Nenápadná pecka, v níž idealismus a ideje rovnosti a lidství naprosto válcují pochmurnou realitu přelomu 40s a 50s let. A má být? I takové naivní pohádky jsou občas potřeba. Český distributor opět zklamal. Shame On You! 8/10!(11.7.2013)

Originální snímek to asi není, má to všechny postavy/zvraty/dějovou linku, které se ve sportovních dramatech zpravidla objevují. Ale i tak to stejně funguje. 70%.(21.1.2014)

Negře, Negře, Negře, Negře, Negře - tys to dokázal. Dokázal jsi, že se u rasistického snímku necítím špatně proto, že jsem bílý či přesněji lehce nazelenalý. Místo toho jsem se solidně bavil a ač mám plné zuby nadvlády černochů ve sprintech, neporazitelnosti žluťásků za ping-pongovým stolem či každoměsíčních vítězství indočechů nad sociálkami, tak mi není příjemná představa, že by Usain Bolt, Michael Jordan či Muhammad Ali pobíhali po plantážích místo rozdávání radosti publiku. Zkrátka mne již poněkolikáté Helgeland přesvědčil o tom, že umí z ohraného tématu udělat solidní podívanou a to je moc dobře.(12.7.2014)

Film o rasovej revolúcii v americkej bassebalovej súťaži ponúkol silný príbeh, v podobne zameraných dielach to viacmenej býva pravidlom. 42 však pokrivkáva na vyrozprávaní príbehu, kde sa striedajú silné momenty s menej nezáživnými či prvoplánovými, ktoré zhodili moje hodnotenie a výsledkom sú, aj napriek výbornému výkonu Harrisona Forda a krásnemu obrazu, len tri hviezdy.(29.7.2013)

• shyster

U tohohle filmu mi dost vadila ta prvoplánovost a následně to, že se jen mluví a vyhrožuje hlavní postavě filmu, jak to bude mít těžký. Jenže dokupy to je ukázáno jen fragmentovitě a dost klišovitě.(22.7.2013)

• - Jackie Robinson byl skutečně zatčen ve výcvikovém táboře poté, co odmítl jít do zadní oddělené části autobusu. Válečný soud ho ovšem zprostil obvinění a byl čestně propuštěn. (PanPaniscus)

• - Wendell Smith (Andre Holland) sa v roku 1948 stal prvým afroamerickým športovým reportérom, ktorý vstúpil do americkej asociácie baseballových reportérov. (ludovit14)

• - Číslo 42, ktoré nosil Jackie Robinson (Chadwick Boseman), sa ako jediné v celom baseballe nepoužíva. (ludovit14)