Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

NinadeL

Výrazný western noir, který není pro každého a kterému uškodil oscarový hype. Po letech zraje jako víno, stejně jako moje touha prožít dovolenou v Jižní Dakotě. ()

Spiker01

Myslel jsem si, že se DiCaprio k tomu Oscarovi pokusí dostřílet, kdežto on se spíše snažil k němu doplazit a dokodrcat. Alejandro González Iñárritu se asi co nevidět stane mým oblíbeným režisérem, protože i když jsem nebyl extra nadšený z jeho předchozího oscarového Birdmana, rozhodně se jednalo o osobitý film, navíc skvěle vyprávěný a bez viditelného střihu. Jeho nynější 150 minutový historický epos je na tom podobně. Samozřejmě není beze střihu, nicméně je správně naturalistický, hutný a syrový a hlavnímu hrdinovi rozhodně nedává nic zadarmo. Ačkoliv se ze značných nepříjemností ( a že ho potká snad každá, na kterou v Americe 19.století mohl člověk narazit od laviny po grizzlyho) vzpamatovává až překvapivě rychle, nic to neubírá na pocitu napětí, který je ze snímku cítit. První trailer považuji za ten nejlepší loňského roku a ačkoliv jsem viděl i druhý, byl jsem celkem překvapen, že si Revenant zachoval svá tajemství a já nic moc z příběhu nevěděl. Snad jenom, že si to na konci rozdají hlavní "hrdinové" spolu na férovku a bude to krvavé (což je, moje přísedící, slečna kolem 30, může dosvědčit :D). A teď k tomu, proč si nemyslím, že by měl můj zbožnovaný Leo za tohle získat oscara, ačkoliv za něj roky lobuji. Měl ho rozhodně získat loni za Vlka nebo předtím za Počátek nebo i Prokletý ostrov. Klidně i za ten Krvavý diamant bych mu ho dal..jenže si nemyslím, že je tato role o nějakém herectví, navíc hodného Oscara (když pominu fakt, že filmy jako 12 let v řetězech se dělají přesně na míru akademii a níčí to tím validitu sebe sama). Leo už si loni zkoušel, jak působit uvěřitelně po mozkové obrně, nyní si to hezky protáhl na půlku filmu a je sice hezké, že se naprosto podřídil roli, chodil v civilu jako vágus, spal ve vykuchaném koni nebo jedl syrové ryby. I Shia LaBeouf ale smrděl během natáčení Fury jako skunk a nikdo ho neopěvoval. Za survival 10/10, jenže oscara by měl dostat spíše Fassbender za Jobse, tedy silně dialogovou roli. Samozřejmě pokud ho náhodou uzme, tak se zlobit nebudu, ale budu to brát spíše jako za celoživotní přínos filmu než čistě za tuto roli...85% PS : Forrest Goodluck asi moc goodlucku ve filmu nepochytil.. PPS : Českej název se opravdu povedl..Zápletku ale prozrazuje i ten anglický, takže po třicetiminutách není žádné napětí, jelikož je jasné, že přežije i s pistolí u hlavy.. [13.1.2015_Předpremiéra_Cinestar Černý most] ()

Kaka

Událost roku 2015. Už od první scény přepadení tábora je jasné, že filmařsky je to někde jinde (ta kamera a minimum střihů !). I když je mnoho věcí zbytečně diskutovaných (např. herci), ten zážitek při sledování tohohle syrově špinavého survival příběhu se dostavil tak, jak se všeobecně očekávalo. Innaritu je nejsilnější ve vyobrazení čehokoliv. Scénáristicky se nic moc objevného nedá očekávat, vždyť hnací motor celého filmu je pomsta - jedno z nejprimitivnějších a zároveň nejvděčnějších témat. Ale punc který tomu dokáže tenhle Mexičan vdechnout pomocí vypiplané formální stylizace tvoří jedinečně opulentní a žánrově čistou podívanou. Bylo to příliš dlouhé - jediné selhání. Kdyby bývali tvůrci zůstali jen striktně přízemní a odpustili by si snové scény ala Terence Mallick, bylo by to flawless. ()

akisha

Viděno v kině. Musím ovšem souhlasit s komentářem El-Barto. Bejt to kratší nebo míň utahaně hloubavý, to by byl teprve sakra trhák! První půlka, než se DiCaprio vyhrabe z hrobu, byla skvělá. Útok medvědice bylo něco tak šílenýho, že i já - už zcela otupená milionem mých oblíbených krvákových hororů - jsem se u toho cukala a zbývá si jen představit, jak těžký to asi bylo natočit. Jsou tam hromady úžasných záběrů, např. bizoni nebo útěk po řece a DiCaprio si nejspíš vážně s tímhle sáhl na dno svých hereckých možností. Není asi moc velkej rozdíl v tom spát ve skutečným vykuchaným koni a jeho slizké napodobenině. Nicméně, musím to napsat, byla to nuda. Líbila se mi epizoda s indiánem, strašně moc se mi líbil Hardy a hlavně Gleeson byl parádní, závěrečný zúčtování bylo taky dostačující, ale ty skoro tři hodiny se stráášně vlekly. Přítel vedle mě zíval a nejspíš litoval, že mě nepřemluvil, abysme šli na Hvězdné války. A co se týče DiCapria, velice moc mu už konečně přeju Oscara, klidně za tuhle roli, hrál výborně, ale ve filmografii má role, za který by Oscar seděl mnohem víc (např. už vůbec ta jeho první nominace měla být proměněná!). Dávám něco jako 75-80%. PS: A že tam hrál Kristoffer Joner jsem zjistila až ze závěrečných titulků. Tutově to byl nějakej neidentifkovatelnej vlasáč z úvodu. ()

Falko

Tak ale naozaj mnohymi zatracovany Leo si tentokrat uz konecne zasluzi toho Oscara. Uz len za to, ako musel mrznut pocas natacania, teda nielen jeho postava. Reziser Alejandro G. Inarritu je perfekcionista a o kameramanovi E. Lubezkim ani nehovorim. Ak pojde takto stale dalej v kazdom dalsom filme, tak to nebude mat Akademia lahke dat cenu inemu kameramanovi, ak si ju zasluzil menej, nez sam Lubezki :-) Ale ked si spomeniem na GRAVITACIU (2013) alebo na BIRDMANA (2014), tak tych dvoch Oscarov ma zasluzenych. Tom Hardy ma taktiez prekvapil, ze ako jeden z mala hercov si vybral dva filmy v jednom roku, ktore sa natacali v extremnych podmienkach, netreba zabudnut aj na MAD MAX: FURY ROAD (2015) a podmienky pri natacani na pusti. Ale teraz naspät k filmu. Je skutocnym zazrakom, ze to vsetko, co zazila postava DiCapria, ze to vobec prezila. Zabery s grizlym zabijakom boli neskutocne brutalne a realne a vobec vsetko, co sa tam dialo dalej nie je nic moc pre slabsie povahy. Chvilkami som si pri filme spomenul aj na M. Gibsonov APOCALYPTO (2006), v ktorom podobne hlavny hrdina cely film utekal a bojoval o zivot, ale nebol az tak brutalne krvavy, ako tento film. Takze Revenant ma u mna jednoznacne plne hodnotenie a Alejandrovi a Leovi drzim na Oscaroch opät palce. >>> (Videl v kine 30.01.16) ()

Nevka

Skvěle zpracováno, ale místy jsem se neubránil pocitu, že děj mohl být trochu prostříhán. Osm hrozných mě se svou delší stopáží bavili více. Brutalita byla na místě a DiCaprio si Oscara opravdu zasloužil. 4 hvězdičky, ale řadím mezi filmy, které si ještě někdy pustím. ()

castor

Kdo by to byl před lety čekal, že kdykoliv se nyní DiCaprio objeví před kamerou, je to zatraceně velké očekávání a vesměs i dokonalý zážitek. Naposledy spojil síly s oscarovým Iñárritem a ten si u mnohých spravil reputaci (ano, přiznejme si) po Birdmanovi, který mi v mnoha směrech nesedl. Kameraman Emmanuel Lubezki kouzlí jako u Malicka, často je to hlavně jeho film. Druhým lákadlem je právě jedenačtyřicetiletý Leonardo DiCaprio. Logicky si vystačí s minimem slov a hraje jen a pouze svým obličejem v podobě unavených očí a hlubokých ran, tu a tam mu na čele vystoupí vráska prozrazující zarputilost a odhodlání dotáhnout tuhle misi do konce. Vytrvat, nevzdat se, postavit se nepřízni osudu, na sto honů z něj sálá energie, charisma a touha překračovat hranice, které mu příroda a nepřítel přichystal. Jednoduše je skvělý, ale Oscara v jeho rukou bych raději viděl za energického Vlka z Wall Street, ve kterém polykal hrsti prášků a přepínal mezi nesmírně pestrým hereckým rejstříkem. Škoda, že tenhle survival a revenge v jednom je do tempa a atmosféry poměrně nevyrovnaný. Některé momenty okamžitě chytnou za ta správná místa, jiné vytváří dojem, že 156 minut dlouhý snímek je ještě mnohem delší. Za leccos může Oscarem naspeedovaný Alejandro González Iñárritu, kterému měl možná někdo krotit ego. Na druhou stranu střídá vizuální orgie s momenty, které dávají vyniknout hercům, jeho nadstandardní řemeslné zpracování, okořeněné sugestivním a strhujícím vyobrazením kritických momentů, je nicméně dechberoucí. Holt tihle trapeři, kteří se živí lovem kožešinové zvěře a z každé strany očekávají útok indiánů, jsou hodně ostří hoši. Drsně a suverénně na to šli i pánové za kamerou, jejichž potřeba něco sdělit mohla být místy o krapet silnější. ()

ClintEastwood

Nádherné záběry americké divočiny, skvělé ústřední herecké duo a syrový, krvavý příběh, to jsou pro mě hlavní trumfy tohoto filmu. Zároveň je ale REVENANT příliš dlouhý a rozvleklý, abych mu mohl ještě jednu hvězdičku přihodit. Ale filmařina je to výborná a DiCaprio opět vynikající. Třeba příště. ()

*CARNIFEX*

Zaujímalo by ma, či by boli všetci rovnako nadšení, keby v tomto filme miesto Capria a Hardyho hrali Leoš Mareš s Jankom Koleníkom. Musím sňať klobúk pred hereckým výkonom prvo menovaného. Tak isto môžem smelo skonštatovať, že scéna s medveďom je suverénne najlepšia akú som doposiaľ videl. Film je to dobrý, o tom potom, ale že by som mal od úžasu onemieť, či vzhľadom k osudu hlavnej postavy pociťovať nejakú mimoriadnu úzkosť, to ani omylom. Na môj vkus až príliš premrštená stopáž, vďaka ktorej sa snímok nevyhol hluchým pasážam. Každopádne, vďaka DiCapriovi tú štvrtú hviezdu nakoniec predsa len šlahnem. ()

Dan9K

Film, který sází hlavně na atrakce. Několik scén, především z těch akčních, je opravdu pamětihodných, strhujících, živočišných, se zdařilou iluzí absolutní realističnosti, a to je fakt úžasné, když si člověk vezme, jak těžké je udělat realistická digitální zvířata. Poněkud nuzný obsah člověk bohužel takřka celý odhadne už z názvu a plakátu, a to jsem si předtím záměrně o filmu nezjišťoval nic víc, než kdo ho dělal. Jediná nejistota byla až v samotném závěru, kdy jsem si neodvažoval tipovat, zda to skončí dobře, nebo špatně, a co by vlastně bylo dobře a špatně. Zhruba ve 2/3 filmu taky nastává takové hluché místo, kdy už se situace trochu opakují a kdy jsem dokonce chvíli uvažoval i o třech hvězdách. Tím ale nechci nutně kritizovat délku filmu. Bylo vlastně fascinující těšit se tak dlouho na nějaký náznak civilizace. Divák je celou dobu obklopen divokou nespoutanou přírodou, ale tím, jak je v ní dlouho a jak těžké je v ní přežít, touží se podobně, jako hlavní hrdina, do té civilizace konečně dostat a trochu si vydechnout, ačkoliv pojem vydechnout hlavní hrdina už teda moc nezná....a to by v kratší délce fungovalo méně. Každopádně ty flashbacky bych asi vyhodil, symbolika a nějaké to meta úplně navíc a jen to škodí...jinak je to technicky brilantní. Možná jsem se paradoxně moc soustředil na to, jak je to natočené a filmem samotným jsem nebyl tak pohlcen, jak bych asi být měl. Ale vidím, že v tom nejsem sám. Pravděpodobně film někde dělá chybu s tím, že příliš upozorňuje sám na sebe. Na hlavní postavě jsem moc nelpěl (a toho Oscara bych dal Leovi asi jen ze soucitu) a jednání padoucha, mi, s výjimkou jedné situace, přišlo snad i obhajitelné, ale to beru jako plus. Je fajn, když nejsou postavy úplně černobílé a člověk cítí, že to není jen karikatura, ale iluze skutečné postavy. ()

kulyk

Vynikající film pro dusné letní podvečery. Pro takové ty dny, v nichž, pokud se posadíte na koženkovou sedačku, tak s ní splynete v jedno a prdel už nikdá neodlepíte. Kdy se vám potí i ušní lalůčky a občas si cvrknete do bermud pro onen lahodný, chladivý pocit. Protože po dosledování více než dvou a půl hodinových Kapryjovo lezeckých kreací ve sněhových závějích, podrceném ledu, horských bystřinách a vymrzlých hrobech zjistíte, že vlastníte omrzlé koule, tropy - netropy. Jako příběh o pomstě ňuňu a vcelku napínák, s uvěřitelností to je již krapánek horší. Ale třeba byl Lejo důkladně proočkován, takže ho nemůže ohrozit ni šíp, ni grizzly, sněť, kulka, vlk, mráz, rosomák, indiánský vykuřovač, nožík na porcování vorvaňů, zánět pohrudnice nebo kilometrový pád na hlavu. ()

troufalka

Leo byl skvělý jako klouček, věřila jsem mu padělatele bankovek i milovníka, ale drsnéhý zálesák prostě není, byť se maskéři hodně snažili. Každopádně rvačka s medvědem je velmi realistická a uvěřitelná. ()

Hild

Po filmařské stránce se tomu letos vyrovná máloco, kamera bere dech, Iñárritu opět potvrdil, že patří mezi nejosobitější a nejnadanější režiséry současnosti, scéna s medvědicí je jasná scéna roku. DiCaprio a Hardy výborní, to jak moc je DiCapriův výkon výjimečný si divák uvědomuje až postupně, celý film totiž na něm a jeho výrazu stojí, slovy se zde moc neplýtvá, přístup režiséra tak nebude sedět každému. Film roku se nekoná, ale s velkou radostí si to v kině zopakuji. ()

MMR

Byl jsem zvědavý, za co že to Leonardo dostal ty oskary. Tak už to vím, ale mám pár připomínek. Moc dlouhé, některé pasáže zbytečně natáhnuté. Dá se říct, že i nereálné. To mě nevadí, jen to zmiňuji. Souboj s medvědicí napínavý, ale to asi tak všechno. Od konce jsem očekával něco jiného. Přesto byl film přesně takový, jaký jsem si myslel, že je a ničím mě nepřekvapil. Hodnotit průměrně si myslím, že bohatě stačí. ()

HOCKEYKA

Určite to nie je najlepší film,aký som kedy videla,napriek tomu si nedovolím odobrať mu hoci len polovicu hviezdičky.Ak aj boli nejaké malé nedostatky v scenári,najmä čo sa týka zopár za vlasy trocha pritiahnutých momentov,dokonale ich vyvážili početné,naprosto úchvatné zábery prírodnej scenérie,ktorej čistá panenská krása mi brala dych od začiatku až do konca.Čo sa týka toľko polemizovaného hereckého výkonu Di Capria,myslím si,a to celkom úprimne,že ak by toho Oscara nezískal za túto rolu,potom si neviem predstaviť rolu,za ktorú by ho získať mal.Presne takto si predstavujem človeka,ktorý sa ocitol na samom vrchole filmového Olympu,kde si zasúžene užíva výsledky svojej dlhoročnej práce.Tlieskam. ()

tahit

Má to příchuť thrilleru a kapku ducha londonovských příběhů. Lokace zimní krajiny díky kouzlům kamery, patří totiž k těm, při nichž srdce nejednoho milovníka přírody zaplesá. Představitel charismatických šviháků Leonardo DiCaprio, nemusí nikoho přesvědčovat o tom, že je dobrý, i když sem a tam exhiboval, ale i tak vykřesal z příběhu velký film. Nevím, co by tomu říkal tam kdesi na nebesích Hugh Glass, ale mně se to osobně líbilo, až na jednu maličkost. Vstát z mrtvých lze, jedině když člověk doopravdy umře. Howgh. ()

Wacoslav1

Slušný survival. Drsný, chlapský syrový a nekompromisní. Sice povinně tak lehce cáknutý artem, ale jinak nemám moc zásadních výtek. Snad jenom, že po dechberoucím úvodu kdy to kvalitním tempem jede až zhruba do půlky se to přeci jenom po půlce lehce zasekne a možná by menší zkrácení neuškodilo, ale zase, že bych se nudil říct nemůžu. Konec už byl zase správně kulervoucí. Jestli si božský Leo dojde pro Oskara si netroufám tvrdit, nicméně ač se k jeho fanklubu neřadím uznávám, že zahrál přesvědčivě. Hardy pak zcela excelentní v úlohe fakt odpornýho, chamtivýho, bezpáteřního zmrda. Hlavní hrdina sice přežije víc než Rambo, ale kdyby mě nějakej sráč takhle podělal, taky bych to chtěl přežít, abych se mu mohl pomstít. Vidím to však nakonec na solidní 3* na druhé shlédnutí už mě to až na úvod a konec tolik nechytlo a prostředek je místy docela nuda.65% ()

gogo76

Leonardo pokračuje vo svojej sérii hitov a kvalitných filmov už poriadne dlhú dobu a všetci vieme, že oscara mal mať už dávno. Záleží od konkurencie, ale tohto roku mu ho môže vyfúknuť akurát E. Redmayne, ale ten ho dostal pred rokom, preto si myslím, že ho získa, aj keď si ho zaslúžil za iné filmy. Film sa mi trafil do vkusu, milujem dobrodružný žáner. Ten súboj s grizzlym, to je niečo neskutočné, lepší a reálnejší súboj som na filmovom plátne nevidel, kiežby bol takto rozpáraný Brad Pitt v Legende o vášni...Ten film má len jednu chybu a to, že sa niekedy zbytočne pohráva s umením. Rád by som videl film kratší o nejakých 15 minút, myslím, že rýchlejšie tempo by filmu prospelo. Tom Hardy rovnako skvelý a prekvapil i W. Poulter, ktorý ma ešte nedávno rozosmial s opuchnutými vajcami v komédii Millerovi na tripu. Film nie je bez chýb, ale dávam plný počet. Dúfam, že oscary (ktoré nepochybne získa) oživia záujem o tento dobrodružný žáner. Bol by som neskutočne rád. 90%. ()

Davies182

Ty vole kolikrát musí jeden zemřít, aby konečně dostal Oscara? Trapperská Sklenka přelitá živočišným herectvím a zároveň pekelně drsná mayovka, která by se dost možná mnohem líp četla než se na ni kolikrát nezúčastněně dívá. ()

pepo

Nepríjemne pohnojený scenár v rukách geniálneho filmárskeho remesla každej jednej zložky. Veľmi som si to užil 9/10 ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)