Je niekoľko dní pred uskutočnením vylodenia v Normandii. Anglická kontrarozviedka zisila, že Nemci na obranu pobrežia chcú použiť nové druhy rakiet, poháňané špeciálnym palivom z nórskej továrne. 633 eskadra bombardérov Mosquito má za úlohu túto továreň riskantným náletom zničiť. (andykovac)

Lucas87

Mám rád tyhle staré klasiky, na tom filmu se mi nejvíce líbil ten pohled německých vojáků na tu padající skálu. I akce toho norského odboje. Smutné, že tento film, tento vynikající film má tak málo % ! Já mohu doporučit ... ()

Fajt

Velká slabota s porovnáním s jinými filmy z padesátých let. Jednu hvězdičku s zaslouží za to, že ve filmu není obsazen ani jedinný ČERNOCH. Oproti dnešním americkým filmům, kde je to podmínka ke schválení výroby !!! ()

sirLANCELOT

Velice zdařilý film, ale nejsem přesvědčen, že by se to za 2. Světové války v Norsku událo. O likvidaci podzemní továrny, co němci postavily v nepřístupných norských horách, je velká spousta napodobenin tohoto snímku. Jinak nemám žádných výhrad. ()

pafka

Neni to zadna velka pecka, ale slusnej valecnej film, kde jsou naprosto spatne udelany triky a myslim, ze v roce 64 se to uz umelo udelat tak, aby nebylo na prvni pohled videt, ze do skaly nenarazil maly modylek. To me cely dojem neskutecne znehodnocovalo. Videl jsem starsi valecne filmy, ale tohle tahalo za oci. ()

senecek

Za mě super válečný ( a navíc letecký) film, jen je škoda, že je hodně ,,dehonestovaný" dabingem, být tak ,,nadabován" v 70 - 80-kách FSB, byl bych nadmíru spokojený ! ()

furrec

Tak tento film si rozhodne zaslúži vyššie hodnotenie, je v ňom, i keď možno trochu viac nahustené na seba, vyrozprávané všetko zásadné, čo o vojne ako takej treba vedieť: a síce že vojna je sviňa, pardon, poriadne Svinstvo, a veru máme to tu krásne naservírované, všetkým dobrú chuť... ()

Winster

Zajímavý snimek, koukatelne drama, bojove sceny jsou teda dost slabe (i ty pozemni) hlavni hrdina je frajer a je zde videt i vesely zivot vojaku. Lidem co film zkouknou tez znamy jako masakr moskytů... ()

jinyHonza

Naprosto úžasná mosquita, barevně a v plné kráse. Vybavení letišť částečně dobové, částečně odpovídá době natáčení. Ale stejně, tohle už dnes líp nikdo nenatočí - pro Hollywood to není dost akční a ostatní nemají dost peněz na efekty. Jinými slovy, pošušňáníčko pro letecké fandy, nic moc pro obecného diváka. ()

MayB2

Původně jsem se k filmu dostala přes pěknou muziku, takže mě pak mrzelo, že je ta jedna melodie použitá tolikrát dokola. George Chakiris měl zůstat Portorikáncem a necpat se do Norska (vůbec veškeré dění na zemi v Norsku bylo slabší). Tím končí negativa. Líbí se mi výprava, charaktery postav, epizody z leteckého života, nácvik akce, akce samotná, originální záběry na letadla i ostatní techniku. Zadní projekce někdy ruší, ale ne podstatně. Nežvaní se mnoho a zbytečně, na moralizování není čas, prostě se válka bere tak nějak realisticky. I když se jako o inspiraci pro Star Wars mluví o The Dam Busters, víc paralel vidím s 633 Squadron. ()