Reklama

Reklama

Jurský masakr

  • Velká Británie The Dinosaur Project
Trailer 1

Výprava zoologů pod vedením Jonathana Marchanta se vydává po stopách bájné africké příšery Mokele Mbembe. Jeho syn se k nim potají přidá a ukryje se ve vrtulníku, který i s celou výpravou havaruje. Brzy se ocitnou v zapomenutém pralese, kde budou bojovat o přežití nejen s dinosaury, ale i s jedním členem týmu, který chce všechnu slávu pro sebe... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (94)

Pod 

všechny recenze uživatele

Nové studio, neznámí herci, neznámí režisér i producent. Zvládli to na 1 a vzniklo perfektní, realistické živé dobrodružství. Něco takového tu nikdy předtím nebylo. Už tak ze všech stran okopaným stylem found footage, se jim podařilo vytvořit něco zcela originálního a velkolepého. Se zajímavými zvraty v ději to ještě dotáhli k úplné dokonalosti. Můj nejočekávanější film tohoto roku dopadl ještě líp, než jsem doufal. Příběh byl úžasný a napínavý. Sice se tvůrci nedrželi legendy přímo, ale to vůbec nevadí. Udělali to mnohem víc mysterióznější a je vidět, že vzali v potaz i jiné legendy. Herci to zahráli skvěle a postavy jsou zajímavé. Dinosauři vypadají perfektně, stejně jako panoramatické záběry. Takhle bych o tom mohl psát stále a dále... Na závěr chci ještě jednou říct, že to vážně zvládli perfektně, už to snad ani líp natočit nešlo. Doufám, že vydělali dostatečný obnos, který si určitě zasloužili, a natočí pokračování, nebo jiný, podobně zaměřený film. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Disnosaurov by som spočítal na prstoch jednej ruky a v polovici sa to zmení z dobrodružnej cesty o dinosauroch na survival bez dinosaurov s jedným pomäteným bláznom čo sa zmení na zabijaka. Navyše počas celého filmu nakrúca "živá" kamera a preto pri utekaní vidno len šmuhy a chaos. Ak čakáte, horor, dinosaurov, sexy ženy alebo Jurský Park trochu inak, tak čakáte zbytočne. ()

Reklama

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Slabý odvar Jurského parku. Snaha o zvýšení dramatičnosti použitím roztřesené, dokumentární kamery tentokrát nevyšlo.. Triky jsou na úrovni roku 1993, kdy vznikl první Spielbergům trhák o dinosaurech. Nesnesitelné kecy typu: "Jsme tady v bezpečí?" nebo "Musíme pryč" a "Mám tě rád tati" a "Není to tu bezpečné " (hláška z doby, kdy je už polovina expedice sežraná dinosaury), je tady požehnaně! Takže jediná hvězda je za krásnou přírodu, která je tu k vidění a za malého Dina, coby domácího mazlíčka. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Zcela tradiční (dobrodružně) hororová found footage expedice do lesů. Jen si na místo duchů / čarodějnice / yettiho / zabijáka dosaďte dinosaury. Prostředí je pěkné, triky o něco méně, ale to by zas tak nevadilo, tvůrci to naštěstí s ukazováním prehistorických zvířátek nijak nepřehánějí. Co film posílá do podprůměru, jsou postavy. K žádné z nich si divák nevybuduje jakýkoli pozitivní vztah. A závěrečná dvacetiminutovka, to je tak krystalické klišé na klišé, že to dokonce i v tomto žánru docela vadí. Že se jedná o nejlepší hraný film s dinosaury od dob Jurských parků, to je asi pravda, nicméně výpovědní hodnota takového tvrzení je směšně nízká. ()

fifox 

všechny recenze uživatele

Kdyby Sid Bennett obsadil alespoň jednoho známějšího herce (rozuměj zajímavějšího/charakternějšího, což jsou atributy, kterejma ty "známější" obvykle disponujou) a hlavně si odpustil tu "found footage" formu, která kazila i to jediný hezký na tomhle béčkovym spektáklu, což bylo jednoznačně prostředí, mohl z toho být docela koukatelnej filmek. Přitom téma není vůbec marný a CGI triky jsou na přesvědčení diváka, kterýho to chce zajímat, dostačující. Jasně, pořád by to byl brak, kterej vrství klišé na klišé, a vlastně je to ztráta času, ale když zrovna záběr nelítal nahoru dolu nebo se netřásl, jak kdyby kameru držel někdo v pokročilym stádiu Parkinsona, tak se sem tam vyloupnul docela pěknej pohled na nějaký to prosvětlený oudolíčko s potulující se prehistorickou faunou. To byly ale hodně vzácný úkazy lemovaný z obou stran nucenym napětim a hereckejma výkonama plochejma jak ten juniorův nevybitelnej tablet... Překvapil mě i osud tý bloncky. Jakožto jediná postava, která má v tomhle uhozenym týmu kryptozoologů nějakej sex-appeal, nebylo podle mě úplně moudrý scenáristický rozhodnutí jí nechat hodit deada hned na začátku. Ale tak kdo potřebuje doktorku žejo, zvlášť když prchá džunglí plnou dinosaurů a vražednejch psychopatů. Radši necháme žít obtloustlýho zvukaře, kterej byl tak důležitej, že snad ani neměl jméno... Poslední stížnost míří na konec. Teda na to, co tvůrci předložili jako konec, ale vlastně to děj nijak nerozuzluje. Zrovna tady se toho klišovitýho přístupu držet mohli. No co, ale za 83 minut velkýho nic bysme si na závěr zasloužili alespoň ten záběr na uslzenýho kluka nastupujícího do záchranářský helikoptéry a odlétajícího do západu slunce. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Pod)

Reklama

Reklama