Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

Sumichalek

Steve Jobs bol asi významný človek pre firmu apple a aj ako vzor je asi dobrý pre cieľavedomých ľudí, ktorí chcú niečo dosiahnuť. No mne jeho osobnosť veľmi neimponuje a tak aj tento film som bral menej vážne. No ak chcem byť objektívny tak musím povedať, že to nie je zlý životopisný film. Je tam snaha zachytiť jeho hlavné rysy a hlavné vlastnosti osobnosti. No celý film som musel bojovať s tým, že s ním nesúhlasím. Ale to je už asi moja chyba. Pozrieť sa to asi oplatí ale treba pozerať s rozumom aby sa tým človek nenechal nakaziť a nezačal v garáži montovať dokopy počítače a neporovnával sa so stvoriteľom. :-D ()

Meteora17

Upřímně, čekala jsem od toho víc. Ať už se kdokoliv (i já) nevyzná v počítačích, Apple je známý všude, a proto jsem čekala velkofilm, který by mě tak uchvátil, že bych nebyla schopná se odtrhnout. Bohužel se to nestalo. Nemůžu říct, že to byl špatný film, ale co se týče námětu a režie by mohl být lépe vypracovaný. Když někdo chce natočit film podle skutečné události, který se odehrává několik let a takového rozměru, nemůže trvat 2 hodiny. Vše totiž vysvětlili jen polovičatě. Ale na druhou stranu, jsem ráda, že jsem tento film viděla, protože jsem se dozvěděla více informací o Applu. ()

Maxxz

Po prvních premierách byla kritika na tento film dost velká. Já musím říct, že se k ní rozhodně nepřidám. Mě se ten film opravdu líbíl. Obzvlášť Ashton, který se zhostil role Steva Jobse velmi zodpovědně a myslím si, že to je zatím jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Pro mne, jako několikaletého skalního fanouška Applu byl tento film asi tak trochu povinností, a popravdě, trochu jsem se bál, díky prvotním kritikám. Ale ne. Dopadlo to dobře. Film sice přeskakuje dost důležité milníky v historii Applu a hlavně v životě Steva Jobse, ale ruku na srdce, do dvouhodinového filmu toho moc nedostanete. Ode mne je to tedy rozhodně dobrých 80%! ()

Kubi

Steve Jobs. Génius jak se sluší a patří. Škoda jen, že Kutcherovi Steve už tak nesluší a rozhodně nepatří. Ať jsem se snažil sebe více, nějak jsem se nemohl vcítit do Jobsovi cituace. Kutcher neměl v roli Steva, co dělat. Mohl to být parádní film, scénář se mi líbil, jen škoda tak mizerného obsazení. Neznal jsem Jobse osobně(bohužel), tekže nevím, jestli měl jako ve filmu, takovou chůzi, která mě doslova bodala do očí. Nadále se mi nechce věřit, že by byl Wozniak takový podivín, ale také ho neznám, takže je do hodnocení počítat nebudu. Škoda, škoda, škoda. Já to budu opakovat pořád. Kutcher prostě zkazil delikátní film a proto ode mě dostává tři hvězdy. ()

Hansk75

Tak teď nevím. O Apple ani o Stevena Jobse jako takového jsem se nikdy nezajímal, ale vždycky jsem si myslel, že on je právě ten technický guru a v tomhle filmu to vypadá spíš na to, že on prakticky parazitoval na nadání druhých. On je tu vykreslen spíš jako výborný vyjednavač a řečník. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /některé dialogy americky silné a o ničem, oslavná aura tu je, ale tak to se dalo čekat/, + /Ashton hraje slušně, je to sice natočeno mainstreamově,ale také díky tomu se na to může dívat i obyčejný člověk a pochopí o co jde, kdo Steve byl a cože to vlastně tak skvělého udělal, není tu pouze oslavování "poloboha Jobse", ale i něco z jeho povahy a chování/, hodnocení - nakonec docela nadprůměrný životopisný film, jenž Steva oslavuje, ale ukazuje, že ani on nebyl tak dokonalý a dobrý výkon Ashtona samozřejmě ()

ijera

Myslím že Ashton Kutcher zahral úlohu Steva Jobsa na jednotku .Chôdza a pohyby tela boli ako cez kopirák v porovnaní s originálom. Na záver filmu je možno vidieť postavy herecké v porovnaní s postavami skutočnými .Na podobnosti postáv si dali tvorcovia filmu záležať. Životný príbeh chytí za srdce, avšak iba človeka ktorému je informatika blízka .Film nieje určený pre celé spektrum divákov avšak mne sa páčil. Je to návod ako z garážovej firmy urobiť impérium. ()

bedsore

Pokud měl být tento film jakoukoli poctou či uznáním Jobsovi práce, tak se to povedlo asi jako pokus nainstalovat Mac OS na PC. Asi neměli za prdelí někoho jako byl Steve, kdo by je přitlačil a vymáčknul z nich něco víc než jen tenhle fádní průměr. ()

Onlajn

Docela povedený film, ve kterém jde vidět Jobsův růst ve vlastní firmě. Herecké obsazení je dobré, stejně jako celý film. Chybí tu sice spousta Jobsových životních chvil, které by stály ve filmu za zmínku. Navíc se ve filmu objevily i problémy, ale nebylo ukázáno řešení. Prostě se přes to rychle přeběhlo. ()

Shakal4972

Do istej miery sklamanie. Ale čo sa dalo čakať od zbúchaného ťaháka na peniaze? Film sa na niektorých miestach príliš zaoberá nepodstatným a naopak potom neostáva čas na to podstatné. Ako tu už bolo povedané, keď už film o jOBSOVI tak celý a nie len "krátky úsek" jeho života. Myslím, že Ashton Kutcher ako prskajúci jOBS bol dobrý ale pri pohľade naň sa mi vždy vynárali tituly ako Just Married, ktorý v telke vidieť najčastejšie alebo Dva a pol chlapa takže vážnosť/rešpekt, ktorý mal z jeho roli v tomto filme plynúť akosi nie a nie nastúpiť. No a v neposlednom rade Piráti zo Silicon Valley či životopis v knihe od Isaacsona boli pre mňa osobne uveriteľnejší ako toto tu. Celé zlé, povedal Wozniak na margo tohto filmu. Tak úplne celé nie ale dalo sa to určite zvládnuť lepšie, myslím si ja. ()

Rembrant.F

Film se mi libil, prestoze byl az moc strucny. Jen okrajove zabrousil do jeho soukromi a nezminuje se i o jinych projektech, ktere mel a nebyly zrovna uspesne napr. Apple Newton, jehoz vyvoj stal spoustu penez a jiste i nervu z neuspechu. Presto doporucuji. ()

Kubas1994

Bohužel jsem se nedočkal triumfálního filmu, který si tento bezesporu génius zaslouží. Už to, že film se začal natáčet rok po jeho skonu, je důkazem, že jde o komerční věc, za kterou nestojí ani desetina ambic k tomu, aby představili takovou (filmovou) vizi , jako měl Steve Jobs. ()

Viking69

Neuveritelne sem se na tento film tesil a to mozna bylo spatne. Cetl jsem knihu (Book by Walter Isaacson) a tak sem cekal co vsechno tam bude. K filmu "Pirates of Silicon Valley" bych to neprirovnaval, asi tomu chybelo to vypraveni. Rekl bych ze do dvou hodin by se dalo dostat vic. Asi reziser chtel popisovat jinak linii pribehu nez byla v knize. Kazdopadne k veci. Moc z mladi tam toho nebylo, ani jak prisli k logu a vubec ke jmenu. Indie, hladoveni, jablecna farma, pixar, ipad .. vsechno chybi. Lidi co knizku necetli asi budou mit pokrivenou realitu a mozna se budou ptat proc tohle a proc tamto. Jinak Ashton to hral docela dobre, fakt sem se bavil jak chodil. Zajimavy bylo cist jak se to "libilo" Wozovi ( http://gizmodo.com/jobs-reviewed-by-steve-wozniak-1153771108 ) No cekal sem vic, ale jako odpoledni odpocinkovy film se to da. ()

Lazy87

Tak dnes mi přišel můj první new iPad (samozřejmě použitý), tak jsem si řekl, ideální stav pro zkouknutí tohoto filmu. Mimochodem i iphone už jsem někde v Ostravě ztratil. Nicméně chěl jsem dát 4*, ale na tom nesejde. Film to není špatný, jen jsem ještě nečetl žádnou knihu, ale mám to v plánu, tak nevím, co si zatím o tom mám myslet. Za mě 70%. ()

dosak

Pěkná sr...a, Social Network zhoršený o 2 třídy. Předvídatelný dialogy, Ashon Kutcher kupodivu slušnej výkon, jenže i tak se bohužel na roli nehodil. A největší zklamání je to, zůstal nevyužitej obrovskej potenciál hodně zajímavýho příběhu. Mysleli si, že se to prodá samo, což se asi i stalo, ale mohlo to být o dost lepší. ()

Sonjoe

Ziadna iWow sa nekonal. Sfilmovana ta nudnejsia resp. najnudnejsia cast. Ten zaciatok sa mohol prebehnut, nerozoberat do detailov. Najvacsie pecky, ktore JObs dokazal a dal a odprezentoval sa vobec vo filme neukazu..Dost nuda. ()

r3musko

Priznám sa že celý apple aj s jobsom idú mimo mňa, ale aj napriek tomu som to vydržal pozerať až dokonca. Náhodou sa mi páčil aj herecký výkon Kutchera v roli hlavného záporaka Jobsa. Celý film pôsobil príjemným dojmom taká chutná jednorazovka ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)