Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Velmi příjemné překvapení a horký adept do TOP 3 letošních letních blockbusterů. Ambice jsou tatam, protože se v podstatě nejprve aktualizuje první Jurský park, a pak se vykopne o level výš nevídanou dinosauří konfrontací. Ale funguje to. Zapomeňte na nějakou autorskou vizi a posuny v žánru, o to tady zjevně nikomu nešlo - ale tím spíš se můžete těšit na prvotřídní hollywoodské řemeslo, které je sice hodně teen, ale zároveň jde o poctivé klučičí dobrodružství, které s ověřenými proprietami umíchá výborný letní blockbuster. Žádné prostoje, žádná nuda, žádná slabá místa, naopak je Jurský svět výtečně vygradovanou popcornovkou, která rozhodně trumfuje dvojku i trojku jurského univerza. Fajné.(11.6.2015)

 • Mertax
  ****

  Vstupné ve výši lístku do kina vám otevře bránu do parku, v němž se budete opravdu bavit, pokud však přistoupíte na jeho pravidla a nebudete chodit mimo označená místa – tzn. rýpat se v nedomyšlenostech, okatých náhodách nebo typizovaných postavách. ///*Spoilery* Film se dvěma scénami roku: běh na jehlových podpatcích před T-rexem a závěrečná Ultimate Fight Night: T-rex & velociraptor vs. Indominus rex, kdy jen zamrzí, že si vítězná dvojka nedala pořádného druhohorního placáka. [Kino, 2D s titulky](11.6.2015)

 • Botič
  ****

  Colin Trevorrow je tak trochu zloun. Hned na začátku dostane diváka přesně tam, kde ho chce mít jenom tím, že mu hází jednu nostalgickou kost z Jurského parku za druhou a dojí tak emoce na maximum. Máloco na mě v poslední době fungovalo tímhle "vyděračským" způsobem, jako Jurassic World. Ve výsledku je mi celkem jedno, že je to brutálně sestříhané a mentálně spíš na úrovni takového Jumanji.(11.6.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jurský svět je fantastické místo, ale kdyby ho někdo postavil v mém sousedství, tak se dožije spíše mé stížnosti na téma rušení nočního klidu stegosaury než peněz ze vstupného. Mne zkrátka pravěký svět moc neláká, ale uznávám, že vypadal skvěle. Zlom však nastal ve chvíli, kdy začala hostina a mě to poměrně rychle přestalo bavit. Trhalo se, rdousilo se, papalo se, křičelo se, utíkalo se a to příliš dlouho na to, abych si to dokázal pořádně užít.(30.10.2015)

 • Marigold
  ****

  Snaživá a učenlivá Beta Spielbergovy Alfy. Jurský svět se už od úvodu profiluje jako blockbuster „nové generace“, který uvědoměle čerpá ze svých vzorů a zároveň se snaží pojmenovat základní pravidla, zákonitosti i limity svého univerza. Takže se ocitáme ve světě, kde staré dobré atrakce už nebyly dost „zubaté a velké“, a tak bylo třeba vyvinout nové, uměle naboostované, a tím i spolehlivě smrtící. Jurský svět je pak vlastně bojem okouzlené filmové nostalgie s triumfem megalomanství v podobě geneticky zfušovaného praještěra. Film má kupodivu jednoznačně na mušce milovníky skvělé jedničky, které naprosto podřizuje svou mytologii, logiku i režijní styl talentovaného Colina Trevorrowa. Jurský svět ale nikdy nedosáhne brilance a hladkosti atrakcí Jurského parku, k tomu mu vždycky kousek schází. Má nicméně dost výživných míst k tomu, aby udržel pozornost. Zároveň má jednu velkou kliku – a tou je sílící ironické charisma zpoceného dobrodruha Chrise Pratta. Že by se rodil nový Harrison Ford?(10.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace