Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

mzss1

Shlédnuto v kině. Ze začátku připomínám 2 věci. Zaprvé, nechci moc srovnávat tento film s podobným filmem Pád bílého domu. Tohle je prostě další film, který zvlášt hodnotím. Druhou věcí je fakt, že jsem neskutečně překvapen. Emmericha mám rád, jeho filmy Univerzální voják, Den nezávislosti, 2012 - to je trojice mých srdcovek od něj. Přesto jsem se bál, že to nedopadne dobře. Pád bílého domu bylo R-kově provedeno - drsné, vážné, chlapácké atd. Zde jsem si řekl, sakra je to v PG-13, ale během sledování jsem si uvědomil, že to velký problém není. No, ještě před rozborem filmu musím Emmericha pochválit. Příště mu budu věřit. Nevím proč jsem pochyboval, když má dost filmů, které mě baví. Akce byla natočena perfektně. Byla velkolpeá, dynamická, kdy když něco vybouchlo, tak to bylo něco. Snímek nabízí dost přestřelek, které jsou dobře natočeny, sice trochu rychlejší střih, ale to mi vůbec nepřekáží. Soubojl je zde celkem málo, ale když už jsou, tak jsou celkem obstojné - žádné větší nápady, ale přesto v pořádku. Charakterizovat slovy tento akčnák je podle mě velmi těžké. Zkusím to asi takhle: Moderní akční film s dobrými hlášky a s troufalým humorem, což je netypické vzhledem k vážnosti situace. Tato troufalost, i jako celkově ostatní aspekty filmu (akce, humor, hlášky, místy vážnost, v 1 scéně až mírná dojemnost, nepředvídatelnost, 2 solidní filmové zvraty, jednoduchý přímočarý příběh, politické jednání v této krizové situaci atd), kterých je mnoho - a to jsem nečekal, že všechny tyto věci, které jsem jmenoval budou téměř bezchybné. Emmerich do filmu nasázel zkrátka všechno možné a ono se mu to podařilo. Zápory zde jsou, ale jednak jich moc není a ostatní prvky filmu to dokážou v klidu zastínit. Úvod je vydařený. Hned ze začátku se mi zlepšila nálada. Přílet prezidenta do sídla bílého domu. Tato úvodní sekvence byla sice taková hvězdná, asi tak jak začínají Emmerichovi filmy. Výborná hudba krásně vyplnovala úvod. Takže nevím přesně jak bych to popsal minutáží. Asi tak zhruba prvních 25 minut se film rozjíždí a já se vůbec nenudil. Hlavní hrdina Tatum mě naštěstí zaujal a bavil až do konce. Třeba ve filmu G.I. Joe mě vůbec nebavil. Takže během této neakční sekvence je na co se koukat. Seznámení s postavami atd. Bavila mě i postava malé dcery Tatuma, která hrála dobře. No, tak v necelé 30 minutě se jde na věc. Bouchne větší nálož trhaviny uvnitř bílého domu a začne peklo. Teroristé obsadí dům, začne zběsilé střílení. PG-13 je znát, ale nějak mě to silně netrápilo. Tatum se vloží do akce, kdy zanedlouho bude unikat spolu s prezidentem. Takže budou unikat, lítat z jednoho maléru do druhého. Abych objasnil zajmutí rukojmích, tak hlavní terorista - kdo to je ? To je právě první solidní zvrat, který mě ze začátku dostal. Takže už jsem byl v této chvíli ubezpečen, že mě bude film bavit až do konce, což se díky bohu stalo. Nejvíc se mi líbily 2 velké akční sekvence. Honička limuzínou, kde padlo dost výbuchů, třeba scéna kdy limuzína letěla vzduchem a z otočením dopadla do bazénu. Nebo destrukce 3 vrtulníků - to bylo také velmi efektné. Scéna, kdy vojáci padali z vrtulníku a jeden zločinec stačil raketometem onen vrtulník sestřelit. Ke konci měl film pár dost dobrých přestřelek. Úplné finále nebylo zcela překačnělé, ale mělo to dobrý spád a napětí. Scéna, kdy dcera Tatuma mávala vlajkou, aby zastavaila útok na bílý dům, který nařídil pro bezpečí lidu víceprezident byla celkem dobrá. Nějaká ta typická americká propaganda se zde najde, alemě to tak nepřišlo. Dokonce jedna slečna, která seděla v kině asi o 5 míst napravo ode mě, začala brečet. Jako, mě to nepřišlo úplně dojemný, ale nesmál jsem se tomu, zahraný to bylo pěkně. Herci. Takže, Tatum mě zaujal, o tom není pochyb. Co se týče postavy prezidenta, tak jeho chování mi nepřišlo úplně prezidentské. Tím nemyslím třeba to, že střílel raketometem, ale že např. utrousil dost vtípků a tak. Já jsem se smál, bylo to správně, humorně pojato - alespon to mělo jiný styl. Takže toto zápor není. Největším záporem byly teroristé. Asi tak polovina teroristů byla taková trapná, ale aspon jsem se hodně pobavil. I celkově některé humorné scény byly přehnané. To je asi tak vše k záporům. Co se týče hudby, tak ta se povedla. Dvojice těchto hudebních skladatelů jsou správě k tomuto snímku zvolení. Emmerich je volil ve více jeho filmech, např. ve filmu 2012. Zde složili vydařený soundtrack, zejména úvodní sekvence má výbornou hudbu. No, jsem nadšen. Pád bílého domu byl o něco lepší: 95%. Ale tohle si plný počet hvězd ode mě rovněž zaslouží. No, ještě jsem si vzpomněl i na spoustu hlášek, ale vykecám jen jednu od jednoho praštěnýho teroristy, "Schováváš se holčičko ? Já fouknu, sfouknu ti bílý dům !" :-))) Podobných hlášek je víc. Takže bez dalšího protahování hodnotím na rozhodně zasloužených 90% = ***** () (méně) (více)

Javert

Minimálně stejně tak plné žánrových klišé jako Olympus Has Fallen, ale zato o poznání zručněji a zábavněji natočené, s pořádnými koulemi a zážitkem k nezaplacení. Klasický Emmerich, nejlepší Emmerich! ()

Omnibus

Včera jsem měl "narozeniny". Dcera mi dala dárkový poukaz na adrenalinový zážitek, vstupenku na prohlídku Bílého Domu. Z prohlídkových okruhů jsem zvolil ten nejdelší: Die Hard – Black & White – all inclusive. Dobře jsem vybral! Mohl jsem si zastřílet do vzácných obrazů, rozmlátit historický nábytek, zapálit záclony a nakopat teroristům prdel. A prdel si taky udělat ze spousty klišé o hrdinných amerických prezidentech. Co ještě? Relaxace v bazénu, společná fotka s teroristy, mažoretka v rozpuku s americkou vlajkou. Spotřeba prezidentů značná :-). Čtyři kusy, z toho jeden recyklovanej: „Říkej tomu třeba puč...“             Zápis do návštěvnické knihy: V hodnocení bych dal všech padesát hvězd a pár pruhů navrch, ale z té suchopárné půlhodiny úvodu jsem se málem vzteknul, to z hodnocení jednu hvězdu srazilo. To vážně nešlo vykolíkovat to hřiště pro prezidentské rugby za pět deset minut? ()

kingik

Nevstoupíš dvakrát do téhož Bílého domu. Předně neškodilo by název filmu počeštit. Ano, existuje už jeden obdobný film a to se občas stává, že filmová studia v jednom roce vyprodukují dva konkurenční filmy na jedno téma, ale přece jen, když už distributor nejednou dal filmu tak nemožný název, pro který se film jen obtížně prosazoval, tak už by se nic nestalo, kdyby zvolil názvy jako "Přepadení Bílého domu" nebo "Útok na Bílý dům". A nyní stručně k ději. Šéf Tajné služby je ve spolčení s teroristy, kteří nápaditě a originálně obsadí sídlo amerického prezidenta, a sice instalováním domácího kina do budovy. Do toho se o práci v ochrance přichází ucházet mladík John Cale a vzal svoji i otravně nemožnou dceru, kterou zkritizuji o několik řádek později. Prezident Sawyer je afroameričan a je podle mě nejlepší postavou filmu, protože Jamie Foxx ho zahrál uvěřitelně a sympatizoidně. Ani Channing Tatum není žádný nesymp a lze si jej pro jeho milé chování oblíbit. Teroristé byli vybráni velmi schopně a veterán James Woods si svého záporáka vychutnal. Jenže bylo opravdu nezbytně nutné, aby mladý zachránce Cale měl neskutečně protivnou a nesympatickou dceru?! Vždyť k ní ani jako táta nepasoval! Právě postava frackovité, přidrzlé dcery, co mává jak blbka vlajkou na trávníku před Bílým domem, mně film dost znechutila. Nebyl to však jediný negativní faktor, který jsem u filmu pocítil. Zpočátku film působil jako vcelku vítaná exkurze do prezidentské budovy s bohatou letitou historií, kdy se divák dozví něco zajímavého, pokud je to pravda. Jenže, jak film zvolna plynul, tak keců neubývalo, spíše naopak, je tady více dialogů, než v seriozně pojatém politickém dramatu, na pořádnou akci se nějak moc čekalo. Film se však ani po dobré hodině nijak výrazně nerozjel a inkriminované přepadení teroristů, kromě vychytaného vizuálu, postrádalo jakýkoliv náznak napínavé atmosféry. Po hodině jsem se nudil a čekal jsem na závan smršti v druhé hodině. Ten se nedostavil. Vypadalo to asi tak, že spadlo pár vrtulníků, do toho opět Emmerichův vytříbeně vytrapněný humor s průvodcem po Bílém domě, který s hláškou: "německé krbové hodiny" byl na odpis a celý film nudně, nevzrušivě a bez jediného překvapení, doklopýtal do žalostného konce, kdy prezidenta před jasnou smrtí zachrání kulka zaražená o staré kapesní hodinky na jeho hrudi. To mě přišlo jak z filmu Disney studia. Nehledě na to, že něco podobného stihne i hlavního hrdinu. Apropo, krve se v tohle filmu divák nedořeže. Čekal jsem film, který mě bude bavit a hlavně mě neuspí. Pro zvýšení adrenalinu volím jednoznačně misi s Butlerem, i když tady se film odehrává po celou dobu za bílého dne. Ale i tak Tatum a spol. zůstali poměrně pozadu, ještě k tomu museli dohánět handicap druhých v pořadí, protože v tak krátkém časovém úseku bylo obtížné přijít s něčím mimořádným než je Pád Bílého domu. 60% ()

InJo

Roland Emmerich je zpět a možná nejlépe od dob DNE NEZÁVISLOSTI (jenž je ve filmu dokonce zmíněn!). Svižný a velmi zábavný mix SMRTONOSNÉ PASTI a SKÁLY, skoro jsem měl dojem, že se vrací zlatý věk akčních filmů (80. a 90. léta). Channing Tatum sice asi nikdy nebude "ultimate hero" (v tom jeho tuhém modelovském ksichtu nelze rozpoznat snad žádnou emoci), ale jinak se tu překvapivě dobře pracuje s postavami (i záporáci jsou kupodivu docela fajn), dějovými zvraty a některé akční scény jsou tak přehnané a odvázané, až jsou na hraně geniality. :) Ostatně, po půlhodinovém rozjezdu se z toho stane takřka dvouhodinová přehlídka střílení, výbuchů, útěků a kontaktních soubojů. Žánrová klišé jsou sice přítomna snad na každém rohu (a občas přece jen trochu ruší), ale film má naštěstí dostatek nadhledu na to, aby tento (pro fandy žánru přijatelný) nedostatek alespoň částečně vyvážil. Výborný relax, jemuž škodí jen nízká přístupnost, kvůli níž je akce ochuzena o krev a brutalitu (a že si o ni často vyloženě říká!). 80 % ()

IQ Tiqe

Emmerichova parketa – patetický dojemný katastrofický akční blockubster. Naštěstí to s tím patetickým v průběhu filmu není tak horký, najde se i menší počet hlášek, takže mě ve výsledku dobře bavil. Foxx s Tatumem mi vzdáleně připomínali Willise s S. L. Jacksonem v Die Hard 3; malá holka zas Chloë Moretz. Vadilo mi tradiční vyhýbání kulek hlavním hrdinům. Do análů světové kinematografie se tenhle kousek asi nezapíše, ale u mě bohatě splnil, co jsem od něj jako od blockbusteru očekával. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 9 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Webb odpad!

Tak špatný scénář, až musim litovat ty, jenž ho napsali. Neuvěřitelně hloupé dialogy, nesmyslné scény, film jsem protrpěl.... ()

HoneyBunny

Smrtonosná past zasazená do Bílého domu. Bez Bruce Willise (dneska už můžu říct "naštěstí") - Chaning Tatum mimochodem ke konci nosí bílé tílko podobné tomu Brucovu. Emmerich natočil akční film, který by se dobře vyjímal v osmdesátých a devadesátých letech, ale dneska už je retro. Což ale v tomhle případě není na škodu. Nic moc se neřeší, idiotská ochranka Bílého domu se postřílí zá pár vteřin a na scénu přichází bojově naladěný Channing Tatum a jeho přechytralá dcerka (ale ta naštěstí není otravná, vlastně je docela fajn, až na TEN ZÁVĚR S VLAJKOU... bez komentáře). A k ruce mu je prezident Jamie Foxx, který mi chvílemi trochu připomínal černošského side-kicka, ale vlastně patří k těm nejvíc cool prezidentům americké kinematografie. A nejen proto, že hláškuje, nosí sako a bílé tenisky a - pozor! - střílí bazukou! Právě takovéhle odlehčené a záměrně vtipné (skoro až parodické) scény mě na White House Down bavily. Emmerich stále svoje řemeslo umí. Což ale stále nedá dohromady nezapomenutelný film. 60 % ()

Jordan odpad!

emmerich s vanderbiltom zobrali scenár die hard jednotky z hollywoodskych archívov a povedali si, že film je to kvalitný, rokmi preverený a už dosť starý, že by bolo dobré urobiť remake. lenže nakoľko je séria die hard stále živá, čoho dôkazom je aj tohtoročné piate pokračovanie s romanom luknárom a rytmusom v hlavných úlohách, nemohli uskutočniť svoj sen urobiť priamy remake a tak si vzali príklad s murnaua, ktorý svoju adaptáciu románu dracula urobil veľmi sofistikovane a na podobnom princípe vymysleli film, ktorý je do bodky a do najmenšieho detailu (komunikácie cez vysielačky, limuzína, john mclane...pardon cale a jeho drsná rozvedená dcéra a stavím sa, že to tielko je originál kostým z jednotky...) kópiou; po 2012 emmerichov apetít na ničenie stále neutícha a čo sa týka ničenia, je tento film oveľa megalomanskejší, než 2012 - a to už je čo povedať! scenár je teda opajcovaný a úplne nepriestrelný - každý motív a lajtmotív uzavretý, všetky línie podľa predpisov a šablón ukážkovo dovedené do dokonalosti, tempo, načasovanie a rytmus informácií, dramaturgie a narácie sú ako zo šlabikára - ako napísať hollywoodsky trhák. dokonca aj všetky možné klišé sú tu na svojom mieste, americké zástavy vejú v štátom predpísanom množstve, frekvencii, product placement na rôzne autá, spotrebiče, softwarey a dokonca žuvačky nesmie chýbať ako doplnok a paušálne riešenie politiky, rasových otázok je prebité ústrednou témou rodiny - pomsta syna, záchrana dcéry, vzdialená prezidentova rodina, skrátka - každý tam má svoju rodinu v ohrození, za ktorú sa chce biť, pomstiť, alebo zachrániť ju... akcia je tu však skvostná, hlášky padajú ako nábojnice a humor to na patričných miestach odľahčuje (viď naháňačka na autách na trávniku); záporáci sú jasní od začiatku, všetky zvraty dokážeme odčítať už v tretej minúte filmu, preto sa nemusíme báť niečoho neznámeho a v pokoji sledovať nekomplikovaný dej, ktorý sa síce nevyhýba nelogickostiam, no aspoň nás prevedie napodobeninami interiérov bieleho domu; myslím si, že WHD je horúci adept na najlepší tohtoročný letný blockbuster a slobodne vyhlasujem, že ho všetkým vrelo odporúčam! ()

Anderton

Vy ste John McClane? Nie, Ja som John Cale. Aha, lebo ja som myslel, že ste McClane, ale v určitých momentoch ste mi skôr pripomínali Hallenbecka a ak by ste ním ostali až do konca a urobili by ste tak z vašeho filmu regulárnu buddy movie, dal by som vám na vašu vlajku o jednu hviezdu navyše. Emmerich točí pre divákov, ktorí vedia, kto je a čo natočil, takže nás poteší viacero fórikov a najmä záverečné mávanie prezidentskou vlajkou ako upomienka na Gibsonovo absolútne vážne mávanie tou americkou v Patriotovi je parádne. A ono to funguje aj emocionálne! Jordanovky, Walkman v zásuvke, nasadenie okuliarov, politické rýpanie. Len škoda, že Emmerich dal nakoniec prednosť veľkej akcii pred humorom, tej je predsa len v mainstreame viac a zbytočne naťahuje stopáž. Keď už beloch v tielku a černoch v obleku a teniskách spolu a ešte k tomu v tak komickom prostredí, ako je Biely dom, tak tie hlášky by podľa mňa mali prevážiť. ()

Frajer42

Pohádka o hrozně černým černouškovi a o hrozně bílém Bílém domečku. Samozřejmě, že je snímek plný pořádného patosu, ale ono by to jinak ani nešlo. Prezident je hrozně hodný pán, jehož jediným snem je nastolit na světě celosvětový mír. Bohužel, jeho nejbližší podřízení to vidí jinak a kráčí cestou, jakou kráčí soudobá skutečná amerika. Film je nasáknutý milionem klišé a člověk od prvního otevření oka přesně ví, kdo vrazí Obamovi kudlu do zad a kterým směrem se bude snímek ubírat. Přesto mě velmi potěšila hromada akčních scén v nádherných prostorách, takže je to vlastně docela bžunda. Film, pán Bůh zaplať, se netváří přehnaně vážně a pan Obama si dokonce zastřílí raketometem. Dle mého názoru si s tímhle materiálem poradil Emmerich docela dobře. Čekal jsem mnohem méně akce a mnohem více patriotských blábolů. Vážně pohodová hollywoodská zábava, kde prakticky vše už jsme někde viděli, ale vůbec nám to nevadí. A ať se práší za kočárem. Klidně tomu dám 4 hvězdy. ()

Kothy

Další emmerichovina. Ale docela se povedla. I když to bylo celé trochu přeplácané. Ale nechyběly tomu fóry. Pěkně to tam celé rozmlátili. I zvratů bylo dost. Chtěl jsem říct, že je to lepší než Pád Bílého domu, ale ta holka s vlajkou na konci to úplně zkazila. To už bylo fakt trapné. Jinak celkem slušná podívaná. Hlavně se mi líbila honička s auty po trávě. :D ()

MikeCool

"Prezident USA s raketometem bojujíc proti "teroristům"". Více slov snad ani není třeba... Zkrátka je to taková béčková, akční pohádka pro dospělé. 2x horší než kolega Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen) ()

swamp

Klasický Emmerich - vše vybuchuje, vlajky vlají, projektily sviští.. nebýt brutálního patosu a blicího závěru, šel bych možná i na 4*. Přesto - i přes delší stopáž a homosexuálně působícího Tatuma - docela dobrá jízda, ke které netřeba mozek (doporučuji odložit na zadní sedačce auta). ()

DwayneJohnson

Už podle ukázek jsem cítil lehkou nervozitu až mravenčení v konečcích prstů, což se bohužel potvrdilo. Hrozná akce a ještě horší herci. Tatuma jsem nikdy moc nemusel a vlastně mě ani nepřekvapil. Naprostá ztráta času. To už se mi Air Force One líbil mnohem víc. ()

sarkas21

Roland Emmerich je zpět a možná nejlépe od dob DNE NEZÁVISLOSTI (jenž je ve filmu dokonce zmíněn!). Svižný a velmi zábavný mix SMRTONOSNÉ PASTI a SKÁLY, skoro jsem měl dojem, že se vrací zlatý věk akčních filmů (80. a 90. léta). Channing Tatum sice asi nikdy nebude "ultimate hero" (v tom jeho tuhém modelovském ksichtu nelze rozpoznat snad žádnou emoci), ale jinak se tu překvapivě dobře pracuje s postavami (i záporáci jsou kupodivu docela fajn), dějovými zvraty a některé akční scény jsou tak přehnané a odvázané, až jsou na hraně geniality. :) Ostatně, po půlhodinovém rozjezdu se z toho stane takřka dvouhodinová přehlídka střílení, výbuchů, útěků a kontaktních soubojů. Žánrová klišé jsou sice přítomna snad na každém rohu (a občas přece jen trochu ruší), ale film má naštěstí dostatek nadhledu na to, aby tento (pro fandy žánru přijatelný) nedostatek alespoň částečně vyvážil. Výborný relax, jemuž škodí jen nízká přístupnost, kvůli níž je akce ochuzena o krev a brutalitu (a že si o ni často vyloženě říká!). 70 - 80 % ()

predators

Myslel jsem si, že záleží na tom, v jakém pořadí shlédnete White House Down a Olympus Has Fallen. Pozor, mýlil jsem se...nezáleží! Gerardův Upadl mi foťák (jak píše Verbal) je min. o třídu lepší a to musím uznat, že též obsahuje spoustu nelogičností. Ale né tolik a né tak dementních! 30% ()

Eawy

Bolo to akčné, určite by pri tomto filme nikto nezaspal. Nezničiteľný pán prezident s nepriestrelným ochrancom, rodinné problémy, vzťah dcéra-otec, problémy rozvedených, problémy zomierajúcich a nespočet psychicky chorých vládou vycvičených bláznov, ktorí vôbec nie sú nikým pozorovaní a voľne si pobehujú po svete. Tento film má od histórie bieleho domu, cez militaristickú prehliadku, naháňačku v aute IT-manipuláciu a politickú kampaň absolutne všetko. Prekvapujúce je, že to nejako všetko spolu funguje a vytvára to 2 a niečo hodinový prestrielaný, vybuchujúci film. Chaning má pekne vypracované svaly na rukách, krásne na chrbte( priznajme si, na čo ho tam obsadili,). Jamie Foxx je prezident, ktorého by som ešte asi aj ja volila aj bez kampane, hlavný "smrťožrút" vo vás nevyvoláva zimomriavky, ale úsmev na perách a nakoniec je tu samojediná slečna Gyllenhalová. Neviem kto vymýšľal jej postavu, ale ešte ani Emily mi neliezla tak na nervy ako ona. Tá jej posledná veta " Dobrá práca Cale!" by si zaslúžila miesto do rebríčka najnepríjemnejších ženských na svete. Okrem mojej vyslovenej nevraživosti k tejto postave a prehnanej epickosti, ktorú White house down ponúka, nemám nič proti. 70% ()

nash.

Ze souboje dvou Bílých domů jednoznačně jako vítěz vychází Emmerich. Drží se při zemi a spíš než na zničení poloviny Washingtonu se soustředí na klasickou akci, kterou by mu mohl závidět i současný McClane. Skoro jsem měl v některých okamžicích dojem, že si v rámci přípravy na Bílý dům několikrát pečlivě projel první Smrtonosnou past. Rozjezd s přípravami na přepadení funguje skvěle, akce je dobře dávkovaná, nikde to v rámci žánru neujíždí kam nemá, dokonce ani ta tradiční rodinná linka nikde nepřekáží. Nechybí pár vtipných hlášek a narážek třeba na Den nezávislosti, velkolepé momenty jsou občas příjemně shozené vtipnou drobností (brýle) nebo detailem mimo fyzikální zákony. Kupodivu ani scénář není odfláklý a každý detail zmíněný na začátku je v závěru patřičně využit. Takže přes občas poněkud nelogické momenty to všechno běží hladce a ani na okamžik jsem se nenudil. Tahle odlehčená akční jízda mi zkrátka udělala radost. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn