REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

hippyman

Drsný. Dravý. Brutální. Nekompromisní. Syrový. Naturalistický. Temný. Chladný. Ostrý. Trpký. Hořký. Krutý. Krvavý. Bolestivý. Těžký. Animální. Šokující. Sugestivní. Smutný. Emotivní. Spektakulární. Grandiózní. Dechberoucí. Epický... Přímočarý. Předvídatelný. 80% [premiéra ČSFD, Atlas] ()

Pilda17

Fanoušek westernu nejsem a nikdy nebudu. Šel jsem do snímku hlavně díky herecké sestavě, Tom Hardy jako záporák v čele s hlavním hrdinou Leonardo DiCaprio. Žádny trailer, obsah a ani o ničem jiném jsem neměl nejmenší tušení. Už v prvních minutách je poznat kvalitní režijní práce, spolu s velmi povedenou kamerou. Akční scéna a celkové prostředí nemá chybu a já se od počátku bavil. Dále přijde scéna, která si získala mou pozornost nadobro. Scéna s Grizzlym byla opravdu famózní a jen těžko se dokáži víc rozepsat, aniž bych nezaspoileroval. Tempo po sléze ustoupí, přesto se pořád děje něco zajímavého a divák se nenudí. Prostředí a do toho skvělá hudba udělají své. Doba je zpracovaná fakt skvěle. I když převážnou část hlavní hrdina cestuje, tak ho potkávají situace při kterých má obrovské štěstí. Při některých scénách se divákovi musí pomalu zastavit srdce a napomáhá tomu právě povedená hudba. A závěr? To je pastva pro oči a jen těžko hledám vhodná kladná slova. Není nač si stěžovat, možná kromě délky a zbytečné utahanosti. Do plného moc nechybí.. 8/10 = 89% ()

Rosaviva

Už po zhlédnutí traileru jsem byla skeptická, ale tak co bych pro Oscary nezhlédla, že? Leonardo DiCaprio se svojí urputností získat Oscara už mi ale přijde poněkud otravný a asi i nesoudný, když natočí film tohoto rázu. A režisér Iňuňu má u mě už od loňska dost silný vroubek po Birdmanovi, tohle byl teda hřebík do rakve. Filmy od něj zřejmě nejsou pro mě. Předem upozorňuju, že můj komentář obsahuje spoilery, takže kdo se jim chce vyhnout nečtěte dál. Dobře, takže film začíná a hned ze začátku se tam začnou střílet Indiáni s nevím s kým, člověk pořádně neví která bije. To je ale fuk, hlavně, že se někdo s někým střílí. To byla celá pointa počáteční scény. Hned potom následuje DiCapriova epická bitka s medvědem. Medvěd drápe, kouše, zlomí našemu hrdinovi kde co, ale protože DiCaprio hraje prototyp amerického hrdiny, tak se nevzdává a místo toho se zvedne a medvěda ještě víc naštve. Medvěd tak po něm jde znovu a tak si Leo vytáhne pidinožík a i přesto, že má všechno rozdrápaný se mu podaří medvěda skolit. Oba se tedy sesunou ze svahu a aby toho nebylo málo, medvěd Lea zalehne. Avšak Leo je naštěstí v pohodě (sice trošku krvácí, ale nic co by nespravilo pár stehů naprosto sterilní nití? jehlou? Mě se sice zanítí i říznutí papírem, ale dobře no, Leo má holt štěstí. Drápanců je jen pár a infekce se nekoná.), sice se musí nechat chvilku nést, ale věříme, že přežije. Jenže pak se jeho družina rozhodne ho tam nechat a pár dobrovolníků se uvolí, že s ním zůstanou. Jednoho z nich to pak přestane bavit, tak mu zabije syna a ještě Lea strčí do díry a přikryje ho hlínou (aby byl jako v peřince). Leo si tak chvilku poleží, nabere síly a když ho to přestane v tom mrazu bavit, tak se odplazí ke svému synovi a má zřejmě následovat dojemná chvilka (mě osobně teda přišlo víc líto, že ty medvíďata přišli o mamku, ale to jsem asi jen já). A tak se tedy Leo vydá, nebo spíš vyplazí, na cestu pomsty. Zranění nezranění, on si to v pohodě štráduje skrz vodopády, sníh, nic ho nezastaví. Dokonce se i poměrně rychle vyškrábe na nohy a sice dělá, že kulhá, ale po pár minutách už hůl odhodí. Potká se s indiánem, který se ho ujme a začne s ním cestovat. Ale nedocestujou daleko, protože indiána někdo pověsí a Leo si prostě odjede na koni. Dokonce si i zahraje na Horymíra a skočí s ním do propasti. Což logicky kůň nepřežije, DiCaprio je však opět v pohodě. A tak si jako Cruella DeVille 2.0 udělá z koně příbytek, aby měl kde přespat a další den už se může opět vypravit na cestu. To, že právě spadnul ze skály ho vůbec nemůže zastavit od toho, aby šel normálně po svých. A to už se konečně dostáváme k závěru filmu, kdy najde vraha svého syna, čtvrt hodinky se tam mlátí a pak nastane osvobození v podobě závěrečných titulků. Dvě a půl hodiny o ničem. DiCaprio se tam jen plazí, slintá a každému, kdo je ochotný ho poslouchat, vykládá, že mu zabili syna. Celá ta zápletka by se dala natočit v mnohem kratším filmu (ve zkratce: Leovi zabijou syna, on se tam chvíli plácá, chvíli se plazí, tváří se naštvaně, pomstí se a ende) a v podstatě jediné, co stálo za zhlédnutí byla ta úžasná krajina. Jestli tohle myslel Iňaňu vážně, tak snad nemá soudnost. Jestli to myslel jako parodii/komedii, tak blahopřeju, takhle jsem se už dlouho nezasmála. () (méně) (více)

Aky

Ukázka profesionálního filmového řemesla - od scénáře po herce. Jinak však nevím, proč to natočili. Tři čtvrtiny filmu se vleče příběh o tom, že americká nezdolnost je stejně nezničitelná jako ruská - v upomínce na Meresjeva - a zbytek je něco jako méně vynalézaný Edmont Dantes. Nemohl jsem se dočkat konce - a že to trvalo. ()

Cappuccino

Príbeh nie je skutočne ničím originálny a pokiaľ divák od neho čaká nejakú hĺbku, rozumiem, že je sklamaný. Takmer celých 156 minút je iba záležitosťou pomsty, ale svoje kvality Revenant čerpá predovšetkým z vynikajúcich akčných scén, naturalistického vyobrazenia útrap a nádhernej prírody. ()

-OverLord-

Pro mě jednoznačně film roku a adept hned na několik sošek - přinejmenším nominace za nejlepší film, režii, hlavního i vedlejšího herce, kameru a výpravu). Naprosto mě uchvátila délka jednotlivých scén trvajících i několik minut bez jediného střihu. Herci i kameraman zvládli tento nelehký úkol na jedničku. Uznání patří DiCapriovi, který si většinu scén opravdu zahrál sám bez dvojníka, a to i přes teploty hluboko pod nulou. A Hardy byl vážně správnej parchant. Úžasná byla i výprava, protože krásnější krajinu a přírodu jsem ve filmu dlouho neviděl. Film i scény v něm celkově působí tak nefalšovaně syrovým a drsným dojmem, až z toho občas zamrazí. Tohle se vážně povedlo, kus poctivé filmařiny. ()

S.Quentin QUALE

Jako mazec no, co si budem povídat. Já nemůžu říct, že bych byl šokovaný tím, co se po ty dvě a půl hodiny odehrávalo, přesněji tím, jak to bylo prezentováno, ale vím, že jsem zaregistroval několik jedinců něžného pohlaví opustit kino, a už se nevrátit. Jsem ale překvapený tím, že něco takového natočil zrovna Iñárritu. Mně REVENANT naplnil ve svých jednotlivých aspektech atributy Mel Gibson. Survival, torturoidní utrpení, pomsta. To všechno nekompromisně na plnou hubu, syrově, špinavě a ..... ano, hodně ....ehm, explicitně. Opravte mě, ale nevybavím si žádný oscarový film s takovou porcí dominantního gore od Zachraňte vojína Ryana. Co se ostatních nechutností, které mohly nejednomu naivkovi převrátit kufr, týče, kdo zná Gryllse, těžko jej překvapilo nocování v útrobách koně a ví, že mohlo být kurva hůř například v oblasti hodokvasu všeho druhu. DiCaprio si smlsl na syrovým bizonovi, taky na rybce, při které si mimochodem dal pěčlivě po nadalovsku záležet, aby mu vlasy nazakrývaly tvář za účelem prokázání, že to fakt žere on sám. Ale což, detail, dyť já mu toho plešouna taky přeju. Poslední věcí jsou misky vah, na kterých stojí precizně nasnímaná divočina za cenu delší stopáže, kde si musí každý zhodnotit, co benefitem jest. Já nelituju a jsem přesvědčený o tom, ze Lubezki si to za kameru odnese potřetí v řadě (Birdman, Gravitace). Hardy mně nepřišel nijak nadstandardní (například oproti Warriorovi), za to minimalisticky úderná hudba je zde po zklamání z Morriconeho výborná. REVENANTA si určitě zopakuju, nezachytil jsem totiž přímo vyřčené datování a lokalitu, ale mám podezření, že dle podaných vodítek se k nim dá dopracovat. Doporučuju, tohle se musí vidět! ()

Foox

Oscaro-honičstvo-plazičství je snad u konce a Leo si toho plešouna odnese, aby podobné projekty už neměl zapotřebí, protože tahle režisérská a herecká onanie je zbytečná. Určitě se dá vyzdvihnout skvělých a strhujících 40 minut, ale zbytek filmu působí spíše jako kamerové cvičení z divočiny, které je sice naprosto dokonalé a úchvatné, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

vteco

Nemilosrdný výlet do zamrzlé Jižní Dakoty učaruje především skvělým zpracováním a neuvěřitelnou realističností. Všichni hlavní protagonisté své herecké výkony zvládli na výbornou a nejde jinak, než smeknou nad viditelnou náročností natáčení. Je trošku škoda samotné výplně snímku, jenž se po strhujícím úvodu lehce plácá, ale dá se to odpustit. Co ale naprosto vyčnívá je úžasná režie a naprosto bravurní práce kameramana Lubezkiho, naprostý vrchol. [90%] | Kino ()

Ruut

Napodruhé tři roky po kinopremiéře a bez toho adorování kritiků = no celkem prázdnej Iňárritu. Oscara měl dostat spíš medvěd. ()

misterz

Tento film je hotové filmové umelecké dielo, artovým spôsobom natočená vysoká škola prežitia v divočine s bonusom následnej spravodlivej odplaty, čo divákovi na konci pekne zahrá na emotívnu strunu. Miestami mi to trocha pripomenulo Malicka, no s tým rozdielom, že takýchto artových záberov tu bolo menej. Snímok vyniká hneď vo viacerých smeroch, a to aj napriek tomu, že príbeh je veľmi jednoduchý a priamočiary. Nie sú to len prenádherné kamerové zábery na dychberúce prírodné scenérie spolu s vizuálnou nádherou, ale predovšetkým je to geniálna réžia - jasne najlepšie odvedená robota tohto režiséra, mravenčia práca, ktorá myslí aj na najmenšie detaily, ktorých bezchybnosť tak nakoniec utvára jedinečnú dobovú atmosféru amerických predwesternových čias. Všade samá špina, naturálne vyobrazenie postáv, reálne riešenia krízových situácií (aj keď Glass musel byť veľmi otužilý chlapík) a taká zima, že divákovi zalieza až do kostí. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na útok medveďa na človeka hneď zo začiatku filmu, ktorý bol natočený tým najreálnejším no zároveň i pre mňa najnapínavejším a najzaujímavejším spôsobom aký som doposiaľ vo filme videl. No a samozrejme je tu DiCaprio, ktorý svoju úlohu zvládol už tradične veľkolepo, tu nie je o čom. Ale nerátam, že dostane oscara, tématicky to ide opäť mimo najocenovanejšieho rámca. Tomuto filmu skrátka nie je čo vytknúť, avšak na druhú stranu mi je jasné, že ho plne nedocení každý, mne ale pripravil jedinečný filmový zážitok. ()

Allien.9

Iñárritu se opět překonal. Na počátku drsné natáčecí podmínky (klobouk dolů), na konci herecký koncert a oscarová kamera. A co se Lea týče... Pokud mu ho nedají za tohle, tak ať už mu ho nedávají vůbec; tomu, co v téhle roli dělal, se letos nikdo z nominovaných ani nepřiblížil. A to je fakt. Hej! Mluvím na vás, Akademici. ()

Rominator

Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) vede výpravu lovců kožešin neprozkoumaným územím. Tábor je napaden Indiány a přeživší se snaží dostat do bezpečí. Glass je při pochodu napaden medvědící a sám se smrtelným zraněním bojuje v divočině o holý život... K divácky nejsilnějším scénám bezpochyby patří útok samice medvěda grizzly a vyvrhnutí koně, který poslouží jako ochrana před umrznutím. Leonardo DiCaprio za svoji roli získl Oscara, přeji mu ho, ale myslím si, že toho zlatého plešouna měl dostat již dávno, protože tady toho moc nenamluvil. ()

HAL

DiCapriova cesta peklem divočiny i lidského zla, ve které se potkává Mallickovská snová kamera s brutální intenzitou Spielbergova útoku na Omaha Beach. Škoda ale že nemá i Mallickovskou hloubku a oduševnělost, protože ačkoliv je to dobrý příběh, tak... je to jen dobrý příběh. Technicky brilantně natočený, ale příliš mnoho po něm nezůstane. Krom vědomí faktu že ten hezoun z Titaniku je fakt démon, a nasrat jej, to je skoro jako nasrat Liama Neesona. 8/10 ()

Peytl

Pan Jiří řečený Verbitch, mně sebral jak Meresjeva se všemi useknutými údy včetně prdele, Dikaprovo zlepšení se od Titanicu, tedy alespoň co se týče hypotermie a vůbec všechna draze vypocená moudra, kterými jsem vás chtěl oblažit. Má pak cenu vůbec žít? Jenže jak se zabít, když je ve filmu jasně znázorněno, že je to vlastně nemožné... no, tak si aspoň zakrákorejme... Leonardo netuší, jak jim kožich nesluší. Ať sněží či leje, ví, že hezky hřeje když mráz kouše do uší. Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům? Hlavu, zadek, nohu schovej do brlohu... Ale jinak se mi to opravdu mocinky líbilo. ()

Vančura

Soukromé divácké peklo. Revenant je nekončící defilé drastických výjevů, zlovolné krutosti a odporné řezničiny - sledovat ten film bylo vyloženě utrpení. Nechápu, jaký má smysl přivádět na svět takové filmy a jak se to může někomu líbit. ()

2-Xtreme

Tri tyzdne! Konecne su za mnou dlhe dni cakania, premahania sa a urputneho boja so screenerom. Dnes(14.01.2016) nastal den kinopremiery. Ano, Leo tam nechal vsetko a tentokrat mu to uz neujde. ()

pornogrind

Předem svého komentáře na rovinu říkám, že určitě nepatřím do fanklubu Dickaprija. Tudíž jeho filmy určitě nevyhledávám. Na tenhle jsem koukl jen kvůli tomu, že vše měl pod taktovkou Alejandro González Iñárritu. Jenže tenhle film je zatím suveréně nejslabší. A kupodivu to není jen kvůli Dickaprijovi. Nehrál tak zle jak jsem čekal, ale tohle podle mě na Oskara určitě není. Navíc polovinu filmu buď leží a nebo se plazí. Můj největší problém s filmem byl, že mě tenhle příběh absolutně nestrhl. Kamera je sice geniální, ale nezachrání debilní scény. Za všechny jmenuju všemi opěvovaný napadení medvědem. Něco tak trapnýho jsem dlouho neviděl. Škoda jen že tenhle digitální méďa Pú neroztrhal Dickaprija na kusy. Mohl jsem si ušetřit 156 minut sice pěkně natočené, ale nudné vaty. Navíc ta jeho nesmrtelnost mě fakt srala. Naprosto nereálný. Film pro mě byla těžce stravitelná nuda na které můžu hodnotit pozitivně jen skvělou kameru, scénu s koněm a samotný finále snímku kdy si Dickaprijo s Hardym hrajou na honěnou. Poslední záběr snímku taky stál za to. Jako by se Dickaprijo svým smutným pohledem a protáhlým ksichtem ptal. Tak už mi konečně dáte toho Oskara ????? Za mě to je něco mezi 2 - 3 hvězdama. Ale 3 dávám filmům u kterých je šance na opětovné podívání. Ale tohle už nechci vidět ani omylem. Tfuuuj. To byl hnus velebnosti. ()

mzss1

|84%| Revenant se opravdu vydařil – bavil mě od začátku do konce. Ani na chvíli mi nevadila delší stopáž. Od tohoto dílka jsem absolutně nic neočekával, prostě jsem to shlédnutí jen tak z nudy, neochotně zkusil a vyplatilo se to. Nějaké to menší vylepšení a hned bych pálil plný počet hvězdic. Příběh je celkem jednoduchý, udržuje si také pozornost. Hlavním středobodem filmu jsou jednotlivé scény a to převážně tvrdý postup hlavního hrdiny, který málem zemřel a přesto se nevzdá a bojuje s krutou přírodou, realitou a zdravotním vysílením díky napadení medvěda. Ta scéna byla skvělá, zamrazilo mě až v kostech. Rková záležitost je určitě využitá, ikdyž by se dala ještě víc vylepšit. Akce je tu taky dobrá, finální souboj je pěkně tvrdý, krvavý. Herecké obsazení je velmi dobré. Leonarda Di Capria jsem nikdy moc nemusel, zde mu role celkem i sedla a zahrál to na výbornou. Záporák Tom Hardy mohl být ještě lepší nesnesitelnější, ale i tak se mu toho moc vytknout nedalo. Ostatní herci bez problému. Hudba je taková obyčejná, tak akorát pro potřeby snímku. Dvě věci bych zdokonalil, aby to bylo zcela bezchybné. Přidal bych ještě pár zajímavých scén (nějaké drsné, emocionální nebo nějakou podobnou s medvědem). Druhou věc, finále bych trochu změnil. Vytknul příchod hlavního hrdiny do bezpečí. Poté kdy vyrazil na konečné zúčtování s hlavním sporákem, to už jsem vůbec nebyl napjatý, jak to dopadne. Ale to jsou opravdu jen minimální nedostatky. Já si film užil skvěle. Těším se na další shlédnutí. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)