Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Přestože Jurské parky pro mě nikdy nějakou srdcovkou nebyly, na nový díl jsem se pochopitelně po spokojených recenzích těšil. Líbí se mě recept, že není potřeba za každou cenu sekat pokračování jako na běžícím pásu, ale klidně si nějaký ten rok navíc počkat. Vyplatilo se to u Maxe a funguje to i tady. Divák prostě musí být natěšený. Posbírají se nápady a film má veliký předpoklad uspět. K Jurskému světu: Čekal jsem určitě o trošku více akce. Záporák je velmi povedený. Lepšího dinosaura bychom asi těžko dostali. Tadyhle určitá scéna připomene druhé Vetřelce, tam zase Predátora. Tyhle filmy já prostě miluju! Postavy jsou fajn. Není důvod nebýt spokojený. Závěrečný fight sice na Godzillu samozřejmě nemá, ale Bluea by chtěl mít doma asi každý. 70%(13.6.2015)

 • TeeAge
  ***

  Nový Jurassic World je opäť ten istý skvelý materiál s velkým potenciálom, ako jeho prvé dve verzie (tretí film bol už slabší). Prostredie i zvieratá sú úchvatné, herecká garda bez problémov. Scenár nasadí odľahčenú atmosféru s funkčným vtipom a nadsádzkou vo forme úmyselne patetických a epických scén. Skvelo to funguje až do momentu, kým som zistil, že sa to takto bude odohrávať až do konca, bez vážnosti a gradácie napätia. Každá scéna, ktorá vybudovala nejakú dych zatajujúcu scénu, bola nasledovaná takou, ktorá gradáciu (či už napätia alebo emócie) úplne znemožnila. Je to škoda, pretože film mal daný všetko, čo k takejto žánrovke patrí. Zas ten prekliaty scenár... Keď už to inak nešlo, mohlo byť viac dinosauriej akcie, a menej nezmyselných kecov a záberov na epicky sa tváriace postavy... Raz to ale i takto stojí za videnie. 70% | Atlas Praha, 10.6.2015 |(11.6.2015)

 • Aluska88
  *****

  Myslím, že já sama jsem rozhodně nečekala, že by se mi Jurský svět mohl až tak moc líbit. Colin Trevorrow natočil vynikající "renovaci" ve svém vlastním stylu. Jurský svět, ač je klasickým, velkolepým blockbusterem, zároveň má v sobě hnací sílu v podobě výborně vystavěného příběhu, emocí, všudypřítomné nostalgie a odkazů na Jurský park a perfektního vizuálu. A do toho nám samozřejmě hraje ta úžasná hudba z původní série. Na Spielbergův kultovní film nedám dopustit, a obdivuji tvůrce, že si dali práci na animatronických "základech" a většina dinosaurů tak byla vytvořena poctivou lidskou prací. Tím, že se vlastně jedná o skutečné a fungující stroje, vypadali dinosauři nesmírně realisticky, zvláště T-Rex byl králem. Proto jsem měla velké obavy hlavně ze CGI kabátku dinosaurů v Jurském světě. Po chvíli sledování jsem na tento fakt ani nepomyslela, protože zejména Raptoři jsou drsní borci a jejich charaktery jsou důmyslně propracovány:) Obsazení výborné, já se těšila zejména na malého Tye Simpkinse. Bryce Dallas Howard coby emancipovaná a chladná manažerka parku, je výborná. Chris Pratt je sice velmi hezký muž a do své role se hodil, ale místy jsem měla dojem, že jeho herecký projev postrádal nějaký náboj, chyběla tomu dynamika. Ale co, kdo by se staral o nějaký světoborný herecký výkon, když okolo pobíhají dinosauři, že:) Ve spoustě scén jsem měla slzy v očích a když do toho začala ještě hrát ta hudba... Oh my God:) Monumentální finále sice hraje na Hollywoodskou strunu, ale v tomto případě jsem se velmi ráda podřídila jejím tónům. A závěrečné scény ukazují, že starý, dobrý T-Rex rozhodně nepatří do starého železa a že je stále právoplatným vládcem "svého" království. "Ta stěna má přes 12 metrů, myslíte, že by ji přelezl?" - "Přijde na to." - "A na co?" - "Jakého dinosaura v té laborce uklohnili.", "To musíme dát do letáku, počítáme s tím, že někdy prostě někoho sežerou.", "Je to jako procházka lesem… před 60 miliony let."(18.10.2015)

 • Kaka
  ****

  Výborná pocta jedničce. Od úvodního panoramatu, přes přílet vrtulníku až po odkazy na excentrického milionáře. Naštěstí Jurassic World nevykrádá, nýbrž duplikuje to funkční a přidává navrh díky dvacetiletému náskoku technologie ještě dravější a hutnější porci dinosauří akce s výtečně vyobrazeným a promyšleným parkem. I herecky to funguje výborně a i když to možná není tak sebevědomé a epochální, jako bylo Spielbergovo "něco nového", tak se jedná minimálně o důstojnou betu, která neurazí ani peněženku, ani mozkové závity diváka.(13.6.2015)

 • Radek99
  ****

  Steven Spielberg si v roli producenta všechno pohlídal, Colin Trevorrow se ukázal jako velmi učenlivý a snaživý žák, a tak je Jurský svět stále jednou z nejlepších franšíz. Rodinný, v tom nejlepším smyslu slova akční, dobře udělaný blockbuster, jehož největší devizou je Spielbergovské přesvědčení nechat (dětského / klučičího) diváka prožít to pravé klukovské dobrodružství, tolik podobné zážitkům z filmů Karla Zemena...což v rozhovoru přiznal sám Spielberg, pro něhož je jedním z inspiračních zdrojů právě Zemanovská Cesta do pravěku. A mimochodem, je to vtipná představa, ochočit a domestikovat si raptory...(19.9.2015)

 • - Filmové sestry Bryce Dallas Howard a Judy Greer nie sú vo filme sestry prvýkrát. Sestry hrali tiež v snímke M. Night Shyamalana, Osada (2004). (KoRner)

 • - Pro režiséra Colina Trevorrowa je nejoblíbenějším momentem celé ságy scéna z filmu Ztracený svět: Jurský park (1997) s přívěsem visícím přes okraj útesu. Chris Pratt (Owen) má zase nejraději příchod T-Rexe, třesoucí se hladinu v pohárku s vodou a smrt právníka Gennara (Martin Ferrero) z Jurského parku (1993). (D.Moore)

 • - Podle internetových stránek, které byly navrženy tak, aby vypadaly jako skutečné webové stránky parku, byl Jurassic World otevřen v roce 2005. Na stránkách se dají koupit lístky, navštívit e-shop, naplánovat výlet a dozvědět se spoustu dalších informací o parku. Na rozdíl od internetových stránek a Facebooku, které jsou vytvořené jako by park opravdu existoval, tak na twiteru, instagramu a účtu Google se už mluví čistě o filmu. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace