Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

cjmafia

Akčňárna, která těžko najde tento rok konkurenci, přesto jsem po všech těch skvělých ohlasech čekal ještě větší nářez, ale to bych chtěl asi moc. Filmu podkopává nohy délka, která je pro mě osobně vyplněná velice nudným a nezajímavým příběhem, tady si Evans přece jen naložil trochu více, než by bylo zdrávo. Naštěstí když člověk vydrží dočká se odměny v podobě poslední čtyřicetiminutovky, která je opravdu nářez. Opravdu nevím, kdy naposled jsem viděl takhle skvělou choreografii. Hammer girl se svou scénou v metru u mě vede na plné čáře, ale i takové finále si pouštím ještě do teď. Na plný počet to sice není, kvůli nudnému příběhu, ale i tak si tento kousek ode mě odnáší nabušené čtyři hvězdy. 8/10. ()

Seabeast

Dámy a pánové, cenu za největší počet Chucků Norrisů v historii kinematografie získává..........Zátah 2!!! Chuck Norris bledne závistí a propadá se v hanbě. Veliká škoda, že více prostoru nedostal ten "gumový nasazovací chuj", protože se jen mihnul na chvilku a vzápětí zmizel v pozadí. Ale počkat, on tam byl vlastně hlavním hrdinou pan Piko Auwais a ač využíval obrovské množství možných i nemožných zbraní, tak ten "gumák" by mu asi veškerou dřinu na vyhlazení gangsterstva nejvíce usnadnil práci. Rama je spíš dobrá na chleba bych řekl. Nu dobrá, tak teď vážně. Musím ocenit tu poctivou filmařskou dřinu, promakané bojové scény a úchvatnou zvukovou složku. Tím to pro mě hasne. Jinak je to naprosto nudné, tupé a bezduché mlácení slámy s přepálenou stopáží a příběhem naprosto o ničem. Jedničku jsem neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale už jsem dlouho takový "brak" s prominutím neviděl. Jo a prosím, opravte žánrové zařazení na "Kondomedii", protože ta by k Zátahu 2 seděla nejvíce. Takže, hvězda za ten "gumový chuj" a pro mě to bylo poprvé a naposledy. ()

evilmind

Plný počet bodů nedám proto, že po odklonu od žánru je příběh druhého Raidu zjevně překombinovaný až na takový level, kdy každý dialog je doslova utrpením - a kdo s kým proti komu nedává příliš smysl. Nicméně choreografie akčních částí je opět jedinečná, úžasná, místy až comicsovým způsobem nadsazená, a pekelně krvavá. Potlesk ve stoje. Ani tak nevadí, že má film 150 minut, nicméně příště by se Evans mohl pokusit zase o nějaký žánr, ve kterém bitky a krev bude všechno, na čem záleží... ()

JohnCZ

Nabobtnalá a rozmáchlejší jednička s tím rozdílem, že tentokrát už to není tak ojedinělá záležitost. Bojové scény už nejsou tak kulervoucí, protože jsou více točené klasickým americkým stylem a i když to pořád není co rána, to střih, tak už to není ono. Choreografie je pořád kulervoucí, kamera lahůdková, ale už to není ani zdaleka takové vypiplané zjevení, jako v případě prvního dílu. Přidejme si přestřelenou stopáž, která takto primitivní a poměrně chaoticky vyprávěný příběh jednoduše neutáhne. Vystříhat kecací scény a bylo by to na 4*. Takhle jen na velmi poctivé tři. ()

joehot

Chápal bych tak 60-70%. Doopravdy nevidím, z čeho jsou v druhém Rejdu uživatelé csfd tak posraní radostí. Prostě se vzala skvělá choreografie jedničky, kterou Gareth Edvards pravdaže skvěle nasnímal (občas si nešlo nevzpomenout na klasiky, třeba na Oldboye), ale bohužel si rovněž začal hrát na vyšší smysl a echt-umění, a tak svůj akční námrd roztáhl na dvě a půl hodiny (už to je průser, protože po dvou hodinách se i ten námrd omrzí a začíná nudit). Navrch se jej ale snažil "dokořenit" extra čupr promakaným příběhem, z čehož vyšla jen jakási parafráze na Volavku, postupně checkpointující všemi žánrovými klišé. A aby to nebylo málo, tu a tam se snaží zabodovat mezi fanoušky artu, z čehož zase smrdí Refn (od něhož se Edvards zřejmě učil i v přehnané explicitní brutalitě). A když přihlédnete k detailům, jako třeba vražedná dvojka: chlapík s baseballkou, který s ní v prvním souboji máchá jako mistr Jedi a v druhém mu stejný úder trvá 4x tolik; slečinka s kladivy, která nejprve párá nepřátele stranou na vytahování hřebíků (už to je samozřejmě k smíchu), aby v závěru máchala svými cool zbraněmi jako při vítání slunička, je to vlastně celé jen děsně směšné. ()

corpsy

Pri prvej časti som napísal, že akcia je jedinečná ale k maximálnemu hodnoteniu by to dotiahla s emotívnejším príbehom. Tak som čakal. Z kinetickej akčnej rezanice, sa stal kinetický akčný mafiánsky epos. Ale emotívnejší príbeh opäť nikde. Nielenže nieje emotívnejší, ale povedal by som občas aj nezaujímavý, čo je pri dva aj pol hodinovej minutáži tvorcovská samovražda. Takže odmyslím si tú neakčnú vatu okolo a budem sa baviť, a občas aj neveriacky čučať, na špičkové bojové scény, ktoré majú v dnešnom filmovom svete minimálnu konkurenciu. ()

ConanVJ

Po jízdě jakou nastavila jednička jsem čekal v něco podobného. Dostal jsem to tak na půl. První půlka filmu je spíš taková rozjezdová, kde pár bitek je, ale dost to brzdí to ostatní (Tady by nevadilo sestříhat to na polovic). Druhá půlka je zas naprostej náhul, kde je to jak v jedničce samý lámání všeho možného. Navíc zde přibyli tři našlápnutý protivníci s různými zbraněmi se kterými samozřejmě čeká hlavního hrdinu nekompromisní a krvavý střet. Ono o krev tu opravdu není nouze a je to snad ještě větší mazec, než v jedničce. Iko jede řezničinu s parádní choreografií a je radost se na něj koukat. I přes tu pomalejší část na začátku nedávám plnej počet hvězd, i když ta řezničina, co potom přijde si to i zaslouží. Za mě 85% :) ()

Marsik

Jednička byla famózní, okamžitě jsem pálil 90%. Dvojka dle mého byla o chlup slabší. Možná chyba, že jsem si dal oba díly hned po sobě. Protože jsem byl díky prvnímu dílu namlsanej a soubojema přesycenej zároveň. Ale pořád se na Ika Uwaise skvěle kouká a jeho pohybové dovednosti jsou opravdu obdivuhodné. Zátahu 2 udílím velmi silné 4 hvězdy. 84% ()

PauloZ

Dokonalost sama. Za posledních 10 a možná i více let, je to, alespoň pro mě, bezesporu nejlepší kontaktní akčňák spolu s Ipmanem a prvním Raid. 150 minut blood survivor akční básně, které nechybí absolutně lautr nic! Skvělá kamera, hudba, zvukový podkres, choreografie odehrávající několikaminutové záběry exceletních hmatů a chvatů, přičemž je vše nádherně přehledné, nekompromisné kravé a hlavně dlouhé. Takže si je divák vychutná jako nikde jinde a dostane nekompromisní attacky na lidské tělo, jako nikde jinde. Charakterní postavy na straně dobra i zla. Hlavně u toho zla máme bujný výběr (např. holka s kladivama, nebo její "brácha" s baseballkou). A v neposlední řadě, je to o něčem. Ten film má co říct, i když se jedná o cestu za odplatou. S tím souvisí parádní postup ve vývoji děje a vnoření se do jádra tamní mafie, přičemž na maximum fungují i emoce a divákův vztah k postavám. V poslední půlhodince, při bitce s hlavním bijcem, jsem nebyl schopným vlastního nádechu, jak mě to svazovalo. Iko Uwais je nový Bruce Lee, Gareth Evans mistr svého oboru a Raid 2 na vrcholku potravního řetězce asijských rubaček. 6*... 5 je málo :) PS: Flipnic to pěkně shrnul :-)) ()

DEXTER099

Oproti prvnímu dílu se tu tvůrci snaží o větší zápletku s víc prvky thrilleru.Není to na škodu a alespoň to není úplně stejné jako v prvním díle.Akce je tu opět výborná a řekl bych ,že bojové scény tu jsou ještě trochu lepší jak v prvním díle.Asi by bylo nespravedlivé dát tomuto filmů míň jak 5 hvězd a jelikož nemam moc rád nespravedlnost :-) tak dávám jako v případě prvního dílů 85 % a pět hvězd. ()

schizmo

Pokud jsem si u jedničky povzdechnul nad prakticky nulovou výpravou, dvojka je v tomhle pravý opak - boj s ogranizovaným zločinem se přemístil z paneláku do ulic, takže i příběh má mnohem větší prostor na vlastní vyprávění, i když možná právě to natlakování jedničky uvnitř zabarikádované budovy mělo své kouzlo. Na ploše dvou a půl hodin máme opět naservírováné bojové umění, ze kterého si sednete na prdel. Většina akčních scén je naprosto krutá, sotva budete stíhat kmitat očina po obrazovce a některé záběry a vychátvky ani nepoberete, jak je možné něco tak šíleného vůbec vymyslet, s tělem dokázat provést, sesynchronizovat s ostatními herci a ještě věrohodně natočit. Všechny záběry jsou tak autentické, že si o každé zlomené končetině, zabodnutém noži nebo střelné ráně budete muset myslet, že se to snad doopravdy stalo. K tomu opět špičková moderní produkce a sympatické obsazení. Vypadá to, že indonésie udeřila podruhé a znovu převzala pomyslné žezlo současného akčního filmu! ()

ledzepfan

Nevím no-asi jsem měl přehnaná očekávání z těch všeobecných pindů o revoluci ve filmu a bla blá..ale krom špičkové technické stránky nemůžu říct, že by to bylo v mých očích lepší než jednička nebo že by ty fighty na mě zapůsobily lépe než třeba špička Jackieho Chana... Je to obrazově vytříbené, choreograficky brillantní a dostatečně krvavé, ale zároveň to bylo zdlouhavé, ve své jednoduchosti překombinované a souboje působily většinou hodně "jenom jako" Prvky jako že někdo někoho jen lehce přehodí přes rameno na hromadu těl a ten pak leží jakože dobojoval..nebo když borec hodí prázdný petbarrel na vodu z deseti metrů po týpkovi a ten se tam pak válí v bolestech až do konce filmu...jasně je to jenom křoví ale mě to tam z toho moc trčí a rozčiluje. Jednička měla tísnivou, špinavou až horrorovou atmosféru, která podpořila tu adrenalinovou jízdu.. Tohle už bylo tak moc učesané, že to místy ztrácelo tah... Je taky škoda, že jediná výraznější a hlubší postava(ten dlouhovlasej zevláckej skřet)nebyla více využitá-tam byl obrovský potenciál, který vyšuměl kapku do prázdna... Nevím proč, ale možná nejvíc mě bavilo sledovat a fandit těm dvěma bossům, kteří s rozumem v hrsti fičeli radši diplomacii.... Kdybych měl vypíchnout nějákou fackovací scénu asi určitě to bude ta férovka v kuchyni-ta jediná mi asi zůstane v paměti........... Hezký film, ale kdybych měl chuť na nějákou martialartovku šáhnu radši po jedničce nebo nějáké nekrvavé a veselé HongKong Chanovce...............NIN ve finiši mile překvapili :) ()

VojinRyan

Málo kedy sa stáva, že je druhý diel lepší ako ten prvý. A obzvlášť to platí u akčných filmov. A to nehovorím o ratingu "R". Ale Raid 2 (The Berandal) je ukážkový príklad, že všetko čo bolo veľmi dobré v prvom diely, tu to znásobili x2. V prvom diely sme sa zoznámili s Iko Uwaisom a tak tu mohlo prísť hneď ako prvé to podstatné. Hneď je jeasné, čo Iko dokáže. Chvíľami som mal pocit, že sa jedná skôr o horor. Ale toto je ukážka choreografie akčných scén, kde je presne vidieť, kam udrel, čo mu spravil, čo mu zlomil, kde ho strelil a podobne. V závere som mal pocit, že je Iko až Terminátor a po toľkých rezoch a kopancoch ani nie je možné aby chodil, ale to len tak na okraj. Páni s východnej krajiny ( kde je Muai-Thai na dennom poriadku ) vedia, ako na to. Klobúk dole. A ďalšie plus, že skoro všetko mal na starosti jeden človek, Gareth Evans. Za mňa 95% - 5*. ()

maddy

Napriek všeobecnej nadšenosti ma prvý Raid pred tromi rokmi až tak výrazne neupútal. Viac menej sa jednalo o dosť stereotypnú mlátičku s akurát perfektnou choreografiou. Pokračovanie však už nie je len o tých vynikajúcich akčných scénach, ale príbeh rozvádza do omnoho komplexnejšieho celku. Nepôsobí len ako nasilu zasadená výplň medzi akčnými scénami, ale rozohráva rozsiahlu, nekompromisnú, špinavú gangsterku v štýle starších Hong Kongských kriminálok (spomenul som si na vynikajúci Hong Kongský film Infernal Affairs alebo aj amerického Godfathera). To bezduché mlátenie bez jasného celku, ktoré mi vadilo na prvom Raid je preč a Raid 2 narastá po príbehovej stránke po nedejeovej jednotke až do neuveriteľne rozsiahlych rozmerov, kde sa odohráva skazenými vzťahmi prepletený mafiánsky epos a rozvíjajú zákerné motivácie každej postavy. Nebol by to však Raid keby predchodcu neprekonával aj po akčnej stránke ako v množstve, tak aj v kvalite akčných scén. Už sa nejedná len o bitky v jednom polorozpadnutom paneláku, ale s každým novým súbojom sa mení prostredie (bar, metro, väznica, kuchyňa, dokonca automobil a mnoho iného). Počas rozmernej takmer dva a pol hodinovej dĺžky sa akcia prekvapivo ani na sekundu neopakuje a každou novou bitkou viac udivuje a posúva hranice. To čo by pre iné akčné filmy predstavovalo vrcholnú záverečnú scénu si Raid 2 doslovne odbije už v úvode a ďalej sa mu darí latku len zvyšovať a neustále prekvapovať novými nápadmi a prepracovanou choreografiou. Ba čo navyše, celá táto „rúbačka“ je dokonale prehľadná. Kamera sprostredkováva dlhé zábery bez chaotického strihu a divák nemá nikdy pocit, že sa mu pred očami odohráva akýsi zmätok rôznych úderov, výkopovo alebo podobne. Nechýba ani slušná dávka gore, tak aby všetky údery pôsobili reálne a dostatočne bolestivo, nie vyumelkovane ako to je zvykom v US produkcii. Raid 2 je v tomto skutočne nový pojem v rámci akčných filmov, ktorému sa doteraz nepriblížila ani americká produkcia (pokiaľ sa teda bavíme o skutočnej podstate akčného žánru, nie o CGI vyrederovaných deštrukciách). Dynamický akčňák z ktorého adrenalín srší na všetky strany a ktorý aj je pri objemnej stopáži neuveriteľne našlápnutý po celý čas. Aj napriek všetkej chvále však film nie je ani zďaleka dokonalý. Po akčnej stránke síce áno, ale po tej príbehovej občas vyvolá zmätočné dojmy. Zložité mafiánske zákulisné ťahy a hlavne vzťahy medzi jednotlivými postavami je občas ťažké usledovať a zorientovať sa v nich. Film popri akcii nemá ani za tie dve a pol hodiny čas rozvinúť všetky línie do detailov. Vedľajšie postavy sú síce vyprofilované, ale hlavný hrdina ostal tak trocha v úzadí a je z neho skôr obyčajná akčná figúrka, ktorá sa pohybuje v tejto spleti postáv bez jednoznačne definovaného dôvodu a v podstate len prechádza od jednej akčnej scény k druhej. S tým súvisí aj pár zbytočných, aj keď len veľmi krátkych dejových odbočiek ako napríklad telefonát domov, kde sa následne ďalej s rodinou hlavného hrdinu aj tak nijako nepracuje. Hong Kongské kriminálky, resp. spomínané Infernal Affairs pracovali s každou postavou oveľa uváženejšie. V závere sa už film trocha príliš utrhne z reťaze a z postáv vytvára až komixových hrdinov, ktorí prežijú akékoľvek zranenie. Určitá miera reálnosti by sa obzvlášť v takomto filme mala akceptovať. Stále sa však jedná o najlepší AKČNÝ film tejto doby (a to akčný nemeniť za krimi, gangsterku alebo thriller, prípadne iné žánre). A aj keď je do budúcna ešte čo pilovať, tak stále obrovský skok doslovne po každej stránke oproti prvému „videohernému“ Raid. Omnoho ambicióznejší projekt, než by sa mohlo zdať a Gareth Evans je v súčasnosti ten najzručnejší akčný režisér. Sakra Hollywood, daj mu aspoň 100 miliónov na ďalší vlastný film! CELKOVO: 4* (8/10) () (méně) (více)

agentmiky

Páni,to byla jízda.To se ani nedá vyjádřit slovy,protože to je nemožné.Tolik akce v jednom filmu jsem jakživ neviděl.Ale vše je jednou poprvé.Jednička byla proti dvojce co se týče akce trochu slabší.Tady se akce vůbec nezastavila.Jedna z nejlépe natočených bitek na konci filmu,která byla famózní.Pak také záporačka s kladívky byla také nezastavitelná.Doufám,že bude trojka a bude aspoň tak dobrá jako dvojka,protože ta byla skvělá.Dávám pět hvězd,protože příběh byl skvělý a zaujal mě.Nějaké ty nedostatky se vynahradily tou akcí.Hodnocení:90% ()

Wysch

Viděl jsem, prožil jsem, přežil jsem, cítil jsem, počural jsem se slastí... a víc asi není potřeba dodávat. Film, překvapivě, má i příběh, obstojí, ale žádný terno typu Volavka / The Departed to není. Bohužel tu není ani charakterizace, hnací motivy postav (s jednou výjimkou, a tou je postava Yayana Ruhiana, která však působí jaksi navíc a zbytečně), ale co by kdo čekal od filmu, kterej přímo navazuje na Merantau (Yuda!) a samozřejmě Serbuan Maut, čili opravdový kontaktní akční film. V Serbuan Maut se oproti Merantau přidala střelba, teď přišly ještě honičky (honička) v autech, a ať se dívám, jak se dívám, na co waleský drak Gareth Evans sáhne, to se mu povede a ve filmu to nejenže nepůsobí nepatřičně, ale ono ho to hlavně posouvá ještě o kus dál. Typická asijská bojovka se tak v Evansově podání posouvá dál, za hranice subžánru, a tiše klepe na dveře drahých hollywoodských akčňáků, jako že takhle se to, pánové, má dělat, a já to ke všemu ještě udělal s rozpočtem okolo 2-3 milionů dolarů. Jinak je Berandal symfózou kamery a choreografie, oba dva faktory jsou skvělé, originální a neskutečně kulervoucí. Sem tam se přidá gore efekt (holt Evans se s ničím nesere - různé smrti jsou efektní a efektivní), ale ať se člověk rozmýšlí jak chce, pořád je Berandal hlavně pocta žánru kontaktních akčních filmů, čili prim hrají jak choreo, tak kamera. Zároveň Evans není Greengrass, a tak - byť používá ruční kameru - kamerou netřese (což ostatně správně umí jen ten Greengrass) a hlavně zběsile nestříhá. Souboje jsou tak často dlouhé na jeden záběr, vyčerpávající pro herce, ale i pro diváka, který tak - i díky neskonale rychlému tempu filmu - nemá čas se nudit, byť na film čumí dvě a půl hodiny. U Serbuan Maut jsem psal, že jsem viděl nejlepší kontaktní akčňák s originální choreografií (z Merantau), který připomíná efektivitu starověkých řeckých sloupů, které najdete u cesty, ale Berandal šel ještě dál a postavil ze silatu, kamery a soubojů nádherný řecký chrámek, který navštívíte třeba i dvakrát do roka. Berandal má chyby, ale v rámci žánru jde o to nejlepší, co se dá na filmovým trhu najít. A teď jen doufat, že to Gareth Evans posune zase o kousek dál, tenhle pořád ještě mladej drak z Walesu na to rozhodně má. ()

wikked

Co k tomu dodat.. velmi light verze Tropa de Elite 2 umocněná Rambem na pátou. Evans je akční génius a otvírá dveře do nové dimenze žánru. V druhém Raidu servíruje neuvěřitelné akční scény, které díky originální kameře působí až magicky a převyšují jiné filmy o 2 úrovně. Příběh se ze začátku snaží načtrtnout trošku obsáhlejší zápletku, které ale chtě nechtě nakonec ustupuje poctivému ručnímu násilí. Přesto se nedá říct, že by byl jen zbytečnou výplní nebo by se těch 150min nějak vleklo. ()

SaNcHeZ_cz

Pecka, jednoduše a stručně. Gareth Evans natočil vizuálně dokonalou akční nářezovku, která již tak skvělou jedničku roznesla na kopytech. Surové, s geniální kamerou, hromadou akce a prádní choreografií. Jediné co trochu hapruje je příběhová stránka. I tak je ale The Raid 2 jasným kandidátem do síně slávy akčního filmu. [90%] ()

TomX2

The Raid 2 je o niečo lepší ako prvý diel. Akčné scény ma síce až tak nebavili, no narozdiel od jednotky má toto rozvinutejší príbeh, lepší scenár a vo výsledku to je oveľa prepracovanejšie. Bohužiaľ som mal miestami pocit, že sa neustále mení tempo filmu, chvíľu tam je niečo napínavé, no vzápätí to je pokazené. Kolísalo to u mňa tak na 3-4. ()

Bajda

Absolutní špička martial arts žánru. Zatímco na jedničce se daly obdivovat jedině bojové scény, dvojka funguje od začátku až do konce jako celek. Na rozdíl od jedničky nestagnuje, ale s každou další minutou nabývá na síle...respekt. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou