezajímavé a hlavně pořád něco melou a vůbec mě to nezajímá, jelikož je to prostě nuda. 35%(18.5.2013)

• Fiftis

Disnosaurov by som spočítal na prstoch jednej ruky a v polovici sa to zmení z dobrodružnej cesty o dinosauroch na survival bez dinosaurov s jedným pomäteným bláznom čo sa zmení na zabijaka. Navyše počas celého filmu nakrúca "živá" kamera a preto pri utekaní vidno len šmuhy a chaos. Ak čakáte, horor, dinosaurov, sexy ženy alebo Jurský Park trochu inak, tak čakáte zbytočne.(11.12.2014)

Partička ľudí havaruje v pralese medzi dinosaurami, najprv stretnú tie "dobré" a potom divák čaká, kedy sa objavia aj tie mäsožravé hovadá, no napokon sa ich ani nedočká. Čakal som od toho omnoho viac. Presnejšie som čakal aspoň trochu akčný, adrenalínový, napínavý film, napokon však z toho vznikla nudná found footage rozprávka pre celú rodinu. Pekne nakrútené, pekné dinosauríky, pekná príroda, ale čo z toho. Priemerný film, ktorý by ma asi neupútal, ani keby som mal 5 rokov. Skončilo sa to ešte skôr, ako sa to vôbec stihlo rozbehnúť, a to kamarátstvo teenagera s malým dinosaurom si naozaj mohli odpustiť, čistý patetický gýč. Aspoň keby pridali nejaké naháňačky po pralese, ale kde nič, tu nič. Postavy umierajú mimo záber, ani kvapka krvi, žiadny poriadny boj o život. Tak čím to chcelo upútať? Len formou, ktorá tu už bola miliónkrát? Bodíky tentokrát dávam len a len za "remeslo", keďže väčšinou narážam na filmy trochu "iného" razenia. Zlatý Jurský park.(5.9.2012)

• Rockerman

Slabý odvar Jurského parku. Snaha o zvýšení dramatičnosti použitím roztřesené, dokumentární kamery tentokrát nevyšlo.. Triky jsou na úrovni roku 1993, kdy vznikl první Spielbergům trhák o dinosaurech. Nesnesitelné kecy typu: "Jsme tady v bezpečí?" nebo "Musíme pryč" a "Mám tě rád tati" a "Není to tu bezpečné " (hláška z doby, kdy je už polovina expedice sežraná dinosaury), je tady požehnaně! Takže jediná hvězda je za krásnou přírodu, která je tu k vidění a za malého Dina, coby domácího mazlíčka.(18.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Pod)