Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

MrEdDy

Tohle je dle mého názoru totální propadák. Měl jsem možnost slyšet audiobook od Waltera Isaacsona a pokud chce někdo vyjádřit Jobsův život ve filmu,měl by se do toho pořádně opřít a udělat celovečerák nebo to radši nedělat vůbec. Tento film je tak neskutečně osekaný,strohý a jen z daleka si podle něj můžete udělat obrázek jaký doopravdy tento vizionář byl. Nejsem fanouškem nakousnutého jablka,ale tohle je síla.. ()

FOndra

Zklamání. Kam se poděla jeho role v Pixaru? Co iPad ?, iPhone ? Postavili jsme první a druhý počítač hurá. Ale nedozvídáme se ani v čem byly tak zásadní? Působilo to na mě jako nějaký sestřih z prvního dílu o Jobsovi, až na to že je bez dvojky :( Jsem fanda Applu. Tohle se nepovedlo. A rozhodně to není Kutcherem . ()

EdmundDantes

Kdo četl knihu, nemohl u filmu vydržet, nebo jen celou dobu kroutil hlavou.. Dle mého to bylo chyceno za špatný konec. Filmaři se zabývají převážně otázkou jobsova rozjetí businessu, strasti a výhry ve společnosti Apple. Ale to je sakra málo. O životní filozofii, důvodech, proč chtěl dělat věci nejen pořádně, ale 10x lépe nez konkurence, o tom nikde ani zmíňka. A film najednou končí kousek od rozjetí projektu Mac II s geniálním designérem Johny ivem, což je vlastně necelá 1/3 toho, co světu tato významná osobnost dala. ( m.j. johny Ive má ve filmu jen žalostně drobounkou roli, ačkoli dodnes se od něj učí celý svět a Apple by bez něho byl pravděpodobně jen zaniklou skupinkou nadšenců). Kde je zmíňka o převratu v hudebním průmyslu (snad nemohli myslet vážně tech 5-minut na začátku filmu ), kde jsou převratné nápady v oblasti mobilních telefonů a co teprve kreslený film a jeho Pixar studio?......Ano, všechna tato témata zaberou na jeden film, ale udělat jen malý kousek a uvádět to jako životopisné drama je výsměch všem divákům. Film bych nedoporučil snad nikomu. ()

kura68

Je to tak, čekal jsem to, co jsme dostal v knižní podobě. Nakonec tam dost věcí z minulosti Applu, Nextu, Pixaru a Jobsova života chybí, ale to by byl film více, jak na 2 hodiny.I tak to byl dobře zpracovaný film. Kutcher mi v Jobsově roli opravdu seděl, byl výborný, on byl asi důvod dokoukat to dokonce. Jinak všem doporučuju Jobsův životopis od Waltera Isaacsona. ()

Boro171

Ashton Kutcher by sa mal veľmi rýchlo vzdať tých presladených rolí v romantických komédiách, pretože je to naozaj veľmi kvalitný herec ak chce a úloha Jobsa mu sadla ako prdel na hrniec, a bez nejakej nadsázky mi pripravil herecké prekvapenie tohto roku. K filmu asi toľko, že sleduje asi najväčšie pády a úspechy tohto bez pochýb zrejme najväčšieho génia novodobej histórie (a to nie som nejaký applovský fanatik). Hoci je pravda, že film balancuje na pomerne nevyrovnanej dejovej linke, a usekáva podstatnú časť modernej éry, ale to ani tak nevadí pretože éra moderných iProduktov je každému už veľmi dobre známa. Zameriava sa hlavne na opis jeho osobnosti a zanietenosti pre svoju víziu, ktorou sa snažil ísť proti prúdu, nech to stálo čokoľvek. Opisuje ho ako odhodlaného a nekompromisného lídra stiahnuť ľudí na svoju stranu. Z filmu sa sypú všelijaké životné múdra a myšlienky, ktoré celé toto minimalistické dielo ešte viac vyzdvihujú. Trošku zamrzí useknutý koniec a filmu by možno slušelo aj trošku viac teatrálnosti, inak je to vcelku vydarený snímok, ktorý si určite zaslúži väčšiu pozornosť verejnosti. 79% ()

cortez

No, já ten film tak docela nechápu. Měl to být životopisný film. Ne nějaký trailer z jeho života. Je to tak trochu paradox. Film o Jobsovi by vůbec nebyl natočen pokud by ho neproslavili ipody a iphony. Ale právě z toho období jeho života ve filmu nic není! Proč?..když to byl tak velký vizionář, a prý změnil podobu používání telefonů... zřejmě tu bylo asi něco co ve filmu nemohli zmínit, a to mohla být právě sporná otázka toho jak "přišel/vytvořil" podobu iphonu atd. Takže Jobs - vizionář, ale odsud posud. (Analogii v tom jde vidět ve filmu Zero Dark Thirty, kde se taky záměrně ve filmu vynechala část o tom jak Američani záměrně obešli a neinformovali Pákistánce, protože by to někomu mohlo být na škodu.) Dvě hvězdy filmu za přínos informací. Pointa filmu je vlastně v tom, že Jobs ani tak moc vizionář nebyl a nebýt toho jeho týmu, tak nikdy nic nedokázal... za což se týmu vždy patřičně odměnil. ()

rigby

Po výborném rozjezdu přijdou dlouhé minuty nekonečného plácání se v blátě, kdy není na co se dívat. Děj stagnuje a přestávku si berou i všichni herci včetně představitele hlavní postavy. Natočeno je to řemeslně dobře, není co vytknout, ale kdyby byl film o hodinu kratší, vůbec by to nevadilo. Škoda, Jobsovy vize by si zasloužily lepší zpracování. ()

Rodriguess

Videne na BLURAY. Vela sa o tomto filme nahovorilo a niekedy az privelmi negativne, preto som ho videl az s odstupom casu. I ked vobec nie som fanusik spolocnosti Apple tento film som sledoval s napatim a zatajenim dychom pocas celej doby, velmi zaujimave. ()

Neo007

Vizionář, podivín, ale hlavně génius, tyhle tři slova na jeho osobu sedí. Byl jsem hodně zvědavej jak tohle filmaři zvládli, už jen proto, že s Applem se už skoro dvacet let kamarádím, a článku jsem o Stevu Jobsovi přečetl dost. A hoši filmařský si s tím poradili na výbornou až na jednu maličkou věc, ten konec bych ještě popostrčil o nějaký ten rok dále. Aston Kutcher mi do toho moc nezapadal, ale jen do chvíle než film začal. Bezesporu pro mě jeden z jeho dosavadních nejlepších hereckých výkonů. Takže za mě naprosto výborná podívaná a zase po delší době mám z filmu opravdu skvělej pocit. Jednoznačně 5 hvězd a 100%... ()

MorraEddie

O tomto filmu a výkonu Ashtona jsem četl jen špatné recenze a vůbec nechápu proč. Film se mi hrozně líbil a vlastně jsem vůbec ani netušil jaký vlastně Jobs byl. Co se týče herců,nemůžu vůbec nic vytknout,skvělé herecké výkony a hlavně ta podoba herců se skutečnými osobnostmi je zarážející. ()

Callie

Po dost rozporuplných komentářích, které jsem tady četla , jsem nic moc nečekala, ale přišlo příjemné překvapení. Pokud někdo neví, kdo byl Steven Jobs, nic mu neříká Lisa, Mcintosh a iPhone věci, je pro něj asi snadné film odsoudit a nepochopit spoustu věcí. A myslím si opak od některých názorů, že Ashton Kutcher si s tím poradil skvěle. Do plného počtu sice trochu chybí, ale jinak super. Doporučuji všem kritikům knihu. ()

Hookins86

Život Steve jOBSE byl určitě velice zajímavý, což se o tomhle životopisu říct moc nedá. Nevím, nějak to na mě nezapůsobilo... ()

LencaN

Je fakt, že tak nadupaný život vcucnout do dvou hodin je machrovinka. Proto se film nevyhne negativním ohlasům na svou povrchnost, zkratkovitost a tak dál. Ano, to všechno tam je, hlavně jeden zkrat byl drastický a to ten, který ústí v trhání mrkví, kruciš, tam bych brala nějakou dějovou vsuvku...tak je tam i povrchnost, jde akorát o mocenské čachry ve vedení Applu a ukázání toho, jak byl Jobs 'lidsky' mimo. Mnohdy jsou géniové asociálové, protože jsou do své věci tak zažraní, že zapomínají skoro dýchat, takže zápal a genialita si vybere svou daň. Akorát mi nebylo z filmu moc jasné, jak Jobs vlastně ten Apple dokázal vytáhnout na vrchol. Jasně, byl zapálený, vychytralý, inovativní, ale to je i spousta jiných lidí a filmy se o nich netočí. Prostě mi chyběl hlubší pohled na to, čím se vlastně Jobs zasloužil. Ale tím, kdo se herecky nejvíc zasloužil o tenhle film, je bezpochyby Ashton Kutcher. Přestává být hrdinou romantických komedií, chodí kolébavou kačeří chůzí, je zarostlý, má podnikatelské čertíky v očích a je z něj profík. Taky se mi líbilo prokládání děje autentickými záběry a dobovou příjemně laděnou hudbou. Takže dohromady mi to dává lepší průměr. ()

Flamik

Sem rád, že to neukazovalo jenom klaďase Steva. Druhý plus, že to nešlo do odbornosti a tak se na to může podívat každý. Celkově ale obsah takový nijaký. Možná je to úloha dokumentů, ale myslím si, že Steve si zasloužil aby se o něm natočil dokument jinak, než tak, jak ho dělá svět okolo. ()

matees_no

Do kina jsem šel bez nějakého velkého očekávání a bohužel film mě nepřekvapil. Nuda, šeď, šeď. Už pět minut po jOBSovi, kdy jsem na záchodě četl reklamu na novou cukrárnu na náměstí, jsem na něj zapomněl. A přitom to začalo docela dobře. Úvodní scéna "Možná je tu ještě něco" mě navnadila a já se začal těšit, že se všechny recenze pletly. Nepletly. Po zbytek filmu jsem se musel každých 20 minut koukat na hodinky, kolik že je to hodin. Ashton Kutcher vyloženě nezklamal, ale do role takové role se nehodí. Škoda, že takovéto skvělé téma, jakým Steve Jobs a Apple bezesporu je, si nezasloužilo lepší provedení. Třeba jednou. ()

Zeddi odpad!

Totalně zabitá ideologie celého Applu i samotné osoby Steva Jobse. Film je moc uspěchaný a nezasvěcený divák nepochopí, co chtěl básník (režisér) říci. Perfekcionalistická a černobílá Jobsova osoba, zde není ani za mák vystihnuta. Ashton Kutcher možná držel Stevovu fruktariánskou dietu a naučil se napodobit jeho styl chůze, ale to je asi tak vše. Zcela je přeskočeno Jobsovo působení u Pixaru a není zde ani patrný jeho vizionářký smysl pro detail, celkový koncept produktů ani budoucí vize celé společnosti. Vzhledem k tomu, jak prezizně a objektivně je zpracována kniha je tento snímek skutečně zmatený brak. ()

Mejdzula

Jobs je úplně jiný než já (tím končím kopírování) Nevěděl jsem, že o něm nic nevím, tak jsem se aspoň trošku dozvěděl. Přišlo mi zvláštní, jak film vzhledem k celkem dlouhé metráži rychle uběhl, aniž bych zaregistroval nějak mnoho výrazných momentů a vůbec nějakých momentů. Ale jinak jsem se trošku poučil a možná i pobavil, to už sám nevím. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)