Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (CinemArt)

Warmachine69

Bez debaty perfektní dobrodružňák který vám ani na chvilku nedovolí spustit oči z plátna a jako milovníka starého dobrého Jurského Parku mě i navzdory spousty obav film opravdu potěšil. Jurský svět je napínavý a pohlcující každou vteřinou díky parádnímu zpracování a skvělé hudbě. ()

Pavlis.xxx

Moc pěkně udělané. Nečekal jsem, že to bude jeden z nejvýdělečnějších filmů všech dob,hlavně po tom co jsem to viděl, ale proč ne. Zajímavý herci, dinosauři klasika. Jako po vizuální stránce mě to moc bavilo, ale ta dějová stránka už je horší plus ty nesmysly okolo typu žolík po dvoudenním kurzu lítá helikoptérou jak z Top gunu, mařka na podpatkách běhá jak Usain Bolt, závěrečná bitva dinosaurů no comment a ta spolupráce lidí s raptory a nesmrtelný šampion řvoucí T-Rex (opět) to fakt neeeeee. Za vizuál a Pratta 75% ()

dodo357

Po 14 letech co vyšel Jurský park 3 se už ani nedoufalo že se dočkáme pokračovaní. Ale Colin Trevorrow nás vyvedl z omylu. Film s názvem Jurský svět je velmi dobře udělaným pokračovaním ze vším všudy. Film se odehravá na ostrova Isla Nublar kde byl před 22 lety postavený uplně 1. park. A i přes to že lidé věděli co se v původním parku stalo, tak si zase hráli s přírodou a vytvořili něco, co nechtěli. Film má hezké spracovaní, má hodně spin-offu, hodně akčních scén i dojemných a zábavných. Hudba je jako vždy nejlepší nádech tomu dodavá původní hudba od J. Williemse. Herecký výkon byl skvělej, postavy mě bavili a líbili se mi. Osobně kdybych mohl tak bych si na ten park zajel. S důrazem musím říct že Jurský svět je jedno z nejlepších pokračovaní které jsem viděl. 5/5 hvězd. A nezapoměňte, život si vždy najde cestu. ()

burg

Inu přesně jak říkal doktor Ian Malcolm v jednom z předchozích dílů: úžasem a překvapením to začíná a řevem a úprkem (z kina) to končí. Já jsem naštěstí z kina zdrhat nemusel, neb dát za tohle těžce vydržený peníze, tak si nafackuju. Dá se říct, že pokud člověk shlédne nějaký blockbuster a do týdne zapomněl o čem že to bylo (o tom, že to vůbec viděl a že hodnotil na CSFD), tak na tom asi bude něco špatně. Že? ()

AdminkaDF

Beru, že Indominus Rex byl předimenzovaný, přece jenom ho stvořili lidé a genetika je mocná sviňa... Beru, že může cvičit raptory, každé zvíře se dá vytrénovat... Beru, že na něj pri lovu Indomina neutočili a ani na jeho další lidské kumpány... ALE že budou komunikovat pouze dojemnými vděčnými pohledy, jak tomu bylo na konci, tak to mě dostalo.. Ještě ke všemu Rex by potom utočil nejspíš na toho kámoše raptora, kterej se s nim spolčil proti Indominovi a nakonec by pak zautočil ještě na lidi, kteří celej zápas v pohodě sledovali... To mi přišlo fakt hodně praštěný... ()

AdasBadass

Sychravý večer a žádný plán či akce. Tělo jsem uložil k televizi. Dávali otcovi oblíbené dinosaury. On na tyhle pí*oviny kouká rád. Stačilo jednou a naposled. Sérii Jurský park/svět neznám a celkově téma s dinosaury mě nikdy moc nebralo. Nejlepší byl asi finální Fight. Jak vyskočila ta tlustá kráva z vody a sežrala toho upraveného T-rexe nebo co to bylo. Opravdu jsem se snažil...Fakt! Ale ten film je NUDA. ()

bratr_jezek

"Lidi se nikdy nepoučí", řečeno jednou postavou tu platí. Kopírujeme už nápad, který tu byl - překvápko - zase zdrhl dinosaurus. Abychom to oživili, on to vlastně dinosaurus není, v tom, že je to genetický klon má asi být inovace. Vypadá dobře a má pár vlastností, které se příštím obětem moc líbit nebudou. Příběh je ale jen taková vata, abychom šli z akce do akce a je jasné, že se opisovalo z "Parku", který na nás v podobě PP párkrát dost okatě mrkne. ()

Honey007

Rozhodně milé a nečekané překvapení :) taková pěkně nostalgická pocta spielbergově jurské jedničce :) žádné zbytečné finesky nebo příběhové odbočky, celý film si jde jasně za jediným cílem a funguje to dobře - po rozvláčném začátku se rozjede smrtící vlak akce a vy můžete uzavírat sázky na to, koho všechno sežere :D Až na ten přeslazenej konec, funguje jurský svět jak má. takže za pěkných 80% ()

pantokrator

Proč, kurva, musí být v každém tom dinosauřím spektáklu tolik dětí? Nemám rád děti! Jedna poznámka: Dělal jsem kdysi v pražské ZOO. Dělal jsem i u krav, na prasečáku a ve slepičárně. Víte jakej je u zvířat smrad? ()

JanHavelka

Do kina jsem přišel natěšený na dobrodružné sci-fi, domů jsem se vrátil otrávený z fantasy bez napětí. Nemá smysl Jurský svět porovnávat s původním Jurským parkem (1993), je ale velká škoda, že se autoři nepokusili s tak velkým rozpočtem alespoň trochu přiblížit současným vědeckým znalostem jako to zvládl Spielberg. Snad proto, že opeření na plátně nevypadá tak efektně jako holá pseudodinosauří kůže. Největším zklamáním byly chabé, klišovité dějové linie a úplná absence napětí, nahrazeného pouhou akcí typu „Tom a Jerry“ s geneticky upravenými dinosaury místo kocoura. Z komerčního hlediska autoři svůj cíl ale splnili – a pokud chcete strávit večer sledováním filmu který nenadchne ani neurazí, je Jurský svět dobrou volbou. ()

Tyrannotitan

Je to takové důstojné pokračování o 20 let staršího Jurského parku. No je to prostě Blockbuster, který má všechno, ale i tak se stává filmem pouze na jedno použití, jako ostatní pokračování Jurského parku z roku 1993. Tento film vyniká akcí, která se rychle okouká a s ničím zajímavějším už tvůrci nepřišli. Jako bavilo mě to, jsem spokojen, ale jednou to stačí. Slabé 4 hvězdy z nostalgie. 70% ()

trotlicek

Výborné. Na to, že tenhle Colin čelil takovýmu velikánovi jako je Špajlberk, ujal se dinosauříhoMovie na výbornou. První třetina skvěle divákovi napovídá o čem, že vlastně byla trilogie JurskéhoParku a pak už nastává smršť v podobě JurskéhoSvěta2015. Chrisovi můžu vytknout jen jedno, chyběl mu Groot!!! Opravdu skvělá pecička na léto. Vypnout mozky, vyndat CornPop a směle se vydejme do JurskéhoSvěta. Průvodcem nám budiž sexy RedHeadka. :) 80% ()

MrAldridge

Nevím, dalo se to...ale vždycky, když se na scéně objevil vševědoucí Chris Pratt s jeho mega drsným výrazem ala Indiana Jones, měl jsem chuť dát odpad. Celkový dojem spíš jakože neeee. ()

zajpton

Všechno je větší a kromě pár zajímavých myšlenek a akce, ze které jde hrůza (což není zrovna plus) není tento přírůstek do dinosauří ságy nic extra. Každopádně americká atrakce jak se patří, ničím jiným tento film není. ()

Khotzilla

Všechno, co lze čekat. Včetně vyšroubovaného a překonstruovaného scénáře, jen a pouze krásných žen, a dětí, které zvládnou i to, co vyzbrojená armáda ne. . Zoufalá snaha vyždímat téma do mrtě a nalákat další generaci dospívajících na dinosauří merch, nakonec ale nedopadla tak špatně. Sebevykrádání překvapivě působí spíš úsměvně, komediální prvky typu milionáře, který si chce pilotovat vrtulník a moc mu to nejde, se povedly. Finalní scéna dinosauřího souboje je skvěle natočená a hlavně využívá konečně současné možnosti filmu, takže můžeme zapomenout na působivého Zemana. Hlavní hrdinové jsou správňáci a všechny zlouny samozřejmě ty jurský potvory po právu sežerou. Turisté odjíždějí a zviřátka opanují svůj ostrov, kde se bez lidí snadno obejdou. Pointa zopakována a jinak to nebude. Odlehčená a zcela oddechová záležitost na sobotní večer u bedny, která zabaví a nenudí. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru