Být mi tak osm let, je to film, co chci vidět každý den, pokud možno několikrát. Z pohledu dvou brášků je totiž přesně tak perfektně posazený do dobrodružné nálady, že ani nepotřebuje dech beroucí wow momenty, kterými třeba původní Park oplývá i při desáté projekci. Svět oproti němu dlouho šetří s akcí a i ve fázi, kdy je všem zúčastněným jasné, že jde všechno do háje, straší ústředním I-Rexem až překvapivě střídmě. Dokážu si představit i ty diváky, kterým vyloženě vadí, když se scénář nemůže rozhodnout, jestli se bude originálu vzdávat krásná pocta, nebo ho začne nepokrytě remakovat. Ale pozitivních stránek je naštěstí víc. Chris Pratt jako zloděj, který si pro sebe bezostyšně krade každou scénu, Bryce, která má konečně v životopisu totální megahit a finální poselství, které hraje na původní Spielbergovskou notu. Že diváci pořád slyší na spektákly, ze kterých jednou za čas hřejivě střílí staromilskost, mi ale zvedá náladu snad nejvíc.(23.6.2015)

Dinosauři mají pořád co nabídnout. Lovení s raptory, nebo nálet pterodaktylů na dav turistů měl fakt šťávu. Samotnej park byl megacool, a kdybych tak byl, tak se poseru hned dvakrát. Napřed štěstím, a pak strachem. Má to fakt hodně postav, ale práce s nimy je zvládnutá na jedničku. Každý má tolik prostoru, kolik si zaslouží a hlavní duo Chris Pratt a Bryce Dallas Howard je super. Oba jsou sympaťáci a Bryce to tentokrát fak sluší. Fakt mě to bavilo a líbilo se mi, že se staří dobří dinosauři spojili a zamordovali zlýho, geneticky vytuněnýho superdinosaura. Dost mě překvapilo, že největší fatalitu schytala nevinná asistentka.(13.6.2015)

Je to tu! Po x-letech se konečně do kin podívalo pokračování filmu mého dětství. Nestihl se sice symbolický dvacetiletý odstup, ovšem přecijen jsme se dočkali. Nyní už ve mě sice neproudí onen dětský entuziasmus, ovšem ačkoliv je u mě jednička dokonalost sama a figuruje v mé top 10, stále mám určitou slabost i pro dvojku a trojku a vehementně bych je i dnes bránil. Nostalgie je zkrátka silná zbraň, ovšem z dnešního pohledu už musím být přecijen trošku ráznější, samozřejmě nelze být u recenze objektivní, ale doba pokročila a jak říkají v samotném filmu...co fungovalo před 22ti lety, dnes už netáhne tolik a je třeba něco navíc. Abych byl ale férový, tak druhé shlédnutí celkový dojem o něco vylepšilo (vůbec u mě nejvíc boduje druhé shlédnutí v kinech). Zaprvé nemůžu nezmínit, že se mi líbí krok, který provedli v Universalu u režisérské stoličky a vůbec, že se tak děje v moderním Hollywoodu. Že "čtyřku" už netočil možná trošku senilní a dosluhující Steven Spielberg, ale blockbusterovský debutant, v tomto případě talentovaný Colin Trevorrow. V případě Godzilly a Garetha Evanse se třeba podobný krok neprojevil pozitivně v plné výši, ale řekl bych, že novému parku přezdívajícímu Jurský svět dravý krev prospěla. Zadruhé jednoznačně celkové obsazení a především vycházející hvězda na Hollywoodském nebi - Chris Pratt, který už si možná tak trošku trénuje na Indiana Jonese a řekl bych, že po tomhle kousku to má v kapse. Viděno v kině 2x. PS : Vincent D'Onofrio je naprostý bůh a neskutečně mě v roli vyšinutého zeleného mozka bavil. PPS : Velká, převeliká škoda, že se v miniroličce těsně před smrtí neobjevil ještě jednou původní zakladatel parku - Richard Attenborough ...90%...[10.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas](10.6.2015)

Školák Gray so svojim starším bratom Zachom počas vianočných sviatkov odlietajú na exotický ostrov Isla Nublar. Ich teta Claire tam pracuje ako top manažerka veľkého, moderného, prehistorického, zábavného parku - "Jurassic World". Je to jedinečný komlex s úžastným atrakciami. Vidieť živých dinosaurov je neopísateľný zážitok. Parádne dobrodružstvo. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď zo zabezpečeného výbehu unikne obrovský, nebezpečný predátor. Genetický kríženec In Dominus Rex. Je to monštrum. Stroj na zabíjanie. Vraždiaci netvor. ****(24.9.2016)

Nudaaaaaaa. Vazne dneska nekomu staci vzit pribeh z 25 let staryho filmu, skopirovat ho a znova natocit s lepsima trikama, aby studio utrzilo miliardu? Evidentne jo. Nerikam, ze jsem se ke konci nebavil, po nudnym uvodu obcas nejaka akce dokaze zaujmout, i kdyz rozhodne zadnej zazrak, o napeti nemuze bejt rec. Herci jsou navic docela nevyrazny az lehce otravny. Triky ocekavane spickovy, ale vazne to staci? Abych nezapomnel, hudba taky ujde a "prekvapive" recykluje motivy z prvniho dilu. Mozna to budou mit lidi, co uchcavali z prvniho dilu jinak, ale me Jursky park nikdy zvlast nebavil, takze ani tohle me moc nezaujalo, slabsi 3*.(26.2.2018)

• - Jedná se o první film série Jurský park, ve kterém nebyly použity modely dinosaurů vytvořené Stanem Winstonem. Zemřel v roce 2008. Místo toho byli dinosauři vytvořeni počítačem ve studiu Legacy Effects. (Stoka)

• - Samice Tyrannosaura rexe je ta samá, jaká byla v Jurském parku (1993). Dosvědčují to staré jizvy na krku, které utržila od Velociraptorů na konci prvního dílu. Přezdívá se jí „Rexy“. (JP84)

• - Indominus Rex má v sebe DNA Tyranosaura, Velociraptora, Carnosaura, Giganotosaura, Rugopsa, Majungasaurusa, ale aj súčasných živočíchov, ako sépie a nešpecifikovaný druhu stromovej žaby. (KoRner)