Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

baXter

Mám pocit, jak kdyby někdo první čtvrtku filmu roztáhl na 3/4, pak celej prostředek vytřihl, vložil pár záběrů z poslední čtvrtiny a konec zase vystřihl. A na závěr, když už tam jsou ty fotky pro porovnání herců a skutečných osobností, nechápu proč tam nepřipsali i jména... ()

Gogo333

Herecké obsazení pěkné a celkově pěkně natočené. Ale já jsem čekal, že se budou víc věnovat technologiím a bude to zajímavější. I když ty dvě hodiny docela rychle utekly, tak jsem byl zklamán. Škoda. 60% ()

dopita

No nevim co byl Steve Jobs zač, myslím jakej to byl člověk, ale jestli se choval tak jak ukazuje film, tak to byl pěknej debil. A je mě šumák, že byl výbornej obchodník, geniální vizionář či co... Film na mě působil spíše úsměvným dojmem, což asi záměr nebyl, řekl bych. Z herců mě kupodivu nejvíce zaujal Dermot Mulroney, což pro mě byl vždycky umělej panák se zjizvenou tlamou, ale tady velmi příjemně překvapil. Ostatní nic moc, včetně snažícího se Ashtona Kutchera, kterej se sice neznemožnil, ale ani nijak nepředvedl. ()

Scevola

Slusna biografia zamerana na urcitu zivotnu etapu. Jobs ako clovek nebol vobec hodny obdivu (skor naopak) a niekedy ma len fascinuje aky velky kult okolo jeho osoby vznikol. Kutcher podal na svoje moznosti solidny vykon. 6/10 ()

Petr.Kocfeld

Proč ne?Mně se tento snímek líbil.Film Jobs je jistě zajímavý a poutavý.Dojemný příběh technologického génia.Film Jobs je dobrý a pozoruhodný.Hodnotím jej 65 procenty a 3 hvězdami.Viděl jsem jej na DVD. ()

Marrty3

Tento snímek jsem velmi rád uvítal, jelikož mě Steve jako osobnost neuvěřitelně zaujal. Životní příběh jednoho z nějvětších vizionářů jsem už četl, ovšem kniha byla napsána trochu zvláštní formou. Díky ní jsem se dozvěděl spíše spoustu jmen, které Jobse obklopovaly, než jeho cestu na vrchol. Proto pro mě byl tento snímek jasným impulsem dozvědět se zase o něco více o iMistrovi. Obsadit do hlavní role Ashtona pro mě z počátku nebylo moc přijatelné, nicméně jsem si na to během chvilky zvykl. Gestikulace, grimasy a kompletní pohybová aktivita byla zvládnutá naprosto precizně. Snímek mě vtáhl do děje a po celou dobu mě velmi zajímal. Je velká škoda, že je životopis hodně okrájený a nejsou zde ukázány vcelku důležité momenty ze života Steveho. Veškeré jeho pády a vzestupy, NeXT computers, Pixar, toho se člověku moc nedostane. To je podle mě velká škoda, jelikož vytvořit životopisný film o někom takto velkém by měl být dotažen do dokonalosti. Přesto, že spousta důležitých věcí chybí, je to skvělá podívaná, která zaujme od prvních minut. S radostí se na to podívám znovu. Rozhodně jedním z důvodů bude herecký koncert hlavního hrdiny. ()

Ynés

Pokud bych se na film dívala jako naprostý neznalec Jobsova života a vývoje osobních počítačů vůbec, měla bych v hlavě změť nesouvislých obrazů o jakémsi chlápku, který jen řve na lidi a vydělává si... čím vlastně? Na nápadech svého kamaráda a náhodných kolemjdoucích? Stern mě za celých 128 minut neukázal, čím byl Jobs zajímavý a pokrokový, proč ho nakonec (what a twist!) přijali do Applu zpátky a proč ho lidé okolo najednou začali vnímat a uznávat jako génia (který Jobsovi doma visí nad krbem). Totálně pohřbil potenciál, který v sobě film měl po první scéně. Postavy jsou bez psychologie, objevují se a zase mizí, jak se zrovna hodí, nemají žádnou motivaci ani vývoj. Neočekávala jsem (vlastně jo) oslavnou ódu na Steva, který nadizajnoval každý šroubek a přitom byl skvělým otcem a guru. Film s divákem vůbec nepočítá, nepřizpůsobuje se mu, naprosto ho ignoruje a stále si vede tu svou, až divák otupí a čeká, až se všichni vykecají ty svoje omšelé fráze, které snad píše program na psaní scénářů. Asi první a poslední film, kde budu (světe div se) chválit jen a pouze herecký (no, dejme tomu) výkon Ashtona, který jen nedělá ksichty a nebalí holky, nýbrž se jen divně pohupuje po chodbách, protože něco jako hlubší pohled do postavy mu zde ani není umožněn. PS: Už chápu, proč nebyl film uveden v UK a musela jsem si na něj počkat až na DVD - protože je v téhle zemi Apple součástí života a nikdo by si Jobse prznit nenechal. ()

Norino12

V prvom rade nerozumiem negatívnym ohlasom na tento snímok... je pravdou, že ani zďaleka nepopísal všetko čo možno ľudia očakávali ale aj napriek tomu popísal všetko podstatné čím Jobs a hlavne jeho firma Apple bola. Taktiež je pravdou, že samotný film sa zameriaval viac na Apple ako na Jobsa ale v tomto tiež nevidím nejaké veľké negatíva. Som fanúšikom Apple, vlastním od nich niekoľko produktov a som nadmieru spokojný takže z mojej strany patrí Jobsovi veľká vďaka za skvelé produkty, ktoré pre nás priniesol. Taktiež odporúčam popri filme prečítať alebo už mať prečítanú knižku a dozviete sa toho oveľa viac. Samotný Ashton Kutcher zahral svoju rolu fakt bravúrne až som to nečakal. Čo sa týka filmu samotného The Social Network bol na tom o kus lepšie čo sa týka tohto žánru a tohto smeru. Inak nemôžem nič vytknúť. ()

LxLuthor

"...because the people who were crazy enough to think they can change the world are the ones who do.." Tento človek vo mne vždy vyvolával neopísatelné emócie, Ashton sa ho ujal bravúrne. 128 min ubehlo neskutočne rýchlo. Stotožňujem sa s každým jeho rozhodnutím, pretože viem aké to je mať víziu a dať do niečoho seba samého. Nádherný film. ()

vander19

Steve Jobs resp. Jobs je jeden z prvých životopisných filmov o ľuďoch, ktorý zmenili túto planétu v posledných rokoch. Časom ich bude určite pribúdať a to zásluhou obrovského BOOMu, ktorý spôsobili počítače, tablety, mobily,laptopy. Bol som dosť zvedavý na život človeka, ktorého nápady a myšlienky nás spravádzajú na každom kroku. Prišlo mi však trošku zvláštne prečo tvorcovia do hlavnej roly obsadili Kutchera. Kutcher mi nikdy neprišiel ako dáky génius, Skôr si ho vždy spájam s osobou Michaela Kelsa :-) Alebo možno tak ešte veľkého sukničkára. Hlavne, ale zo začiatku mu nemožno nič vyčítať. Film má dobrý štart a vie zaujať aj diváka, ktorý toho moc o kompoch nevie. Nie je určený len úzkemu okruhu divákov. Ale po takej hodine film zrazu stráca šťavu a už to nie je také svižné ako v jeho úvode. Ku koncu som sa začal až nudiť, lebo film ma nedokázal dostatočne upútať. Takže výsledné hodnotenie u mňa - dobré čili 3*. Možno som trochu čakal, že tvorcovia zaútočia na sympatie a emócie divákov a trošku ukážu Jobsove posledné chvíle na planéte. ()

peetriss

Jde vidět, že Ashton Kutcher věnoval studiu své postavy čas, přesto jeho projev není zcela přirozený a chybí mu uvolněnost. Film samotný není ani tak životopisem samotného Jobse, jako nástinem počátků firmy Apple, který je podán více méně kuse s důrazem na heroizaci Steva Jobse, i přestože si jOBS nebere servítky a nijak jej nešetří v ilustraci jeho negativních povahových vlastností. Řemeslně dobře odvedená filmová práce, která však obsahově díru do světa neudělá. ()

J*A*M*A*L

Byl jsem docela zvědav co z toho bude. Je pravda, že tyhle typy filmů o podnikání a podobných věcí moc nemusím, takže jsem si od toho moc nesliboval. A celkový pocit z filmu? Musím říct že hodně těžké bylo tohle ohodnotit tak, abych z toho hodnocení byl spokojen a myslím si, že čistej průměr asi byla nejlepší volba. jOBS chvílemi působí jako solidní drama, chvílemi přejde na průměrnej až podprůměrnej nudnej film a celkovej zážitek z toho všeho jsem tedy nazval čistě průměrným, lehce nadprůměrným díky Kutcherovi, kterýho mám jako herce rád. O samotném Applu jsem se toho vlastně ani moc nedozvěděl, kromě těch parádních věcí, které vyrábí, ale to je fuk přeci jen je to o Jobsovi a Stern jeho život udělal ve filmu celkem dobře i když vlastně nevím jaký Jobs byl. ()

Strandmon

Vím jedno, že životopisné filmy nejsou zrovna můj koníček. Koukl jsem na Jobse vlastně jenom díky tomu, že v televizi večer nic jiného na co by se dalo koukat nedávali. A tak můžu říci, že se životopisné filmy poslední dobou sakra zlepšily. Film mě překvapil nejenom díky tomu jak byl o Applu dobře zpracovaný, ale taky díky Kutcherovi, který mě poslední dobou dost překvapuje. ()

lucijelucije

Jsem ráda, že jsem si konečně našla čas, podívat se na filmové zpracování sebestředného génia, který bezesporně ovlivnil světovou technologií. A. Kutcher, ač jsem měla pochybnosti, ukázal, že není hercem pro nic za nic. Život Jobse, jsem viděla jinak, své představy jsem měla o této osobnosti jiné, a to že knížka řekne víc, jsem tušila, ale že řekne víc o jeho nevraživé povaze, jsem nečekala. Filmové zpracování nebylo úplně špatné, ale věci, které by měly být vyzdvihnuty nebyly, a naopak scény, kterým bych zase až tak velkou pozornost nevěnovala, byly zbytečně dlouze rozváděny. Slušný průměr. ()

Disease

Informačně by mi asi dalo víc desetiminutové přečtení článku např na wiki, ale dalo se to dokoukat bez problémů. ()

seko0408

Ak by v tomto filme mal byt presny Jobsov zivot tak by nestacilo ani 10 hodin. Na druhej strane musim uznat ze to bolo strasne osekane. Keby som necital knihu tak by som mal z toho filmu dost chaos a preto sa necudujem nizsim hodnoteniam. Tiez si myslim ze v takomto zivotopisnom filme by sa patrilo drzat viac pravdiviych faktov. SPOILER: ----Cudne napr. bolo ze v celom filme neboli spomenute (podla mna dost dolezite) udalosti ako jobsove manzelstvo , pixar, NeXT, ale uplne zbytocna scenka s LSD ano---. Nechapem naco. A. Kutchera som moc v laske nemal, ale v tomto filme ma milo prekvapil. Myslim ze svoju rolu zahral na vybornu. ()

Sochorisko

Potom co jsem přečetl stejnojmennou knížku o Jobsovi si myslím, že do tohoto díla přidávali a moc zdůrazňovali jeho stinné stránky, které bezesporu měl, ale ne vždy ke škodě. Co se týče hereckého obsazení, nevím, nevím, obávám se, že Jobse by nezahrál nikdo tak perfektně, jaký vlastně on sám byl. I když dnes jsem se doslechl z nepotvrzených zdrojů, že by se do role Jobse mohl napříště dostat Dicaprio, tak uvidíme. Jsem zvědavý ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)