Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

franti11

Pěknej odpočinkovej filmeček. Duo W+M dokonalý, k tomu ještě Byeong-heon Lee s rotačním kulometem a ženská část posádky = super podívaná. ()

demovka

Kvalit prvního dílu tento film nedosáhl. Je to akční film jakých jsou stovky. Zábavné a nebvyklé jsou rozhovory Bruceho a Johna. Hrátky mezi nimi jsou důvodem, proč u toho člověk vydrží a baví se. Na konci filmu už se jen střílí a bojuje, takže film ztratí na kouzlu. Ostatní postavy zapadají do děje, kromě Cathrine Zeta-Jones. Přišlo mi, že přehrává, vypadá moc dychtivě a přestrojeně. ()

Skunkiee

Důstojné pokračování skvělé jedničky, které si udrželo vysokou úroveň. Bavil jsem se královsky, a o to tu šlo. Vůbec se nebudu zlobit, když mě tahle parta důchodců polechtá samopalem do bránice i potřetí. ()

Jandecka odpad!

Co více dodat, než : 1.typický akční film, což sám o sobě nemusím 2. chtělo by to nějaký příběh a zápletku 3. když už tam jde jen o střílení, chtělo by to zkrátit na 20 minut... 4. HLAVNĚ UŽ SE SCÉNÁRISTA NESMÍ ZNOVA POKOUŠET O VTIPY, JEHO SMYSL PRO HUMOR JE VELICE TRAPNÝ ! ()

Alekks80

Mě to prostě baví. Jednička byla samozřejmě vtipnější, zábavnější, vymazlenější a samozřejmě tu byla první, ale dvojka rozhodně nezklamala. Koho tyhle srandičky baví, a já mezi ně patřím, ten bude spokojen. O hercích snad ani nemá cenu psát, slabej tady nebyl nikdo. ()

Signore

Možná je to třeba přičíst počínajícím znakům stařecké demence, ale já jsem se výborně bavil - ještě víc než v případě prvního filmu - adekvátně zvolené míře nadsázky (a ta je opravdu značná)! Pro pořádek proto zdůrazňuji, že (záměrně) přepálené hodnocení je hodnocením toliko v rámci (značně specifického) žánru. ()

SkeeveTulp

Akční ptákovina, stejně jako jednička. Netřeba přemýšlet nad logikou scénáře, je to prostě zábava. Zábava obsazená krásnými ženami. A je jedno, jestli je to krásná ťunťa M.L.Parker, nebo Helen Mirren, která s vrozenou grácií rozpouští mrtvoly ve vaně. K tomu paranoidní Malkovich a šílený Hopkins. Willis hraje druhé housle, a není to na škodu. ()

ssarka

Začala jsem dvojkou a bavila se královsky...peckovni parodie narvana hvězdami až po strop a bylo na nich vidět,jak je to baví..Bruce byl vždy výbornej komik ()

soukyd33

Co se stane, když dáte bláznovi bombu? Všechno se podělá tím nejvíc složitým způsobem. 😁👍 Opět komedie nezklamala a dala nám akční biják. Hvězdiček 4**** ()

the_weaver

Nie je to síce žiadna slniečkarska artovka, ale napriek tomu jednou z najlepších hlášok je tá o právach žien v Iráne. Taktiež to nik nebude pozerať kvôli dômyselnej zápletke, hoci starý pán Hopkins prevezie každú bandu agentov aspoň raz. Áno, je to pomerne frenetická prehliadka akčných scén, avšak citlivo inšpirovaná bežným životom prostého ľudu - i tu sa hrdinovia každou ďalšou scénou dostávajú z šlamastiky do ešte väčšej šlamastiky. Akcia síce občas stráca mieru, nestrácajú sa však slušné herecké výkony najmä staršej gardy od Helen Mirren až po Anthonyho Hopkinsa, takže nakoniec si to možno s prižmúrením nad fyzikálnymi zákonmi celkom vychutnať. ()

Bogrant

Jednotka bola príjemným svižným odvarom, od ktorého prakticky nikto nič nečakal, ale ponúkla množstvo zábavnej akcie s výbornými hercami. Dvojka, od ktorej som taktiež nič nečakal, iba som tajne dúfal, že nebude až takým veľkým prúserom je znovu svižný odvar s plným množstvom akcie (Willis), zábavy (Malkovich) a elegancie (Mirren) a výborným hereckým doplnením. ()

Pythonator

Stále ta stejná prča, stále stejně dobrý scénář a dokonce ještě lepší partička herců. Red patří mezi ty akčňáky, na které se nemůžete zlobit. Ty filmy jsou jako pejsek, kterého má každý rád a každý si ho kdykoliv pohladí. Jen lidé jako třeba pan Cervenak asi nemají rádi pejsky. Taková herecká esa a působivé herecké výkony a odzbrojující dialogy jen tak v akčním filmu nenajdete. John Malkovich potvrzuje, že je hereckým bohem a stačí jen jeden jeho pohled, aby vás pobavil. No a ty skvělé autohoničky? Ti lidé hodnotící dvěma hvězdami by se měli zamyslet nad tím, kdy naposledy ve filmu viděli tak svižně natočené akční scény s tak dokonalou kamerou. Na prstech ruky by se to dalo spočítat. A kdo by si kdy pomyslel, že někdy ve filmu uvidí babku Mirren, jak střílí obouruč na dvě strany z auta ve smyku??? To je prostě luxusní zážitek, když se setká divadelní elita v akčním filmu. ()

Zidas_35

Tentokrát je za všemi problémy jedno z největších akčních klišé. Tikající bomba a přemítání, jestli přestřihnout červený, či modrý drát. Ovšem dříve než k němu dojde, tak partičku důchodců čeká výlet po Evropě. Ono psát, že Red dvojka je klasická dvojka, je ve své podstatě taky klišé. Režisér Dean Parisot (Finty Dicka a Jane plus spousta TV seriálů) uklohnil obvyklý, ze zaběhnuté řady ničím vyjímečný koktejl, kde skupinka různorodých lehce gerontofilních hrdinů směřuje přes různé akční a humorné eskapády ke svému cíli. Sympatické je, že v tomto případě byl kladen větší důraz na komiksovou předlohu, nesympatické, ne nepřichází s ničím novým. Prostě nenáročný film na pohodu... více v externích recenzích. ()

ThorOdinson

Marvin rulez!!! Paradni herci - tak ako v jednicke - trosulinku tam vazne chemia, ked to porovnam s jednickou - ako keby to nechceli pokazit - ale no tak chlapci - ved prve rande dopadlo skvele :-) tak nac tolko ostychu jj. Pre mna jednoznacne bol kigom John Malkovich - toho blazna hra briliantne - Sir Anthony ako zvycajne perfektny, akcent, a ten pohlad v ociach a mimika tvare v rozhodnych okamihoch - mu 100% uverite jeho story, ze ho nasrali a to si ziada evilish-devilish-bazooonga revenge a la mad proffessore.A jak paradne vie pochodovat :-) Prijemna oddychovka - oplati sa to skuknut. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci