Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

R1CH1E

Pro mě sympatičtější a lepší než až příliš infantilní Hotel Transylvánie. Víc humorných hlášek cílených spíše pro dospělejší publikum a hlavně odkazy na horory pspolečně s epickým a dechberoucím zakončením s minimem patosu se mi páčilo. ()

Kurikmoon

Čo to vlastne bolo? A pre koho? Horrorová téma, bez štipky strachu? Ak by to bolo pre deti, je tam možno nejaké to poučenie na záver, že čarodejnica dievčatko nemusí byť zlá a dospelý sa môžu mýliť. Ale, ktoré dieťa si to takto vyselektuje? Skôr si zapämatá, že dospelý odsúdili malé dieťa, že zombie je cool, že bez mobilu a šminiek si mnohí ťažko vystačia, že svalnáči bývajú tupí a inak orientovaní. Niekto namietne, že hlavný hrdina bol obetavý a jeho sestra ho nakoniec mala veľmi rada, že ona lásku len tak skrývala (však to je normálne. Radšej ako lásku k súrodencovi dať najavo hneď! "Načo klišé!") , však tak to býva. A ľudia celkovo sa vedia nechať zblbnúť nepochopiteľnými blbosťami až k fanatizmu.... Zdá sa Vám môj koment, ako neskutočný guláš? Ale on je skutočný! Práve som ho napísal. A keď som sa nad Paranormanom zamyslel... Však vidíte. A čo by mohol dať animák dospelákovi? Určite ni dobrý dej, pointu, emócie, či hlboký zážitok. ++++ Ak ste však nabúchaný, oblbnutý laikovaním a natvrdlý a spudrovaný dokopy... Priatelia, bolo to mega cool nárez. LIKE!!! ()

Andrew78

Ač nerad hodnotím něco, co jsem nedokoukal do konce, udělám pro jednou výjimku. Těch 20 minut života mi už nikdo nevrátí. ()

Hollohlaway

Nutno uznat originalitu tématu, a neotřelé výtvarné ztvárnění, které se mi po Pixarovsky čistých liniích zamlouvalo. Navíc já zombíky rád, takže plno odkazů vysloveně potěšilo. Ale na děti je to dost temné, a na dospělé zas ne moc vtipné. ()

jenik71

Ačkoliv jde o animák, asi bych malým dětem zakázal se na to dívat. Přeci jenom koukat se na ducha mrtvé babičky a zombíky vstávající z hrobů není pro nejmenší to pravé. Je to určeno těm starším, kteří už jsou schopni brát mrtvolky s určitým nadhledem. Jinak jde o průměrnou animovanou podívanou. Chtělo to především víc vtipu a snad i zajímavější příběh. ()

giovanni3

Obstojný "zombie animák" s povedenou grafikou a sem tam i povedenými vtípky. Samotná koncovka je též povedená. Kladně hodnotím i kratší stopáž. Celkově je to takový průměr, který sice pobaví, ale nemám tendenci si tento animák pustit znovu. 3z5 ()

Dromed

Animák ala Tim Burton. Být děcko, tak je to pro mě stoprocentní Halloweenský zážitek. Před třicítkou pouze 70 % ()

Firebug

Na snímek ParaNorman jsem se moc těšil. Asi až příliš...Bylo to hlavně zásluhou starší sestřičky Coraline, která mé zaujetí uchvátila tak, jak se to dlouho žádnému animáku nepovedlo. ParaNorman se snaží být podívanou jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Pro každého tu něco je, ale výsledek dává vzpomenout na známý kulinářský experiment pejska a kočičky. Zápletka o šikanovaném outsiderovi musí každému nad 15 let už lézt krkem, na druhou stranu nedokážu posoudit, jestli někdo mladší dokáže ocenit těch pár hororových odkazů, či příjemný závan svěžích nápadů do zombie universa. Několik vtipných scének vidím jednoznačne pozitivně. Horší to bylo s dějovou linkou, která mě ne a ne vtáhnout a také s postavami přispívajícími k mému nezájmu. Film si mě vlastně nejvíc získal svým závěrem. Ten je možná trošku delší, než by mohl být, ALE všichni podílející se na filmu (animátoři, trikaři, scénáristi, režiséři, skladatelé...) do vás tlačí to nejlepší ze svého umu pod takovým tlakem, že mu nejde nepodlehnout - EPIC. No a ještě jsem nezmínil, že audiovizuál je perfektní! I tak je to dnes pouze za slušné 3* ()

kenkaku

Tak nějak neokoukané. Jak provedením, tak námětem a výsledek je celkem v pořádku. Srovnám-li s Hotelem Transylvánie tak ParaNorman je rozhodně lepší (tedy když dávám čtyři hvězdy jsou sakra solidní a náběhem na pátou). Možná mě zaujal tou částečnou morbiditou nebo i stylem animace. Možná i tím že stále nemůžu vydýchat ten hnus Madagaskar 3... A možná i taky protože trošku připomíná styl Tima Burtona (což taky vůbec nevadí :)). ()

Babous

Animák, který je pro děti moc vulgární a drsný a pro dospělé zase klišovitý a předvídatelný. Zachraňuje to skvělá animace a hezká atmosféra, ale Burtonův Frankenweenie je v tomto žánru i tématu mnohem povedenější. ()

Sdoom

Docela příjemný animák, který nenadchne, ale ani neurazí. Zas tolik dobrejch narážek tam nebylo, aby to vynahradilo absenci zajímavého děje. Slušné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

JADIM

Skoro-horor pre deti (alebo aj dospelých?) so svojimi špecialitami aj nešpecialitami. Očakával som väčšie vybočenie z davu, aj keď tu boli náznaky, ale dosť malé. Postavy sú moc stereotypné a už od začiatku sa dá u nich predpovedať, ako sa budú správať ďalej a kam sa za film posunú. Taktiež v deji nevidím nič nečakané, išlo to postupne a nijak špeciálne. Najprekvapivejší zvrat bol hneď na začiatku v scéne s babkou, čo je celkom smutné, keďže tu ten potenciál bol. Zaujímavé tu je to, že je často vidno, ako je príbeh cielený na deti, ale pri tom sa tu našlo pár narážok a vtípkov, ktoré deti rozhodne nepochopia a keby na tomto tvorcovia zapracovali a bolo vidno, že by to šlo, tak si myslím, že by tento film posunuli z priemeru na úplne iný level. Animačne to bolo celkom originálne a pekné, hlavne zombíci, s ktorými sa tu dalo spraviť pár hororových scén, čo sa bohužiaľ nekonalo. Celý film nebol strašidelný snáď vôbec, ale to, čo dokázali tvorcovia vytvoriť na konci filmu sa môže prirovnávať k rôznym iným hororovým postavám. Norman a duchovia nie je zlý film, ale vidím v ňom určitý premrhaný potenciál. Tvorcovia sa mohli viac zamerať na komédiu a horor, to by už bola iná jazda! 6/10 (Videné 16.3.2020, SK dabing) ()

charlie_ando

Neznáme věci vždycky vzbuzovaly v člověku strach a je jedno jestli to bylo před tři sta roky nebo dnes. Lidská hloupost a neznalost to vždy jen znásobila. To je základní myšlenka, které se drží tenhle loutkově/animovaný film, který se snaží i o určitou poctu všem zombie a duchařským dílům. Další nosnou ideou, která se rozvíjí paralelně s tou první je nebát se být jiný. Hlavní hrdina se jmenuje Norman Babcock a má zvláštní nadání. Unikátní schopnost mu umožňuje vidět a mluvit s duchy. Díky svému jedinečnému daru je však terčem posměchu nejen ve škole, ale i u rodinného stolu. Tak ani nepřekvapí, že se straní společnosti a je z něho samotář bez kamarádu. Ale i když to neví tak je před určen vybojovat bitvu s čarodějnicí, která před mnoha lety proklela jeho rodné město. Na tenhle film jsem se velmi těšil, zvlášť díky netradičnímu tématu a originálnímu grafickému zpracování. Prvním zklamáním pro mě bylo to, že distributor uvedl film pouze v českém dabingu a musím říct, že ten se dost nepovedl. Zvlášť, když film není určitě určen pro ty nejmenší diváky, několik scén je opravdu strašidelných, tak to zamrzí. V plynulosti sledování nepřidalo, že v obraze bylo spousta nápisu, které nebyly přeloženy. V první pulce, kdy jsme poznával ParaNormana a i ostatní figurky amerického maloměsta se děj tak zvláštně vlekl a neměl tu správnou dynamiku. Jak děj nabýval na dramatičnosti a blížilo se čarodějnické finále už se tempo vyprávění výrazně zlepšilo. Velké finále mě mile překvapilo jak svou vizualizací tak i pointou. Tak ač má film své zobiemouchy je to příjemné pokoukání a jako by z něho dýchala bezstarostnost 80. let. Určitě si zaslouží ještě jednu šanci vidět ho s titulky. ()

Seti

Originální námět je fajn, ovšem samotný příběh nabírá na zajímavosti až v závěru. Navzdory několika standardním animákovým klišé se ale ParaNormana nemusí bát ani odrostlejší publikum. ()

ElizabethBay

Konečně jsem zase byla příjemně překvapená. Film sice zdaleka nedosahuje kvalitám Koralíny, ale určitě má hodně co nabídnout. Musím pochválit výbornou animaci i velmi zajímavý příběh. Jen bych teda vytkla trochu zdlouhavou střední pasáž a taky to, že mi přišlo, že se snímek příliš snažil přiblížit mainstreamu diktovanému disneym (a pixarem). I tak si ale drží originální ráz. ()

Michelle75

Fajn podívaná,která ubíhá příjemným svižným tempem a střídá strašedelno s humorným (néé trapným). Navíc nápad na dětský animák docela originální,ovšem doporučuji sledovat s dospělýma. Je to hlavně pro děti,takže proč by se z vyloženě "nesympatických postav nestali sympaťáci,tohle klišé beru. Příběh možná trošku otravný,hlavně ke konci,kdy necítím a nesoucítím tak jak bych měla,ale při sledování zbytku příběhu mám pocit přesně opačný. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska