Od svojho debutu v roku 2004 sa šou X Factor stala natrvalo najsledovanejšou šou vo Veľkej Británii, pričom v súčasnosti už má za sebou sedem sérií. Podobné rekordy lámali aj regionálne verzie v iných štátoch. Túto televíznu sezónu prichádza aj do Spojených štátov a práve americkú verziu X Factoru vám prinesieme v exkluzívnej slovenskej premiére.
Jedná sa o spevácku súťaž určenú pre mladé aj staršie talenty, jednotlivcov aj dvojice, pre tých, čo majú výnimočný hlas, vedia sa pohybovať na pódiu a vystupovať pred ľuďmi, no predovšetkým pre tých, ktorí majú legendárny faktor X, teda charizmu alebo nepomenovateľný element, ktorý robí z obyčajného speváka hviezdu. Posudzovať, či uchádzači o víťazstvo tento faktor majú, budú štyria porotcovia. Simon Cowell, Nicole Scherzinger, L.A. Reid a Paula Abdul rozhodujú, kto dostane šancu zabojovať o garantovaný kontrakt v hodnote 5 000 000 dolárov! Moderuje Steve Jones. (oficiální text distributora)

Promo 1

lilylove

Tak ted nevím zda se hodnotí X-Factor z roku 2011 nebo 2012.Ale tak já zhodnotím ten který jsem viděla(tudíž 2012).Mně se to moc líbí...porota je podle mě naprosto skvělá.Není to nudné jako české pěvecké soutěže.Příjemně se na to kouká,občas se i zasměju.No prostě takhle si představuju pěveckou soutěž.Já jsem naprosto nadšená a spokojená. ()

zodiak217

Mám rád X - factor pre jeho všestrannosť a možnosti pre všetkých bez ohľadu na vek alebo single speváka či skupinu. Príde mi, že si táto šou zobrala všetko dobré z predošlých speváckych projektov a skĺbila to veľmi vkusným a vhodným spôsobom. Na americkej verzií oceňujem okrem hviezd v porote samozrejme charizmatického Simona Cowella a tiež neskutočne talentovaných súťažiacich, čo sa však v Spojených štátoch očakáva. Baví ma celý priebeh a vždy je to trochu prekvapujúce nielen v hlasovaní divákoch, ale i ako sa z obyčajného človeka dokáže stať miláčik národa. Určite viac kvitujem túto šou ako napríklad SuperStar či The Voice of. ()

Gee.Rocks

L.A. Reid mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že je v porotě i Britney Spears, která byla obrovskou ikonou a dodnes je jednou z nejpopulárnějších zpěvaček. Bylo mi líto, že ji všichni už pomalu pohřbívali, ale jo... má na to. Demi Lovato je fajn, snaží se být na všechny milá a neponižovat je neboť toho si ve velkém užije Simon, který to občas přehání, ale už docela vyměknul... ()

MM_Ramone odpad!

Nádejní, mladí speváci a speváčky, ktorí by sa radi stali hviezdami. Abiciózni niktoši, čo si chcú užiť svojich pätnásť minút slávy. Kde sú dnes všetci tí víťazovia Superstar? Koľko ich tu už bolo? Koho to ešte zaujíma? Naozaj sa ešte najde niekto, kto je zvedavý na podobných snaživcov kdesi až spoza veľkej mláky, z USA? "The X Factor" je nablískaná americká show, ktorá poslúžila ako licencovaná predloha všetkým tým našim márnym televíznym pokusom nájsť spevácku superstar. Stupidná, nehodnotná, konzumná komercia. Odpad! ()

kingik

Klady: porota v čele s Britney Spears, vysoké technické zázemí, dobrý český překlad. Zápory: vleklo se to, nebylo komu fandit, žádného oblíbence jsem si nenašel, slabí účinkující, slabá a necharismatická moderátorská dvojice, nečekaně slabá podiová vystoupení, nebavil jsem se tak, jak jak jsem očekával, pro našince málo záživné. Mé hodnocení: 40% ()

• Britney Spears inkasovala za svou účast v porotě amerického show 285 milionů Kč, čímž se stala nejdražší porotkynyní v historii hudebních soutěží. (Dlee)
  • Soutěžící Don Philip nazpíval před deseti lety duet s porotkyní Britney Spears. Song vyšel na zpěvaččině albu Baby One More Time v roce 1999. I přes takovýto úspěch Don v soutěži dále nepostoupil. (Dlee)
  • Pravý důvod, proč Britney Spears opustila pořad, byl následující. Britney se během soutěže necítila úplně ve své kůži a nelíbila se jí její role. Moc se jí nelíbilo neustále někoho kritizovat a vůbec se jí nezamlouvalo, když na její komentáře soutěžící reagovali naštvaně. (Dlee)