• Fiftis

Nejako som v príbehu nemohol nájsť žiadnu kladnú postavu. A najdôležitejšie medzi tým vraždením je hovoriť slušne a nepoužívať sprosté slovíčka. Trapas .. Dúfal som že sa dočkám aspoň nejakej rezkej hudby, ale nestalo sa. Absolútne bez zápalu, bez deja, bez humoru. Hodnotiť by sa tu malo len herecké obsadenie, inak je toto úplná strata času, ktorá asi mala len filmárom ešte zarobiť nejaké tie peniaze. Trápny, nudný a zbytočný film. Ešte stále pekná Catherine Zeta-Jones je jediným kladom tohto snímku.(10.2.2015)

První díl se mi líbil fakt hodně, takže moje očekávání byla celkem vysoká. I tentokrát se vrátila stará parta vysloužilých extrémně nebezpečných důchodců, kteří však řádí jako za mlada. Willis rozhodně nepůsobí tak plitce jako v posledním Die Hard, ale naopak pro mě bylo po delší době celkem příjemné ho opět vidět ve filmu. Red 2 nijak výrazně nezaostává za jedničkou, ale původní Red bylo přece jenom malinko lepší. To hlavní na filmu je akce, a to se povedla. Spolu s komediálními prvky tvoří celý film a pokud tento fakt přijmete, bude vás film bezpochyby bavit....70%(16.11.2013)

Po prvním dílu jsem nevěřil, že duo Hoeber může přijít s něčím ještě šílenějším, aniž by se vyhnulo debilitě. Nutno říci, že jsem se mýlil. Dvojka je velkolepější a hvězdnější, rozhodně ale neztrácí dech a v jádru se stále podobá jedničce. Staví hlavně na prominentní sestavě, ujetých vtípcích Johna Malkoviche a kvalitní porci akce, která přichází hned z několika stran. Větší rozpočet je celkem znát, zvláště pak na destinacích, na kterých si pan Chediak doopravdy smlsnul. Snímek však v žádném ohledu kvůli přebytku financí neztrácí úroveň. Kdybych mu měl něco vytknout, byla by to až přílišná snaha hrát si na skutečný spy-film. Rozšafně excentrická jednička přece byla dobrá a hlavně originální, tak proč to měnit? Přesto ale musím uznat, že RED 2 je velmi příjemnou akčně laděnou zábavou. 9/10(6.8.2013)

• Gilmour93

Licence to Senile, aneb Rota elitních duchen opět v akci. Ač je tu skoro stejně mrtvých jak stařeckých skvrn, Parisot udržuje kvapíkové tempo a jehelníček Malkovich tu a tam utrousí nějaký joke, zůstává pocit, že kdyby si důchodci Mirren a Hopkins sedli někde v parku na lavičku, krmili holubi a jen tak bezděčně vykládali o životě, bylo by to určitě smysluplnější a možná i atraktivnější. V tak herecky předimenzovaném filmu je to neomluvitelné selhání, ale co se vzrušuju, když se všichni evidentně angažovali jen proto, aby bylo na další kartóny Red Applsek..(13.2.2017)

Naprosto nejlepší akční komedie za tento rok 2013!!! Šíleně geniálně jsem se bavil po celou stopáž do vteřiny!! Tak parádně vyrovnaný koncert perfektních herců se hned tak nevidí. Jsem rád, že v USA nabíhá nový trend, kdy v jednom filmu hraje více mega-úspěšných a kvalitních herců, kteří jsou svým způsobem konkurenti, ale přesto se dokáží v pohodě spojit při jednom společném projektu. Red 2 je zatím to nejlepší, co jsem v subranku "multi-special-guests" (můj osobně vymyšlenýnázev pro moji osobní potřebu ... ) viděl .. Tady nejde nikoho vyzdvihnout a vychválit. Každý si najde svého oblíbence. U mne ale bodovali všichni a každý zde měl svůj part, ve kterém se úžasně předvedl !! Vtipné, akční, nepředvídatelné, koukatelné ... Toco předvedl Anthony Hopkins v letadle - "wtf" !! Masakr ... Nonstop vtipný Malkovich, který ani nemusí mluvit a hned máte úsměv na hubě, prostě mistr herec, nádherná Zeta-Jones, ... Willis klasika ... ale čí účast a výkon mne naprosto nejvíce potěšila byl Byeong-heon Lee !!! TOP korejská herecká (nejen akční) hvězda, které evidentně míří na Západ (z čehož moc nadšený nejsem ...). Jeho charismatický nástup na scénu pro přívržence korejské kinematografie bere dech ... A osobní souboj/fight na férovku Bruce Willis vs Byeong-heon Lee (Západ vs Východ), byl pro mne tou největší odměnou a devízou ... Téměř 5*, ale přece jen je to odlehčená komedie, v akčním žánru jsem velmi náročný, takže kráááásné 4 *!!!(3.11.2013)