Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

NEkrom4nT

NEkrom4nT (hodnocení, recenze)

sebranka debilů určenejch k vyvraždění je trademark celý vetřelčí série, což není omluva, jen fakt

na příspěvěk reagoval Duncan66

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

protože si svině a seš ochotný všechny podrazit, vrazit kudlu do zad a zachovat se jako bez páteřní hajzl, kterým si ? jo to seš celý ty 

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

rounen

Takze nepouzivas auto a jinde dopravni prostredky jako pasazer? A je tedy zajimave, ze ty jako clovek, ktery by svuj zivot nesveril ani tomu nejvetsimu profikovi na svete zcela bez problemu prijima fakt, ze 2 tisice kolonistu sverilo svuj zivot bande amateru, kteri zmeni kompletne misi jenom proto, ze se jim nechce do kryospanku? :D

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Duncan66

Lidé jsou lidé, já bych trebas nesvěřil svůj život nikomu a může to být i nejlepší člověk na světě.. proto to nehodlám rozebírat do detailů.. je to jen film a nehledám v tom realitu

na příspěvěk reagoval Duncan66, Yoshitsune

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

rounen

kdyz je na misi o nekolik radu narocnejsi, nez co se potka na Zemi, chova posadka o nekolik radu mene profesionalne, nez dnesni profici na Zemi v tech radove mene naorcnejsich misich s tim, ze jim kdykoli muze nekdo priletet na pomoc, tak je zkratka neco spatne. Kdyby to byla komedie a ta parta si vyrazila na dovcu, prosim. Ale kdyz mam na zodpovednosti konkretni cil mise a tisice lidskych zivotu zaleti na mych rozhodnuti, tak se zkratka nemuzu chovat jako nejvetsi diletant, navic by nikdy nikdo normalni nejmenoval zastupcem velitele cloveka, ktery ma u posadky nulovy respekt a je labibni vice, nez hystericka zenska. Nevic to tam bylo vsechno zcela zbytecne.

na příspěvěk reagoval rounen

Vecernicek

Vecernicek (hodnocení, recenze)

rounen

Promiň ale naposledy musím také reagovat. Ty by jsi svěřil 2000 lidí včetně technologie NEvycvičené posádce a bandě kriplů ? To já jako osadník bych radši letěl sám nebo s nějakými bývalými vojáky než s bandou co neposlouchá rozkazy, dělá si co se jí zlíbí, rozhoduje můj život,  riskuje můj život, panikaří a nedokáže ani při vstupu na palubu zkontrolovat identifikaci osoby včetně možné kontaminace cizími bakteriemi nebo embryi v žaludku. Přeber si to jak chceš, ale já nejsem tak emočně a inteligenčně chudý aby mi to bylo jedno. Prostě se mi to příčí, odporuje si to a proto převládá můj negativní postoj. A tím bych to uzavřel já.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

rounen (hodnocení, komentáře)
Ilhan: já vím že je 3D dražší, ale jde tu o princip... a právě proto si někdo vybere 3D a někdo 2D... jenže když to 3D tam je, tak více rostou tržby... pamatuju si třeba takový TF3, kdy v Cinestáru lidé chodili spíše na 3D než 2D... a taky si to vysloužilo 4.příčku... nechápu jak mohl Nolan vůbec takovou blbost vypustit, že nikdy nebude točit ve 3D... v podstatě se okrádá o prachy... a za druhé nenabízí 2 možnosti 2D a 3D, ale jenom levnější 2D... nechápu jeho logiku

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Vecernicek

Není co, vše jsem napsal... Kdyby to bylo jak se zde píše, tak nároční diváci by tento film nehodnotili docela kladně... Kdo chce tam chyby uvidí, kdo nechce a užívá si film, tak je spokojen.. řeší se tu totální nesmysly, jestli letecká jednotka byla vycvičená a podobne nesmysly.. to vše jsou domněnky.. dej mi důkaz že jednotka byla perfektně vycvičená.. nikde ve filmu se to neuvádí.. končím tuhle debatu.. řeší se tu totální kraviny... Přijde mi že lidé už chtějí Covenanta za reálnost a skutečný příběh, který se snad stal... Pro mě jako film dobrý... A tím bych to uzavřel..

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Vecernicek, Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

rounen

Smysl by to davalo, kdyby byla ta parta na dovolene a nebyla to posadka lodi, ktera prevazi 2 tisice dalsich lidi, za ktere nesou odpovednost. Je to snad trenovana posadka, takze nejake drobne neprijemnosti jako kryospanek nemuze byt zadny faktor o tom, jak se bude vyvijet jejich mise. To by znovu sedelo na partu amateru na dovolene, ze se jim neco nechce, tak se na to vykaslou a jdou jinam. Pokud je posadka majitelem lodi a ostatni cestujici jim podepsali souhlas, ze s nimi muzou letet, kam se jim zachce, potom ok. Ale jinak je to demence nejvetsiho radu.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Vecernicek

Vše jsem vysvětlil níže... Scott neScott, mi je jedno kdo to točil, a myslím že diváci hodnotí to co vidí a jak je to zaujme a nehledí na rejzu... Věc názoru jak to vidíš ty.. můžeš nadávat apod, ale každý film tady někoho zklame a někoho zaujme... Já si naopak myslím, kdyby nebyli předchozí 4 díly Aliena, tak to nemá 62, pro tebe 49, ale okolo 80ti%... Skalních fandů Aliena je tu taky hodně, kteří jak Prométhea tak tento film poslali k šípku

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

tajemství, tajemství, tajemství stále děláš že o tom nevíš ? proč lžeš ? proč překrucuješ ? proč se chováš tak jak se chováš co dalšího skrýváš ? jo a proč seš takový z*****ý bez páteřní č***k ?? odpovíš nebo si zbabělec, jako tvé další já ? 

Vecernicek

Vecernicek (hodnocení, recenze)

rounen

Dobře, ty tvrdíš špatné rozhodnutí posádky, neuposlechnutí rozkazu. Pokud Vím tak kdyby se naložili do hibernace, tak jim je jedno co je blíž, prostě by těch 7 let prospali. A nic by jim neušlo. Já taky nechci jít zítra do práce, ale musím. jejich prací bylo držet hubu a zalézt zpátky do hibernace. A za 16 let se mohl klidně android david dávno rozbít a vetřelci chcípnout na vetřelčí mor a spóry zmutovat v mech. Všechno hovořilo pro to se na to vykašlat a letět tam kam původně měli a poté se teprve pustit do nějaké vědecké činnosti na jiných planetách, které původně v plánu nebyly. Tečka. Ten film se líbil naprosté minoritě a jak říkám kdyby to nebyl Scott tak už je to pod 49%.

Ano hledám ve filmu co nebylo, nebylo tam totiž vůbec nic z toho co tam mělo být. Byl to takovej Jurskej park bez dinosaurů a bez herců. Nebylo tam napětí, nebyly tam emoce, protože jsem víc fandil davidovi než těm ostatním, nebyla tam taková ta těsnost vesmíru a nebyla tam ta hořkost a ponurost. Všichni měli pořád fajn náladu, jak kdyby se nic nestalo, jak kdyby o nic nešlo. Jdu si pustit Alien Isolation, ten mi alespon zvedne tlak krve.

na příspěvěk reagoval rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Duncan66

Rozkazy ano, ale vlastnost člověka převyšuje... Zvědavost, chtíč, vyhovovalo jim to tím, co už jsem psal... Krátká doba letu... Signál z planety, a život na planetě.. myslím že po tomhle touží každý člověk na Zemi, kdyby se naskytla planeta, na které je život ale neví se jaký a kdo by tam byl.. je to prostě zvědavost.. ještě k tomu nechtelo se jim hned znovu do kryospanku... Proto si myslím, to jsou normální věci, ale diváci v tom hledají to co tam ani není... Vše je tam vysvětleno, není tam nic co by nějak nedavalo smysl.. v tom je Covenant lepší jak Prometheus, který byl onicem.. Vetřelec tam byl snad 5 sekund...

na příspěvěk reagoval Vecernicek, Yoshitsune, Duncan66, Gladiator15, Martin741

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

rounen

Tak meli snad rozkazy a jasne poslani. Kompletni zmena kurzu a cil mise na zaklade zcela neurciteho a nic nerikajiciho zaznamu je totalne na palici. Leda ze by kapitan, ktereho nikdo nechtel poslouchat byl majitele te kosmicke lodi.

na příspěvěk reagoval rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Vecernicek

Bohužel jsi nedával pozor.. ano chtěli letět tam kam chtěli, ale signál z planety Vetřelců byl cca 2 týdny blízko a planeta kam měli letět byla cca 8 let letu, takže kdyby se vraceli zpět na planetu Vetřelců, tak by jim to pak teda trvalo cca 16 let, proto je lákal signál z planety, u které byli za pár dnů, dilema bylo, ale nakonec se rozhodli tak jak se rozhodli a co je více lákalo... Normálka... Hledáš v tom to, co tam není.. ale kdo tam chce vidět všecko zlé, tak to tam uvidí.. je to jen film, moc to zeres.. vše je o názoru, ale i náročným divákům se to docela líbilo.. někomu to sedne, někomu ne... Normální věc v každém filmu na csfd

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Duncan66

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak inženýři byli vždycky a všude popisováni, jako svině, kteří jedou to svoje a na ostatní prdí 

Vecernicek

Vecernicek (hodnocení, recenze)

Vždycky skálopevní fanoušci budou obhajovat tu svou modlu a když příjdou nezaujatí lidé, tak je posílají pryč. Je to v diskuzích běžné. Sdělil jsem co jsem sdělit chtěl, na film pomaličku zapomínám a těším se, že další Alien bude zase akční podívaná a né k smrti nudná řídká stolice.

Jinak když jsme u té kostry příběhu, tak správné rozhodnutí kapitána, mělo být dokončit misi tím, že by doletěli na tu planetu kam měli. Tam vysadili všechny osadníky a techniku aby to tam začli osidlovat (stavět, souložit a tak) a pak hrstka dobrovolníků se měla vydat na coventantu zpět k té mimozemské planetě. Tam by se to klidně mohlo všeljak pokakat tím stylem že mimozemšťáci vykopali pyramidu, tu otevřeli a v ní byly skované embria vetřelců ještě z mnohem starší doby než byli oni sami a vetřelci by je téměř zlikvidovali. V rámci "humanity" se mohli lidé zpřátelit se zbylejma mimozemšťákama a vzít je na "coventant" na novou planetu. Ale během letu by se ukázalo že na coventantu je vetřelec, tak by ho začli nahánět, začli by umírat, mimozmšťáci by jim pomohli a aliena by rozstříleli na hadry nebo tak něco ale půl lodi by bylo zdevastováno a ukázalo by se že třeba android celou dobu pomáhal tomu alienovi a né těm lidem, tudíž by přišli na to že svýho waltra nechali na mimozmšťácké planetě kde ho zabil david který se za waltra vydával. A začli by ho po coventantu nahánět. Problém by byl že by měl v sobě malýho vetřelca aby ho zachránil, protože když už tam chcete mít polemiku o rozbitých umělých inteligencích, kteří chtějí za každou zachránit veškeré formy života. A film by končil tím jak by zůstal na polorozbité lodi pomaličku blížící se na tu nově osidlenou planetu (je mu jedno kdy tam dorazí když žije věčně a mrtvoly může použít pro rozmnožení vetřelců a vytvoření královny, která by na coventnntu začala klást vejca) a zbytek lidí a mimozemšťáků by se vydali v nějakým tom záchraným modulu nebo tou obyčejnou lodí (která vybuchla díky přesné práci pilotky s brokovnicí) napřed na osidlenou planetu s tím že je můžou tak akorát varovat, protože coventant záchraným modulem ani tou lodí nezastaví a za pár let přiletí s Davidem a vejcama vetřelců kteří se budou těšit na 6tileté potomky stvořené osadníkama v rok 0. Bum bác a blockbuster na světě, že by se za něj kdejakej malej chlapeček a rounen tahal za šulínka ještě doma v posteli.

na příspěvěk reagoval GigaPudding, rounen

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

GarfieldM

jeblu mu od chvíle kdy otevřel oči a uvědomil si že jeho stvořil, jedno dne umře a on nikde neumře, protože je android a tak se pasoval na boha 

GarfieldM

GarfieldM (hodnocení, recenze)

Helo

Jenom myslím,že v dnešní době chlápek v kostýmu a gumový rekvizity vypadaji dost blbě...Škoda,že toho promethea takhle vystříhal - Trošku návaznost a né odletíme a konec - Nazdar,potom v covenant to tam někam prdne - Kousíček..Klidně bych bral rozvést příběh toho davida,proč mu jeblo?Co jí udělal?Jak jí rozřezával?Nemá to být ta Colonie,která celá pochcípá až na tu malou holčičku?Škoda,že nepřibral camerona,aby mu pomohl se scénářem..

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Keep calm and stay positive :D Já jsem pro, ať to natočí... holt se třeba dočkáme a nebo to bude "jen" další Covenant, kterej zapadne do průměru a s trochou štěstí přinese alespoň pár dobrých nebo přinejmenším zajímavých scén. Protože řekněme si na rovinu... Medbay byla prostě pecka.:)

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Helo

Presne v to sme dúfali už po Prometheovi. Že celý ten zmetok sa krásne vysvetlí v pokračovaní.Nestalo sa. Nevidím dôvod v to veriť teraz. 

na příspěvěk reagoval Helo

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

rounen

Nemusel natočiť ďalšiu časť Aliena, stačilo, ak by natočil dobrý film. Prvá chyba tohto filmu bola, že začal počúvať plač nespokojných divákov, ktorí plakali, že v Prometheovi nedostali votrelca. Jeho druhá chyba bola, že medzi Prometheom a Covenantom zmenil názor na jednu z kľúčových vecí, a to, kto stojí za zrodom aliena. Sám to v jednom rozhovore priznal. Ak chceš natočiť epickú ságu, tak takéto veci sa rozhodne nerobia, máš si napísať celý scenár dopredu, aspoň teda kľúčovú kostru, aby to potom malo aj nejakú zmysluplnú kontinuitu. V Prometheovi nastolil Ridley kopec otázok, vybral sa tam nejakým smerom, a to len preto, aby v Covenantovi na toto všetko zhodil zbraň hromadného ničenia. Doslova. Davidov útok na inžinierov a zabitie Shaw mimo film, (mimochodom jediná postava, ktorá mala ako také sympatie) nie je nič iné ako Ridleyho fuck off  Prometheus. A toto spravil svojmu vlastnému filmu. Na aké dno sa musí režisér dostať, aby toto spravil???

 

A celá tá vec s Davidom, nie je nič iné, ako Ridleyho snaha rozvíjať ďalej tému androidov, ktorú ale začal Blade Runnerom, nie Alienom. Do Aliena sa toto podľa mňa rozhodne nehodí. Na to si mohol Scott natočiť zvlášť iný film. 

na příspěvěk reagoval Helo

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

a nedáš si pokoj a nedáš, s tebou je to zajímavý, víš o tom ? ty jenž máš tolik tajemství, bys mně měl raději odstranit, víš že já znám tvá tajemství :)) 

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama