Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Blackhand47

Wow, tak kvalitní Sci-fi jsem už dlouho neviděl. Vynikající příběh ,zahraný skvělými herci jako jsou Kingley nebo Ford, mě naprosto dostal. To vše bylo doplněno dobrými efekty a hudbou. Příběh plný zvratů měl ale také nějaké chybičky, které můžeme přehlédnout, jelikož se samozřejmě jedná o pouhé Sci-fi ( tedy alespoň doufám :D ). Zřejmě si nyní přečtu knihu, abych mohl porovnat, jak moc se od ní film odlišuje, poté možná změním svůj názor a hodnocení. Zatím 85 %. ()

dom156

Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemohu soudit základy scénáře, nicméně takto splácené sci-fi jsem dlouho neviděl (hodně se nejspíše osekávalo). Nedávalo to totiž smysl ani logiku. Alespoň díky tomu mega rozpočtu zaplatili super herce, kteří se snaží bezduchému dílu dát trochu identity a kvality. Dík nim se film vyhoupne do průměru. ()

marleyy

65% Kino. Bál jsem se tohoto filmu, ale ukázalo se, že není proč. Kladnou stránkou filmu je výtečná předloha, která má silnou a pěkně promakanou myšlenku. Výkon Butterfieda mě příjemně překvapil, neboť právě s ním stojí a padá dojem z celého snímku. Výtečný byl také vizuál, hudba, a velmi rychlé tempo filmu. Problémem, jako u všech adaptací, je málo prostoru ostatním postavám, celkové prokreslení systému a vztahů mezi hrdiny. ()

Dont

Trailery mě tentokrát vůbec nenadchly, ale jsem rád, že jsem se nakonec do kina vydal. Stálo to za to, a příjemně mě překvapila i ta temná stránka filmu, o které jsem sice četl v recenzi, ale neočekával jsem ji až v takové míře. Uznání zaslouží Asa Butterfield, ten kluk má vážně talent. Po hodně dlouhé době v pořádné roli také Harrison Ford a nemůžu pominout ani stálice typu Violy Davis a Bena Kingsleyho. Jediným negativem byla postava velitele Mloků Bonza, takový idiot tam neměl co pohledávat. Někdo takový by musel být vyřazen už v předkole. Letos jsem už několika čtyř a půl hvězdičkovým filmům udělil plný počet, dvakrát kvůli vizuálu (Nevědomí, Gravitace), jednou kvůli tvůrčí odvaze (Don Jon), jednou epickému Muži z oceli a nyní tak činím kvůli poslední zkoušce, která mě naprosto uzemnila. Líbil se mi taky motiv psychohry a její nečekaný vývoj. Rozhodně jsem pro pokračování. Po druhé, již domácí projekci, na hodnocení nehodlám vůbec nic měnit. Jen doplním, že soundtrack Steva Jablonskyho je skutečně parádní. ()

Skip

Bez znalosti knižní předlohy je to jen vcelku ucházející sci-fi film. Ovšem spojí-li se obojí dohromady, pak je to docela zážitek. Film mi skvěle doplňoval ty části knihy, které jsem si dokázal jen velmi těžko nebo také vůbec přadstavit. Takže po zhlédnutí panovala velká spokojenost. ()

kinderman

Kdo četl, ví, že Enderova hra je nutným "akčním" prologem k zásadnějšímu, ambicióznějšímu a hloubavějšímu pokračování s názvem Mluvčí za mrtvé, které ovšem na plátně nikdy neuvidíme. Hoodova adaptace Endera mě však v ničem neurazila, místy dokonce strhla (H.Ford konečně zase v pořádné roli) a navíc chvílemi donutila přemýšlet o osudech hollywoodských dětských hereckých hvězd. ()

GILLWANDER

Pomerne slušná záležitosť plná ľahkých akcií a skvelých efektov podfarbená jemnou a dominantou hudbou Jablonského. Škaredý Hugo vyniká, už to nie je len decko, ktoré sa rozplače na animovanom filme, mierne tkp. zmužnel (ťažko sa mi to vraví, keďže v Hugovi bol uslintaný) ale je to tak. Pekný výkon taktiež zo strany deda Forda, ktorý sem tam niečo ešte na staré kolená uhraje. Dokopy nenáročná Sci-fi poviedka vhodná na bežné večere, keď nemáte po ruke iný film. 80% ()

Petroff

První hodina je nelepší unhard sci-fi opus posledních 10-ti let. Na AAA slušně přízemní, krásnej vizuál, skvělý herci.. Sedí to ke knížce, co si sakra můžu víc přát. ()

Vessper

Enderova hra je pro mě další větší zklamání. Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale že ze všech dětí-kadetů vyberou zrovna ty nejméně zkušené a lehce dementní jsem nějak nepochopil. Také proč flotile nevelí zkušený a výborný velitel, který jak zjistíme neumřel nechápu a takto bych mohl dlouho pokračovat. Světlejší okamžiky se zde najdou a to hlavně v podání Harrisona Forda, přesto celkový dojem není nic moc. Pro mě lepší 2* ()

dee-key

Takže vzali šikanovaný nerdy se sklonem k agresi a pár grázlíků co jim to náhodou pálí víc, než ostatním a poslali je do kosmu, aby se naučili, kterak být ve dvanácti letech vesmírným Kolčakem. Dobře, je to sci-fi a já to beru, ale čo to do pekla...? Operace lidský štít byla ta nejgeniálnější strategie, kterou vymyslel? Má kliku že v těch stíhačkách neseděli černoši. A ten konec měl být nějaké morální poselství? Co čekal že po něm chtějí? Aby si s brouky pokecal a pozval je na kafe? A okrem toho, určitě nikoho za těch 50 let nenapadlo, podívat se do té ruiny pět kroků od vesmírné základy. Ne, to čekalo na toho vyhublého blbečka. To že to má líbivý vizuál, to ani hodnotit nebudu, protože to má dneska kdejaký film co se do něho nacpou prachy. Takže na jedno pokoukání dobré, jinak ee. ()

Linda.csfd

Ti alieni jsou takoví rozkošní! Pome jim pomoct! Enderova hra nabízí solidní sci-fi podívanou. Já bych jen uvítala více rozebrat psychologii postav. Nemůžu se zbavit pocitu, že vliv Enderových sourozenců na jeho charakter je v knize mnohem víc sledován. Také bych ubrala na tom fofršťouchu (spojení výrazu z knihy s nejhorším hrdinou všech dob a jeho parodie z nejlepšího dílu Simpsonů) a bylo by to optimalizované přímo pro mou osobu. :) ()

Cl3ricK

Upřímně, nejdřív sem k téhle srágoře koment psát nechtěl, ale po stupidním konci jsem si to rozmyslel. To zas jednou někdo natočil nesmyslnou kokotinu. Kokotinu, akorát tak pro usoplené Amíky, kteří chtějí být jako Ender. Jako Ender, který jako jediný na světě klikne na monitor hry a nevybere si pohár, protože je prostě borec. Asi jsem prostě nepřistoupil na jejich hru. Nežral sem to Enderovi. Dost často jsem při sledování jen obracel oči vsloup a říkal si bohajeho. I teď neustále kroutím hlavou nad demencí tolika věcí. Třeba proč mají velet celé flotile ufňukaní spratci? Neuvěřitelně mě srali snad všechny postavy. Vévodí jím tupé hovado s žiďáckým nosem. A dost. Zklamaní jak cyp. ()

easaque

na toto sci-fi ještě nedávno lákali plakáty s Harrisonem Fordem po městě a protože i trailer vypadal zajímavě, tak jsem si ho dal. Výsledek mě však zklamal, čekal jsem od něj něco jiného. Film je především o výchově budoucího vojevůdce, strategii a taktizování a tato forma mě prostě nebavila. Přesto jsem to překousl a hledal jsem něco zajímavého. Chápu, že na tak malém prostoru musel být vývoj urychlen a tím pádem zkreslen a podle mě ho kazí i násilné propletání a řešení Enderových rodinných vztahů ve druhé polovině filmu, které ho rozmšlňují. Vizuální zpracování bylo zajímavé, ale třeba pohyb v prostoru mi nepřišel moc přirozený. Jak už jsem říkal, nebyl to můj šálek čaje a ve výsledku byl film hodně studený a nepřesvědčivý, tak mezi jednou a dvěmi hvězdičkami. Snaha tu však byla, tak dám tu vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Jigy

Docela zajímavá sci- fi s poměrně temným podtextem. Trošku mi to připomíná téma dětských vojáků i když zde to je více sofistikované a zaobalené, stejně jde jen o to zneužit děti k tomu, aby vybojovaly ctižádosti dospělých. ()

kagemush

Film za čtyři hvězdy sám o sobě určitě nestojí, ale už ta drzost produkce alespoň to zkusit (dostat tenhle velmi dobrý román do filmu) a to že podstatu příběhu i přes otřesnou snahu vejít se do rejtingů tam přeci jen našťouchali se musí ocenit. - Ale kdyby třeba biják o Fazolkovi dostal do pazour Rob Zombie. To bych šel i do kina. ()

honajz2

Jeden kamarád mi říkal, že to prý není bůhvíjaké veledílo, ale z vesmírných sci-fi posledních deseti let je to prý jedna z nejlepších. Tak jsem se na to konečně podíval a budu s ním muset nesouhlasit. Má to sice skvělou hudbu, solidní efekty a námět, co není úplně marný, ale zoufale to potřebovalo lepší scénář, protože výsledek je strašná slátanina. Jestli je taková i předloha sice netuším, ale pokud ano, je to o to horší. Už celý ten princip vychovávání geniálních děcek nedává zrovna smysl a to je jen špička ledovce všech nelogičností, jelikož chování jakékoli postavy tu je úplně nahodilé, vztahy mezi nimi taky a nic nefunguje přirozeně. Psychologie žádná a ty řeči o přesahu, které tu někteří mají, patří snad k nějakému jinému filmu. A už vůbec mi nesedlo režisérovo smýšlení, že z toho bude trhák jistící pokračování, protože celý ten film skončí ve chvíli, kdy je to nejzajímavější a nejvíc odlišné od ostatních takových sci-fi. Těch posledních 20 minut sice taky nedává moc smysl a úplně ignoruje reakci ostatních dětí, která by mě zajímala ze všech nejvíc, ale i tak to tam konečně má něco do sebe. Celkově je těch kladů pořád málo na tři hvězdy. Mě je teda nesympatický už jen klišovitý koncept ubližovaného dítěte, které nikdo nechápe, nemá kamarády a nejlíp ho ještě šikanují nějací dementi, ale pak se stane důležitým a zachráncem světa, jenže to jsem tady ještě dokázal nějak brát, mě opravdu především vadilo, jak hloupé to i na svůj žánr bylo. Nedá se svítit, pro mě to nedoceněný současný sci-fi "klenot" nebude. 2* ()

Joe321

Myslím, že hodnocení je tady celkem jednoduché. Kdo četl knížku, bude potěšen. Kdo nečetl, bude tápat. Film je prakticky to, co si člověk může přečít k obsahu knížky na wikipedii apod. Je to velmi zhušťěný obsah. Nečtenář tedy těžko odhalí, jak vypjaté skutečně některé vztahy během Enderova výcviku jsou. Jeho motivace. Jakému tlaku je vystaven nejdříve od spolužáků, pak od vedení. Že kolabuje z vyčerpání. Jak velkou roli hraje psychologická hra. Jeho sestra, bratr. Politické pozadí. Myslím tedy, že nečtenář je schopen odhalit určitou zkratkovitost filmu a i tak ho ocenit (připadně předlohu). Čtenář bude potěšen velmi povedenou adaptací předlohy, jak vizuálně, tak herecky. A musím říct, že na druhou stranu, díky zkratkovitosti, tempo filmu bylo neúprostné a člověk se nenudil. Myslel jsem si, že televizního zpracování by se mohly dočkat pokračování Enderovi hry, ale možná by nebylo špatně adaptovat televizně i Enderovu hru samotnou. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013