Školák Gray so svojim starším bratom Zachom počas vianočných sviatkov odlietajú na exotický ostrov Isla Nublar. Ich teta Claire tam pracuje ako top manažerka veľkého, moderného, prehistorického, zábavného parku - "Jurassic World". Je to jedinečný komlex s úžastným atrakciami. Vidieť živých dinosaurov je neopísateľný zážitok. Parádne dobrodružstvo. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď zo zabezpečeného výbehu unikne obrovský, nebezpečný predátor. Genetický kríženec In Dominus Rex. Je to monštrum. Stroj na zabíjanie. Vraždiaci netvor. ****(24.9.2016)

Jejdanánku ježkovi voči - vykradli nám Spielberga. I s Johnem Williamsem. Řekl bych, že původní Jurský park měl sice také jednoduchý, ale přesto košatější příběh, který je zde z velké části kopírován a zatraktivnit ho má zřejmě zmutovaný tyranosaurus, který je sice o něco větší a mění barvy, ale jinak film kromě několika dalších příšer nepřináší nic nového. Co se triků týče, tak bych dokonce postavil výš klasiku z roku 1993 a zdá se mi, že je zde zbytečně používáno modré pozadí i ve scénách, v nichž dinosauři vůbec nejsou. Je to okaté, rušivé a opravdu až moc digitální, na rozdíl třeba od nové verze Planety opic, kde jsou šimpanzi, orangutani a gorily jako živí(é). Toto je jen blockbuster pro náctileté a nadhodnocená jednohubka s naprosto debilním závěrem, kde se do sebe pustí několik dávno vyhynulých druhů.(19.6.2015)

Být mi tak osm let, je to film, co chci vidět každý den, pokud možno několikrát. Z pohledu dvou brášků je totiž přesně tak perfektně posazený do dobrodružné nálady, že ani nepotřebuje dech beroucí wow momenty, kterými třeba původní Park oplývá i při desáté projekci. Svět oproti němu dlouho šetří s akcí a i ve fázi, kdy je všem zúčastněným jasné, že jde všechno do háje, straší ústředním I-Rexem až překvapivě střídmě. Dokážu si představit i ty diváky, kterým vyloženě vadí, když se scénář nemůže rozhodnout, jestli se bude originálu vzdávat krásná pocta, nebo ho začne nepokrytě remakovat. Ale pozitivních stránek je naštěstí víc. Chris Pratt jako zloděj, který si pro sebe bezostyšně krade každou scénu, Bryce, která má konečně v životopisu totální megahit a finální poselství, které hraje na původní Spielbergovskou notu. Že diváci pořád slyší na spektákly, ze kterých jednou za čas hřejivě střílí staromilskost, mi ale zvedá náladu snad nejvíc.(23.6.2015)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $652,270,625Tržby Celosvetovo $1,671,713,208 Tržby za predaj Blu-ray v USA $92,737,212Tržby za predaj DVD v USA $37,982,162║ na začiatok pre mňa až nečakané prekvapenie keď film to v USA odštartoval z rekordnou víkendovou tržbou $208,806,270 pekné si takúto sumu utrhnúť, to som teda fakt nečakal, pocity z kino sú prevažne dobré aj keď na prvý diel mi to nesiahlo a druhý ma tiež o niečo viac bral, Spielberg je proste pán režisér a takmer vždy ma dokázal svojím vyprávackým štýlom naplno upútať a očariť, jeho náhrada Colin Trevorrow na malé skúsenosti si ani nepočína zle, veď ani nemohol keď mal okolo seba toľko skúsených ľudí a hlavne Spielbergovo krytie, takže prepojenia a odkazy na predošlé diely nemohli chýbať a lahodili, aj keď prvá polhodinka filmu mala taký nevýraznejší rodinný rozbeh, ktorý začal tak trošku otravovať a hlavne keď chlapci vyslaní na výlet do parku museli mať tú nechutnú módnu bújnu šticu a museli vystrájať ako puberťáci v prvom diely tie decká omnoho lepšie zapadli do deja, tu rázne kraľuje dvojica krotiteľ raptorov Chris Pratt a opäť príjemné chladná šéfka Bryce Dallas Howard, tým to sekne v každom ohľade a aj ich utrúsené vtipy majú šťavu, nuž Chris Pratt to bude mať ťažké, teraz sa mu bude sypať jedná ponuka za druhou, minulý rok ešte skoro neznámy herec sa dostáva na výslnie ako to dokázal Robert Downey Jr.(Iron Man, Sherlock Holmer), takže môžeme rátať že nový Indiana Jones bude mať jeho tvár, trikovo slušné ale prijal by som u dinosaurov radšej viac mechanických trikových masiek ako to bolo v prvom diely, plusom vytvorené napätie pri lovení zabijáckého vyklonovaného dinosaura, 3D efekt prevažne dosť dobrý, český dabing ušiel /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/(18.6.2015)

Snaživá a učenlivá Beta Spielbergovy Alfy. Jurský svět se už od úvodu profiluje jako blockbuster „nové generace“, který uvědoměle čerpá ze svých vzorů a zároveň se snaží pojmenovat základní pravidla, zákonitosti i limity svého univerza. Takže se ocitáme ve světě, kde staré dobré atrakce už nebyly dost „zubaté a velké“, a tak bylo třeba vyvinout nové, uměle naboostované, a tím i spolehlivě smrtící. Jurský svět je pak vlastně bojem okouzlené filmové nostalgie s triumfem megalomanství v podobě geneticky zfušovaného praještěra. Film má kupodivu jednoznačně na mušce milovníky skvělé jedničky, které naprosto podřizuje svou mytologii, logiku i režijní styl talentovaného Colina Trevorrowa. Jurský svět ale nikdy nedosáhne brilance a hladkosti atrakcí Jurského parku, k tomu mu vždycky kousek schází. Má nicméně dost výživných míst k tomu, aby udržel pozornost. Zároveň má jednu velkou kliku – a tou je sílící ironické charisma zpoceného dobrodruha Chrise Pratta. Že by se rodil nový Harrison Ford?(10.6.2015)

• Omar Sy

• - Spoiler: Protože se události odehrávají na stejném ostrově Isla Nublar jako v prvním filmu, tak se dětské postavy dostanou do staré návštěvnické budovy Jurského parku. Zde naleznou helmy, trička, ale i dalekohled, který použila postava Tima Murhpyho (Joseph Mazzello) v ikonické scéně s T-Rexem. (Kryton)

• - Jurassic World řídící centrum bylo vytvořena poté, co se filmaři inspirovali zábavním parkem Universal Studios v Orlandu na Floridě. Designéři také založili některé prvky na kontrolní místnosti NASA. Colin Trevorrow byl zklamán, když zjistil, že řídící místnost v Universal Studios obsahovala jen několik monitorů, za kterými sedělo pár lidí. (Maulincio)

• - Cameo Jimmyho Fallona je odkazom na podobné videá, ktoré robí pre vláčikové prehliadky filmového štúdia Universal Studios. Taktiež tam informuje návštevníkov o bezpečnostných pokynoch a používa pri tom svoj špecifický štýl humoru. (KoRner)