Reklama

Reklama

Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (721)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JÁ PROSTĚ NEMŮŽU PRACOVAT PRO OSTATNÍ LIDI. POTŘEBUJU SVOJÍ NEZÁVISLOST…“ /// Pohádka (co meleš, dyť je to pravda pravdoucí!) o tom, jak chytrej chlapec ke štěstí přišel. Zdary a neúspěchy chlápka, co nejen že měl vize, ale uměl je díky schopnosti mluvit i přenýst na vostatní, aby dokázali dát sílu a krásu nejpokročilejším technologiím. Životopis jako (možná až patosácká) propagace jedný značky. Snad proto se nevěnuje nějak extra času NeXT Computers, Pixaru... Film je vlastně stejnej, jako výrobky Apple - klade důraz na jednoduchost a nepodceňuje design. Ale účel, ukázat KDO BYL STEVE JOBS i těm nejprachsprostějším nebo-li nejvobyčenějším lidem, kteří často nevěděj, co chtěj (dokud jim to neukázal) byl myslím naplněn. A nemusej bejt ani vlastníky iPadů, iPodů, iPhonů, iTunes. (iMaců taky? Asi jo…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč IBM jsou sráči. (A taky Bill Gates, Gil Amelio, Michael Eisner…) 2.) Miluju reklamy. 3.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Albrecht“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Social Network fungoval i proto, že Facebook a Zuckerberg ještě neprožili vrchol a následný pád. Jobs jich ale zažil několik, takže adaptovat jeho první krůčky v byznysu je svým způsobem sebevražda stereotypem. A Stern, ani jeho scenárista nepřišli na způsob, jak do něj nezabřednout. Steveova hvězda tedy stoupá, padá, stoupá, padá, až "vystoupá co nejvýš", což je prokládané jen velmi povrchním nastíněním jeho oddanosti inovacím, určitou asociálností a byznysovou vychcaností. Nechci na ten film vyloženě kálet, protože je mi sympatické, že se někdo vůbec rozhodl takhle rozsáhlý životopis adaptovat (plus se domnívám, že je Kutcher v té roli snaživý a místy i velmi dobrý). V téhle podobě jde ale jen o povrchní životopis, který toho vlastně moc neřekne a nechá za sebou spoustu otázek, kvůli jejichž zodpovězení si pravděpodobně půjdete obratem koupit literární "předlohu". ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Není to pecka jako Social Network (byť podle toho, jak jsou ve filmech narýsovaní, by si Jobs s Zuckerbergem rozuměl), ale svižné a dostatečně zajímavé to je. A díky Kutcherovi jsem měl chvílemi pocit, že sleduju volné pokračování Osudového doteku :D Jen jedna (a ani ne důležitá nebo zajímavá) scéna pro Jamese Woodse?? ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Najväčšie obavy pred premierou vzbudzovalo obsadenie Ashtona Kutchera do hlavnej úlohy. Nakoniec je to zďaleka najmenší problém, s ktorým sa snímok Joshuu MIchaela Sterna musí potýkať a tým najväčším je očakávaná povrchnosť. Tá je však plne pochopiteľná aj vzhľadom k tomu, že dej mapuje ozaj široký časový úsek narozdiel od životopisných filmov typu Môj týžden s Marylin, či Hitchkock. To, že film neobsahuje všetky zaujímavé momentky v živote Steva Jobsa a do jeho súkromného života nazrieme len výnimočne mi teda subjektívne nijak zvlášť neprekáža. A v konečnom výsledku je to životný Kutcherov výkon, ktorý posúva tento príjemný malý film v mojich očiach ešte o niečo vyššie. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Prvních dvacet minut mě film nechával chladnou, když patřím jen k běžným PC uživatelům, tudíž mě technická stránka až tak moc nebere. Film brzy slušně nastartoval jak se sluší na pořádného vizionáře a inovátora, především geniálního dříče, jakým Steve Jobs bezesporu byl. Nejsem příznivec nakousnutého jablka, ale přesto mě způsob režijního vyprávění a hereckého podání Ashtonem Kutcherem natolik zaujal, že jsem si hned poté pár info o tvůrci vyguglila. To, že většina pokrokových lidí, kteří se podíleli na převratech v technice podobného kalibru jsou asociálové a sociopati, je mi známo již delší čas, ale že tento alternativec v otázce života, práce, stravování a odpočinku, pokud nějaký vůbec měl, odmítl téměř jistou šanci na vyléčení, a skončil jak skončil velmi předčasně a zbytečně, to už mi můj průměrný mozeček nepobere. Asi osud, který se s ním ani předtím nijak nemazlil. Škoda ho a vzdávám mu tímto psaním hold za jeho osobní vklad do vzniku převratného vynálezu, který dnes řídí kompletně celý svět. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (19)

  • Do scény, která se odehrává v roce 1976, byla použita skladba "Life's Been Good" od Joe Walshe. Ta byla ale vydána až v roce 1978. (Cheeker)
  • Na začátku filmu, když Jobs (Ashton Kutcher) spí na gauči na univerzitě, běží v televizi reklama s indiánem "Keep America Beautiful". Nejdřív je vidět záběr na obličej indiána a pak je vidět scéna s indiánem v kánoi, ta ale ve skutečnosti předchází záběru s obličejem. (VYFUN)
  • Spoluzakladatel firmy Apple - a samozřejmě také postava v tomto filmu - Steve Wozniak (Josh Gad) se po přečtení scénáře odmítl na filmu jakkoli podílet a později přijal nabídku, aby se stal konzultantem "konkurenčního" snímku Steve Jobs (2015). Po zhlédnutí prvního traileru jej okomentoval takto: „Skutečnosti se to ani nepřibližuje. Ani nevím, o co jim vlastně jde. My dva jsme spolu nikdy nekomunikovali takovým způsobem a náš vztah nefungoval tak, jak tu ukazují. Nesedí ani naše osobnosti, i když ta moje má k realitě trochu blíže. Nezapomínejte, že mé cíle byly inspirovány hodnotami Homebrew Computer klubu, jehož Steve Jobs nebyl členem. Naopak on byl tím, kdo se teprve později dozvídal o dopadu počítačů na budoucí společnost. Stevova klíčová myšlenka byla vyrobit dvacetidolarovou PC desku a prodávat ji za čtyřicet dolarů členům klubu. Byl obchodník a vždycky našel cestu, jak vydělat na mých nápadech. Taky jsem nikdy nevypadal jako profesionál, oba jsme ještě byli děti a náš vztah vypadal zcela jinak, než naznačuje ukázka. Je mi trapně, ale jestli bude výsledný film zábavný, tak to nevadí. Jestli chcete vědět, jak to bylo doopravdy, přečtěte si moji knihu iWoz.“ (Claude Speed)

Související novinky

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (více)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)

Reklama

Reklama