Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

ravalah

Krasny cerny humor, scena v opere mne rozplakala smichy. Novodobejsi Ridic slecny Daisy se mi libil vic, nez samotny original. 9+/10 ()

zdenny

Na to, že je film francouzský, - z mé ne moc oblíbené provenience - je pro mne velkým a opravdu velmi příjemným překvapením. Ze sociologického hlediska je zajímavé už jen to, že si paralyzovaný aristokrat s vybranými způsoby vybere jako pečovatele černého kluka z ghetta, jenž je někdy až příliš přímočarý a nevybíravý. Kdo by ale čekal chmurné melodrama, bude zcela jistě překvapen, že film je nasměrován úplně jinak a nutno dodat, že úsměvný komediální způsob byl tou nejlepší volbou. Kdybych měl vypsat všechny situace, momenty a hlášky, které se mi vel filmu líbily a u kterých jsem se velice příjemně pobavil, byl by můj komentář hodně dlouhý. Myslím, že by mělo stačit mé vřelé doporučení - ať se každý pobaví sám. Opravdu tedy velmi příjemný film s černým, někdy až velice černým humorem, který tím ale vůbec neztrácí na citlivosti a něžnosti. ()

Palvinie

Píšou, že je to komedie, drama a životopisný film. No, s tím prvním až tak nesouhlasím, brala bych to s nadsázkou, ačkoli je tam spousta momentů, kde jsem se opravdu zasmála. Soundtrack filmu je nezapomenutelný, naprosto dokonalá hudba. Film jako takový je opravdu kvalitní kousek, smekám jak před režiséry tak před herci, kteří předvedli úctyhodný výkon. Jeden z mála snímků, u kterých jsem se zažrala do děje. Zkrátka genialita sama :) ()

pravdovravny odpad!

Ovce, ovce, pekne zahrané na city čo:) Takže chlapík na vozíku, kamoš samozrejme Nigga, isto to chytí za srdce, ale len takých ktorý nepoznajú osobne jediného človeka na vozíku!, Absolútne účelová citová vydieračka. Poplakali ste si?:P ()

Sany33

Priateľka ma vytiahla na drámu do kina, povedal som si, že to bude zas nuda, veď do kina sa má chodiť na poriadne akčné pecky a nie romantiku či drámu. Veľmi som sa mýlil! Film je dokonalý, donúti diváka plakať a smiať sa súčasne a to je dokonalá vec. Herci sa dokonale hodia pre svoje úlohy a to že Cluzet nieje vozíčkar aj v skutočnosti je iba veľmi ťažko uveriteľné. Film som videl v originále (Francúzky) a po dlhšej dobe som si ho pozrel aj v televízií so slovenským dabingom a poviem vám, nebolo to také strašné ako som sa obával. Jedinečné dramatické dielo, ktoré si právom zaslúži odo mňa hodnotenie 94%. ()

romajz15

Celkem vtipné, ale nevidím v om žádný převratný film. Ovšem na to, že je to francouzké, tak jsou scénář i herecké výkony velmi dobré. ()

Prekarkar

"Handicapovaní lidé nepotřebují někoho, kdo je bude litovat; někoho, kdo jim bude sloužit; ale někoho, s kým zapomenou na své "postižení". Navíc skvěle zahrané, nafilmované, zrežírované a... hudba, to byl tedy koncert! Zaslouženě je tento film na špici. ()

Eleanor05

Film, který už nemusím nikdy vidět znova. Párkrát jsem se i zasmála, ale jinak mi to nic nepřineslo. Nedotknutelní jsou prostě jenom epizodky soužití člověka na vozíčku a jeho ošetřovatele. Tito dva muži mají rozdílný pohled na svět, a tak vzniká "spousta" humorných situací. Žádná zásadní scéna, a kromě optimismu to nemá přesah. ()

ghatos

V době, kdy se ve Francii stupňuje nenávist k cizincům (holt není francouz jako francouz, i když si to napíše do papírů tisíckrát), pomalu se hroutí sociální stát, muslimové za nějaký čas budou většinou třeba v Marseille nebo v ghettech vypuknou pouliční nepoje takových rozměrů, že policie není schopna nastolit několik dní pořádek. Příjde krásný film o tom, jak správňácký černoch z obtížných podmínek změní život nemocnému boháči. Megaklišoidní korektní téma, co se hodí do krámu. Nevím, co je tak dojemného na nadrženém pečovateli, který svou "vtipnou přímočarosti" (jednoduchou povahou) ukazuje správný směr pochopení mezi rasami, třídami atd. I když pominu politický nátěr, jedná se o čistou podprůměrnost hrající na city. Výjmečné hodnocení to má jen kvůli černochovi. 36%. ()

Taio

Jednoznačne najlepšia komédia akú som za posledný rok videl. Francúzi keď niečo vypustia tak to stojí zato. Príklad "Drž hubu!". Úplne paradný čierny humor dodali tomu strašne veľa a taktiež celý príbeh. Kto by nechcel takeho ošetrovateľa kebyže je na vozíku. ()

svobik

Tak se zase všichni rychle uklidníme, tahle fracouzská feel-good záležitost je místy strašně fajn, chvílemi však docela vlezlá a taky odporně schematická, aneb jak hodní negříci ukazují starým zapšklým bělochům smysl života. Bavil jsem se dobře obzvlášť díky místy nekompromisnějšímu humoru, ale dělat z Intouchables 4. nejlepší film v žebříčku, to je k smíchu. Mimochodem, zajímalo by mě, co všichni míní tím francouzským přístupem, tohle je totiž prošpikovaný hollywoodem skrz na skrz. 7/10 ()

V.Silver

Francouzská filmová poetika a kultura je mi v mnoha ohledech velice blízká. Toto je jeden z případů, kdy se mi Francouzi skvěle trefili do noty a udělali komedii, která není tak úplně francouzsky komediálně absurdní (a v některých případech až dementní). Ano, podobných příběhů už by tu pár bylo, proto "Intouchables" sází na skvělé herecké výkony (Omar Sy byl geniální) a především na úžasný scénář, takže film velice příjemně plyne, nemá pachuť nuceného soucitu a uměle vyvolávaných emocí, ale svéráznou a vtipnou formou ukazuje život, jaký je, jaký byl a jaký může být - záleží jenom na tom, jak se na něj zrovna chceme dívat. 90%. P.S. Geniální soundtrack :) ()

Myrreczech

Pohodový a na Francouze i povedený snímek, který ve mě sice zanechal nějakou stopu, ale do Topky to není ani náhodou. Jinak v kostce hlavní 2 představitelé výborné výkony, osobně se mi více líbil pan Cluzet a dokonalý instrumentální soundtrack. No a samozřejmě ten nekompromisní černý humor (to ovšem není narážka na Afrofrancouze v hlavní roli). Přesto tomu něco chybělo... možná že celý příběh byl až moc jednoduchý a přímočarý. Kdybych měl dát pátou hvězdu tak jedině za zvuk motoru jejich Maserati. ()

Kurikmoon

Bezchybný filmík i socialneho charakteru s aktuálnymi témami a príjemným humorom. A aj pre jeho bezchybnosť a sympatickosť hercov sa prikláňam, pri dileme 4 alebo 5, k... ()

L_A_D_A_S

Naprosto neuvěřitelný a krásný film. Snad nikdy jsem nepoužil tyto slova při popisování filmu. Skvělá komedie u které jsem místy prskal smíchy (zvlášť scéna v opeře je obzvlášť povedená) a jindy ani nedutal. Skvělá ústřední dvojice i celý casting. Nemůžu hodnotit jinak než 5* a 100 %. Ba co víc, sice jsem ten film zrovna dokoukal ale v tuhle chvíli nemůžu napsat nic jiného než že si na lepší film z posledních pár let snad ani nepamatuju. Nastal čas zamíchat s mým top10. ()

xhonza09

Když jsem to viděl na prvních příčkách csfd, tak jsem si říkal... Co to je ? Pustil jsem trailer a furt jsem tomu moc nevěřil. Poté co jsem si pustil celý film tak jsem došel k závěru že si to tento film určitě zaslouží být mezi 20 nejlepšíma filmama. ()

R1CH1E

Nikdy bych nevěřil, že mě dokáže rozplakat jak smíchy, tak dojetím někdo jako francouzský Hoffman na vozíku a mírně šílený Bolt, ale povedlo se. Po dlouhé době zase jeden silný příběh bez amerikánského patosu a sentimentu. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)