Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

alchac

Bylo by fajn, kdyby se příběh tohoto filmu stal skutečností s tou drobnou modifikací, že všechny oběti jisté nejmenované globální kleromafie by si chodily chladit žáhu výhradně na černoprdelnících. Ve Vatikánu by ovšem asi drasticky stoupla spotřeba hajzlpapíru, až by se v Andělském hradu materializovali Giordano, Koperník a Hus a začali zvesela častovat blesky a ektoplazmickými kopanci vyžraná pozadí popů z Kongregace pro nauku víry. Velmi výchovný film, který doporučuji pouštět všem dětem, aby věděly, že věřit pomateným pederastickým vykladačům nejpopulárnější sbírky židovských pohádek není dobrý nápad. ()

StanislachKo

No super... V rozprávkovom svete pozostávajúcom z čistej CGI máme zrazu oldschool bábky PLUS bombastické CGI, všetci tri krát HURÁ (že film na toto prosto vsádzal je evidentné v suvke po záverečných titulkoch)! Inak presne to, čomu hovorím zbytočný film. Priemerný príbeh, pár narýchlo naškrabaných stereotypných postáv a pár trefných štekov. O to viac nasere, že sa tento Norman nedá ani za nič skritizovať, pretože bol na tej nepríjemnej hranici, že "aha, fajn... a... toť vše?!" Síce tri hviezdy, ale žlčovito kliknuté. ()

Doudis19

Težko čekat od filmu pro děti nějaké plnohodnotné zombie hody. Proto nepřekvapí, že skutečně krve neukápne ani kapka, natož aby vůbec někdo zemřel násilnou smrtí. Většinou je to taková ztřeštěná, temnější pohádka, která s ohledem na publikum nemá vlastně co nabídnout. Přesto je finále audio vizuální pochoutkou, ze kterého i přes pronášená klišé překrásně mrazí :-). ()

chelseaman22

Neustálé kmitání mezi infantilní podívanou a vážně poutavou podívanou, jež nabízí plno všelijakých odkazů na slavné horory či thrillery. 60% Celosvětový výdělek k 20. 12. 2012: $99,162,586 ()

Mr.Ripley

Celý problém s tímto snímkem tkví v přijetí společností. ParaNorman si neví rady zda-li chce být dalším animákem pro malé diváky, přičemž skrze odkazy a děsivou atmosféru jej nedokáží plně ocenit nebo animákem pro dospělé, přičemž základní premisa je na ně pro změnu příliš infantilní. Revoluční technika, milé odkazy napříč celým žánrem od počátku věků a sympatické hlasové obsazení mohli udělat z Normana malou událost, leč díky vnitřní rozervanosti díla se tak nestalo. Obrovská škoda. ()

psajko

Tak tahle pohádka byla teda nic moc. Čekal jsem, že se to přiblíží k pohádkám od Tima Burtona, ale velice jsem se spletl. Nevím co tím chtěl autor říci, protože se mu to nepovedlo. Čekal jsem více akce a strašidelných akcí. ()

LiborGondek

Trochu netradiční pohádka, ale zajímavá... Sice to není zrovna vyprávění pro děcka a existují i podstatě lepší animáky, ale na zabití času se Norman a důchodové hodí celkem dobře. 60% ()

kinghome

Škoda nevyužitého potenciálu. Mě osobně se vůbec nelíbilo zpracování. V době, kdy jsou k dipozici skvělé animace nechápu, proč se přiklonili k takovéto zastaralé plastelínové animaci.Je to více práce a vypadá to ohodně hůř než normální animovaný film. 3D mi tady přijde naprosto zbytečné. Předvídatelné postavy, které se ale do tohohle filmu hodí. Občas mi to připomělo Scoobyho bez Scoobyho. Máme tu malého tlouštíka, blbýho steroiďáka, vypatlanou blondýnu a šmejda, kterej všechny šikanuje a hraje si na borce a samozřejmě hlavního hrdinu, kterej neni oblíbenej a všichni jim opovrhujou. To už tu bylo stokrát, ale u tohohle animáku potěší odkazy na hororové filmy a pár vtipnejch scének se zombíkama. K tomu si přidejte typickej happy end, kdy hlavní hrdina zachrání celej svět a máme tu průměrnej animovanej film, kterej nijak nevyčuhuje a strašně zklamal mé očekávání. Takových možností a oni se zmůžou jen na čistý průměr. Je to škoda. 60% ()

anli

Další z řady animálů,tentokrát dobrodružný-fantasy horor o malém chlapci,který si povídá s duchy mrtvých(kde já už to jenom viděl....?).Vizuální stránka filmu působí velmi zajímavě,trochu zvláštně a neotřele.Scénář je napsaný příjemně a snaží se zavděčit rodinnému publiku,jak hláškami,tak klasickým použitím občasných klišé o hodnotách.První polovina filmu je klasická duchařina s velmi příjemnými nápady a atmosférou.Divák je seznámen s prostředím a charaktery zajímavě,vtipně a vůbec se nenudí.Druhá půlka,zejména od momentu,kdy se objeví zombíci,je už klasická,hororově laděná podívaná,kde trochu docházejí nápady a děj je celkem předvídatelný.V celém filmu je dost odkazů na hororové klasiky(včetně těch hudebních),to si užijí více dospělí znalci a spoustu nápaditých a vtipných hlášek,což si zase užijí více děti.I když pro ty nejmenší film určitě není,atmosféra je místy opravdu dost hustá a hororová.Dvojice režisérů Fell-Butler se velmi snažila,aby film vypadal originálně a nápaditě a celkem s jim to zdařilo,včetně výtvarné stránky.Taky tu nechybí morální poselství a poučení,které spousta divákům poleze na nervy,já ale tvrdím,že do takovýhle filmů prostě patří.Trochu mě vadila nevyrovnanost,co se týče žánru,časté přebíhání mezi žánry a nevyvážená druhá polovina filmu,kde bylo nápadů opravdu poskromnu.A taky poměrně a zbytečně natahovaný konec.Film se snaží zapadnout do stejné kategorie,jako "Koralina",ale jejich kvalit nedosahuje.I když se hodně snaží.Za výtvarnou stránku,hudbu a atmosféru,hlavně v první polovině filmu dávám,vůbec ne,paranormálních 70% a jdu se mrknout,co je to za podivné zvuky na půdě. ()

venison

Příjemná americká bububu pohádka o tom, jak outsideři zachrání od zombíků celou vesnici.. Příběh nijak geniální není, ale hromada vtipných gagů značně pozvedá humornou úroveň. Sympaticky výtvarně ztvárněno :-) Závěr s prolomením kletby bych o polovičku zkrátila, už to bylo úmorné. Myslím, že děti z toho můžou mít velkou bžundu :-D ()

T-pack

ParaNorman byl pro mě černým koněm soutěže o zlatýho pána s mečem, protože stál proti filmu o videohrách, milovanýmu Pixarovi a dokonce dalšímu filmu o nemrtvejch od nemrtvýho Burtona, z kterýho se teda vyklubala pěkná nuda. Norman víceméně sází na čistokrevnou komedii, a ačkoli scénář jako oživlá mrtvola mírně pokulhává a některý fóry jsou hluchý (hodně jich bylo v traileru, proto jsem přistupoval k filmu rezervovaně), jiný aspekty filmu příjemně překvapí, jako třeba postava fotbalisty nebo rozuzlení okolo čarodějnice. Stylizace je naprosto bezchybná, s téměř každou postavou a objektem tu méně, tu více asymetrickými, připočtěte odkazy na horory a ParaNorman vyloženě nešláp vedle. ()

yeniczek

Loutkový filmy popravdě dost obdivuju, už jen kvůli tomuhle faktu. Jinak poměrně zábavná pohádka s pár skvělými momenty, ale bohužel to neni tak super, jak to mohlo být. Něco tomu dost chybí. ()

Danny F.

Moc hezký příběh a velice vtipný filmek. Je dobře hororový a ihned upoutá pozornost. Mile mě překvapil, jelikož jsem očekával že bude spíše pro ty nejmenší. 85% ()

H.Gordon

Jsem velice nadšená. Sice je to pro mě slabších pět, protože to na mou oblíbenou Coraline nemá, ale je to perfektně udělané a mě to nezklamalo. A rozhodně to nění pro malé děti. Jsem asi divná, ale sama jsem v určitých scénách hodně bála. Atmosféra je nádherná. Určitě se těším na něco dalšího, co nám Sam Fell a Chris Butler připraví. Závěr byl naprosto boží, skoro krátkometrážní, hodně odlišný od zbytku filmu. Prostě se to povedlo! Kdybych měla hodnotit Coraline, je to 5,50 a Paranorman 4, 60. ()

VanTom

Sice mi celková výtvarná stylizace s výrazně karikovanými postavami zrovna nesedla, pěkné a kvalitní ruční animaci se ale dařilo vytvarovat slušně působivé scény. Spousta černě nekorektního humoru (hlavně ve vztahu k mrtvým a ke smrti) také příjemně překvapila, ale těch pár dobrých fórků a odkazů se utopilo ve standardizované šablonovité zábavě pro celou rodinu s tuctovým nezajímavým příběhem. ()

Mishqo

Po vizuálnej stránke veľmi pekné a preto som sa aj na to tešil, námet tiež ušiel ale jeho podanie nie. Docela nuda! ()

VasaX

Paranormální Norman je tak nedoceněný animovaný film, jak Frankenweenie je pro změnu přeceněný. Tím ho ale nechci nějak glorifikovat jako zneuznaného génia, to ne. Paranorman má své slabé momenty, pár nedotažených věcí, vetší potenciál než předvedl (až jsem měl občas pocit, že je to takový pilot k seriálu, na který si spoustu věcí schovává) a ani ten Jon Brion se moc nepředvedl. Jinak je ParaNorman ač ne sice naprosto originální, tak přinejmenším velmi nápaditý, hravý a zábavný. Taková vyvážená odpolední Halloweenská zábava pro děti i dospělé. ()

V.Silver

Byla tam strašná spousta skvělých vtípků... a taky několik hluchých míst. Nebylo to špatné, smál jsem se, ale že bych si z toho odnesl nějaký hlubší zážitek... 60%. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska