Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Aljak

Zvláštny animák - síce nominovaný na Oscara, ale mňa takmer vôbec ničím nezaujal. Prvé dve tretiny sa stále len točilo okolo toho istého, ako Norman dokáže vidieť duchov a všetci ho majú za čudáka. Posledná tretina už bola o čosi lepšia, ale ani to nebolo nič prevratné. Jediné čo pobavilo bolo zopár scénok a hlášok, no a aj záverečná "rozprava", keď Norman zažehnal kliatbu, bola celkom pekná. Ale inak nič moc - tie animované postavičky mi skôr pripomínali plastelínu a ani príbeh nebol až tak prevratný, za čo čiastočne určite môže aj moja averzia voči príbehom o zombie a duchoch. ()

Wiikii

Wauu, vůbec jsem nečekal od toho tak dobrou podívanou.. Parádní atmosféra a vlastně i příběh, po psychologické stránce je to podle mého skromného názoru dost propracované. Sice podle komentářů co tu čtu v tom hledal každý něco jiného, někdo animák pro děti, někdo lehkou parodii na hororové snímky nebo blockbuster, který má pokořit ty největší vellikány v anime... Já jsem v tom našel parádní oddechovku co překvapila svou atmosférou... HODNOCENÍ: 87% (4*) ()

Nach

Technicky skutečně výborný film, který potěší každého příznivce tohoto žánru i této formy podání. Příběhově však jde o průměr, který si toho hodně bere z atmosféry Burtonových filmů, ale přitom se jim ani zdaleka nevyrovná. Ano, jisté poselství tam samozřejmě jsou, ale ty už jsme viděli lépe zpracované jinde. Přesto ale ten průměr to alespoň má. 65% ()

Crawler-D

Překvapivě vynalézavé a filmařsky výtečně provedené zakončení, které by snímku vyneslo pátou hěvzdičku. Škoda, že tomu předchází poměrně standardní etuda o chlapci, který se odlišuje, je šikanován a je divný. Tahle divnost a šikana jsou sice elementární a tvůrci je dokážou v rámci děje účelně využít, ale prostředí maloměsta je vykresleno až moc málo, nemluvě o tom, že osobně mi esteticky některé významné vedlejší postavy přišli příliš ošklivé a nesympatické (jejich ošklivost není dost zábavná či zajímavá). Film ideálně pro děti, o nichž si rodiče budou myslet, že pro ně tak hororový film není. Co do srovnání obstojí se snímkem V tom domě straší. Na hutnou atmosféru Koralíny nemá. ()

dubinak

Trochu netypický animák s netypickou grafikou. První polovina byla značně lepší, druhá už byla trochu zdlouhavá a příběh tak nějak pokulhával. Také bych uvítala sympatičtěji provedené hororové postavičky. ()

C0r0ner

Ani vlastně nevím, co konkrétně se mi na tom líbilo za plný počet. Ale když se nad celým snímkem zamyslím, tak nejsem schopen najít jedinou vadu na režii, zpracování ani scénáři, což je logicky známka absolutního úspěchu. Jak tak koukám na zdejší procenta, tak tohle nadšení se mnou moc lidí nesdílí, ale že by mi to vadilo, se říct nedá. 95% ()

MovieKings

Troufám si říci, že ještě před Skyfall, BD - part 2 a Hobitem měl v rámci možností a žánru Norman nejepčitější finále, které jsme mohli letos v kinech vidět. Duch Agathy Prendergastové nechť konečně odpočívá v pokoji a Mitchu Downeovi přejeme hodně štěstí v jeho vztahu; řekl přece jen něco, co se v "dětském" filmu často nevyslovuje. Když už se vše letos spojuje (Avengers a blížící se Justice League), tak by se mohla spojit Koralína a její mladší bráška Norman. Už teď jsem si jist, že by všechny své herecké kolegy velmi snadno strčili do kapsy. 5* ()

carly

na povrchu je to milé a zábavné a trochu strašidelné. ale pod tým sa nachádza veľmi vážny príbeh o osamelosti, strachu z inakosti, rodine, priateľstve a odvahe. je to smutné, lebo je to pravda ()

Pajky3

Teda ze začátku jsem si myslel, že to bude hroznej průšvih. Animace se mi ani trochu nelíbila, ale později jsem si zvyknul a musím říct, že to zas tak hrozný nebylo. Dokonce padlo i pár vtipných hlášek a povedených narážek (Halloween mě pobavil). Jen by mě vcelku zajímala cílová skupina, protože pro děti mi to zrovna moc nepřišlo. Shrnuto, čistokrevný průměr, co neurazí ani nenadchne. ()

campix

Těšil jsem se na tak trošku jiný animovaný film a tím také Paranorman tak trošku je. A také většinou jakoukoli odchylku od standardu opravdu kvituje, jenže ta odchylka u Paranormana znamená, že má trošku jinou animaci, jenže opravdu ošklivou a to bude ten hlavní problém. Strašně dlouho jsme u filmu přemýšlel jak moc se mi nelíbí. A nevnímal ten docela slušný horror nápad. Jenže ani po stránce příběhu není Paranorman ničím zajímavý. Bohužel průměr, který mohl být daleko něčím lepším. ()

Iwus.ka

Průměrný animák, který neurazí, myslím si však, že zábavnější přijde spíše dětem. Mě osobně pobavilo zvonění Normanova mobilu, což byla známá melodie z Halloweenu. Hororové téma byl nápad dobrý, ale ani to bohužel nestačilo k vyššímu hodnocení. ()

Noviik

Animace se opravdu povedla, závěr taktéž super. Ale co sakra ten zbytek? Vtip to téměř nemělo, postavy nudily, poučování otravovalo a cílová skupina se v tom nalézt nedala. Jednoznačně jedno z největších zklamání roku a jasný obraz animáků posledních let. ()

tomeek

Animačně se nedá vytknout vůbec nic, hýbe se to perfektně, vlasy, náušnice, látky, všechno funguje, výtvarná stylizace je taky velice hezká, ale příběh mě moc nezaujal. Fórky nebyly bůhvíjaké a celkově je to slabší, než například Coraline a Burtonovy filmy. Finální střet s čarodějnicí je v určitém momentu prachobyčejně vykradená scéna z Aronofského Fontány (letící strom v prostoru), jak obrazně, tak hudebně, ale cílová skupina ParaNormana pravděpodobně nemá šajnu to zjistit, takže to asi nevadí. Naopak závěrečné titulky neměly chybu - tak nějak jsem si představoval konec Rebelky. 3* ()

Prometheus69

Snad jste nestříleli do davu? od toho je tu policie.! :D Přesně tak.... o čemž také vypovídá o čem to tak asi bylo. Jednoduše by se dalo říct. Že je to vlastně zombie film pro zombie.... pochopeno jako odstrašují příklad. 7 Zombie podivná minulost zastřena temnou nejasnou legendou z nejasným příběhem. Jako hororová komedie to opravdu moc nefunguje. Ale berme to tak že je to animovaný. I když dnešní děti... aspoň někoho tam sežrat mohli. XD Takže když pomineme fakt jak to původně mělo vypadat. Tedy spíš ZAPOMENEME jak to mělo být. Není to špatný animák. I když pár nelogičností by tu bylo... kde se výr točí, tam hledej.... Neshořela náhodou sama? 8) koho kdo tu vlastně a proč někdo ohrožuje a podobně. B) Mimo jiné že hlavní hrdina jako by z oka vypadl své animované formě Edwarda z Dwilight ságy... o to průhlednější to je, jakou závěrečnou lokaci si tvůrci vybrali pro své finální né epické antré. A o malé ublížené uličnici se ani zmiňovat nebudu... (pokud to měl být záměr... veselé) Na jednu stranu musím jednoznačně říct že tvůrce... přesněji scénaristu bych nechal za podobný paškvár scénáře vykastrovat přes anal..... protože takhle pohnojit takový potencionál co v sobě tenhle fílmík měl. To se nedá popsat... Na stranu druhou. To mělo aspoň myšlenku a celkem zajímavé postavy. Vtipný originální nádech. A hudební doprovod mě i mile překvapil. Zejména pak finální scéna kde zazněla trošku poupravená verze jedné nepříliš známé epické skladby. Animaci řešit nebudu.... snad jen při poznámce "pekáč buchet, první pekáč kterým by se dal zašpuntovat lahváč... :D Tato poznámka mluví za vše řekl bych. Ale nebylo to tak zlí.... vždycky to může bejt horší. Mě to bavilo. Kdybych to mohl z něčím srovnávat tak třeba ze Strašidelným domem. Kde bylo aspoň jasně definováno o čem to vlastně bude. Ale... Kdo ví... Možná bude i dvojka. měla přece matku ne? :D ()

tom88

Animák pre decká ? No možno pre tie staršie. Ja som sa zázračne pobavil viac ako som očakával. Je to príjemné prekvapenie. Nenudil som sa aj keď príbeh nebol až taký dobrý. Postavy sú fajn. Animácia nie je pre mňa to pravé orechové, ale pri dnešnom štandarde animácií v animákoch je to celkom dobré osvieženie. Zombíci ma rozosmiali, hlavne svojou vizážou a parádnymi zvukmi, ktoré vydávali. Záver sa mi až tak nepáčil, ale ani nič neskazil. Od vyššieho hodnotenia chýba naozaj iba malý kúsok. 70% ()

wendelin9

Normanův příběh je docela poutavý, hororový nádech mu přidává plusové body a stopáž je tak akorát, takže se budete docela bavit. Mě osobně ale přišel film tak nějak nemastný - neslaný. Postavy jsou výrazné pouze vzhledově, nikoli charakterem a na některé z nich se mi nekoukalo vůbec dobře. Děj je předvídatelný a závěr mi přijde tak nějak zvláštní a kostrbatý. Nemluvě o morálním ponaučení, které z úst mladého trouby Normana vyzní divně... ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska