Reklama

Reklama

Jurský svět

  • USA Jurassic World (více)
Trailer 1

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (CinemArt)

(více)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (1 849)

verbal 

všechny recenze uživatele

Všechno málem skončilo tím, když se jedna excentrická, tlustá pizda s fialovými vlasy rozhodla dát verbalově dceři dvojku z angličtiny! Znáte to, výchovné bití, usedavý pláč a okázalé rušení rezervací v tom zlodějském Sinestáru. Až zadýchán a se zakrvácenými pěstmi jsem se vzlykavým hlasem dozvěděl, že to nebylo proto, že by neuměla, ale proto, že jednou neodevzdala jakýsi posraný projekt!!! No chápete to? Nějaká od hlavy až k patě zakorálkovaná, slizká piča, co si dodnes myslí, že pajdák je vycházkový okruh pro invalidy, si bude léčit afektované mindráky na mé k dokonalosti vyrýhované zygotě! Nakonec jsem se tedy po pár výhružkách linkou bezpečí ustrnul a rozhodl se, že tento nemilý incident raději vyřeším několika nezarámečkovatelnými, nechutně pejorativními anglicismy na adresu toho otylosaura a že se z našeho holocénského parku do toho jurského přeci jen vypravíme. První hodinu jsem ale hořce litoval, že jsem se raději nenechal naprášit na tu sociálku a pietně myslel na Krajtna, jak asi snáší tohle hovno na svém hrobě a jestli má dost místa ke vzteklému obrácení se z toho, jak zdegenerovaná komerce dokázala ještě více dokurvit jeho fantastickou předlohu. Půlku filmu totiž sledujeme pouze to, jak dva hnusní spratci, které bych z fleku nemilosrdně předhodil nějaké té pomalužravé druhohorní obludě, neposlouchají svou prominentně nehereckou, odpornou tetu, co by mohla z fleku plašit xichtem pterodaktyly, z níž by hnusem vyblil natrávené přesličky i jindy apatický apatosaurus a z jejíž „sexuality“ by se hrůzou šprajcl i ejakulát v chámovodu toho nejotrlejšího mořeplavce. Do všeho toho utrpení jen tak frajersky pózuje Marek Taclík rivajvl a sem tam mrkne nějaké trapné hadí oko. Naštěstí jsem však úpěnlivé prosby své otlačené prdele o evakuaci nevyslyšel, protože se to posléze zvrhlo do tak orgastického finále, že jsme já i mé hýždě úplně zapomněli na všechna způsobená příkoří a jen jsem na to s otevřenou hubou překvapeně čuměl jak Triceratops do mikrovlnky. Finále, které z týrekse dokázalo udělat toho nejňuňavějšího predátora roku a změnilo nejčastější prosbu o pořízení domácího mazlíčka na „Táto, kup mi velocilaptola!“. Původně jsem měl v úmyslu pokračovat fundovaným paleontologickým elaborátem na téma „Proč je, kurva, Jurský park plný křídových monster?“, nicméně místo toho to tu raději vytapetuju emočními vykřičníky, aby mě ten krutoftipný „bavič“ assbůkového odchovu nejzářivějších potratů dělnické třídy, jež se už evidentně cítí být i velkohubě povolán rozhodovat, co sem patří a co ne, mohl také borečkovsky napomínat a očistit i ode mě tuto databázi. Takže: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Pôvodná trilógia síce nepatrí medzi moje srdcové záležitosti, ale aj tak hlavne prvé dva diely považujem za klasiky, ktoré sa dajú pozerať opakovane a aj preto som sa na Jurský svet celkom tešil, no zbytočne. Ale v tomto prípade určite nemôžem kritizovať jeho tvorcov, že by to nezvládli, viditeľne sa snažili natočiť dokonalo neškodný blockbuster pre všetkých, ktorý by presne naplnil šablóny hlavného prúdu súčasných blockbusterov, čo sa im podarilo bezchybne, stačí sa pozrieť len na jeho tržby, ale práve preto ma to ani moc nebavilo, celé je to príliš sterilné a zúfalo opozerané. Film vlastne len kombinuje prvé dva diely, ale v podstatne vlažnejšom prevedení, takže už nielen, že očakávane nefunguje originalita jednotky, pričom ale kvôli tomu celá úvodná fáza vlastne ani nemá čím zaujať a prišlo mi to zbytočné, ale ani dynamika, napätie a akčnosť dvojky. Takže sa na to síce dá bez väčších problémov pozerať, ale v polovici som si uvedomil, že to nielen, že nemá čím predchádzajúcim dielom konkurovať, teda s výnimkou veľkoleposti, čo je ale u mňa na poslednom mieste, ale hlavne to, že ma to vlastne ani nebaví a bolo mi jedno, ako sa to skončí. O moc lepšie na tom nanešťastie nie sú ani akčné sekvencie, jedine tá prvá výrazná, pri ktorej už dôjde aj k úmrtiam ľudí sa mi skutočne páčila, toto bolo napínavé, ale inak sa ich zaujímavosť a zábavnosť celý film len znižuje a finále mi už prišlo len nechcene smiešne, to mi už štýlom pripomenulo detské animáky a to asi nie je dobré. Čo sa týka vizuálnej stránky, rozpočet je síce vidieť a pôsobí to dostatočne veľkolepo, ale mne sa tieto efekty moc nepáčili a vôbec mi to neprišlo hodnoverné. A tak najlepšie dopadlo asi obsadenie, Chris Pratt je tu ten správny sympaťák, k tomu moja obľúbenkyňa Bryce Dallas Howard a plno známych tvárí, len tá potreba multikultúrneho zloženia prakticky v každej scéne mi už prišla len smiešna, ale je mi jasné, že v podobných filmoch americkej produkcie je to samozrejmosť. A plusom je aj hudba, ktorá ale bola aj v pôvodnej sérii. Keby som Jurský svet videl v detstve a ideálne ako prvý z celej série, moje hodnotenie by bolo určite omnoho lepšie, ale takto ma to už jednoducho nebaví, tento hlavný prúd súčasných amerických blockbusterov mi príde ako strata času. 47% ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Zajtrajšie sľuby majú menšiu hodnotu, ako dnešná snaha." Príliš umelé na môj vkus. Neoslovilo ma to až tak, ako som chcel (resp. túžil, jednotka je jedným z mojich najmilovanejších filmov). Tony priemerných CGI (v dnešnej dobe si už svet z pár dinosaurov na zadok nesadne), samotný ostrov resp. jednotlivé atrakcie fajn, ale radšej by som si pozrel fiktívny dokument o jednotlivých atrakciách, obchodoch a hoteloch. Herci sa snažia, ale nikto nehrá extra dobrú postavu a tak možno najlepšou paradoxne zostáva (absolútne okrajový, hoci v súvislosti s nasledujúcimi pokračovaniami možno kľúčový) B.D. Wong z prvej časti. Vyložene baviť ma bavili len scény s raptormi, inak nuda, ktorá mi nepripadala vtipná, vzrušujúca, napínavá a ani nápaditá a miestami sa to s trikmi predsa len preháňalo. A chýbali mi cameá. Nie predmetov (okuliare na nočné videnie). V štvorke sa vraciame na začiatok a to nielen myšlienkovo a atmosférou (očakávané a megaambiciózne otvorenie parku, veľké oči, nadšenie, optimizmus, obrovské obchodné plány), ale i dejovo a to na ostrov Isla Nublar, na ktorom sa odohrávala už jednotka (nezabúdajme prosím, že dvojka s trojkou boli umiestnené na Isla Sorna). Kino Považan NMnV 2015 ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

To dáme na letáky - počítáme s tím, že občas někoho sežerou! Jejdanánku ježkovy voči - vykradli nám Spielberga! I s Johnem Williamsem. Zábavný dobrodružný blockbuster, který vytvořil několik historických kasovních rekordů a fanoušky původního Jurského parku zasáhl silnou vlnou nostalgie. Řekl bych, že snímek z roku 1993 měl o trochu košatější příběh, který je zde prakticky kopírován, s tím, že  zatraktivnit ho má nový zmutovaný tyranosaurus, který je o něco větší, nebezpečnější a mění barvy. Dočkáme se i několika dalších příšer, jinak film nepřináší nic extra nového. Co se triků týče - zdá se mi, že je zde zbytečně používáno modré pozadí a to i ve scénách, v nichž dinosauři vůbec nejsou. JURSKÝ SVĚT je i přes pár výše zmíněných neduhů kvalitní podívanou, kde se do sebe v závěru pustí několik dávno vyhynulých druhů. V podstatě je to slastně zábavný film. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $653,406,625Tržby Celosvetovo $1,671,537,444▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $96,822,734║ Tržby za predaj DVD v USA $53,392,581║ na začiatok pre mňa až nečakané prekvapenie keď film to v USA odštartoval z rekordnou víkendovou tržbou $208,806,270 pekné si takúto sumu utrhnúť, to som teda fakt nečakal, pocity z kino sú prevažne dobré aj keď na prvý diel mi to nesiahlo a druhý ma tiež o niečo viac bral, Spielberg je proste pán režisér a takmer vždy ma dokázal svojím vyprávackým štýlom naplno upútať a očariť, jeho náhrada Colin Trevorrow na malé skúsenosti si ani nepočína zle, veď ani nemohol keď mal okolo seba toľko skúsených ľudí a hlavne Spielbergovo krytie, takže prepojenia a odkazy na predošlé diely nemohli chýbať a lahodili, aj keď prvá polhodinka filmu mala taký nevýraznejší rodinný rozbeh, ktorý začal tak trošku otravovať a hlavne keď chlapci vyslaní na výlet do parku museli mať tú nechutnú módnu bújnu šticu a museli vystrájať ako puberťáci v prvom diely tie decká omnoho lepšie zapadli do deja, tu rázne kraľuje dvojica krotiteľ raptorov Chris Pratt a opäť príjemné chladná šéfka Bryce Dallas Howard, tým to sekne v každom ohľade a aj ich utrúsené vtipy majú šťavu, nuž Chris Pratt to bude mať ťažké, teraz sa mu bude sypať jedná ponuka za druhou, minulý rok ešte skoro neznámy herec sa dostáva na výslnie ako to dokázal Robert Downey Jr.(Iron Man, Sherlock Holmer), takže môžeme rátať že nový Indiana Jones bude mať jeho tvár, trikovo slušné ale prijal by som u dinosaurov radšej viac mechanických trikových masiek ako to bolo v prvom diely, plusom vytvorené napätie pri lovení zabijáckého vyklonovaného dinosaura, 3D efekt prevažne dosť dobrý, český dabing ušiel /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/ ()

Galerie (113)

Zajímavosti (73)

  • Nepředvídatelného hybrida, Indomina Rexe – v překladu „Divokého/Nezkrotného krále“ –, pomohl vytvořit paleontolog Jack Horner, který spolupracoval jako konzultant i na třetím (2001), druhém (1997) a prvním díle (1993). (D.Moore)
  • Falošným pracovným označením filmu bol názov "Ebb Tide". (MikaelSVK)

Související novinky

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

24.05.2020

S blížícím se třetím dílem blockbusterové franšízy Jurský svět, jenž tentokrát ponese název Jurassic World: Dominion, by se mohlo leckomu zdát, že se nová dinosauří trilogie chýlí ke konci. Tvůrci… (více)

Reklama

Reklama