Film, který do puntíku splní to, co od něj divák očekává. Zábavu, u které není třeba moc přemýšlet, spoustu akce, skvělé triky, postavy, které jsou od prvního objevení na plátně odsouzeny k záhubě a děj, který odsýpá. Opravdu skvělý blockbuster, který asi v návaznosti na své předchůdce nešlo udělat lépe a s větším respektem ke Spielbergovu prequelu.(12.12.2015)

• flanker.27

Ve scéně, kdy se Owen kouká z očí do očí se "svým" raptorem, si měli podat ruce jako prezident a Marťan v Mars útočí. Úplně slyším ten dialog: "Člověk a dinosaur. Copak bychom spolu nemohli vycházet?" Skoro to tak bylo, jen to potřesení tlapama mi chybělo. Jinak to byla cvokárna, ve který za sebou zásadně nikdo nezavírá dveře. Všechno se začíná hroutit, hlavní menedžerka dělá jednu kravinu za druhou a vlastně jsem ani nepostřehl, kdy že to najednou stála na té dobré straně a čím si to zasloužila. Že by někdo spouštěl nějaká rozumná opatření? Ani nápad, jen klasický záporák, co chce využít získané poznatky pro "divizi biologických zbraní" (jaká škoda, že se postava Vincenta D'Onofria nejmenuje Burke a společnost Weyland-Yutani), geroj, co celý film nosí flintu na zádech, aniž by jí nějak rozumně použil, ba ani když by třeba mohl někomu zachránit život, ne moc zajímavý sourozenecký pár (proti originálu slabota) a tuna zbytečného komparsu. První film byl sice jen odvar z knihy, ale pořád dokázal zachovat alespoň stín myšlenky o tom, že řídit systém s nejasnými vstupy nejde. V Jurassic World není myšlenka veškerá žádná, protože představu, že vše uřídí mezidruhové přátelství, myšlenkou nazvat nemohu. Nechte už tu knihu pro Darwina spát.(19.12.2015)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $652,270,625Tržby Celosvetovo $1,671,713,208 Tržby za predaj Blu-ray v USA $92,737,212Tržby za predaj DVD v USA $37,982,162║ na začiatok pre mňa až nečakané prekvapenie keď film to v USA odštartoval z rekordnou víkendovou tržbou $208,806,270 pekné si takúto sumu utrhnúť, to som teda fakt nečakal, pocity z kino sú prevažne dobré aj keď na prvý diel mi to nesiahlo a druhý ma tiež o niečo viac bral, Spielberg je proste pán režisér a takmer vždy ma dokázal svojím vyprávackým štýlom naplno upútať a očariť, jeho náhrada Colin Trevorrow na malé skúsenosti si ani nepočína zle, veď ani nemohol keď mal okolo seba toľko skúsených ľudí a hlavne Spielbergovo krytie, takže prepojenia a odkazy na predošlé diely nemohli chýbať a lahodili, aj keď prvá polhodinka filmu mala taký nevýraznejší rodinný rozbeh, ktorý začal tak trošku otravovať a hlavne keď chlapci vyslaní na výlet do parku museli mať tú nechutnú módnu bújnu šticu a museli vystrájať ako puberťáci v prvom diely tie decká omnoho lepšie zapadli do deja, tu rázne kraľuje dvojica krotiteľ raptorov Chris Pratt a opäť príjemné chladná šéfka Bryce Dallas Howard, tým to sekne v každom ohľade a aj ich utrúsené vtipy majú šťavu, nuž Chris Pratt to bude mať ťažké, teraz sa mu bude sypať jedná ponuka za druhou, minulý rok ešte skoro neznámy herec sa dostáva na výslnie ako to dokázal Robert Downey Jr.(Iron Man, Sherlock Holmer), takže môžeme rátať že nový Indiana Jones bude mať jeho tvár, trikovo slušné ale prijal by som u dinosaurov radšej viac mechanických trikových masiek ako to bolo v prvom diely, plusom vytvorené napätie pri lovení zabijáckého vyklonovaného dinosaura, 3D efekt prevažne dosť dobrý, český dabing ušiel /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/(18.6.2015)

Velice příjemné překvapení a prozatím nejlepší pokračování původního Jurského parku. Trevorrow netlačí na pilu a představuje původní Hammondovu vizi a celá ta korporátní omáčka o zvyšování zisků skvěle funguje. Do toho dětská linie (mnohem méně otravná než by člověk myslel), pro klasický rodinný feeling. No a pak ochočování raptorů, které propálil i český plakát. Chris "Starlord" Pratt se vrátil ke své roli ze Zero Dark Thirty a jeho mariňák/ošetřovatel je velmi dobrý tahoun celého příběhu s očekávanou spoluúčastí B. D. Howard, která korporátní slupku setřese možná až příliš rychle. To pobíhání na šteklích si mohli odpustit. Dinosauří scény už nejsou tak hrozivé jako dřív a spíše jde o ryzí blockbusterovou zábavu pro všechny věkové kategorie. Druhové megabitky o největšího mastera mezi dinosaury je radost sledovat. Triky jsou většinu času v pohodě, ale občas vyruší drobnosti na kterých se dalo zapracovat. I tak jsem si Jurský svět neskutečně užil a je to jeden z těch filmů, na který se těším až si ho pustím znovu. Ne jen pár vybraných scén, ale jako pohodovou zábavu, která baví jako celek. P.S: Williamsovo téma v Giacchinově podání stále funguje.(10.6.2015)

I tento film přesvědčuje o jednom: kritiky, byť se tváří sebeseriózněji, nesmíme a nemůžeme brát vždy do slova. Rozvíjení tématu a převařování mnohokrát nedojedené kaše rozhodně nejsou totéž. Už první JURSKÝ PARK nepostrádal určitou společenskou reflexi. Tady je dokonce povýšena na úroveň jednoho z vůdčích motivů scénáře a zcela z něj nevyprchává ani v závěrečné části filmu, který se noří - místy až příliš - do setrvačnosti a klišé hollywooodského pojímání žánru. Síla JURSKÝCH PARKŮ - nebo SVĚTA - je dána jejich přímočarostí. Čistá fantastika (sci-fi) verneovského původu, obohacená o fascinující technické možnosti dnešních filmařů, činí téma, kterému se JURSKÝ SVĚT věnuje, až aktuálně živým. Byť genetické výzkumy, na kterých je námět postaven, jsou poněkud nejasné a v mnohém až triviální, vědomí ohraničenosti a křehkosti naší biologické existence, které s tím souvisí, je silnější. Myšlenkové poselství, jež z toho rezultuje, je závažné. A nedosahuje-li JURSKÝ SVĚT síly Trierovy MELANCHOLIE, to, co podává ve svém žánru, zůstává vážné a do duše mluvící i tak. Rozhodně se nejedná o věc mělkou a levnou. A zábavnou za každou cenu.(15.7.2015)

• - Michael Giacchino nahradil Johna Williamsa ako skladateľa filmu. Williams totiž komponoval hudbu pre očakávaný film Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015). Giacchino skomponoval hudbu pre všetky predchádzajúce Abramsove filmy, zatiaľ čo Williams zložil soundtrack pre prvé dva diely Jurského parku a hlavnú zvučku tretieho dielu. (KoRner)

• - Modrý vrtulník je Eurocopter EC130. Vrtulník, který používala ostraha parku, je Agusta AW109A. (Maulincio)

• - Velkým přáním fanoušků jurské série byl vodní dinosaurus. Producenti filmu přání splnili a poprvé se objevuje dinosaurus z vodních hlubin. Je jím Mosasaurus z doby křídové. Robustní dravec, který dosahoval délky až 15 metrů. (WitchKing666)