Tyhle životopisný filmy a kort ze sportovního směru, kdy se člověk dostane ze dna až na vrchol, prostě maj něco do sebe. Ale musej co nejdřív zaujmout. V tomhle případě se dokonce jednalo o prvního černocha v baseballu v době obrovskýho rasismu. Je tu pěkně vidět, jakejm překážkám musel čelit díky svý barvě. Ale je to sympaťák, ono snad ani nejde mu to nepřát, aby se prosadil. Pravděpodobně kvůli tomu, co vytrpěl, dneska hrajou baseball a ostatní sporty obě rasy společně. Navíc ani není třeba baseballu rozumět, aby se na to dalo koukat, je to hlavně o tý lidský rovině. Mimo to se ale stejně na konci dozvíme zajímavý věci o čísle 42, o kterejch sem v životě neslyšel. Jestli opravdu takhle proběhla první sezona Jackieho Robinsona ve skutečnosti, tak klobouk dolu.(25.6.2015)

Inspirace je jedním z plášťů osobní odvahy. Pokroku v lidských dějinách může být dosaženo různými cestami: na intelektuálních kolbištích, sportovních stadiónech, řečnických pultech nebo lidmi s dostatečně odvážným perem v ruce. Těžké časy dávají příležitost vyniknout velkým osobnostem. Často těm, které spojuje odvaha a kuráž vykročit směle kupředu a to většinou v době, která se k lidem toužícím po změně nechová přívětivě. Nicméně jediné tak se jako společnost vyvíjíme, dospíváme. Jackie Robinson dospěl k poznání, že může díky svému sportovnímu umění zažehnout v srdcích svých bratří jiskru hrdosti a v myslích bílého obyvatelstva získat zrnko respektu. Nejkrásnější schopností sportu je jeho schopnost spojovat, nikoliv rozdělovat. 42 působí ve vypravěčské rovině jako skvělá výpověď svojí doby. Nesklouzává k černobílému vidění světa, tj. černí proti bílým. A Harrison je jako vždycky skvělý. Přesto dám vždycky přednost dva roky starému Černobílému světu.(1.8.2013)

sportovní pecka, která má oproti jiným filmům se sportovní tématikou obrovskou výhodu v podobě silného sociálního podtextu.. sympatického baseballistu černé pleti jdoucího v první linii boje proti rasové segregaci v tehdejší Americe plné zabedněných idiotů (aspoň podle toho, co ukazuje tento film) si totiž prostě nejde neoblíbit.. nevzpomínám si, kdy jsem naposled při sledování sportovního filmu hlavnímu hrdinovi tak hrozně moc fandil.. silné 4*(5.9.2013)

Filmy se sportovní tématikou mám velice rád, ať už je to americký fotbal nebo baseball. 42 je dobře zvládnutý film, který táhne hlavně Chadwick Boseman, jemuž tyto filmy nejspíše opravdu sedí. Ve filmu Draft Day na mne docela zapůsobil, ale teď si mě opravdu získal. Nesmíme opomenout i Harrisona Forda, který se s rolí popasoval taky poměrně dobře. K tomu připočtěte jen silný příběh, který se točí hlavně kolem rasové segragace. Jen tak dál Ameriko. Víc takových filmů.(27.12.2014)

Ačkoliv Helgelanda jako režiséra uznávám, a ještě víc ho uznávám jako scénáristu, tady to nějak nevyšlo. Po dramatické, (ne)rasistické, stránce jsem čekal více ingrediencí z The Help, po stránce sportovní jsem čekal více napětí, podobně jako v The Blind Side. Ani herecké výkony nic moc, navíc Ford strašně přehrával a ani na chvíli jsem mu toho vizionářského dědulu neuvěřil. Ale nuda to zase není, takže dávám solidní 3 hvězdy.(13.7.2013)

• - 15. dubna každý rok je v americké MLB tzv. "Jackie Robinson Day", kdy všichni hráči na hřišti mají na zádech právě číslo 42. Tradice byla zavedena v roce 2004. (MeanWhile)

• - Jackie Robinson byl skutečně zatčen ve výcvikovém táboře poté, co odmítl jít do zadní oddělené části autobusu. Válečný soud ho ovšem zprostil obvinění a byl čestně propuštěn. (PanPaniscus)

• - Celkový zárobok počas prvého týždňa premietania filmu bol 95 020 213 amerických dolárov, čo ho v tom čase činilo najziskovejším filmom so športovou tematikou, ktorý bol kedy premietaný na hollywoodskom plátne. (damine178)