• Fiftis

Nejako som v príbehu nemohol nájsť žiadnu kladnú postavu. A najdôležitejšie medzi tým vraždením je hovoriť slušne a nepoužívať sprosté slovíčka. Trapas .. Dúfal som že sa dočkám aspoň nejakej rezkej hudby, ale nestalo sa. Absolútne bez zápalu, bez deja, bez humoru. Hodnotiť by sa tu malo len herecké obsadenie, inak je toto úplná strata času, ktorá asi mala len filmárom ešte zarobiť nejaké tie peniaze. Trápny, nudný a zbytočný film. Ešte stále pekná Catherine Zeta-Jones je jediným kladom tohto snímku.(10.2.2015)

Pěkná akční komedie, která určitě nikoho neurazí, i když na druhou stranu asi ani neohromí. Herecké obsazení parádní a jako "třešnička na dortu" je pro mě výborně odehraná "trhlá" role Johna Malkoviche a charismatický Byeong-heon Lee. "Poo Poo is coming!" "Show me something." 75%(15.11.2013)

68%? První díl docela šlapal, hlavně díky skvělému Malkovichovi a výtečnému Urbanovi, stejně z toho ale Schwentke nevytlačil nic víc, než slušný průměr na jedno podívání a už jen to, že tak průměrný film může mít pokračování smrdí průserem.Naštěstí to nedopadlo tak katastrofálně, jak sem čekal, na drouhou stránku je to opět jen lehce průměrný Hollywoodský film, až si ščlověk říká, bože to vážně nezvládnou za ty miliony dolarů nic lepšího?Největší problém je scénář, který je blbý a plný nelogických píčovin.Jestli mám vypíchnout scénu, která mě definitivně utvrdila o jeho debilnosti, tak je to nástup Leeho na Franka.On je totiž Lee dokonalý zabiják, ten nejlepší na světě, což nám režisér ukazuje několik minut předtím, ale na Franka nastoupí uprostřed Paříže s rotačním kulometem.....eh, ještě chybělo aby zařval "hey, Franku, čau to sem já, bacha uhni budu střílet".Willis mě sere už nějakej pátek, jeho mrdání na fanoušky a točení sraček pro peníze zabilo už i Johna McClaena.Malkovich celej film čumí jak retardovanej medvídek a Mary-Louise Parker se překvapivě vůbec nezměnila, pořád nemá na filmovým platně co pohledávat. Potěšil snad jen Anthony Hopkins, kterému bohužel scénář ke konci dopřál nálepku výstavní kokot.Průměrně vtipné, průměrně akční.Sterilovaná konzerva bývalých hvězd, které na stará kolena ztrácí dech a to i vděk tomu, že Parisot si s tím potenciálem zoufale neví rady a vytvořil další unylou zbytečnost z fabriky na sny.55%.(22.2.2014)

Proč přemýšlet nad zbytečnostmi, které jen zamlžují skutečnost. Film byl vytvořen hlavně proto, aby diváka pobavil. Pro nic jiného. Je to prostě jednohubka, která je vytvořena proto aby si u něj člověk odpočinul a zapoměl na starosti spojené s životem. V mém případě se to filmu povedlo, proto nevidím žádný důvod nedat filmu 5 sluncí. Ps: J. Malkovich v jedné z jeho nej. rolí.:) Za mě 85%(11.8.2013)

• D.Moore

Nuda. Velká a nečekaná. John Malkovich bavil, Anthony Hopkins bavil... Ale jinak téměř nikdo a nic. Bruce Willis nám to nejzajímavější předvede ve scéně čištění skladu v úvodu, Mary-Louise Parker je po celou dobu neskonale nesnesitelná, ačkoliv v prvním RED byla sympatická, Helen Mirren scénář kromě scénky z blázince nic zajímavého nepřipravil, Catherine Zeta-Jones působila zbytečně, o korejském "komsi" ani nemluvě. V polovině filmu jsem zíval nudou - doopravdy, to není jen nějaký příměr. Akční scény nenápadité, humor spíše situační a navíc velmi podivný, dokonce i hudba Alana Silvestriho mě tentokrát spíše zklamala. Po nečekaně svěží jedničce zkrátka přišla ještě nečekaněji nudná dvojka a já se bojím, že přijde i díl číslo tři, jenž mě nebude zajímat či bavit ani trochu, pokud do něj neukecají Michaela Caina. Dvě a půl hvězdy.(13.8.2013)

• - Při honičce je zadní část modrého sportovního auta proděravěna od kulek ještě dříve, než se objeví pronásledovatelé a začnou po něm pálit. (p3tris)

• - Scéna z ulice v Moskvě vznikla během poklidné soboty 27. října v zavřené finanční čtvrti v centrálním Londýně. Jak na zavolanou bylo ráno -6° C. (Zdroj: sms.cz)

• - Jako ruská letecká základna posloužila stanice RAF v Upper Heyfordu v hrabství Oxfordshire, zavřená od roku 1994, kdy bylo zřejmé, že studená válka definitivně skončila. Německá základna byla umístěna do leteckého parku v Dunsfoldu, další zavřené základny RAF. (Zdroj: sms.cz)