Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Foox

HOBIT BEZ HOBITA. Jsem poměrně rád, že jsem druhý díl v kinech vynechal a doplnil si ho až vlastně těsně před zhlédnutím Bitvy pěti armád, protože potom roce, bych se těžko orientoval. Jednička byla čistě nostalgické vrácení do Středozemě, což byla její velká výhoda. Hlavně to byla ještě docela pohádka s několika skvělými momenty – zpěv trpaslíků u Bilba doma se mi už z hlavy nevymaže. Dvojka spíše sázela na slušnou akční jízdu i samozřejmě na draka a upřímně mě bavila nejvíce. No a trojka... Začnu spíše pozitivně, jelikož těch výtek nebude zas tolik. Určitě nejde o žádné zklamání na závěr trilogie, spíše naopak. Obavy z dvou hodinové bitvy se sice naplnily, jenže nejde jen o obrovské digitální válčení, ale Jackson sází více na osobní souboje, které mají styl, nápady i emoce! Krom toho potěší i absence zmírnit nekompromisní akci – v rámci přístupnosti samozřejmě. Na druhou stranu by několik triků zasloužilo více péče a něco málo za polovinou filmu přijde i menší zívačka. Na konci však pravý fanoušek zapomene na to špatné a při příjezdu do Kraje prostě nechce konec. 70% ()

Allien.9

Po "Šmakově dračí poušti", po jejímž zhlédnutí jsem se modlila, aby to byl jen zlý sen, přichází nečekané (ostatními kritizované) zlepšení. Drak už na plátně neoxiduje půlku filmu, ale příjemných 20 minut, přičemž 15 minut ničí, 3 minuty děsí a 2 minuty umírá (ideální rozvržení událostí), postavy o sobě dávají konečně řádně vědět a děj se opět přibližuje knize. Hurá. Ohavné digitální prostředí bitev sem tam rozbije živý (!!!) člověk v kostýmu a - oproti druhému dílu - mě výjimečně neničila ani ta odbočka k uvězněnému Gandalfovi, byť postrádala logiku (alespoň tedy vzhledem k událostem z "LOTRa"). Na Tauriel si nadávejte, jak chcete, ale její románek s Kilim byl tak blbý, až byl svým zvráceným způsobem skvělý a v závěru jsem dokonce opět pocítila závan nostalgie, se kterým jsem už vůbec nepočítala, takže krásné 4*. Důstojné finále.;-) Jen tomu Legolasovi se tatínek pěkně pomstil, protože tam, kam byl poslán, nebude Hraničář k nalezení ještě pěkně dlouho.XD ()

HAL

Je to tak strašlivě sterilní, až mám pocit že nám spolu s 3D brýlemi rozdali i chirurgické rukavice. Jakékoli emoce na nule, na nálož z Trilogie zapoměňte (kdo u Into the West na konci nemá na krajíčku, ten prostě nemá duši), tohle je suchý popcorn až to praští - a to ještě víc než první dva díly. Zapomeňte i na jakoukoli expozici a něco jako fungující příběh, protože Jackson je kokot a rozseknutí filmu na dvě půlky tu působí ještě dementněji než jak se zdálo z konce dvojky, děj se pak rozpadá na zmatený bordel kdy se motivace, spojenectví a povaha charakterů točí jak na obrtlíku... ale tady je za kokota pro změnu Tolkien, kterého Jackson ve vyprávění "jen" nezvládá ukočírovat. Takže zbývá jen řežba - a té je požehnaně, je velká, drahá, epická, komorní linky se k lizu dostanou až ke konci, no prostě seká se to masově od začátku až do konce, a vypadá to i docela dost hezky, takže už kvůli tomu kino za návštěvu pořád stojí. Problém je jen to že se to filmařsky nikam moc neposunulo a pořád to opakuje starý styl a stará schémata... a tak takové záběry co dokázaly nakopnout v Návratu Krále stylem: "Wow! Holy fuck! Právě jsem se třikrát posral!", jsou tady už jen... "Meh, všeho víc, ale převařeněji". 7/10 ()

misterz

Nebudem popierať žiadne mínusy tohto snímku, určite tu sú a mnohé negatívne ohlasy aj chápem, tak nízke hodnotenie sa mi ale zdá nespravodlivé. Ide hlavne o to, čo kto považuje za dôležité a aký je celkový dojem. A pravdou je, že u mňa je to parádny, jeden veľký fantasy orgazmus, pričom klady filmu a všetko to, čo sa mi páčilo, ani nemá zmysel menovať, to by bolo na niekoľko strán. To, do akej miery ide film podľa knihy neriešim, pretože to čo nebolo v knihe má hlavu a pätu a do celkového konceptu to pekne zapadlo. Vynechanie niektorých scén síce zamrzí, ale zase je tu pár pekných, čo v knihe nenájdete. Napríklad aj predtým kritizovaná láska medzi elfkou a trpaslíkom tu mala svoje miesto, minimálne na záver poslúžila na rozpumpovanie už aj tak výraznej emotívnej stránky snímku. Zároveň som si všimol mnoho odkazov na staršie dejiny Stredozeme, žeby narážky na možné filmové pokračovanie ságy? Snáď sa niekedy v budúcnosti dočkáme aj Silmarillionu. V každom prípade ďakujem aj za Hobita. ()

Omnibus

Masakr jak u Stalingradu! Bojové scény jsou sice natahované jako kšandy, celkově to však byla povedená tečka za jedním lupičským výletem ze stránek knížky až na stříbrné plátno. Potěšil mě šílený Thorin (asi geny, no), sportovec Azog, provozující freediving v kategorii Variable weight, užil jsem si i kobercový nálet Šmaka středního doletu. Zejména to, jak nakonec Šmak velmi stylově natáhnul brka. Ocenil jsem i jelena (elfolosa?) Větrníka a jeho pomoc parožím při sklizni skřetích makovic, stejně jako jeskynního zlobra kamikadze aka hlavou zeď (ne)prorazíš, který totálně rozboural nejen hradby, ale i mě. A která scéna mě nejvíc vystrašila? Ta neskutečně nasraná Galadriel. Ta byla! Nebohému Sauronovi předvedla v praxi, že i sebelíbeznější elfka s roztomile špičatýma ušima (mám nový fetiš) je jenom obyčejná ženská, která když má své dny, tak je nebezpečnější než devět ozbrojených chlapů a umí zprdnout na tři doby i sebedrsnějšího vládce temných sil. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Tak, konečně tu máme dalšího Hobita, tentokrát třetí díl uzavírající tuto trilogii. Abych tak zmínil, tak Pán prstenů je pro mě nepřekonatelná srdcovka (všem třem dílům jsem udělil plný počet hvězd a přes 90% nasázel), takže Hobití trilogie je o krok vzadu. To ale vůbec nevadí, nejsem zklamaný. Hobití trilogie se povedla, jen to v mých očí není až taková pecka. První film: Hobit: Neočekávaná cesta (u mě za 80%-4*) se povedl. Něco tomu chybělo, větší zapamatovatelnost atd, ale příjemně mě to osvěžilo. Druhý film: Hobit: Šmakova dračí poušt (u mě za 70%-4*) – zde už jsem málem dal jen 3*. Pořád dobré, ale moc natahované a ke konci dost dětské, příběh slabší, ale furt to po všech stránkách mělo vysokou úroven, takže jsem nakonec byl spokojený. No a tento třetí díl mě téměř nadchnul, kdy jsem nakonec přimhouřil oči a dal plný počet. Krásně jednoduchý příběh, skvělá akce, perfektně ozvučené, výborná hudba, efektné scény atd. Líbilo se mi, že zde i !!!!!MENŠÍ SPOILER!!!!! Umírali hrdinové. To moc u Pána prstenů nebylo. Třeba finále mě dostalo – perfektně natočený souboj atd..!!!!!KONEC MENŠÍHO SPOILERU!!!!! Úvod jasně navazuje na konec druhého dílu. No a já jsem překvapen hned na začátku. Na to, že se mi konec druhého dílu moc nezdál, tak úvod třetího dílu se povedl. A drak Šmak mi tentokrát zde tak trapný a dětský nepřišel, náhodou v jednom okamžiku šel z něj respekt. Než se vše rozjede, trvá to jen chvilku a už tu máme bitvu pěti armád. Abych shrnul, ta celý Hobit (tím myslím všechny díly) jsou dost odlehčené, není to tak vážné jako u Pána prstenů – má to svůj styl. Finále bylo ale už dost temnější a vážnější, takže o to víc mě to potěšilo. Různé postavy zde byly, Gandalf zde moc výraznou roli neměl, ale nevadí. Legolas se aspon předvedl a tak dále. Efekty byly perfektní. Nějaké vylepšení bych tu uvítal, třeba oslavnější konec, kdy skončila válka, ale to jsou detaily a na to, že jsem předchozím Hobitům dal 4* a tomuhle 5*, tak jsem plně spokojen. Nebudu to dál roztahávat, to se musí vidět. Jsem spokojen a rozhodně se k Hobitům někdy s chutí vrátím. ()

Vavča

Odcházím z kina tak trochu neukojen, film měl být vrcholem Jacksonovy snahy vyždímat z knižní předlohy, co se dá. Jenže některé věci z knihy zůstaly více nevyužity, říkalo si to především o větší využití Medděda, kde je hergot magický souboj Sauron vs Saruman? Jasně v knize řešeno asi dvěma řádky, ale vymyslet si ho právě mohl rejža, jak chtěl. Některé džeksnoviny na mě byly vážně moc ujeté a bizardní, (sebevražedné beranidlo, Legolas chodící vzhůru po rozpadajících se dlažkách atd.), jiné nápady typu kamzíci, bitevní vepř, chodící katapulty aj. byly vážně cool. Ale tak nějak jsem čekal větší epickou bitevní řež, která nebude porušovat základní pravidla taktiky, tedy trpaslíci zeď kopí, za nimi to elfové šípy kropí a ne že jim běhají přes hlavu. V tomhle byl LOTR lepší. Přišlo mi to trochu okousané, nedodělané, nepromyšlené, byť postavy Thorina (Richard Armitage skvělý výkon), Taruiel, Thranduila jsou skvěle zahrány (doufám, že si E vangeline Lily si více zahraje ve filmech). Legolas bitevní klasik, mistr nemožného, ale tenhle film pro sebe výjimečně neurval. Poteší role Elronda, Galadriel. Strana záporáků také ceklem impresivní, nějak jsem nestihl moc vstřebat OST, uvidíme co přinese directors cut. ()

Sobis87

Zbytečnost. První dva díly mám rád, ale tohle je o ničem, bitvy jako z videohry, které mohou bavit tak pár minut, přičemž tady zabírají většinu stopáže. Navíc to celé vypadá fakt hnusně. ()

Sonnery

Tyjo, ty borci, co tam přes hodinu lítaj s desetikilovým mečem, ty musej mít fyzičku jak bejk! Jakej asi berou protein? ()

HoneyBunny

Předně chci zpětně vyjádřit PJovi obdiv za to, že i přes oprávněné výtky stále dokáže vytvořit životnou a zábavnou fantasy, která strčí do kapsy všechny svoje konkurenty. Nezdá se to, ale tohle je hrozně těžký žánr - a Peter Jackson je jeden z mála, kdo ho umí. Teď k filmu: odbydu si to hned a přiznám, že přemírá CGI je na škodu a ubírá ze zážitku filmu. Mluvím teď hlavně o titulní bitvě pěti armád, kde je prostě vidět, že se mládí pixelový panáčci. Spousta scén je tu jaksi navíc a jen posiluje moje přání jednou vidět tuhle trilogii sestříhanou do dvou normálně dlouhých filmů - ty by fungovaly perfektně. Ale tyhle pocity vyblednou ve chvílích, kdy si postavy normálně povídají a herci hrají jako o život (opět tleskám Martinu Freemanovi, Richardu Armitagovi a Luku Evansovi). Nejsem sama, kdo v závěrečných minutách filmu posmrkával, protože těch několik emocionálních scén funguje skvěle. Díky, Petere. ()

Anderton

Tak som myslel, že posledný film trilógie bude ten jednoznačne najlepší. Nakoniec je iba tak dobrý, ako tie predošlé. Dôvody? Čisto subjektívne, mne totiž tá bitka, na ktorú sme čakali 6 hodín, neprišla ako zlatý klinec programu. Začína síce monumentálne, ale keď sa rozbehne, tak Jackson ako by si povedal, že Hobit je o jednotlivcoch a začal sa sústrediť na bitky menšie, prevažne na tie jedného s jedným. Nie že by neboli zábavné a napínavé, ale radšej by som sledoval to, čo sa deje dole. Odohrávajú sa v zajatí snehu a ľadu niekde na hore a až do ich konca sa už nijako výrazne na bojisko nevrátime. Možno toto stanovisko niekedy v budúcnosti ešte prehodnotím. Emocionálne sa tretí Hobit tretiemu PP rovnať takisto nemôže a Jackson si je toho zrejme vedomý a príliš sa nesnaží neprítomné emócie násilne vyvolávať. Prečo je ale zrovna táto najepickejšia časť najkratšia? Práve tu sa dalo vďaka bitke umelo naťahovať a nie v predchádzajúcich častiach pri dialógoch a rôznych motívoch, ktoré nie sú neskoršie nijako extra dotiahnuté do konca. Viď boj s deviatimi prízrakmi. Celkovo Stredozem ovládla schíza, nikto nevie, či sa bude bojovať, prečo sa bude bojovať a ani s kým sa bude bojovať. Spory sú aj medzi elfami samotnými. Našťastie tu sú "skřeti" a dilemy razantne vyriešia. Takže objektívne spokojnosť, ale očakávané bolo nadšenie. Akoby to Jacksona už toľko nebavilo a to je asi najväčšie prekvapenie. VIDENÉ EXTENDED VERZIE: Tak sa trochu musím Jacksonovi ospravedlniť, najmä pri treťom dieli je vidno razantný nárast kvality, oproti divne zostrihanej kinoverzii. Bitka 5 armád (myslím samotnú bitku) je tu dlhšia, intenzívnejšia a monumentálnejšia. Zároveň vidieť všetky filmy takmer naraz za sebou objasňuje niektoré veci, na ktoré sme už za rok zabudli. Napríklad mi krátka konfrontácia s budúcim Sauronom pripadala adekvátna. Nehovoriac o drakovom nájazde na mesto, taktiež o niečo dlhšom a intenzívnejšom. Hobita tak beriem ako jeden film a ak ho tak prijmú aj diváci, ktorí sa k nemu budú pravidelne vracať, možno prehodnotia počiatočné mierne alebo väčšie sklamanie z kina. ()

Carol Pifková

Aby tu teda polka užívateľov neplakala tak píšem dopredu, že komentár obsahuje spoilery.. nie tunningové.... a jednu či dve, možno 4 až 5 nadávok. Tešila som sa na dramatický boj s drakom... po pár minútách som pochopila, že na dramatický boj môžem zabudnúť. Proste ho trafili a bum drak bol dole mŕtvy. Asi nikdy tým pádom nepochopím, prečo toho draka tak ospevovali keď dokopy bol v dvojke a trojke asi pol hodinu. Lebo ho daboval Benedict? No ako dobre, bol to dobrý dabing ale bol aj tak upravený.... Takže čo sa týka Smauga, sklamanie. Prejdeme na obľúbeného Legolasa. Opäť sklamanie. Kde sa akože celý film zajebával? To sa nedá slušne napísať, že ulieval.... on sa proste zámerne zajebával aby mohol byť osamote s tou hnusnou elfkou, ktorá vo filme nemala čo hľadať. A ako nech sa na mňa nikto nehnevá ale ten "bravúrny" Legolasov výkon, keď preskackal po padajúcich kameňoch toho mosta.... ako bola som zhrozená, že čo som práve vtedy videla. A to som ako naozaj 3 filmy musela čakať kým konečne umrie dáky trpaslík? Okrem teda Thorina sa postavy nijak nevyvíjali, samozrejme nie proporčne. Ale aby si Thorin zase nenamýšľal.... trošku mu hrablo z toho zlata... je zlý... ale zrazu počuje vnútorný hlas a nakráča si tam cez chodbu už ako "vyliečený" dobrák od kosti. No a Peťo si zaslúži dve či tri facky aby sa prebral.... Ork sa zaháňa veľkou železnou guľou s ostňami... trafí ľad, ktorý začne praskať.... ale nič "vážnejšie" sa nestane... ale potom zrazu ten hrubý ľad ten ork neskôr prepichne nožom. Nožom! A ešte aj pod vodou. To sú fakt tam všetci takí hlúpi, že nikto na to neupozornil, že je to pičovina jak mraky? No pozrime už nadávam... Ja vám ti neviem. Celý tento komentár uvažujem o znížení hodnotenia. Proste som nebola s týmto finálnym vyvrcholením spokojná.... ani u mňa nebolo žiadne vyvrcholenie. Na druhej strane, tí orkovia sú proste naozaj neskutoční. A tá bitka bola dosť pekná... no tak sa môžem so svojím vnútorným ja dohodnúť na slabých 3*... ()

Frajer42

Stejně jako třetí Frodovo pokračování je i třetí Bilbovo pokračování jednoznačně nejtemnější, což je fajn. Začíná se tam, kde minulý díl skončil a totiž probuzením dráčka Šmaka. Jeho skolení trvá místnímu hrdinovi asi 10 minut, za které ovšem Šmak stihne vypálit celé přístavní městečko. Efekty musím říct, že mě nijak závratně neohromily. Nevidím příliš velký posun od roku 2001 a Společenstva prstenu. Je tu jedna věc, na kterou si neodpustím postěžovat si. Spousta uživatelů, až by se chtělo napsat retardů, si stěžuje, že se snímek hrozně odchyluje od knižní předlohy. Jistě, John Ronald Reuel Tolkien je dobrý spisovat a jeho kniha Hobbit je úžasná. Samozřejmě jsem ji četl a moc se mi líbila. Bylo mi ovšem asi 10 let a pro stejně staré, nebo mladší čtenáře je určena. Zjednodušeně řečeno, je to jen debilní pohádka. Tudíž tihle výše zmínění retardi by se naopak před Peter Jacksonem měli klanět, že se o takový kus odchýlil a že se na tuhle trilogii dá vůbec koukat. Hlavně musím ocenit, že se v tomhle dílu opravdu hodně a od samého začátku válčilo. Kromě vnitřního boje Thorina Pavézy a té opravdu debilní a zbytečné romantické elfo-trpasličí otravné vsuvky, kterou si autoři bohužel neodpustili, protože bylo samozřejmě velmi pravděpodobné, že se na snímek koukne nějaká ta slečna, popřípadě gay, dá se říct, že skoro pořád. A to ze 144 minut není málo. Také mě potěšila účast několika postaviček, které znám především ze strategické PC hry, kde jsem se s nimi hodně nadováděl a mnohokrát ukončil mordorskou nadvládu. Jediné k čemu si ještě troufnu nějakou výtku, než to ohodnotím... Postrádal jsem veškeré emoce. Když si třeba vzpomenu na třetího Pána prstenů, kde se poslední hrstka statečných postavila před Černou branou vedená Aragornem Mordoru, tak jsem téměř slzičku zamáčkl. Tady? Vůbec nic! Smrt několika postav mě dokonce potěšila. Především se mi dobře koukalo na chcípající trpaslíky, ke kterým jsem si za tři díly nevytvořil vůbec žádný vztah. Celkově mi jako jediné možné hodnocení připadá 4 *. P.S. Moc se mi líbí závěrečný soundtrack, který už jsem si opatřil a oposlouchal mnohem dříve. ()

boshke

Ano, je to špatné. Ale na druhou stranu to zase máme z krku, ne? Šmakův úvod v pořádku a i po něm jsem měl vůli být blahosklonný. Po prvních dvou filmech mi bylo jasné, že musím ignorovat (idiotské) chování postav, nehledat motivaci k jejich činům či nepátrat po tom, má-li ta která scéna své opodstatnění (ve většině případů je odpověď ne). Prostě jsem byl ochoten vypnout mozek a užít si LOTRovskou, monumentální bitvu. Už tedy jen ten podtitul při ohlédnutí působí komicky. Pár stovek rybářů bych nenazýval armádou, podobně jako tu gundabadskou, která se do bitvy ani nezapojí / vyřídí ji pár týpků na zamrzlém jezeře. Až příliš mnoho deus ex machina (trpaslíci, skřeti, druzí skřeti, Thorin se svou družinou, netopýři, gundabadská armáda, orli). Samotné bitvě se tam ve finále skoro nevěnuje pozornost, všechno to jsou 1v1 souboje buď ve městě nebo na tom zamrzlém kopci a při nich dostává logika a fyzika zase jednou na frak. "Ultimátní" souboj Azoga s Thorinem působí utahaně, nudně a bezkrevně. Z Taurieliny linky se člověku chce brečet, naopak u jejího dialogu s Thranduilem o lásce zase smát. Zbytečně dlouhé, moc vaty. Jediní, kdo dávají smysl, jsou Bilbo (díky, Martine!), Bard a Gandalf... Funkci může mít (filmový) Hobit pouze takovou, že se díky němu spousta lidí ráda vrátí k LOTRovi... 50% ()

MikeCool

Takový dvouhodinový trailer na vymazlenou počítačovou hru. Ukamenujte mne třeba, ale s tím množstvím přehnané a nevkusné digitalizace a zasazení humoru naprosto zničili Hobita. Už jenom to, že Jackson z toho udělal komerční trilogii o něčem svědčí. PS: Při Legolasových skocích po padajících šutrech chytl celý sál výbuch smíchu. Holt třetímu Hobitovi fyzikální zákony asi nic neříkají. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

A je tu poslední Hobit. Je to sice trochu jiné, než jsem čekal, ale líbilo se mi to. Člověk přece jen od finále asi čeká něco víc. Peter Jackson to mohl celé udělat kratší bez zbytečných průtahů. Snažil se z toho vyždímat maximum. Celé se to odehrává v podstatě na jednom místě. A navazuje to přímo na předchozí díl. Chudák Šmak si užije jenom svých 10 minut slávy. Líbila se mi i scéna s Galadriel, Elrondem a Sarumanen bojujícím proti 9-ti nemrtvým králům při záchraně Gandalfa. Objevil se tam i Radagast se svými zhoubovanými králíky. U Legolase to ale s tím liftingem trochu přehnali. I tak tam měl pár pěkných scén. I když jedna byla dost nereálná. Pohledná Tauriel se taky v boji celkem snažila. :) Thorinovi docela hrábne z jeho moci a bohatství a zabarikáduje se v hoře. Mezitím se Říční lidé nastěhují zpět do svého starého města. V tu chvíli se tam ale objeví elfové vedení Thranduilem a nárokují si část pokladu. To jim Thorin samozřejmě nechce dát. Celou situaci zachrání Bilbo s Gandalfem. Když už se schyluje k dohodě vstoupí do toho Thorinův bratranec Dain se svou trpasličí armádou. Pak už jen čekají na příchod skřetů vedených odporným Azogem. V bitvě se mi hlavně líbila vzájemná kooperace všech ras. Ale celá na mě působila jako z nějaké videohry. Už to nemá takovou hloubku jako dřív... Jinak bitva jako taková tvoří hlavní část filmu. Některé prvky byly docela zajímavé, třeba souboj na ledě. Pár trpaslíků během bitvy dokonce i umře. Jinak konec je vyřešený klasicky tolkienovsky a to orly, kteří opět zachrání celou situaci. Do toho se ještě vloží Medděd, ale ten tam nemá moc prostoru. Takže jsem s výsledkem spokojen, ale mohlo to být i lepší. Rád jsem naposledy zavítal do Středozemě. Ještě nemůžu opomenout vynikající hudbu. ;) "Saurona nechte mně." :D ()

Hust3r

Dokud nevyleze smysl dávající Extended cut, tak to na víc jak 6-7/10 nemá. Na to jsem se na takový film dostkrát za tvůrce i styděl a to Hobitovi ani Jacksonovi neodpustím. Tak za rok! Viděno dvakrát, poprvé bych šel ještě níže, ale podruhé 3D HFR a ta technologie je skvělá ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin