Horší verze britského originálu. Špatně to začalo hned na začátku, když vyhodili Cheryl a nahradili ji Nicole, která nebyla to pravé ořechové ten rok (naštěstí se úplně obrátila a byla skvělá v britské verzi). Průměrní moderátoři a celkové provedení, Britney jako porotkyně katastrofa a talentů, které bych si pamatoval, bylo poskrovnu. Je tedy možná i lepší, že další řada nebude. Alespoň, že se díky této verzi našli Alex a Sierra.(13.2.2014)

Mám rád X - factor pre jeho všestrannosť a možnosti pre všetkých bez ohľadu na vek alebo single speváka či skupinu. Príde mi, že si táto šou zobrala všetko dobré z predošlých speváckych projektov a skĺbila to veľmi vkusným a vhodným spôsobom. Na americkej verzií oceňujem okrem hviezd v porote samozrejme charizmatického Simona Cowella a tiež neskutočne talentovaných súťažiacich, čo sa však v Spojených štátoch očakáva. Baví ma celý priebeh a vždy je to trochu prekvapujúce nielen v hlasovaní divákoch, ale i ako sa z obyčajného človeka dokáže stať miláčik národa. Určite viac kvitujem túto šou ako napríklad SuperStar či The Voice of.(3.5.2013)

Je asi nesprávné hodnotit show podle účastníků, i když je samozřejmé, že s bandou zoufalců se nedá koukat na nic. Každopádně budu hodnotit X-Factor jako pořad a z toho ohledu se dá začátek jedině pochválit - dobrá! je to jednak tím, že mají z čeho vybírat, každopádně oproti pořadům s podobnou licencí u nás jsou první castingy svižnější, napínavější a celkově mnohem lépe sestříhané. Zbytek? No, pokud nemáte svého favorita, budete asi brzy vypínat, protože v semifinále se začne opakovat, prodlužovat, blábolit a vůbec vás ta show ke konci vyčerpá. K tomu jeden z nejhorších moderátorů, kterého jsem kdy viděl a je jasné, čím se stane X-Factor US 2. Pokud jde o mého favorita, byl jím celou dobu Chris Rene no a druhý Astro by dafault.(25.12.2011)

• nirvanafan

Dnes jsem si zapnula Prime Love a dala si čistou hodinku tohodle hnusu. Nevím, jestli jsem zrovna chytla špatný díl, každopádně to, že hned na začátku avizovali: "dnes máme díkuvzdání a tento díl bude o emocích", mě okamžitě vyděsilo. Nicméně koukám dál, protože po několika sériích superstar i talentu vím, jak se v podobných soutěžích každý snaží prodat svou nemocnou babičku a jiné věci. Nálož, jakou jsem schytala v tomto případě, jsem však vskutku nečekala. Pardon ale dívka, která mluví o své mrtvé sestře, dozpívá se slzami v očích a já vidím jenom ten ošklivej kulatej ksicht Demi Lovato, jak se usmívá, protože je jasné, že nic nezapůsobí na diváky víc, než mrtvé dítě a procítěný zpěv, který rozplakal samotnou interpretku. Panebože! To byl asi nejhumáčtější moment, ale zdá se mi, že v této soutěži o talenty ani tak nejde. Zpěváci sice nejsou špatní, ale je vůbec možné vyhrát takovou soutěž bez toho, abych v pubertě žila na ulici, rodiče se rozvedli a následně jeden z nich umřel na rakovinu, narodila jsem se předčasně a nebo v každé větě projevovala svou nekonečnou lásku a úctu k našemu pánu Stvořiteli? Přiznávám, že podobné soutěže, co se konaly u nás, mě bavily sledovat bez ohledu na to, o jak brakovou zábavu se jedná. Především první řady Talentu (ale jenom toho na Primě) a Superstar byly vážně fajn. Po hodně opakováních jdou už i další řady postupně do kytek a citové vydírání se tam koná vždy, ale nikdy ne v takové míře. Nicméně, co je moc, to je moc. Hodina tohoto pořadu přispěla jen k mému překvapivému zjištění, že Britney Spears je vedle kachnohuby Lovato vlastně docela sympatická a je vážně hezké, že v Americe evidentně nikdo netrpí anorexií. Se slzami v očích děkuji, už nikdy více.(24.11.2012)

Přiznám se, že jsem toho z první řady amerického X factoru zase tolik neviděl. Jedno kolo z konkurzů a pár soutěžních kol z konce (vyhlašování výsledků mě nezajímalo). Zpěváci byli poměrně talentovaní, Simon Cowell (jediný důvod proč jsem to pustil) byl téměř ten starý dobrý Simon Cowell, jen prezentovaná hudba mě poměrně znechutila. Konkurenční American Idol sází především na pěvecký projev. X factor se snaží přidat i nějakou tu show do vystoupení, stylizaci... a prostě a jednoduše se to začíná zoufale podobat současné pop (rap) music. A to je věc, která mě naprosto míjí a nebaví. Asi to ještě příští rok na pár dílů zapnu, ale záleží to na tom, jak moc se budu zrovna nudit(26.12.2011)

• - Pravý důvod, proč Britney Spears opustila pořad, byl následující. Britney se během soutěže necítila úplně ve své kůži a nelíbila se jí její role. Moc se jí nelíbilo neustále někoho kritizovat a vůbec se jí nezamlouvalo, když na její komentáře soutěžící reagovali naštvaně. (Dlee)

• - Sledovanost premiérového dílu byla podstatně nižší než sledovanost premiérového dílu konkurenčního pořadu The Voice (od r. 2011). The Voice sledovalo v průměru přibližně 10 700 000 diváků, zatímco Americký X factor 8 700 000 diváků. (Dlee)

• - Poté, co Britney Spears opustila post porotkyně, snížila se u další řady sledovanost o 40 % . (Dlee)