Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Historik

Ten konec ve stylu hvězdných válek a vůbec celková vyšší nadsázka, než je obvyklé, v mých očích tuto bondovku trochu shazují. Přitom Moore je tu docela ucházející a i příběh jako takový je docela dobrý. Navíc jsem to viděl s příšerným dabingem. To je vůbec velký problém. Bond tady mluví hlasem, který k němu vůbec nesedí (podobně jako v Žít a nechat zemřít, kde ho mluví Jelínek), některé postavy tu mají divná jména: Q je Kjů, Zub se jmenuje Čelisti. Když už jsem v tom, dodám ještě, že v některých dílech si Bond s Moneypenny tyká, v jiných vyká, stejně tak s Felixem Leiterem. Je v tom prostě chaos. ()

javak810i

Hvězdné války měly obrovský úspěch a tak jsme se dočkali Bonda ve vesmíru, vadí to někomu? Mně rozhodně ne. Hlavní padouch není sice tolik výrazný, ale dočkali jsme se návratu Jawse, který už nemá vyloženě záporáckou roli. Scény na vesmírné stanici se povedly a na svou dobu vypadají velmi dobře. 4* ()

Laxik odpad!

V tomhle filmu je všechno špatně. Z Mooreova chlíváckýho Bonda, kterýho bych přepral i já, je mi na blití, akce je nudná, hlášky nucený, všichni neschopný, Jaws necharismatickej kašpar, nic nedává smysl, prostě tragédie a ostuda. A protože to není vtipný, nefunguje to ani jako parodie. Souboj hračky vs. kočky tentokrát lehce na straně koček. Je jich tu hned několik a i když žádná není extra suprová, hračky tentokrát stojí za prd. ()

Pierre

Roger Moore v předchozím díle perlil, ale tady už je krapet sešlý přesto pořád sympaťák a právy anglický džentleman. , Trochu ale chybí větší švih (třeba právě předchozího dílu.) Vrátil se můj oblíbenec Jaws (pro mě pořád Zubák), ale ani se pořádně nepustí do akce a pak se zamiluje. Hlavní záporák taky mohl být víc využit a závěr ve vesmíru už je spíše taková bezradnost. Ale na tom rotačivém cosi jsem měl o Bonda docela strach. U sebe jsem se zase bál, jestli přežiju tolik reklamních pauz během jednoho večera. Oba jsme to přežili a uvidíme se zase další pátek.  DODATEK A AKTULIZACE BŘEZEN 2022: Po Diamantech jsou večné jde asi o nejulítlejší Bondovku. Stejně jako Diamanty mi naporvé moc nesedla, ale nakonec jsem si v ni našel nemalé zalíbení a momentálně bych se klidně mohl zařadit k Mooonrakerovým zastáncům. Hlavní padouch je sice v podstatě jen vylepšená verze toho předchozího z děsivého dědka na skutečně zajímavého pošuka, ale zajímavý představitel Michael Lonsdal startoval ve francouzských komediích a vážně by snesl více prostoru. Malý prostor pro padoucha je vlastně celkem častý neduh Bondovek, stejně jako rozplzlost a zmatenost, která zachází až do přeplacanosti, ale to mi už tak nějak k těm starým Bondovkám patří. Brosnanovská éra mě furt nebere, ale tady v těchto případch se začínám stávat pomalu spřízněným divákem a skoro si až zahravam s ještě vyšším hodnocením. Závěr ve vesmíru možná vyzní trochu rozpačitě, i když je to skvělý ulitlý nápad. Jinak si ale tady začínám užívat, jak vážné scény jako vypuštění psů, Bondovu náročnou jízdu na otáčivém zařízení, tak opakovanou přítomnost Zubáka včetně jeho lásky, i Mooreovy kousavé hlášky  a hlavně celkovou specifickou atmosféru těhle old-schoolových Bondovek. V tomto případě musim pochválit i úvodní písničku. Ale úplně nejvíc se mi tady líbí ta člunová akce v Benátkách se vskutku impozantním zakončením. Za mě celkově dobrý, vlastně hodně dobrý. Já si tohle fakt užívám. Ale na předchozího Agenta to nemá. ()

numi

Až příliš mě iritoval nesmrtelný Jaws (respektive Zub), směšné vynálezy pana Q, rádoby vtipné odbočky, které byly jen trapnou parodií na jednu povedenou z minulého filmu (mimochodem se nikdo ani nenamáhal o nějakou variaci - prostě opět loď na kolečkách, ať žije fantazie!) a také neustálá sázka na neschopnost Bondových soupeřů. Můj obraz dokonalého agenta se ale zjevně liší od představ většiny (ne všech!) režisérů bondovek - není umění jet na lodi (resp. v autě, letadle a jiných dopravních prostředcích) a mít jen z pekla štěstí, že těch deset chlápků s kulometem (či jinou zbraní) vás nemůže trefit. Není nad to léčku odhalit a vyhnout se jí. Bond v celém filmu opět působí spíše jako dítě štěstěny, a to nejen díky své schopnosti potkávat pouze ty "neuvěřitelně nadržené" ženy, ale hlavně proto, že přežívá jen díky náhodě a ne díky svým schopnostem. Je jistá míra tolerance, která by neměla být překročena. PS: Musím samozřejmě alespoň pochválit na tu dobu fantastické efekty, které jsou ale opět pokaženy šílenou závěrečnou přestřelkou ve vesmíru. [srpen 2006] ()

kaylin

Až neskutečné, jak moc tentokrát bond využívá popkulturní odkazy. Jsou zde tóny, které můžete znát jak z poslechu vážné hudby, tak i z promítání filmů jako "sedm statečných", "2001: Vesmírná odysea" nebo ""blízká setkání třetího druhu". Roger Moore je zde ve výborné formě, kdy mu tu jeho polohu prostě žerete a navíc je tohle sci-fi. Trochu mi to připomíná jeden díl Tintina, myslím komiksového, kde šel Hergé také trochu více do sci-fi a hned se mi to líbilo víc. To platí i pro Moonrakera, který mě hodně příjemně překvapil. I když pravda, nejvíce asi jako moderní, popkulturní dílo. ()

slord

Bond vo vesmíre, veď prečo nie. Ďalšia solídna bondovka, ktorá nestráca po celý čas tempo a prináša veľa dobrých scén. Potešil návrat Jawsa, bond girl, znelka zo siedmych statočných a vizuálna stránka, ktorá je super. Síce megalomanský zloduch až tak nezaujal, ale nevadilo mi to. Užil som si to, takže silných 8/10. ()

Desperado

Najlepšia a najzábavnejšia bondovka s Rogerom Mooreom, z veľkej časti ťažiaca z popularity fenoménu Star Wars. Zároveň fungujúca ako výborný thriller, nekonvenčná satira a čiastočne aj sebaparódia, v ktorej predovšetkým Moore funguje ako guľomet skvelých hlášok a presne nasituovaného humoru, a nepôsobí pri tom trápne. Naopak, film s nadhľadom pripomína jednu z najčiernejších dekád našej histórie, ktorú tvorcovia zasadili do neďalekej budúcnosti. Napriek nevýraznému francúzovi Michaelu Lonsdalovi v úlohe nechutne majetného šialenca Draxa, je posolstvo filmu čitateľné pre všetkých divákov. Žiadne špionážne hry mocností, žiadne konšpirácie, len záporák, ktorý sa svojou motiváciou podobá akejsi neslávne slávnej postave, známej z učebníc dejepisu. A nesmiem zabudnúť na geniálneho Jawsa, ako čerešničku na tejto vydarenej torte. ()

swed

Hodně dobrá úvodní půl hodina (souboj o padák, centrifuga, hororový úprk lesem) a pak s každou další změnou lokace sešup v kvalitě v podobě "humorných scén", mechanického vývoje zápletky (Bond náhodně narazí na stopu, přesune se do jiné části světa, kde náhodně potkává stejné postavy, které poznal dříve) završené sci-fi nudou. Ani Bond girl nemá tentokrát moc co nabídnout. ()

Colonist

Je to sice zápletkou podobné jako minulý díl (jen s tím rozdílem, že místo oceánu tu máme vesmír), ale přesto musím říct, že se mi Moonraker líbil o něco více. Humorné vsuvky mi ve filmu nevadily (snad až parodie na Sedm statečných byla trochu moc). Efekty jsou na dobu vzniku povedené (když to beru s nadhledem). Jaws je pořád stejný, i když nám trochu změknul. Podle mého názoru má Moonraker jedny z nejlepších lokací v bondovkách vůbec - USA, Benátky, Rio, džungle. Výborná byla scéna na lanovce, zde by ovšem více vážnosti neuškodilo. Jako v každé dosavadní Moorovce ani zde nechyběla honička na člunech (dokonce zde byly 2), ta v Brazílii navíc doprovázena klasickou Barryho hudbou z Conneryho bondovek, takže nostalgické vzpomínání. Abych neházel jen samé klady, hlavní záporák Drax mi k srdci moc nepřirostl. S nadhledem si 5* dovolím dát. ()

Aleee89

Zatím jsem viděla dost Bondovek (už skoro všechny), ale nudí mě stále více a více. Není tu Sean Connery, ale ne tak šarmantní Roger Moore, Bondgirl stojí (oproti první Bondgirl) taky za prd. Akce? To u mě film filmem nedělá, tady je to navíc už přemrštěné až hanba - vesmír a rakety? Děkuji, ale takové filmy opravdu nejsou nic pro mě... ()

Vědma

Mě Bondovky nikdy nebavily a i když jsem nějakou omylem viděla, tak jsem se k ní nevyjadřovala, ale zde udělám výjimku, protože totok bylo co? První půlka, no dejme tomu, Benátky, Rio docela fajn, i když jsem tak úplně nevěděla vo co de. Ale ten vesmír, to jsem nevěděla, že k něčemu takovému se kdy James propůjčil. (Parodie?) ()

kajas

Westernová vsuvka a střelba světelných paprsků... to mělo asi být vtipné, že ano? Tak jsem se nezasmála. Nejbídnější bondovka. ()

major.warren

Ale jo, Moonraker je Bondovka všech formátů. Osobně tedy patří k mým méně oblíbeným, ale její kouzlo (zejména to vesmírné) mám moc rád. Uznávám, že nápad s městem ve vesmíru je i na Jamese Bonda už trochu moc, popravdě to vypadá jako by tvůrci chtěli spojit značku Bond se značkou Star Wars. Nicméně to funguje. Moore je dobrý. Z dětství si pamatuji, že mě však hrozně rušil jeho dabing (na DVD Moonrakeru ho totiž z nepochopitelných důvodů nemluvil Vladimír Brabec). Lois Chiles je slušnou a houževnatou Bond girl, Michael Lonsadale zase ďábelský padouch Drax. Richard Kiel se vrací v roli "Jaws," tentokrát dokonce i na Bondově straně (byť až v závěru). Vizuálně dle mě jedna z nejlepších Bondovek. Hudba Johna Barryho sahá do samotného jádra skladatelovy geniality a nechápu, že nezískal nominaci na Oscara (bohužel ani za žádnou jinou Bondovku). Oscara jsou hodny i vizuální efekty. U mě to nejlepší hodnocení, protože bych byl pokrytec, kdybych dal méně. Moonraker je stejně platná a dobrá Bondovka jako všechny ostatní. Závěr s "Jaws" ve vesmíru je geniální! ()

kinderman

Bondova vesmírná odysea aneb esence toho, proč filmy s R.Moorem nemám (až na dvě výjimky) v oblibě. Vadí mi jeho seladonovité pojetí postavy (spíš sňatkový podvodník než tajný agent), neschopnost předstírat pořádnou akci (což nahrazují absurdní technická udělátka), celková pompéznost (viz projíždění se po centru Benátek v gondole, příjezd na lov ve stylu Ferdinanda d´Este), nevýrazné titulkové sekvence a přehnaný důraz na různé odkazy a citace z jiných filmů. Jako akční dobrodružství to nefunguje, jako komedie příliš nebaví. Jediné, co zbývá, jsou opravdu exkluzivní bondgirls. ()

GILLWANDER

V poradí 11. Bondovka, štvrtá s hercom Rogerom Mooreom. I tentokrát slušná akcia, máme tu aj vesmír a svetelné lejzre, milión žien túžiacich po agentovi 007 a sympatického záporáka, ktorý to v závere pekne schytal. No stále mi tam niečo chýbalo. Bondovky so Seanom boli svižne a poddajné no na tieto sa iba dobre pozeralo. Nič viac. Prial by som si aby sa mi to páčilo viacej, ale bohužiaľ to nejde. P.S. Škoda zubáča, ktorý sa napokon priklonil k strane agenta 007. 70% ()

Fíla

Po dlouhé době jsem se zase podíval na Bondovku. Moonraker pokračuje v elegantních snímcích o Jamesi Bondovi, který se dokáže vypořádat se svými nepřáteli a v tomto díle asi s nejbohatším mužem světa, který chce vytvořit novou rasu lidí a vyhladit lidi na zemském povrchu. Já tenhle snímek řadím někam mezi 70-78%. Ničím vás nepřekvapí, ale už vůbec nezklame. Akorát škoda, že Moorea dabuje jiný dabér. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Zřejmě ve snaze trumfnout Star Wars se James Bond vydává do vesmíru - první půlka filmu je nic moc, druhá (na oběžné dráze) je vysloveně příšerná takže ty dvě hvězdičky jsou takové podlézavé hodnocení. James Bond: Rogera Moora čekají ještě tři filmy. Snad to vydžím. Akce: Eh. Bondgirl: Ah. Padouch: Vynikající francouzský herec Michael Lonsdale se na role padouchů nehodí. Proto i v tomto filmu působí spíše jako hodný strejda který má prostě ,,své dny". Když ho na konci Moore otrávil a vyhodil do vesmíru, bylo mi ho trošku líto. Takže padouch k ničemu. Znovu zde trapčí Jaws a jeho přechod na ,,světlou stranu sílu" mě v té závěrečné parodii ani nepřekvapil. Hudba: Oh. Kniha: Tak kniha je skvělá. Hrabě Hugo von der Drache, zasloužilý nacista, nyní vystupující jako britský gentelman Hugo Drax, zradil své přesvědčení a pracuje pro Sovětský svaz - s cílem odstřelit jadernou hlavící ze své ponorky samotný Londýn. Moonraker je zde ona jaderná střela, vyrobená pro ochranu anglie - dle mého názoru je veliká škoda že nikdo nenatočil bondovku podle tohoto románu v šedesátých až sedmdesátých letech- to by vám byla pecka. James Bond will return: Jen pro tvé oči ()

tufr

Fantastický dil. Moore je můj nejoblíbenější Bond a tady je prostě dobrej. Miluji scénu se psy v lese a všechno s Jawsem. 85% ()

Martin741

Jedenasta bondovka v poradi nam opat serviruje Jamesa Bonda tentokrat vo vesmire. Reziser Lewis Gilbert tu vladne skusenou rukou, co na filme vidiet /akcia na lanovke...../. Pan Moore ma aj v tomto filme charizmu, nema pandero /ako vo vyhlidke na Vrazdu/, takze tie akcne sceny mu sezerem aj s navijakom. Opat tu vystupuje priam dabelsky a neznicitelny Jaws /vyse dvojmetrovy Richard Kiel/, co filmu len prospieva. Jaws pritom len sluzi hlavnemu zaporakovi Hugo Drax -ovi /Michael Lonsdale/. Bondgirl Lois Chiles je krasna a xezrani. Scenar je klasicky spionazny s kopou akcie a na konci aj par vybuchmi. Jo, jo 1 -2 x z 1000 pripadov plavam proti prudu, ale fakt len 1 - 2x. Viac ne. Druha najlepsia bondovka s Panom Moore-om na cele, 92 % ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale