• Kaka

Jednička byla jednoduchá, ale zároveň přímá a sympatická. Red 2 má stejné neduhy, jako například pokračování Dannyho Parťáků. Vrstevnatý děj který je zmatečný, přecpaný x množstvím různých lokalit, razantní posuny a stříhání apod. Nemá to šťávu a podruhé už je to vyčpělá nuda. Ani akce nic moc, ti kaskadáři jsou tam vidět příliš. Nebýt Helen Mirren v nezvyklé, naprosto unikátní roli a Johna Malkoviche v plné polní, tak by se jednalo o stokrát viděný instantní guláš patřící do záchodu.(10.4.2016)

Dokonalé - přesná míra vtipu, odlehčení, vyvážená přesnou mírou akce, a mezi tím změny lokací jak ze starých, dobrých bondovek. Kam se hrabe Craig. Navíc to má inteligentní scénář a záporák je jeden z nejlepších záporáků posledních let, nemůžu si pomoct. Dvojka Han a Victoria se skvěle doplňují, ti by měli dostat vlastní film. Na hercích je vidět, jak si film užívají, ale režisér to drží pevně v rukou, aby se z toho nestalo rozvleklé home video. Mimochodem, odkaz na jiný filmy Helen Mirren, kde hraje královnu, se zde myslím rovněž výjimečně povedl. Vážně dokonalé, v rámci žánru akční komedie vysoce nadprůměrné. (Moje nejoblíbenější pasáž je honička s motorkou v Paříži. Od Francouzské spojky si nikdo nedal tu práci vymyslet podobně zajímavou, a zde i vtipnou, honičku.)(2.9.2013)

Toto je typický príklad rýchlo natočeného druhého dielu na úrok výborného prvého dielu. Všetko čo fungovalo u prvého dielu, tu z toho ubrali na pol plynu. A je to vidieť. Tým, čím bol Malkovich jedinečný v jednotke, tu sa to skoro vytratilo. Jeho hlášky a podozrenie. To filmu veľmi chýbalo. Willis hrá vždy to svoje a bol takmer jediný, čo sa púšťal do osobných súbojov. Jediná postava, ktorá sa aspoň trošku vyvinula od prvého dielu je Mary Parker. Po dobrom úvode sa filme prepadol do zlepenca scén, ktoré veľmi bili na oko. Dean Parisot sa asi zaplietol do scenára, a nevedel z toho urobiť súvislý príbeh, ktorý by mal grády, lepšie hlášky a kvalitnejšie spracovanie. Jedine, čo ma prekvapilo boli úvodné" Hitmanovské" titulky a Silvestriho hudba. Inak priemerný film, ktorý hodne stratil so skvelej jednotky. 60% - 3*.(23.12.2013)

Jak může být film ve kterém cynicky zastřelí tolik lidí tak strašně nezáživný? Staříci se vyčerpali v jedničce, jediná kdo tady táhne zábavu dopředu je triggerhappy panička Mary-Louise Parker - a i ta je jen variací na geniální Jamie Lee Curtis z nepřekonatelného True Lies. A zbytek herců spíš rutinně nudí. Obzvlášt Willis, na kterého je tu po Die Hard 5 už dost smutný pohled. 5/10(30.11.2013)

• mzss1

No, to jsem si teda dal. Ze začátku než začnu popisovat tento propadák musím něco důležitého sdělit. Jednak skutečnost, že mám rád kvalitní komedie a akční filmy (áčka a béčka). Dokonce mám rád i herce Bruce Willise. Jenže ten se cpe snad do všech filmů. Třeba taková pátá Smrtonosná past se na mé gusto silně povedla. Dokonce i střeštěná a malá role v G.I.Joe 2 se u Willise celkem vydařila. No nic, herecké obsazení v tomto filmu zhodnotím později. Ještě je třeba připomenout, že mě předchozí film, respektive, film Red – což je prvním dílem tohohle, vůbec nezaujal. Takže to nějak nechci srovnávat s tímhle, protože tohle je tak trochu nepřímé pokračování. Jen to má stejné herce no. Takže první díl jsem hodnotil na velmi slabé 2 hvězdy (34%) – prostě nuda. Tohle dopadlo ještě hůře. Jasně, někteří diváci, pravděpodobněji fanoušci tohoto filmu mě budou nejspíše nenávidět, proč jsem se pouštěl do tohohle, když mi už moc nesedla jednička ? No, jednak proto, že jsem doufal, že tohle bude lepší, má to jiného režiséra, hraje tam můj oblíbenec Willis, chtěl jsem filmu dát šanci, neboť se některé pokračování rapidně zlepší. Pro svoji obhajobu uvedu jeden dobrý ukázkový příklad. Třeba film G.I. Joe (2009) – totální blbost, ale ty 2 hvězdy jsem za ty efekty a za to jak jsem se pobavil dal. Pak přišel druhý díl, G.I. Joe 2: Odveta (2013) a ten mi sedl dokonale a s jedničkou se nedá srovnávat, takže jsem dal slabších 5 hvězd. Takže i si chci udržovat základní přehled o novinkách, tak proto sleduju více filmů – není to špatný přístup k filmům. Je to sice někdy rozporuplné, někdy mi něco sedne, někdy ne. Nyní k filmu. Úvod je velmi obyčejný a slabě zpracován, ale alespoň jsem se zasmál, takže jsem měl celkem radost. Třeba tím jak se to hezky rozebíhalo, Willis si hezky zastřílel, sice byla akce velmi obyčejná a nic moc nenabídla, přesto jsem se bavil. Pak vše už opadlo a nuda byla skoro až do konce. Začalo velké řetězení postav, velké měnění lokací. Takže příběh je pro mě velkým záporem. Totálně jsem se v něm neorientoval, ne, že bych ho nepochopil, sice má dost slabin a nejasností, ale z 85% jsem ho chápal. Tak trapné momenty a stupidní dialogy, bylo to peklo. Třeba automobilová honička mě totálně nezaujala. Režie a technická stránka je na velmi slabé úrovni –tak obyčejné. Takže takhle bych to výstižně bral – obyčejnost. Hlavně, že padla kritika na pátou Smrtonosnou past, kde byla režie výborně zvládnuta po akční stránce. Zde byla honička strašná a i co se týče jiných akčních scén. Takže příběh a chování postav nebudu už dále popisovat. Vrhnu se na herecké obsazení. Willis se snažil, bylo dobrý, ale chyběl scénář, kdy se měly dostavit vtipné momenty. Ale bohužel jsem se zasmál jen párkrát. Hlavně na začátku a sem tam. Třeba i Malkovich se snažil a byl celkem obstojný. Zbytek herců mě vůbec nechytlo. Ani Helen mě nebavila, což je škoda, ve filmu Hitchcook byla výborná. Hopkins se aspon snažil, ale moc nezaujal. Akční scény zde byly, třeba souboj toho korejce proti několika mužům. Dokonce i měl ten korejec s Willisem fight, který byl takový průměrný ale jen. Takže zbytek akce už vůbec neoslnil. Finální asi tak dvacetiminutovka se akčně táhla. To co Helen předvedla v autě jak dvěma rukama držela zbran a střílela – to bylo bohužel směšné. Nebo třeba pád vrtulníku a osoby v něm to přežily ? No, sakra to bylo hodně nereálné. Třeba v Rychle a zběsile 6, tam to bylo také přestřelené, ale vždy existovala šílená možnost jak to mohou hrdinové přežít, ale zde pád vrtulníku, viditelný výbuch a hrdinové v pohodě, vtípky se jim draly z úst, proč ne, že jo ? No, takže celkově tragický film. Jestli vznikne trojka, už přísahám, že jí neuvidím. Tomuhle jsem šanci dal a vymstilo se mi to. Dopadlo to o mnohem hůře než jednička. Nuda, nudné dialogy, až na dvě obstojné akční scény nic co by výrazně zaujalo. Avšak pár vtípků mírně pobavilo, ale příběh to asi celé pokazil. Nuda, chaos, velké řetězení postav atd – prostě mi to nesedlo. Hudba se také moc nevydařila, taková průměrná jen, nevím no. Nic velkého se v tomto snímku neudálo. Žánrově se to nedá popsat. Prostě pokus o něco. Takže celkově nějaké klady najdu a ta 1 hvězda je u mě a i objektivně na místě, ale je to slabota. Takže ve velkém finále hodnotím jen na 19% = *(18.8.2013)

• - Poté, co se hlavní parta dostává do Ruska, objevuje se na letišti i v Kremlu mnoho ruských vojáků. Ti byli oblečeni v maskovacím vzoru Flecktarn, který používá německá armáda Bundeswehr. (O´Neill)

• - První den, tedy 10. října, se natáčelo před a uvnitř hotelu Regina, který se nachází naproti Tuilerjským zahradám a kousek od Louvru. Z protější ulice přihlížely natáčení stovky lidí. Natáčení se ten den stalo jednou z turistických atrakcí Paříže. (Zdroj: sms.cz)

• - Po filmu Lay the Favorite  (2012) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Catherine Zeta-Jones.  Herci Anthony Hopkins a Helen Mirren spolu těsně před tímto snímkem natáčeli film Hitchcock (2012). (mzss1)