Všechno málem skončilo tím, když se jedna excentrická, tlustá pizda s fialovými vlasy rozhodla dát verbalově dceři dvojku z angličtiny! Znáte to, výchovné bití, usedavý pláč a okázalé rušení rezervací v tom zlodějském Sinestáru. Až zadýchán a se zakrvácenými pěstmi jsem se vzlykavým hlasem dozvěděl, že to nebylo proto, že by neuměla, ale proto, že jednou neodevzdala jakýsi posraný projekt!!! No chápete to? Nějaká od hlavy až k patě zakorálkovaná, slizká piča, co si dodnes myslí, že pajdák je vycházkový okruh pro invalidy, si bude léčit afektované mindráky na mé k dokonalosti vyrýhované zygotě! Nakonec jsem se tedy po pár výhružkách linkou bezpečí ustrnul a rozhodl se, že tento nemilý incident raději vyřeším několika nezarámečkovatelnými, nechutně pejorativními anglicismy na adresu toho otylosaura a že se z našeho holocénského parku do toho jurského přeci jen vypravíme. První hodinu jsem ale hořce litoval, že jsem se raději nenechal naprášit na tu sociálku a pietně myslel na Krajtna, jak asi snáší tohle hovno na svém hrobě a jestli má dost místa ke vzteklému obrácení se z toho, jak zdegenerovaná komerce dokázala ještě více dokurvit jeho fantastickou předlohu. Půlku filmu totiž sledujeme pouze to, jak dva hnusní spratci, které bych z fleku nemilosrdně předhodil nějaké té pomalužravé druhohorní obludě, neposlouchají svou prominentně nehereckou, odpornou tetu, co by mohla z fleku plašit xichtem pterodaktyly, z níž by hnusem vyblil natrávené přesličky i jindy apatický apatosaurus a z jejíž „sexuality“ by se hrůzou šprajcl i ejakulát v chámovodu toho nejotrlejšího mořeplavce. Do všeho toho utrpení jen tak frajersky pózuje Marek Taclík rivajvl a sem tam mrkne nějaké trapné hadí oko. Naštěstí jsem však úpěnlivé prosby své otlačené prdele o evakuaci nevyslyšel, protože se to posléze zvrhlo do tak orgastického finále, že jsme já i mé hýždě úplně zapomněli na všechna způsobená příkoří a jen jsem na to s otevřenou hubou překvapeně čuměl jak Triceratops do mikrovlnky. Finále, které z týrekse dokázalo udělat toho nejňuňavějšího predátora roku a změnilo nejčastější prosbu o pořízení domácího mazlíčka na „Táto, kup mi velocilaptola!“. Původně jsem měl v úmyslu pokračovat fundovaným paleontologickým elaborátem na téma „Proč je, kurva, Jurský park plný křídových monster?“, nicméně místo toho to tu raději vytapetuju emočními vykřičníky, aby mě ten krutoftipný „bavič“ assbůkového odchovu nejzářivějších potratů dělnické třídy, jež se už evidentně cítí být i velkohubě povolán rozhodovat, co sem patří a co ne, mohl také borečkovsky napomínat a očistit i ode mě tuto databázi. Takže: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.(4.7.2015)

• sniper18

Pôvodná trilógia síce nepatrí medzi moje srdcové záležitosti, ale aj tak hlavne prvé dva diely považujem za klasiky, ktoré sa dajú pozerať opakovane a aj preto som sa na Jurský svet celkom tešil, no zbytočne. Ale v tomto prípade určite nemôžem kritizovať jeho tvorcov, že by to nezvládli, viditeľne sa snažili natočiť dokonalo neškodný blockbuster pre všetkých, ktorý by presne naplnil šablóny hlavného prúdu súčasných blockbusterov, čo sa im podarilo bezchybne, stačí sa pozrieť len na jeho tržby, ale práve preto ma to ani moc nebavilo, celé je to príliš sterilné a zúfalo opozerané. Film vlastne len kombinuje prvé dva diely, ale v podstatne vlažnejšom prevedení, takže už nielen, že očakávane nefunguje originalita jednotky, pričom ale kvôli tomu celá úvodná fáza vlastne ani nemá čím zaujať a prišlo mi to zbytočné, ale ani dynamika, napätie a akčnosť dvojky. Takže sa na to síce dá bez väčších problémov pozerať, ale v polovici som si uvedomil, že to nielen, že nemá čím predchádzajúcim dielom konkurovať, teda s výnimkou veľkoleposti, čo je ale u mňa na poslednom mieste, ale hlavne to, že ma to vlastne ani nebaví a bolo mi jedno, ako sa to skončí. O moc lepšie na tom nanešťastie nie sú ani akčné sekvencie, jedine tá prvá výrazná, pri ktorej už dôjde aj k úmrtiam ľudí sa mi skutočne páčila, toto bolo napínavé, ale inak sa ich zaujímavosť a zábavnosť celý film len znižuje a finále mi už prišlo len nechcene smiešne, to mi už štýlom pripomenulo detské animáky a to asi nie je dobré. Čo sa týka vizuálnej stránky, rozpočet je síce vidieť a pôsobí to dostatočne veľkolepo, ale mne sa tieto efekty moc nepáčili a vôbec mi to neprišlo hodnoverné. A tak najlepšie dopadlo asi obsadenie, Chris Pratt je tu ten správny sympaťák, k tomu moja obľúbenkyňa Bryce Dallas Howard a plno známych tvárí, len tá potreba multikultúrneho zloženia prakticky v každej scéne mi už prišla len smiešna, ale je mi jasné, že v podobných filmoch americkej produkcie je to samozrejmosť. A plusom je aj hudba, ktorá ale bola aj v pôvodnej sérii. Keby som Jurský svet videl v detstve a ideálne ako prvý z celej série, moje hodnotenie by bolo určite omnoho lepšie, ale takto ma to už jednoducho nebaví, tento hlavný prúd súčasných amerických blockbusterov mi príde ako strata času. 47%(12.7.2015)

Dinosauří film, u kterého se nemusí přemýšlet, pokud to náhodou uděláte, tak zjistíte, že to má spoustu skulin. Jestliže se jimi budete zabývat, stane se z toho dost otravný film, ale pokud se přemůžete a budete si říkat, že je to jen pohádka pro děti, nakonec zjistíte, že to zase není tak špatné. Je to prostě pocta původnímu filmu od fanouška, který do toho svého uctívání ještě zamíchal typické věci jako "nesnáším tě, ale pak ti prohlédnu mandle", "vojáky rozsápu natotata, ale děti si nechám utéct", "za všemi maléry hledej zelený a mocí zatemněný mozek", "věrný pes tě neopustí". Prostě popkornový film s pěknými efekty. Sem tam to má i spád a končí to hodně povědomě. Pro děti všech věkových kategorií. Lepší 3*.(2.10.2015)

... A zrodil se übersaur. Ultimátní nářez jedoucí na vlně nostalgie (ach ty artefakty Jurského parku), ale zároveň hledající ty správné prostředky, jak dvaadvacet let starej koncept aktualizovat a rozhodně to nejsou jenom upragované technické vychytávky. Triky jsou lepší a můžou si dovolit dávku cvičených raptorů (cvičených raptorů!! Cvičených raptorů!!!) a spoustu dalšího. To nejdůležitější, co se povedlo u tohole blockbusteru, je ale zachování nálady DOBRODRUŽNÉHO filmu pro celou rodinu (i když vyloženě děti bych na to nebral) a to je dneska sakra nedostatkové zboží a zvrátí to leda tak druhej Tin Tin a Restart jednoho archeologa s kloboukem. Cvičení raptoři!!!(27.6.2015)

Když už bych si musel vybrat, vždycky raději sáhnu po Spielbergovi léta páně 1993. Sic k téhle látce tvůrci přistupují s poměrně pevnou rukou, sebevědomím a neunavují nás kdejakou popcornovou šíleností, i tak mi chyběla dravá a krvavá podívaná, protože dinosauři draví a nebezpeční jednoduše jsou. Monstrózní zábavní park lehce ztrácí návštěvníky, přitáhnout je má uměle vytvořené stvoření Indominus Rex, prostě ještě větší hora masa. Jenže nejnovější atrakci se podaří utéct z výběhu a na pořádný malér je zaděláno. Jedna z šéfek Bryce Dallas Howard tak v nastalém zmatku hledá dva synovce, možná najde lásku (Chris „jsem v kurzu“ Pratt) a nakonec se i bez dostatečné podpory scénáře všichni obejmou. Pro mě prostě pásová výroba, a ač má zřejmě režisér Spielbergův originál hodně rád, cítil jsem jen řemeslně slušně odvedenou práci, bez překvapení a bez opravdu šokujících scén, bez emocí a bez čehokoli, co by jen přiblížilo nějaké blockbusterové revoluci. A hlavně je šitá na míru spíš klukovi z osmé třídy. A tím už dávno nejsem. Nicméně to nadšení okolo dokážu pochopit. Slabé čtyři hvězdy!!(14.7.2015)

• - Velkou chybou je nepřítomnost peří, které bychom měli vidět přinejmenším u dvou rodů dinosaurů zobrazených ve filmu – velociraptorů a tzv. „pštrosích dinosaurů" gallimimů. Další chybou je zobrazení stegosaurů, obrněných dinosaurů s velkými hřbetními pláty a rohatých triceratopsů, jejichž ocasy se ve filmu pohybují jen těsně nad zemí. Podle současných výzkumů přitom tito mohutní dinosauři drželi ocas vysoko nad zemí, někdy téměř vodorovně s trupem. Nesmyslem je také ptakoještěr zvedající člověka do vzduchu, toho by nebyli schopni ani největší zástupci této skupiny. (KIczEK)

• - Spoiler: Když diváci sledují vodního dinosaura na začátku filmu, je vidět, jak daleko nad hladinou jsou sedačky pro ně umístěny. Na konci filmu ale vodní dinosaurs bez problémů vyskočí do prostor diváků. Takže buď bezpečnostní technik navrhl arénu špatně, nebo si to filmaři neuvědomili. (jujec)

• - Motorku Triumph použitou ve filmu dostal Chris Pratt (Owen) jako dárek po natáčení. (Maulincio)