Bývalý agent Frank Moses žije poklidný život po boku své přítelkyně Sarah a status nebezpečného důchodce hodil za hlavu. To se mu taky daří, dokud se neobjeví paranoidní kamarád Marvin. Je jasné, že události brzy naberou rychlý spád. Po Frankovi, který je i nadále na listině stíhaných osob, jdou vládní agent a najatý korejský zabiják. Aby toho nebylo málo, do hry se vrací i Victorie, kterou si zase na Franka najala britská špionážní rozvědka MI6. Frank, Sarah a Marvin budou mít opět plné ruce práce. Do cesty se jim ještě postaví dávná Frankova láska ruská agentka Katja a především geniální fyzik a padouch profesor Bailey, který se chce za pomoci vysoce účinné bomby pomstít za své dlouholeté věznění. Chtějí-li agenti zachránit svět a zůstat přitom na živu, nezbývá jim nic jiného, než se spolehnout na svou vynalézavost, důvtip i na trochu toho dynamitu... (TV Nova)

Flipnic

Naprosto nejlepší akční komedie za tento rok 2013!!! Šíleně geniálně jsem se bavil po celou stopáž do vteřiny!! Tak parádně vyrovnaný koncert perfektních herců se hned tak nevidí. Jsem rád, že v USA nabíhá nový trend, kdy v jednom filmu hraje více mega-úspěšných a kvalitních herců, kteří jsou svým způsobem konkurenti, ale přesto se dokáží v pohodě spojit při jednom společném projektu. Red 2 je zatím to nejlepší, co jsem v subranku "multi-special-guests" (můj osobně vymyšlenýnázev pro moji osobní potřebu ... ) viděl .. Tady nejde nikoho vyzdvihnout a vychválit. Každý si najde svého oblíbence. U mne ale bodovali všichni a každý zde měl svůj part, ve kterém se úžasně předvedl !! Vtipné, akční, nepředvídatelné, koukatelné ... Toco předvedl Anthony Hopkins v letadle - "wtf" !! Masakr ... Nonstop vtipný Malkovich, který ani nemusí mluvit a hned máte úsměv na hubě, prostě mistr herec, nádherná Zeta-Jones, ... Willis klasika ... ale čí účast a výkon mne naprosto nejvíce potěšila byl Byeong-heon Lee !!! TOP korejská herecká (nejen akční) hvězda, které evidentně míří na Západ (z čehož moc nadšený nejsem ...). Jeho charismatický nástup na scénu pro přívržence korejské kinematografie bere dech ... A osobní souboj/fight na férovku Bruce Willis vs Byeong-heon Lee (Západ vs Východ), byl pro mne tou největší odměnou a devízou ... Téměř 5*, ale přece jen je to odlehčená komedie, v akčním žánru jsem velmi náročný, takže kráááásné 4 *!!! ()

T2

Rozpočet $84miliónovTržby USA $53,262,560Tržby Celosvetovo $148,075,565Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,062,521 //počet predaných kusov 646,957Tržby za predaj DVD v USA $20,486,578 //počet predaných kusov 1,384,818║ obsadenie fantastické, lenže v tak strašne nevýraznom prvoplánovom príbehu sa len utápa, dej skáče z miesta na miesto bez toho aby dokázal viac vtiahnuť do deja, akcia újde, zábavnosť tak na pól plynu, škoda, dá sa to pozrieť ale grády prvej časti sa tu len ťažko nájdu, škoda /videl v kine: 55%/ ()

emma53

Tohle jsou filmy, kde mně nějak výrazně nejde o děj, ale bavím se jen pohledem na holky a kluky v důchodu jak se vzájemně pudrujou a nebo kohokoliv, kdo se jim připlete do cesty, to je celkem fuk. Kdo by to řekl do Helči, že dá takovou roli a to na 100% :-) Přes těch sto už je snad jen John s jeho obličejovou mimikou a suprovými hláškami. Bruceovi zase stačí, že se jen postaví před kameru a my holky za kamerou nestačíme achjojovat:-) Monitor mám sice jak cedník, ale já se bavila a viděla se v Mary Louise Parker a v jejím přístupu k vyjednávání a zbraním:-) Po herecké stránce to bylo snad vynikající i díky tomu, že je to natáčení muselo bavit, dokonce i ten většinou vážný Anthony vypadal, že si tu svou roli geniálně šíleného vědce zahrál s velkou chutí. ()

Enšpígl

Tenhle rok měl Brucík u mě jedno velký mínus za naprosto pokurvenou pátou Die Hard, a tak jsem si říkal, že přece není možný aby mě zklamal zase. Jenže, když si to zpětně přehrávám, tak i když mám Brucíka rád jako pivo, hlavní star tohoto filmu je John Malkovich. On měl absolutně dokonalý dialogy a ten jeho pohled, alá zmatanej medvídek pů mě fakt těžce formoval. Red 2 se bere vážněji než jeho starší prvorozený bráška a možná v tom trošku ztrácí body. V čem je fakt silnej jak prase jsou herecký výkony, to je opravdu jízda hodná králů, ať už Anthony nebo Helen či Catherine, všichni dali do filmu to samý co John a Bruce, tedy svůj herecký talent, nadhled a absolutní radost z učinkování v téhle akční blbince a právě díky tomu dokáže i druhej Red bavit a bavit. Umím si sice představit, že by film mohl být kratší, na druhou stranu kdo by se chtěl z takhle zábavnejma pardálama loučit ? Navíc Helen a Catherine jsou pořád luxusní baby a holkám to tady sluší a je jedno zda maj na sobě maskáče nebo ruskou uniformu. Jo, jo, už je to tak, Enšpígl si zase jednou pochutnal na kvalitním filmečku. ()

Fr

,,ŽÁDNÁ VLÁDA BY NEMĚLA MÍT TUHLE ZBRAŇ. ANI TVOJE, ANI MOJE. NENÍ TO O ROZKAZECH. ALE O TOM, CO JE SPRÁVNÉ A CO NE.…“ /// Frank se učí sdílet pocity, který přináší vztah, Marvin žije v neustálý nejistotě a celkem mě mrzí, že po super úvodu tvůrci nevodhadli dýlku. Páč během tý dlouhý stopáže zjišťuju, že mi nejde ani tak vo zápletku, jako vo to, co tihle extrémně nebezpeční důchodci předvedou. Baví mě sledovat, jak si užívaj role a zároveň chtěj bavit (skoro)všechny vokolo. Jo, tady jde totiž vo nadhled a ftip víc než kdekoliv jinde. Potěší i zbytek hereckýho ansáblu a takovej Byung-hun Lee konečně může říct, že kromě ďábla viděl i partu americkejch důchodců. Bohužel toho všeho hezkýho je míň, než bych ve cca dvou hodinách čekal. 3a½! Chápu, že napsat tolika lidem fajn role a ještě vytvořit příběh je pakárna. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu porovnat letošní Willisovi Ruský mise. 2.) Jsem vojenskej důchodce a chystám se do hospicu. 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

• V čase 23:40 střelí muže u auta, vůz však nemá o několik vteřin později žádné známky po poškození. (panMartin)
  • Sekretářku Kelly, kterou na začátku filmu zastřelí Jack Horton (Neal McDonough), hraje anglická herečka a modelka Emma Heming, která se v roce 2009 provdala za herce Bruce Willise, jenž hraje v tomto filmu hlavní roli Franka. (Koldyn)