Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

Luk Skywalker

Chybí toho celkem dost a není to dotaženo až do konce. Např. chybí zmínka o budhismu (ale není důležitá), ale když už ukazují to cestování po Indii, vypuštěna část o Next a Pixaru (z filmu by divák nabyl dojmu, že Jobs jen zahradničil a přijal dceru), produkty se film taky příliš nezajímá, přitom tady bych to uvítal. Další věci už můžu pochválit - obsazení dobré a vizuální podoba nejen Jobse, ale i dalších téměř dokonalá, z toho by si mohli další tvůrci životopisných filmů vzít příklad. Povaha Jobse taky dobře vystižena (byl to hajzl prudké povahy a často řval). Celkem dobrý film, až na to že chybí tak 13 let Jobsova života a některé pasáže nudí. Snad příště s větším časovým odstupem to někdo pojme lépe nebo dotočí konec. ()

Evander

Od Jobse jsem nic nečekal a v podstatě jsem přesně to i dostal. Oceňuji vykreslení osoby Steva Jobse jakožto člověka majícího své kladné, ale i stinné stránky. To je něco, co mnoha dokumentům nebo životopisným filmům chybí (např. dokumenty o Stevenu Segalovi). Film má i nějakou dokumentární hodnotu, např. o počátcích výpočetní techniky. Jako celek mě však nebavil a některé pasáže mi přišli zbytečně natahované. ()

Iwiiik

Jobs je průměrný snímek, pojednávající o klasickém představiteli této stoky, které říkáme civilizace. Steve nebyl jiný než je Zuckerberg či Gates. Vědeckotechnická "revoluce" jako prostředek k penězům a samolibému pocitu nadřazenosti. Osobně nejsem zastáncem rádoby sofistikovaných krámů firmy Apple, které nesmí chybět v žádné pózerské kapse, a tak jsem se na film díval zcela oproštěn od sympatií k oněm předraženým produktům. Tak tedy k dílu ....již tradičně (jak to v Hollywoodu bývá), je problém ve scénáři. Ne každý může být dobrým spisovatelem či scénáristou, ale většinu lidí to neodradí, jelikož sebekritičnost je médium velmi éterického charakteru. Pan Matt Whiteley je toho živoucím důkazem. Postavy tohoto komerčního béčka jsou plytké (zejména postava Jobse), děj roztrhaný a unylý, herecké výkony mizerné a ještě ke všemu se tvůrci nenamáhali ani s výraznějším technickým zpracováním. Prostě...nuda, nuda, šeď, šeď.. 50% ()

Blackhawks

Pro mně osobně jedno z největších překvapení roku 2013. Slyšel jsem,že to nebude nic moc a taky prej Ashton Kutcher nebyl dobrá volba apod.. dlouho se mi na to ani nechtělo dívat. Ovšem asi po půl roce od doby co byl film v kinech, jsem jOBS viděl poprvé a nevěřil jsem tomu, že tohle je film, který vzbudil u tolika lidí takové zklamání. Já hned po první projekci věděl, že tohle je film přesně podle mých pedstav.. nechybělo mu vůbec nic..Skvělí herci, mimo Kutchera mě velmi milé potěšil Josh Gad, což ovšem nebylo poprvé,ale tady se mi líbil opravdu nejvíc, dále tempo, které nebylo ani na moment nikterak nudné,což je u tak dlouhého filmu veliké plus a nakonec celý přběh byl tak poutavý, že pokud vás chytne tak se k němu rádi opět vrátite, což je můj i případ. Palec hore.. 5 hvězdiček... respekt... a v top 10 filmů !! ()

Ydrosten

Zajímalo by mě, proč když někdo chce natočit životopisný film, tak proč natočí jen polovinu života dané osoby. Hlavně v momentě kdy daná osoba už nežije. Kdybych měl nějak přirovnat tento film třeba k abecedě, tak jsme neviděly život Jobse od " A " do " Z ", ale jen od " H " do " T "( a to mezitím vynechaly pár písmenek ) Dále by mě zajímalo, jestli si neznalý divák měl sám domyslet, jestli Lisa co spala na gauči, byla ta Lisa jeho dcera, nebo jestli ta blondýna z malým klukem co byly na zahradě, byly jeho manželka se synem, nebo co jako ? Hodně věcí chybí, není vysvětleno ( neznám život Steva Jobse tak dobře, abych tyto informace věděl ) ::: --- ::: První co mě napadlo už v průběhu filmu, byla stará známá věta " Dej mi lidi a Já to udělám " . Jobs, byl hajzl, svině, šmejd a debil, který nic nevymyslel, nic nevynalezl a nepřišel z žádným nápadem. Uměl jen řvát na lidi a dělat problémy. Možná byl vizionář, možná že byl tím o kom se říkalo že by bez něj svět vypadal jinak, ale nic mě nepřesvědčilo o tom že to tak skutečně bylo. Taky bych dokázal to co on. Dejte mi pár chytrých lidí a taky na ně dokážu být tvrdej a drsnej aby podaly lepší výkony. Vždyť on samotný nic neudělal. :: Taky mi není jasná myšlenka režiséra a scénáristy, kteří začaly film rokem 2001 kdy Jobs představil iPOD, aby nakonec film v závěru končil rokem 1996, takže se k samotnému nápadu a uvedení iPODU, ani nedostaneme. A jak už zaznělo ve filmu, tak promrhal miliony na něco co vlastně mohlo několik let vydělávat ale on to chtěl mít pořád lepší a lepší a nic mu nebylo dobré. Tohle není film o životě Stevena Jobse, toto je jedna velká reklama na Apple. ¤¤¤¤ Hodně jsem ocenil závěrečné fotografie, které ukazovaly skutečné lidi a jejich herecké představitele. Povedlo se to hodně dobře obsadit. Pokud bych měl hodnotit film jako samostatný počin, tak asi za 3. Pokud se musím vyrovnávat z tím že to měl být životopis o jedné osobě, tak jsem zklamán. Dám 3 hvězdy ( ale ne moc silné ) ()

BeranSon

Steve Jobs byl opravdu velký vizionář a génius a za to co dokázal má můj maximální obdiv. Měl něco co má jen jeden z deseti miliónu lidí, byl tvrdý neústupný, cílevědomý, houževnatý a nesnesl porážku, ale především měl vždy jasnou myšlenku, která je nejpodstatnější. Je pravdou, že o něm příliš mnoho nevím a tak jsem tento snímek vzal tak jak je a netušil jsem co bylo jinak, nebo trošku odlišně. jOBS je funkční film, který se příliš neplete do života hlavní postavy, ale spíše řeší jeho problémy ohledně Applu, no což já si nestěžuji. Řekněme do první poloviny filmu jsem byl fascinován, jak je snímek udělaný. Skvělá kamera, bezchybní herci, cílevědomá režie, nádherná hudba a to vše perfektně komponuje s dějovou linií a jednotlivými destinacemi. Od druhé půlku už mě to trošičku pustilo, protože to byl jednom takový dojezd a všechno se soustředilo na podrazy, které Jobsovi někdo udělal. Ashton Kutcher není můj typ herce, ale tady padne jako poklice na hrnec, je doopravdy skvělí a jeho jak mluvený, tak pohybový projev sem doslova hltal. Takže na vzdory nepříznivým recenzím a ohlasům, jsem velice a nadmíru očekávání spokojen, ale i přesto mě film nedonutil abych přešel od Samsungu k Applu =-) - 8/10 - ()

alambert

Musím říct, že mě překvapil, podle mě, slabý výkon Ashtona Kutchera. Tím spíš to vyniklo, že mám skoro přímé srovnání. Den předtím jsem koukal na film Teorie všeho, kde jsem ani na chvíli nepochyboval o tom, že koukám na Stephena Hawkinga. Ikdyž jsem samozřejmě ve skutečnosti věděl, že to není skutečné. Ale tady jsem neměl ani ten pocit. Pořád jsem viděl jen Ashtona Kutchera, občas se snažícího, a občas velmi se snažícího, zahrát Jobse. A skoro bych řekl, že čím víc se snažil, tím méně mu to šlo. Navíc, ani sám příběh Jobse mě nepoutá. Lidí, kteří si šli za svým snem je víc. A někteří z nich se přitom zvládli i postarat o své dítě a nechovat se jako idioti. Radši bych se podíval na film o někom takovém, než o Jobsovi. ()

hEROic

mne se to libilo... rozhodne nejsem fanouskem Apple, ale vasen k pocitacum se na mne podepsala uz od malicka, takze me kazde takoveto nostalgicke pokoukani pohladi po dusi... prvni tretina byla super - dynamicka, retro a plna nadseni... pote vsak film tezce zacne ztracet dech a tocit se v kruhu, coz je velka skoda... trosku se to zvrhlo v ukazku toho, ze pokud chcete delat vrcholovy business, bude to mit nasledky a to ze se nejspis stanete zmrdem, je jen spicka ledovce... i tak celkem podarene dilo... 75% ()

BOURQUE

Solídny začiatok, nadpriemerne dobrý stredný pasáž, ale záver slabší. Film Jobs mapuje založenie firmy Apple, Jobsov odchod z firmy a začiatoky jeho vrátenia. (Paradoxne však úvodná scéna je z ešte neskoršieho obdobia). Film sa snaží zachytiť kontroverznú osobnosť S. Jobsa, ale to sa podarí len miestami. Príbeh poteší hlavne tých, ktorý znajú pocit rozchod niečo veľkého z miesta nazývaný „garáž“. A. Kutcher (po veľmi) dlhej dobe veľmi dobrý. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Cheeker

Příběh samotného Steva Jobse je velmi zajímavý. Toto byl spíš příběh o založení jeho slavné firmy Apple. Nikdo nemůže čekat, že se dá do dvou hodin shrnout komplet celý Jobsův život. Nicméně je tam obsaženo spousta zajímavých, nevím kolik, pravdivých informací. Jaká byla vlastně jeho osobnost, postavení ve vlastní firmě atd. Ale zaznamenal jsem i momenty, nad kterými by se dalo zamyslet, nebo které byly dokonce i inspirující. !!!Může obsahovat SPOILER!!! Zamyslet se například dá už nad začátkem, kdy Steve Jobs představuje iPod a davy lidí tleská nad tímto úžasným vynálezem, aniž by vlastně věděli, k čemu je to vlastně dobré. Dále Jobsovi nejde o peníze, ale jak všichni víme, dnešní svět v podstatě o ničem jiném není. Dnes už se platí tato přemrštěná částka za produkty firmy Apple hlavně proto, že má na zadní straně logo s nakousntým jablkem. A ta Inspirace? Stačí mít dobrý nápad, vědět jak ho dosáhnout a nenechat si srát na hlavu. ()

redwik

Osobne nie som nejaký fanúšik starších filmov, viac sa mi páčia tie dnešné moderné, no v tomto prípade musím poukázať na film Piráti zo Sillicon Valley. Tam bolo podľa mňa o Steve Jobsovi povedané viac, pričom film je kratší a obsahuje aj život Billa Gatesa. Tu, síce podoba Ashtona Kutchera je naozaj pozoruhodná, nebolo takmer nič nové, čo by som o zakladateľovi Applu nevedel. K tomu ešte pribudli aj nejaké preskakovania udalostí a pre diváka, ktorý o Jobsovi nemal ani páru, musí byť celý film hroznou kašou. Toto je pravdpodobne najhorší film, na akom som kedy bol v kine. ()

anitae

Nápadité produkty s jablíčkem mám ráda, ale tohle bylo tak strašně nedotažené - byla jsem ráda, že to končí představením iPodu - teda alespoň myslím... jestli jsem zbytek neprospala8-)) Moje pocity z kina vyjadřují komentáře uživatelů xxmartinxx a pan.Kaplan. ()

Tomo

Hodně tleskání, hodně plácání se po ramenou ..a ve výsledku nudný a úplně zbytečný film. Velké zklamání. Vrcholem Kutccherova hraní je jeho chůze ala Planeta opic. ()

joker30

Pred vzhliadnutim filmu som mal dilemu ci moze tento film priniest nieco lepsie ako Pirati z Silicon Valey a ci Kutcher moze zobrazit jobsa lepsie ako Noah Wyle. Po prvej hodine filmu som bol velmi milo prekvapeny. Film ma dokonale vtahoval do seba, sceny a casove etapy boli vkusne nacasovane a miestami som citil aj take mierne zimomriavky a fandil im. Ashton hral tiez solidne . Druha polovica vsak v mojich ociach toto nastupene tempo neudrzala a po tom ako sa z Apple stala velka spoločnosť ma to už tak neoslovovalo. Ako hovorim Ashton hral solidne ale v momente ked uz ostal /vo filme/ sam proti vsetkym , vtedy by som cakal ze dobry herec takzvane utiahne film a posunie ho este na inu uroven svojim vykonom. To sa mi vsak zda ze bolo pre Kutchera predsa len velkym sustom. Na zaver zhrniem ze film je slusny a zobrazenie Jobsa a jeho spolocnosti je dobre avsak dalo sa z toho dostat este viac. Ps: Mierne sklamanie , cakal som ze oproti Piratom , nakolko Jobs ma casovu vyhodu, budu sa venovat aj poslednym rokom Jobsa a mozno sa objavi v zavere aj ze tu zanechal I IPhone, ktory je preda len dnes najvacsi fenomen. 67 % ()

Kingjiri

Steve Jobs určitě nebyl žánej genius, jenomže moc dobře věděl, co lidi chtěj a svoje produkty dokázal svym nadšenim pro ně a svojí tvrdou prací prodat. Apple po jeho smrti už nikdy nebude jako dřív a tohle všechno snímek krásně popisuje. Velice pozitivně překvapil Kutcher, kterej podal asi zatim nejlepší výkon svojí (nepříliš zajímavý) kariéry. Větší sonda do Jobsova soukromí a aspoň letmý zmapování jeho působení v Applu po jeho triumfálním návratu by rozhodně neuškodilo. Jenomže životopisný filmy maj stejně to prokletí, že z nich mám z nějakýho neznámýho důvodu vždycky nanejvýš průměrnej diváckej zážitek a přitom jsou ty životní příběhy občas fakt zajímavý, stejně jako v tomhle případě, tři silnější hvězdy. ()

NiaWolf

Pro začátek by bylo asi dobré uvést, že o Stevu Jobsovi jsou věděla jen to, že vedl Apple a vůči jejich produktům mám neutrálním postoj. Tak nějak jsem čekala, že se z toho filmu něco dozvím právě o soukromí Jobse, či o vývoji společnosti tak, jak tomu bylo u Social Network. Bohužel film jakoby nevěděl čí příběh vlastně vypráví a zůstává zaseknutý kdesi v půli cesty. Od každého jsem se dozvěděla jen útržky a zůstalo spíše více otázek než odpovědí. Celé je to takové rychle splácané, asi aby producenti využili Jobsovu popularitu, nebo spíše smrt, dokud to jde. Celé to působí jako jedna velká reklama na jeho životopis. Kdo byl ten tajemný chlápek, který s ním chtěl mluvit? Prodali se nějaké procesory? Jak se vrátil ke své ženě? Dozvíte se na straně...Každopádně zůstala jen nuda a šeď. Kdybych měla posoudit jaký Jobs byl na základě tohoto "dokumentu", tak se nejspíše jednalo o sobecké podrazácké hovado. To měl být režisérův záměr? ()

Luisis

Vcelku nešťastně zvolený nevýrazný Kutcher, obsazený do hlavní role. Já mu to prostě nevěřil. Pobavilo mě jak zpucoval po telefonu mladičkého Gatese.Film nevyužil dokonale svůj potenciál a proto ho řadím do lehké nadprůměrnosti - 70% ()

Ondr@932

Ani jsem nečekal, že bude takto dobře tento film zpracován. Ale je to tak. Skvělé herecké výkony a výborná hudba tomuto filmu dodává grády! Steve Jobs byl opravdu borec! 70% ()

phoenixer

Možná bych od toho to filmu čekal trošku víc, když už se jedná o Steva. Přesto jsem spokojený i s tím málem, jelikož podstata byla zachována a autentičnost není tolik poškozena. Genialita je neomezená.. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)