Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Dado

Podobne ako v prípade Warriora ide o obrovské prekvapenie roku 2011. Nedotknuteľní sú silným a emóciami nabitým filmom, čo je však najlepšie, dejová línia nestavia úspech len výlučne na dojímavosti priateľstva dvoch úplne odlišných ľudí hraničiacej až s citovým vydieraním divákov, ale na príbeh sa zároveň pozerá aj z odľahčenej strany plnej vtipu a energie a práve to dodáva celému snímku to, vďaka čomu sa odliepa od ostatných podobných filmov, z ktorých väčšina veľmi rýchlo zapadla prachom, a na vlne optimizmu si suverénne ide po zaslúženú odmenu v podobe zaradenia sa k tým najlepším filmom, aké malo ľudské oko možnosť vidieť. Slovenský dabing je po každej stránke vynikajúci. (95%) ()

Karush

Veľmi príjemný, prirodzený a úprimný film, ktorý nám úžasným spôsobom predstavuje dvoch úplne rozličných ľudí, ktorí divákom dávali pocítiť radosť zo života. Neskutočne dobre zohraná dvojka, ktorá aj takto jednoducho natočený film dotiahla do úžasných rozmerov. ()

Mrkvič

Je to skutečně kouzelný film. Nejmilejší mi byly vtipy na adresu pokrytectví a snobismu. Herecké obsazení nadmíru trefné, jen ten černoch mi sedl až v druhé polovině filmu. Jenže to bylo takové klouzání po povrchu. Něco vážného se spíš jen naznačilo, aby mohl přijít další fórek - někdy i dost laciný. Takže to přemrštěné hodnocení moc nechápu. Ale film je to i tak skvělý. ()

dvopet

Dokonalá sázka na diváckou jistotu. Ale hned je třeba dodat, že s vtipným (a na detaily myslícím) scénářem, vzájemnou hereckou chemií obou hlavních představitelů, skvělou prací s hudbou a výbornou kameramanskou koncepcí (plynulost pohybu kamery - a objektů před ní - ve vzájemných střizích, bez triků nasnímaný let s paraglidem ad.) Dopředu jasně čitelný snímek s hollywoodským vyústěním, ale s formálními prostředky ryze současného evropského filmu. ()

LiborGondek

Film je dokonalý, plný emocí a naprosto precizně zahraný. Neodpustím si ale poznámku, která se sice filmu přímo netýká, ale je na místě. Když jsem viděl film v originále s titulky, byla to bomba. Po delší době jsem se na film podíval znovu, tentokráte již v českém dabingu a musím konstatovat, že horší dabing jsem hodně dlouho neslyšel. Takže doporučení. Nebuďte líní a čtěte radši titulky (alespoň v tomto případě), jinak si zkazíte dojem z celého filmu, který je víceméně filmovým mistrovským dílem. ()

Johnny.ARN

Niekde som už povedal, že filmy na základe skutočnej udalosti majú niečo do seba. O Nedotknuteľných som toho počul strašne veľa. Bohužiaľ, neoslovilo ma to nejak extra veľmi silno. Dementný neger na ktorého sa usmialo šťastie, náhodou a super boháč ktorý sa vozí na Masserati. Takýchto príbehov je podľa mňa dosť, stačí si zapnúť Poštu pre teba alebo Modré z neba. Jedine čo bolo skutočne dobré bol soundtrack a zopár vtipných hlášok. 3 z 5 ()

Blacks

To je totální pecka! Takhle skvěle napsaný a zahraný film při kterém jsem se ani na chvíli nenudil jsem nějakou chvíli neviděl. Prolínají se scény plné černočerného humoru s vážným obsahem. Vřele doporučuji. ()

plechulka

Vlastní příběh je, jak by řekl klasik "plochá historka okresního formátu" a vše plyne bez jakýchkoli neočekávaných zvratů - ale snad právě proto z filmu tryská taková pohoda - pro mne pocitově na druhém konci křivky než třeba "Skafandr a motýl" - oba skvělé filmy, ale tenhle po čase klidně můžu vidět zas.... ()

Simpoch

Milé, milé a ještě jednou milé. Z tohoto snímku mám po čase zase pocit, že film nemusí mít superpřekombinovanou zápletku, nebo speciální efekty, aby vyvolal silnou emoci. Na mě zafungoval stoprocentně. Podobný pocit jsem měl snad jen při sledování "Ztraceno v překladu". Palec hore. ()

kinghome

Dlouho jsem filmu odolával a to hlavně kvůli tomu, že jsem se bál, aby to nebyl jen další přeceněnej film, kterej nestojí za shlédnutí. Teď už můžu říct, že jsem se naštěstí mýlil. Intouchables je nádherné drama plné dojemných momentů, ale i momentů u kterých se zasmějete. Omar s Francoisem to hrajou úžasně a role jim padli jak ulitý. Strašně mě potěšila scéna s rozuzlením vztahu Omara a tý zrzky. Tohle jsem vážně nečekal. je skvělé, že jde film trochu jiným směrem a do dojemného příběhu přidává dávku černé komedie. Nějaké vtípky jsou dost drsné ( vtip s paraplegikem, nebo stříhání vousů na Hitlera ) Prostě a jednoduše je tohle vážně boží drama, které dokáže potěšit i dojmout. Nemám problém dát plný počet, i když jsem byl ze začátku celkem skeptický. ()

karlik4801

To je takový příjemný snímek ze života. Je to zábava a hezká podívaná v jednom. Kdy se tohle za poslední dobu vidí? Je to něco výjimečného. Ale ono by to nevypadalo tak dobře bez ikonického Omara Syi, takže už teď vím jak dopadne americký remake. Délka úplně stačí aby Nedotknutelní za chvíli nezačali lézt na nervi. ()

Sfinkter

Odlehčená tragika věci s mnoha vtipnými scénami, ve kterých by nikdo vtip neočekával - i takto se dají točit dramatická témata. ()

Tyny

Když jsem film viděla poprvé, byl úžasný. Všechno bylo super, nenašla jsem jedinou chybičku, kterou bych tomu vytkla. Když jsem film viděla podruhé, bylo to stejné. Když jsem film viděla potřetí, opět. Geniální výkon, skvělý scénář, kamera, hudba, hlášky. Je to zase něco jiného, něco neobvyklého. 5* ()

hallelluja

Po rozprávočky tváriace sa ako dráma nemusíme chodiť do Émeriky. Plienky a vývody nie sú dostatočne fotogenické ani pre Fracúzov, radšej pred kameru natisnú kopu krásnych ľudí a jednu prenádhernú bi. ()

Lachtaan

Nejlepší, nejkrásnější, nejdojemnější, nejvtipnější. Jeden z těch mála filmů, který vám zanechá obrovskou díru v srdci i v hlavě, zároveň si již v onu chvíli, kdy ho zarytě sledujete, neustále opakujete, že určitě snímek nevidíte naposled. S radostí a otevřeným srdcem se k Nedotknutelným vždy budu rád vracet! REWATCHED 18.12.2017: Tenhle snímek je prostě samotnou definicí krásy v oblasti filmu. Vyšperkované až do slz a zároveň protkané tím nejjemnějším a nejvkusnějším humorem. Často se přemlouvám, zda by si tento skvost nezasloužil pozici mezi mými oblíbenými filmy. Bohužel jich tam už mám 10 a nelze žádný z nich nahradit. Tak musíme žít v tichém podvědomí, že je tato výjimečná desítka kdesi rozrostlá o jedno velmi kvalitní číslo navíc. ()

noriaki

Nádherný film, prostý a jednoduchý, ale nesmírně poutavý a silný. Film o přátelství, radosti ze života, ale i strachu ze samoty a bezmocnosti, film který vezme diváka za srdce. Intouchables se naštěstí dokázal vyhnout většině klišé, a přestože celou stopáž balancuje na hranici laciného sentimentu, ani omylem ji nepřekročí. Francouzi znovu ukázali že v jednoduchosti a přirozenosti je největší síla. Místo účelově slzopudných scén režiséři vsadili na lidský příběh, patos a abstraktní ideály vyměnili za živoucí postavy, a vše doplnili hravostí a lehce štiplavým humorem. Vznikl perfektně vyvážený mix který vás dojme, rozesměje, rozpláče, pohladí na duši i dodá chuť do života. Výborný zážitek a top 10 za rok 2011. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)