Reklama

Reklama

Jurský svět

  • USA Jurassic World (více)
Trailer 3

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

(více)

Videa (32)

Trailer 3

Recenze (1 848)

tron 

všechny recenze uživatele

"Zajtrajšie sľuby majú menšiu hodnotu, ako dnešná snaha." Príliš umelé na môj vkus. Neoslovilo ma to až tak, ako som chcel (resp. túžil, jednotka je jedným z mojich najmilovanejších filmov). Tony priemerných CGI (v dnešnej dobe si už svet z pár dinosaurov na zadok nesadne), samotný ostrov resp. jednotlivé atrakcie fajn, ale radšej by som si pozrel fiktívny dokument o jednotlivých atrakciách, obchodoch a hoteloch. Herci sa snažia, ale nikto nehrá extra dobrú postavu a tak možno najlepšou paradoxne zostáva (absolútne okrajový, hoci v súvislosti s nasledujúcimi pokračovaniami možno kľúčový) B.D. Wong z prvej časti. Vyložene baviť ma bavili len scény s raptormi, inak nuda, ktorá mi nepripadala vtipná, vzrušujúca, napínavá a ani nápaditá a miestami sa to s trikmi predsa len preháňalo. A chýbali mi cameá. Nie predmetov (okuliare na nočné videnie). V štvorke sa vraciame na začiatok a to nielen myšlienkovo a atmosférou (očakávané a megaambiciózne otvorenie parku, veľké oči, nadšenie, optimizmus, obrovské obchodné plány), ale i dejovo a to na ostrov Isla Nublar, na ktorom sa odohrávala už jednotka (nezabúdajme prosím, že dvojka s trojkou boli umiestnené na Isla Sorna). Kino Považan NMnV 2015 ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Další veliká popcornová trefa! Upřímně nemám Jurský park za nějakou obří modlu a trailery třetího pokračování moc velkou parádu neslibovaly. O to víc jsem se ale divil tomu, co Trevorrow dotlačil do kin. Velká porce jedničky, špetka Vetřelců, trocha jonesovského dobrodružství a voila, výsledkem je našlapaná akční jízda, která nezpomaluje a v poslední třetině vyloženě rve plyn až k podlaze. Jistě, postavám jako tradičně chybí pud sebezáchovy a telefony jim nefungují jen ve chvílích, kdy se to scenáristovi zrovna hodí do krámu. I tak ale Jurský svět nabízí opulentní podívanou pro celou rodinu, která nedisponuje extrémní krotkostí z ranku Transformerů nebo Pirátů a brousí vítanou PG-13kovou „brutalitu“. V překladu to znamená, že se budou dospělí bavit stejně dobře jako mladší ročníky (možná i více). A jelikož Trevorrow vedle nostalgického pomrkávání zvládá i stání na vlastních nohách, odcházel jsem z kina vyloženě nadšený. Kéž by pátý Terminátor dopadl z půlky tak dobře… (9/10) ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Myslím, že já sama jsem rozhodně nečekala, že by se mi Jurský svět mohl až tak moc líbit. Colin Trevorrow natočil vynikající "renovaci" ve svém vlastním stylu. Jurský svět, ač je klasickým, velkolepým blockbusterem, zároveň má v sobě hnací sílu v podobě výborně vystavěného příběhu, emocí, všudypřítomné nostalgie a odkazů na Jurský park a perfektního vizuálu. A do toho nám samozřejmě hraje ta úžasná hudba z původní série. Na Spielbergův kultovní film nedám dopustit, a obdivuji tvůrce, že si dali práci na animatronických "základech" a většina dinosaurů tak byla vytvořena poctivou lidskou prací. Tím, že se vlastně jedná o skutečné a fungující stroje, vypadali dinosauři nesmírně realisticky, zvláště T-Rex byl králem. Proto jsem měla velké obavy hlavně ze CGI kabátku dinosaurů v Jurském světě. Po chvíli sledování jsem na tento fakt ani nepomyslela, protože zejména Raptoři jsou drsní borci a jejich charaktery jsou důmyslně propracovány:) Obsazení výborné, já se těšila zejména na malého Tye Simpkinse. Bryce Dallas Howard coby emancipovaná a chladná manažerka parku, je výborná. Chris Pratt je sice velmi hezký muž a do své role se hodil, ale místy jsem měla dojem, že jeho herecký projev postrádal nějaký náboj, chyběla tomu dynamika. Ale co, kdo by se staral o nějaký světoborný herecký výkon, když okolo pobíhají dinosauři, že:) Ve spoustě scén jsem měla slzy v očích a když do toho začala ještě hrát ta hudba... Oh my God:) Monumentální finále sice hraje na Hollywoodskou strunu, ale v tomto případě jsem se velmi ráda podřídila jejím tónům. A závěrečné scény ukazují, že starý, dobrý T-Rex rozhodně nepatří do starého železa a že je stále právoplatným vládcem "svého" království. "Ta stěna má přes 12 metrů, myslíte, že by ji přelezl?" - "Přijde na to." - "A na co?" - "Jakého dinosaura v té laborce uklohnili.", "To musíme dát do letáku, počítáme s tím, že někdy prostě někoho sežerou.", "Je to jako procházka lesem… před 60 miliony let." ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemné překvapení a horký adept do TOP 3 letošních letních blockbusterů. Ambice jsou tatam, protože se v podstatě nejprve aktualizuje první Jurský park, a pak se vykopne o level výš nevídanou dinosauří konfrontací. Ale funguje to. Zapomeňte na nějakou autorskou vizi a posuny v žánru, o to tady zjevně nikomu nešlo - ale tím spíš se můžete těšit na prvotřídní hollywoodské řemeslo, které je sice hodně teen, ale zároveň jde o poctivé klučičí dobrodružství, které s ověřenými proprietami umíchá výborný letní blockbuster. Žádné prostoje, žádná nuda, žádná slabá místa, naopak je Jurský svět výtečně vygradovanou popcornovkou, která rozhodně trumfuje dvojku i trojku jurského univerza. Fajné. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Příjemná připomínka prvního dílu a kvalitní blockbusterové řemeslo. První půlka představující sympatické postavy, epický park a budující napětí je výborná, v té druhé se to pro mě smrsklo na mírně nudnou naháněčku s dinosaury. Indominus Rex jako hlavní záporák vizuálně poněkud zklamal (jen převlečený T-Rex, který ani nebyl největším exemplářem v parku) a chyběla mi tam nějaká kulervoucí scéna, kterou bych chtěl vidět znovu. (7/10) ()

Galerie (113)

Zajímavosti (75)

  • Původní název zněl "Jurský park 4: Zánik". Tento podtitul měl původně nést i předchozí díl (2001). (Spidey3)
  • V původním Jurském parku (1993) jsme se dozvěděli, že dinosauři byli přivedeni zpět k životu pomocí jejich krve, která se dochovala v komárech zalitých pryskyřicí. V tomto filmu ale vidíme vodní živočichy, konkrétně Mossasaura. Získání jejich krve takovýmto způsobem není možné. (Thommy91)

Související novinky

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

24.05.2020

S blížícím se třetím dílem blockbusterové franšízy Jurský svět, jenž tentokrát ponese název Jurassic World: Dominion, by se mohlo leckomu zdát, že se nová dinosauří trilogie chýlí ke konci. Tvůrci… (více)

Reklama

Reklama