Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Roseinka

Tak tenhle film řadím mezi ty nejhzečí filmy, co jsem kdy viděla. Možná fakt ten nejhezčí. Naprosto miluju inteligetní a přirozený humor, kterýho je tenhle film plný. Dojetí jsem se několikrát taky neubránila a hlavně závěr byl nad moje očekávání. Krásný, krásný, krásný. Nemám víc slov. ()

s.e.p.p

Po druhém zhlédnutí zvyšuju na plný počet. Takhle originální a vtipná komedie tu nebyla už léta. A soundtrack je pohlazení po duši. 90% ()

Lukyn007

Naposledy jsem se takto u francouzského filmu zasmál při sledování Četníka nebo Velkého flámu. Jak dlouho bude asi Hollywoodu trvat, než natočí remake? :) ()

blackJag

Přibarvený (doslova) skutečný příběh, který skládá státnice z pozitivních vibrací ještě předtím, než se pořádně rozjede. Z toho čouhal mazlavý patos (a slzavé údolí v jednom) na míle. Ostatně řekli byste, že se dá korektně zabavit na filmu o kvadruplegikovi? No nakonec fakt jo. II Scénář: Olivier Nakache, Eric Toledano. 85% ()

šerminator

Pěkná hudba, pěkný příběh, pěkné zpracování, pěkně zahrané role. Vše je pěkné, ale ke škodě není tam nic co by mě nějak více uchopilo. ()

Zagi20

Souhlasím, že se jedná o film plný optimizmu, chuti a elánu do života. Souhlasím, je to zábavná a energická jízda na invalidním vozíku napříč světem. Ale umístění v TOP 10 filmů je podle mě docela nadhodnocené. A asi nejsem jediný kdo si to myslí. Až čas ukáže ... ()

vyfuk

V tomto filmu nebylo nic co by se mi v podstatě nelíbilo. Byla v tom komedie a trocha dramatu, jak to tak bývá. Musím říct, že u sposty věcí jsem se hodně nasmál. Film má pravdivý a krásný nádech. Akorát si myslím, že se mohlo ukázat víc Paříže, protože byla vidět pouze Eifflelovka a mohlo toho bejt i víc. Jinak hezky provedené a pěkné. Ani se nedivím, že je to tak úspěšné. To by si podle mě Oscara zasloužilo. ()

J-o-k-e-r

Velmi působivé a velmi silné drama. Trochu mi to připomnělo nedávno viděný film Uvnitř tančím. Lidé s podobným handicapem jaký měl tady Philippe se velmi těžko vyrovnávají se svým současným stavem, a je jen na ostatních jak mu jeho život zpříjemní. Mladý černošský živel jménem Driss dokáže svým osobitým způsobem nalézt vřelý vztah k Philippovi a tím začíná přátelství mezi dvěma velmi odlišnými lidmi, a tak silné. Laskavá komedie, která pobaví i pohladí na duši...Francie se tady opravdu vyznamenala! Film jsem záměrně odkládal kvůli francouzskému jazyku, a nelituji... ()

Kosmik 1

Neskutečný příběh, který mi připomněl, že mi opět skončila sezona paraglidingu.... no nic. :-) Napravila to velká dávka vtipu a na holící scénu asi jen tak nezapomenu. 95% ()

mcleod

Taková klasická, ale hodně povedená francouzská sociální komedie. Velmi příjemně zrežírovaná, napsaná i zahraná (Proč mi herec v roli Philippa pořád tolik připomínal Dustina Hoffmana?). Tohle Francouzi umí, natočit film se sociální tématikou, který zahřeje u srdce, ale není kýčovitě dojemný, u kterého se člověk trochu zasměje výbornému "politicky nekorektnímu" humoru, který ale není v žádné chvíli přehnaný nebo nevkusný, který je celkově pěkný a milý, přestože je neustále doplněn tesklivou hudbou a klasickými filmovými schématy o menšinách, hendikepovaných lidech a rozporu mezi bohatými a chudými, a který zaujme, i když nemá příliš velkou hloubku. Jak to, že se jim to pořád tak daří? ()

Autogram

Veľmi zábavný príbeh veľmi zábavne natočený. Viac komédia ako dráma a už vôbec nie životopisný, so šarmantným francúzskym humorom. Svedectvo o tom, že je lepšie byť chorý a bohatý ako chorý a chudobný. Jedna hviezda dole za to, že nie všetko funguje vo svete tak samozrejme ako je to naznačené vo filme. V každom prípade odporúčam vidieť, určite film náladu nikomu nepokazí. Práve naopak. ()

Gallagher

Paráda! Krásný snímek s několika nezapomenutelnými scénami (soukromý orchestr, obraz, Hitler, ...) a tou snad úplně nejsympatičtější ústřední filmovou dvojicí, co sem za poslední léta viděl. Mimochodem skvělý soundtrack. Pak že Frantíci neuměj točit. 9/10 ()

strelenaL

Ani mě nepřekvapuje, že jsou francouzi na točení filmů tak skvěle tvůrčí. Tento film je toho důkazem. Od začátku až do poslední minuty nezapomenutelné. ()

Mr.KarlAdler

Co mě vlastně přinutilo dát pět hvězd filmu, na který jsem se dopředu chystal s vědomím, že jde o senzaci? Byl jsem předem lehce přesvědčen o svém „nejsprávnějším přístupu“, který jsem se taky důstojně snažil od začátku zaujmout. Jo, jenže i přes tuhle vykonstruovanou nepřízeň jednoduše nešlo film odsunout do krabičky na hloupé a citově vyděračské piliny. Senzační pár plný protikladů. Decentní a bujaré zároveň. Téma zní hloupě a ohraně, jenže výsledek takový není. Včas se zaráží před blížícími se katastrofami a ukazuje ty nejlidštější stránky v nás, aniž by opomněl zdůraznit, co je ve skutečnosti správně. Nejde ale zapomenout ani na ten „skvěle načasovaný“ a drzý humor, z kterého přesně čiší to, co z celého příběhu – síla i slabost - ve výsledku přirozený smích. Bez něj by šlo jen o tuctovou podívanou pro lidi s poruchou slzných kanálků a vyhledávačů skupinových sezení. A jelikož mi příjemný pocit nemizí ani po několika měsících, svých pět hvězdiček měnit nemůžu. Jen pořád přemýšlím, jak je zvláštní, kolik kladných názorů tahle sympatická záležitost dokázala nasbírat. ()

Guzo

Takhle u mě vypadá skvěle natočené drama. Má to nejen hloubku, ale taky (a to hlavně) vtip a své kouzlo. Hlavním tahounem je samozřejmě ústřední dvojice, vzájemně se doplňující, bez zbytečných emocionálních výlevů. 85 % ()

drackula

Veľmi citlivá téma podaná z neskutočným šarmom a vtipom. Veľmi dlho som sa pri žiadnej komédii tak dobre nebavil. U mňa 100% ()

mkubalikova

Na začátku jsem si vzpomněla na film Zemřít mladý, který se mi strašně nelíbil tím prvoplánovým hraním na city. Proto jsem se Nedotknutelným docela dlouho bránila. Oni jsou naopak tak zábavní a pozitivní! 100% ()

Herzeleid

Po shlédnutí určitě zůstane vryt v paměti. Má svůj smysl, zanechává emoce a zároveň baví diváka. Chci ho jednoznačně vidět znovu. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)