• D.Moore

Nuda. Velká a nečekaná. John Malkovich bavil, Anthony Hopkins bavil... Ale jinak téměř nikdo a nic. Bruce Willis nám to nejzajímavější předvede ve scéně čištění skladu v úvodu, Mary-Louise Parker je po celou dobu neskonale nesnesitelná, ačkoliv v prvním RED byla sympatická, Helen Mirren scénář kromě scénky z blázince nic zajímavého nepřipravil, Catherine Zeta-Jones působila zbytečně, o korejském "komsi" ani nemluvě. V polovině filmu jsem zíval nudou - doopravdy, to není jen nějaký příměr. Akční scény nenápadité, humor spíše situační a navíc velmi podivný, dokonce i hudba Alana Silvestriho mě tentokrát spíše zklamala. Po nečekaně svěží jedničce zkrátka přišla ještě nečekaněji nudná dvojka a já se bojím, že přijde i díl číslo tři, jenž mě nebude zajímat či bavit ani trochu, pokud do něj neukecají Michaela Caina. Dvě a půl hvězdy.(13.8.2013)

• mzss1

No, to jsem si teda dal. Ze začátku než začnu popisovat tento propadák musím něco důležitého sdělit. Jednak skutečnost, že mám rád kvalitní komedie a akční filmy (áčka a béčka). Dokonce mám rád i herce Bruce Willise. Jenže ten se cpe snad do všech filmů. Třeba taková pátá Smrtonosná past se na mé gusto silně povedla. Dokonce i střeštěná a malá role v G.I.Joe 2 se u Willise celkem vydařila. No nic, herecké obsazení v tomto filmu zhodnotím později. Ještě je třeba připomenout, že mě předchozí film, respektive, film Red – což je prvním dílem tohohle, vůbec nezaujal. Takže to nějak nechci srovnávat s tímhle, protože tohle je tak trochu nepřímé pokračování. Jen to má stejné herce no. Takže první díl jsem hodnotil na velmi slabé 2 hvězdy (34%) – prostě nuda. Tohle dopadlo ještě hůře. Jasně, někteří diváci, pravděpodobněji fanoušci tohoto filmu mě budou nejspíše nenávidět, proč jsem se pouštěl do tohohle, když mi už moc nesedla jednička ? No, jednak proto, že jsem doufal, že tohle bude lepší, má to jiného režiséra, hraje tam můj oblíbenec Willis, chtěl jsem filmu dát šanci, neboť se některé pokračování rapidně zlepší. Pro svoji obhajobu uvedu jeden dobrý ukázkový příklad. Třeba film G.I. Joe (2009) – totální blbost, ale ty 2 hvězdy jsem za ty efekty a za to jak jsem se pobavil dal. Pak přišel druhý díl, G.I. Joe 2: Odveta (2013) a ten mi sedl dokonale a s jedničkou se nedá srovnávat, takže jsem dal slabších 5 hvězd. Takže i si chci udržovat základní přehled o novinkách, tak proto sleduju více filmů – není to špatný přístup k filmům. Je to sice někdy rozporuplné, někdy mi něco sedne, někdy ne. Nyní k filmu. Úvod je velmi obyčejný a slabě zpracován, ale alespoň jsem se zasmál, takže jsem měl celkem radost. Třeba tím jak se to hezky rozebíhalo, Willis si hezky zastřílel, sice byla akce velmi obyčejná a nic moc nenabídla, přesto jsem se bavil. Pak vše už opadlo a nuda byla skoro až do konce. Začalo velké řetězení postav, velké měnění lokací. Takže příběh je pro mě velkým záporem. Totálně jsem se v něm neorientoval, ne, že bych ho nepochopil, sice má dost slabin a nejasností, ale z 85% jsem ho chápal. Tak trapné momenty a stupidní dialogy, bylo to peklo. Třeba automobilová honička mě totálně nezaujala. Režie a technická stránka je na velmi slabé úrovni –tak obyčejné. Takže takhle bych to výstižně bral – obyčejnost. Hlavně, že padla kritika na pátou Smrtonosnou past, kde byla režie výborně zvládnuta po akční stránce. Zde byla honička strašná a i co se týče jiných akčních scén. Takže příběh a chování postav nebudu už dále popisovat. Vrhnu se na herecké obsazení. Willis se snažil, bylo dobrý, ale chyběl scénář, kdy se měly dostavit vtipné momenty. Ale bohužel jsem se zasmál jen párkrát. Hlavně na začátku a sem tam. Třeba i Malkovich se snažil a byl celkem obstojný. Zbytek herců mě vůbec nechytlo. Ani Helen mě nebavila, což je škoda, ve filmu Hitchcook byla výborná. Hopkins se aspon snažil, ale moc nezaujal. Akční scény zde byly, třeba souboj toho korejce proti několika mužům. Dokonce i měl ten korejec s Willisem fight, který byl takový průměrný ale jen. Takže zbytek akce už vůbec neoslnil. Finální asi tak dvacetiminutovka se akčně táhla. To co Helen předvedla v autě jak dvěma rukama držela zbran a střílela – to bylo bohužel směšné. Nebo třeba pád vrtulníku a osoby v něm to přežily ? No, sakra to bylo hodně nereálné. Třeba v Rychle a zběsile 6, tam to bylo také přestřelené, ale vždy existovala šílená možnost jak to mohou hrdinové přežít, ale zde pád vrtulníku, viditelný výbuch a hrdinové v pohodě, vtípky se jim draly z úst, proč ne, že jo ? No, takže celkově tragický film. Jestli vznikne trojka, už přísahám, že jí neuvidím. Tomuhle jsem šanci dal a vymstilo se mi to. Dopadlo to o mnohem hůře než jednička. Nuda, nudné dialogy, až na dvě obstojné akční scény nic co by výrazně zaujalo. Avšak pár vtípků mírně pobavilo, ale příběh to asi celé pokazil. Nuda, chaos, velké řetězení postav atd – prostě mi to nesedlo. Hudba se také moc nevydařila, taková průměrná jen, nevím no. Nic velkého se v tomto snímku neudálo. Žánrově se to nedá popsat. Prostě pokus o něco. Takže celkově nějaké klady najdu a ta 1 hvězda je u mě a i objektivně na místě, ale je to slabota. Takže ve velkém finále hodnotím jen na 19% = *(18.8.2013)

Jestli můžu poradit všem pořadatelům hudebních festivalů po celém světě, zařaďte do programu projekci tohohle filmu. Protože takový koncert jste ještě neviděli ani neslyšeli! Film si užiju, pokud cítím, že si ho užili i herci. No a tady byl radostí provoněný celý sál, sranda střídala prču, prča zase legraci, a třeba ty akční scény - koukali jste se všechny trubky s kamerama, jak se správně točí, jo? To je vám taková slast, když se dva perou a já poznám, kteří dva to vlastně jsou! Smekám, klaním se, děkuji a Rychlým Šípům posílám vzkaz, že mám novou partu.(13.8.2013)

No, v tuto dobu v kině žádný velký výběr...a když už, tak s příjemný českým dabingem, který může jedině překvapit. Dle hodnocení a komentářů jsem se rozhodl pro Red 2. Ona jednička nebyla nikterak špatná, takže to nemůže dopadnout špatně, říkal jsem si. A po dvou hodinách už jsem si byl jistý tím, že zdejší hodnocení některých jedinců nemám brát vážně. Red 2 v podstatě vymílá sám sebe a další tucet "akčních" pecek. Jednička byla ve všech ohledech lepší. Taky je zajímavé, jak mi všechny zdejší ženské lezly na nervy...většinou totiž najdou u mě zalíbení. 60%(9.8.2013)

Pokračováni jakési odlehčenější verze důchodcovsky-špionážních Postradatelných. Nicméně oproti jedničce - stížená orientace v ději, prostoru, mezi postavami. Spousta nelogičností a chaosu, dramaturgicky silně nezvládnuté dílo. Je toho prostě příliš mnoho na jeden film a tvůrcům to evidentně přerostlo přes hlavu.(30.11.2013)

• - Anthonymu Hopkinsonovi se natolik líbil první díl, že na dvojku kývl ještě předtím, než dostal do ruky scénář. (magic2013)

• - Na dolapenie Froga (David Thewlis) v uliciach Paríža šoféruje Frank (Bruce Willis) čierne Porsche 911 Carrera GTS. (Kefas21)

• - Útočiště Kremlu bylo postaveno v doku Tobacco Dock ve východním Londýně, postaveném počátkem 18. století jako sklad tabáku, který se dovážel z Nového světa. Naposledy budova sloužila jako obchodní centrum, které bylo před několika lety zavřeno. Přízemí s cihlovými klenutými chodbami vytvořilo ideální zlověstnou atmosféru. (FFilipCZ)