Páči sa mi, ako sa tu hrajú so zdvojenými rolami (Anthony Hopkins ako zostarnutá vedecká modifikácia Hanibala, Helen Mirren ako anglická kráľovná), inak to je trochu slabšie ako jednotka, no stále funguje, stále vtipné, akčné a pravdou tiež je, že Malkovich tu kradne prvé husle Willisovi, ale nevadí to;(10.8.2014)

• cukorek

Nevýrazné, chudokrvné bez výraznej chuti pobavenia. Bruce Willis ako nezlomný terč, ktorý túto povesť odštartoval vo filme Smrtonosná pasca, dnes už tak neprosperoval. Mal zopár skvelých zábleskov, ale najlepšie zásluhy a najkrajšie sólo patrilo starej Viktórií (H. Mirren), ktorá dokázala počas jazdy v športiaku odstreliť nejedného protivníka, či bez ťažkosti si poradiť v každej situácií - veď nakoniec zachránila Frankovi krk. Najväčšou slabinou príbehu je zapojenie priblblej postavy Sarah, ktorá po boku akčného Franka pôsobila ako "tupý špendlík". Scény tipu vylákať od zajatca utajené informácie bozkom takejto "starej metly" by neoslovili ani malého novorodenca. Slabý sexepíl spomenutej Sarah, však občas vystriedala celkom dobrá akcia a tak ma to občasne zaujalo. Za mňa 20%.(8.12.2013)

Takisto ako Slyho parta, aj z tejto treba rýchlo vytrieskať ešte zopár dolárov v kinách, kým ešte nieje väčšina z hlavnej party na infúziách a v starobincoch. Zatiaľ im to šlape, prekvapivo lepši to celé vyzerá pred kamerou, kde je cítiť chémiu, dobrú náladu a pozitívne vzťahy medzi hercami vidno, že tieto charaktery ich bavia. Škoda, že to celé padá na hubu vďaka smiešnemu príbehu, v ktorom aj Anthony Hopkins (herecky brilantný) vyznie ako najtuctovejší záporák všetkých čias z radov béčkových kazetových filmov deväťdesiatych rokov. Presúvanie destinácií mi až tak nevadilo, malo to celkom fajn comicsový nádych, ale malo to byť zamerané na dospelejšieho, náročnejšieho diváka, aj keď viem, že podstatou je pozerať sa na to s nadhľadom. Tieto predvídavé zápletky sa ale dávno nedajú len tak nezamaskovať. Aj keď obsadenie je úchvatné, akcia svižná a technicky vycibrená. 65%.(1.10.2014)

• BoPo

Jednotka bola príjemným prekvapením. Svižná, zábavná, pokračovanie bolo teda pre mňa povinnou jazdou. Dvojka si bohužiaľ neudržala ten akčný humor a išla cestou filmov typu Sejmi eso, Sejmi je všechny, atď. Tie necelé dve hodiny ubehli bez nudy, ale bolo tam dosť blbo vyriešených momentov. Často si to scenárista uľahčil strihom na inú lokáciu, než aby sa potrápil nad slušným zakončením práve prebiehajúcej scény. Oproti predchádzajúcemu filmu pribudlo akčnosti, ubudlo nadsádzky a dialógov počas ktorých máte úškrn na tvári. Vo výsledku majú Red a Red 2 spoločné len tie tri písmena.(5.12.2013)

• mcb

Ještě o chlup "důchodcovější", unylejší a uspávající než jednička. Všichni herci do jednoho jakoby nevěděli, co mají hrát a kromě obouruč střílející Helen Mirren se jen mimózně a beze smyslu prohánějí po plátně. Výstavba Red 2 jako nenáročného a odpočinkového filmu přestane bavit přibližně po úvodní akční sekvenci a ve zbytku zůstane jen snuškou nefungujících gagů a na sílu namontované akce. Bruce Willis zkrátka nemá svůj rok.(2.11.2013)