Jack_D.

Naprostá spokojenost. V kině jsem viděl přesně to co jsem chtěl a očekával. Zábava od začátku do konce. Takové filmy mám nejraději. Hlavní hrnina sympaťák, všechny tam vykosí a dobře to dopadne. :) ()

M.i.k.e

pojem Temný rytíř z OBI asi nejlépe vystihuje nejnovější Fuquův kousek.Pomalu se rozjíždějící,ale v závěru o to lépe gradující starosvětská zábava,která hodně připomíná Scottova Muže v ohni.Osobně mám strašně rád tyhle old-school kousky a poslední dobou je jich čím dál méně.Jediné drobné mínus za nedostatečné využití Chloe Grace Moretz...80% ()

Necron

Uchvatna kamera - pastva pro oci, ale ty klise, dialogy, moralizovani a nesmysly okolo? Oh lord! Pořád čteš knihy? Moje žena je četla,... Chtěla přečíst "100 knih, které by měl každý přečíst." Skončila u 97, tak jsem si myslel,... že bych to měl zkusit. Abychom si jednou mohli promluvit... až se sejdeme. Tedy! 100 knih. - Ano. - To je úžasný! - Kolik jsi jich přečetl, Roberte? - 91. Omlouvám se, pitomá věc. 91 knih. - Jsi skoro u konce. - Skoro. - Co budeš pak dělat? - Brát lekce zpěvu. Pak si otevřu továrnu na koblihy. ...ehm ()

Aljak

Ale no, aby celý ruský gang nedokázal odrovnať jedného neozbrojeného černocha, ktorý pri tých všetkých hrozbách obíde maximálne so zopár škrabancami? No to "určite"... Fakt nemám rád akčné typy, kde jeden "superman" bojuje proti všetkým naokolo a hoci sa naskytne aspoň 10-krát šanca na jeho zabitie, práve vtedy nechajú svojmu nepriateľovi priestor na útek. Prvá polovica keď Robert vystupoval ešte v tej svojej novej mierumilovnej identite ma celkom bavila, no potom už to malo typický akčný náboj, s ktorým to celé čaro opadlo. Myslel som, že Alina sa objaví aj častejšie počas filmu a nie len na začiatku a na konci. Ale tak pozerať sa na to dalo, takže aspoň za 3* určite. ()

Martin741

Reziser Antoine Fuqua /Pad Bileho Domu, Odstrelovac/ natocil dalsi sympaticky film s Denzelom Oregonom /Malcolm X, Man On Fire, Americky Gangster/. Vyborny namet o spravodlivosti, ktoru pan Oregon opat vezme do svojich ruk divaka zaujme + pribeh o gangsteroch nenudi. Gratulujem, opat vyborna zalezitost : 80 % ()

Figu

Upoutávku na filmek jsem viděl před začátkem Postradatelných 3 a popravdě mě oslnila. Prodavač z krámku pro kutily- svědek, který své spolupracovnici při loupeži nejen peněz z pokladny, ale i jejího prstenu řekne - "v klidu" a druhý den čistí hadříkem kladívko od krve, které následně vrací do regálu, tak to je panečku věc a lákadlo jako prase! Ano, baví mě to, Danzel jako suverén kolikrát už zabodoval, tak proč si to nehodit ve stylu 96ky???!!!... Pan Csokas mě také slušně překvapil coby padouch a dalším pozitivem bylo také vidět i čecha - odstěhovalce do LA Kulicha z Vikingů... Solidní akční filmeček, který sraží jen to, že není originální a už tady bylo něco takového mnohokrát. Proto nemůžu víc jak čtyři hvězdy! 80% ()

rakovnik

Mám rád takový typ filmů, kde hlavní hrdina je dokonalý zabiják, skvěle vycvičený, na kterého nemá ani velká přesila a děj i závěr (no, trochu jsem se o našeho hrdiny bál) je prostě jasný. Příběh je v podstatě již několikrát viděná banalita, ale nezúčastněný pohled Denzela Washingtona na jeho rukou (nebo vrtačkou nebo kladivem nebo vším možným, co se dá koupit v hobby marketu, kde v utajení pracuje) umírající gangstery, rychlá akce a sem tam slušný nápad na hezkou smrt zločince (viz výše) dá zapomenout i nedokonalostem filmu. Těmi je někdy příliš natahovaný děj nebo prostě jen fakt, že sám, neozbrojený hrdina dokáže vyčistit USA od mafie a ještě si udělá výlet ke zdroji...Každopádně, film je přitažlivý svou akcí a charismatickým hrdinou a klidně se podívám na pokračování, bude-li nějaké. ()

kaposlav

Dobrý film, až na to, že ako obvykle v akčných filmoch z USA produkcie na záver hlavného hrdinu predimenzuju na vyššiu úroveň. Predpokladám, že je to súčastna poptávka mladých ľudí. Proste veľa krvi, výbuchov, výstrelov a bitiek na úkor logiky a pravdepodobnosti. ()

zdenotvor

Príbeh síce nepriniesol nič nového, ale sledovať ako Denzel rozbalí svoju šou a masakruje jedného agenta za druhým, celkom netradičným spôsobom, stálo za to. ()

Havaj8

Tohle je přesně ten typ absolutního průměru, neurazí, ale ani nic výjimečnýho neukáže. Denzel Washington si tu hraje na dobrýho občana, kterej může spasit město díky svý minulosti. Na můj vkus tu z něj je udělanej až moc velkej superhrdina. Co stojí za zmínku a vidění je jeho styl zabíjení. Žádný speciální bojový umění, ale improvizace s tím, co je po ruce. Kdyby nešel po každým Rusákovi v ulici, možná by se to i do 90ti minut vešlo. Aspoň, že tu holčinu na konci ukázali, když to celý kvůli ní vzniklo. ()

Lischai

Zabijácký MacGyver z Hornbachu. Pokud nevěříte, že je možné udělat vážný film o elitním agentovi, co bojuje proti ozbrojenému komandu pytlem cementu, pak jste tady na správné adrese. Pytlem. Cementu. Viděl jsem to docela brzy po sobě s Johnem Wickem, který taky pracuje s konceptem rozzlobeného hodného pána, co jde pozabíjet nějaké potetované ruské mafiány, a John Wick přes veškerou akčnost a skoro až komiksovost působil mnohem uvěřitelněji a lidštěji. ()

Hees

Denzel Washington nie len raz dokázal poťahať (dostať na vyššiu úroveň) celý film, aby bol vynikajúci a darí sa mu to aj teraz, keď sa k nemu ešte pridáva aj výborným hereckým výkonom pán Marton Csokas. Robert McCall (hrá ho Denzel Washington) berie spravodlivosť do svojich rúk a zahráva si z ohňom, ktorý bude musieť potom zahasiť. Film začína veľmi pomaly a celá začiatočná časť neprezrádza úplne o čo pôjde neskôr a to je dobré pre gradovanie napätia v neskorších častiach filmu. Vo filme nie je len bezduchá akcia, ale skôr premyslené ťahy jednej či druhej strany, ako by bol súboj na šachovnici (jedna aj druhá strana robí premyslené ťahy ako v šachu) a to dáva filmu ďalší rozmer a tak sa z filmu čo pôsobí malo, stáva niečo viac čo zaujme diváka a ten je po pozretí spokojný. Nehovorím, že nie sú lepšie podobné filmy a aj lepšie s Denzelom, ale tento ma dostatočne uspokojil na udelenie hodnotenia, aké som udelil (4 hviezdy). ()

Hennes

Svižné tempo s dobrými akčními scénami. To co má Denzel po ruce, použije vždy k profesionálnímu zabití. Asi by zabil i hajzl papírem. Filmu trochu ubírá přehnaná neporazitelnost alá Chuck Norris. ()

nick003

Takže nákupní seznam: kladivo, vrtačka, ostnatej drát, štěrkopísek. Postarší i když stále skvělej Denzel vybíjí ruskou mafii na čas. Klasická žánrovka s výborným záporákem. Všem co dávají odpad až 2* bych doporučil nechodit do kina, i když je to zadarmo. ()

bourec

Už dopředu podotýkám, že tomu filmu naložim jednoznačně plnou palbu. Solidní kus filmařiny. Na začátku nejdřív napjatě čekáte kdy dojde k tý konfrontaci, a je sympatický že to chvíli trvá. Pak se to stane, a je tam atmosféra krájitelná nožem, a ta likvidace má neuvěřitelný koule. No a pak už Denzel uvalí na ruskou mafii sankce smrti. Jo, je to trochu přehnaný, trochu jednotvárný, ale mě to neskutečně sedlo, Bavil sem se opravdu hodně. A samostatnou kapitolkou je hudba. Naprostá nálož. Celkově nadšení.100%. ()

carlos 2010

Ďalší z revenge thrillerov, ktoré sú teraz v móde, ale tento je naozaj kvalitný a Denzel sa v týchto roliach vyžíva. Ale je tam aj dosť hluchých miest.. ()

Streeper

Denzel Washington je v tomhle filmu velkým přínosem a nebýt jeho film by měl daleko horší hodnocení. Jenže ani Denzel nedokáže ten film úplně držet nad vodou. Režisér se držel své rutinní práce a tak je Equalizer jen další neoriginální akční film bez silnějších scén. ()

joker.george

Mohlo to být kratší s větším tahem na bránu a bez vedlejších odboček, ale tím by film ztratil část sebe a působil by zaměnitelně. Snímek se sice snaží působit co nejreálněji, ale přesto využívá filmových parádiček, které se s realitou neslučují, kupodivu mi však tahle kontrastní kombinace docela vyhovovala. Asi za to může Denzel Washington, který kromě hlavního oponenta ostatní o hlavu převýšil jak svým charismatem, tak dovednostmi, které ovládala jeho postava. A o jeho minulosti jsem nepotřeboval vědět žádné podrobnosti. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera