Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Gladiator15

... kdyby James Franco přežil, kapitán lodi, tak určitě by se svou ženou nedovolili letět na blízkou planetu.. byli tam okolnosti, které ten děj nasměrovaly tak, jak to teď vypadá... Prozatím vysvětlení tkví v náhodě, ale něco může vysvětlit další díl, záleží jestli se tím scenárista bude zabývat a vracet se ke Covenantovi

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Je to už dlouho co jsem to viděl, proto si některé malé detaily už nevybavuji... Určitě druhá projekce je lepší... I mě napadlo že David by měl poškodit loď, ale musel by tam mít nejaky vojenský arzenál... Protože ten film hrál na hodně náhod... Sice náhody jsou ve filmech časté, ale mozna další díl napoví více, proč tomu taky zde bylo...

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen , rounen

takže si film neviděl ? ohh Stallone, Stallone, takže klasika plácáš nazdař bůh kraviny a děláš ze sebe experta, tohle vídám hlavně u tří tvých profilů, je mu jasné že jich máš více, ale jenom u těch tří to děláš :)) 

tron

tron (hodnocení, recenze)

To poškodenie Covenanta určite nejako spôsobil David. Len neviem, ako.

na příspěvěk reagoval mm13

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

rounen

Videl si ten film vôbec? Pretože ona sa pre tú planetu vôbec nerozhodla. Pre tú sa rozhodol nový kapitán a práveže ona sa ako jediná zachovala racionálne a protestovala. Dokonca chcela podať na kapitána oficiálnu sťažnosť. Fakt nechápem ako to takéto zásadné veci mohli ujsť. Ja som ten film videl raz, ale ty si asi počas filmu spal alebo čo :DD

na příspěvěk reagoval rounen, rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Duncan66

... v podstatě jak se dostali na planetu, tak už byli v pasti a dle toho se i pak chovali.. prostě chtěli vypadnout jakmile zjistili co to je za šílenou planetu.. mi tam praveze moc toho nevadilo.. viděl sem už o dost horší filmy, kde postavy se chovali jak kokoti.. třeba Transformers 4 a čekám že u 5tky to bude podobný...

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Duncan66

Není to úplně vina postav, ale nýbrž jak zde už zmiňoval mm13 hraje se tu hodně na náhody, a dle toho hrajou i herci... Kapitán zemřel a chování uplakane ženské je zcela na místě když přišla (teď přesně nevím) o manzela, o partnera... Mohlo ji z toho přepnout a proto se rozhodla jak se rozhodla, pro planetu Vetřelců... Jak jsem již psal, hrála tam roli velká shoda náhod, proto ten film vypadá jak vypadá...

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Yoshitsune, Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

rounen

zkus byt prosim konkretni. Ano, ne vsechny postavy se chovaly jako chladnokrevny analyticky genius, ale jejich chovani davalo smysl a logiku a clovek znal motivaci proc. Ale je mozne, ze nejsem objektivni a kvuli naprostemu zklamani az nasrani jak z Promethea, tak z AC stare serii A1-4 moc fandim a prehlizim veci, ktere u tech dvou novejsich filmu prehlizet nedokazu.

Ale proto potrebuji, aby byl konkretni.

na příspěvěk reagoval rounen, rounen

vito_corle

vito_corle (hodnocení, recenze)

já sem se chtěl zeptat nevíte něco o Král, Rogue Xenomorph jsem vždycky žil v domnění, že královna nepotřebovala k oplodnění samce a že je obojetná že klade normálně vajíčka a tak dále a teď zjišťuji, že existuje i tento tvor a že je to král tak se chci zeptat jestli ste o něm už někdy něco slyšeli co je zač a kde se vzal vím že se objevuje v jednom komiksu ale nevím v jakém. Díky za odpověď 

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

mm13

No aj o tom sa už diskutovalo, lenže ten výboj prišiel z iného smeru, ako bola ta planéta, na ktorej bol. 

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Hm, to potom správanie kolonizátorov je oproti tejto svojvôli scenáristov bagateľ. Až odmietam uveriť, či za tým nie je nejaký trik. Ale tak aký? Že ten výboj spôsobil David? :-D

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

mm13

Tam bol výboj neutrin. Čiže pravdepodobne sa nejaká hviezda práve premenila na supernovu. Vtip je v tom, že neutrína neinteragujú s hmotou. Ale tak je to film, srať na to. 

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

mm13

Ano je to tak. Ale čo je ešte väčšia demencia, je davidova istota, že ešte niekedy uvidí žívého tvora. On tam príde, následne vyhubí všetok život na planéte, aby mohol experimentovať, lenže nutne potrebuje ďalších hostiteľov a tak čuší na mrtvej planéte a dúfa že niekto príde. A pravdepodobnosť, že niekto príde je 0, pretože v tej dobe ešte ľudia nebrázdia vesmírom ako po dialnici. Takže najlogickejšia možnosť by bola, že by nasadol do nejakej ing, lode (ak tam nejaká bola) a odletel niekam kde by bol život. Ale on tam ostal a čakal na Boha menom scenár. 

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

rounen

Neviem či som práve tvoju odpoveď chcel.

Ostatní... poprosím... je to tak? Je celý film postavený na tejto krajne nepravdepodobnej (nemožnej) zhode náhod?


na příspěvěk reagoval Gladiator15

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mm13

Je to tak, byl tam výbuch nějaké planety, čímž poškodil loď a měl na to vliv to, že probudil některé z kryospanku.. šlo tam hlavně o zásadní věc, která ovlivnila rozhodnutí, že poletí na průzkum blízké planety a to že tam uhořel kapitán lodi... Z videa šlo vidět že se jedná o herce Jamese Franca.. v podstatě náhody je zavedly na planetu Vetřelců..ale jak jsem již psal, je to je film a na náhody hraje hodne filmů, o tom žádná..

na příspěvěk reagoval Gladiator15, mm13

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Ja som nepochopil inú vec. Tá kolonizačná loď bola poškodená náhodným solárnym výbojom. Tak? A v celom šírom vesmíre, úplnou náhodou, práve v blízkosti inkriminovanej planéty, tak, aby mohla zachytiť Davidove vysielanie a vydať sa za ním. Tak?

na příspěvěk reagoval rounen

Aresko123

Aresko123 (hodnocení, recenze)

Tak toto bola fakt somarina. Par ludi sa rozhodlo ze zmenia ciel svojej  10 rokov planovanej a overenej planéty na planetu ktoru objavili pred 5 minutami a nic o nej nevedeli. To by sa sanad nemohlo stat nikde na svete. Ine kafe je to ze roky preskumavali planéty na osidlenie ale tuto akoby zázrakom prehliadli a nevideli ze tam je kyslik, voda a psenica... Iba idiot by povedal ze 8 ludom sa nechce ist spat do hybernacie  a preto zmenili ciel pristania? to je strasna hlupost, kto by sa tak rozhodol? Keby nemali palivo alebo by bola lod pokazena dalo by sa to prezit ale takto? "Mne sa nechce ist znovu hybernovat" - to sa Ridley moc nenamahal s pointou.

A prosim vas preco je tu v hercoch uvedela Naomi Rapage? Cely cas som cakal kedy vyskoci spoza zavesu a nic. Ved ona v tomto filme predsa nehra....

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

"Musim oponovat"     

 

 

přesně tohle slovní spojení, sem vídal u jednoho človíčka, ale však ty víš u koho, mi řekni má se Stallone dobře ? už sem ho dlouho neviděl, to abys ho zase vytáhl 

vodkasesemte

vodkasesemte (hodnocení, recenze)

Nazdar mentálové. Mám na vás chvíli čas, tak si dovolím taky přispět do diskuse. Po zhlédnutí posledního dílu vetřelčí ságy jsem nabyl dojmu, že vetřelec není jen výplod něčí fantazie. Zaprvý jsem si v dětství přál je střílet, a mně se bohužel často sny naplnují, a zadruhý, s tím, co víme, jaká je realita, je to dost možný. Film nám odkrývá, že vetřelec není nic jiného než genetická mutace. Něco jako my, jak se nám x-meni a spidermani snaží namluvit. Vetřelec je demon, bytost stvořená v pekle, bez kousku lidskosti, dáblem, který ji vidí jako perfektní organizmus. Klidně to tady napíšu, protože tendle příspěvek rychle upadne v zapomnění, pokusy na lidech a zvířatech nejsou nic nového, jen nám chyběla technologie. Nevím, co bude následovat v novém světě, respektive za hranicemi jeho bezpečných zdí, ale je docela možný, že ti, co přežijí počáteční kataklyzma, se s podobnými stvurami setkají.

 

A ted dám prostor nějakýmu retardovanýmu slovákovi, aby muj komentář totálně zjebal.

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

rounen

síce jeb na to...s tebou sa vlastne ani nemá zmysel naťahovať. Verím tomu, že si nejaký retardovaný kripel sediaci na psychiatrií, ktoré denne na pár minut pustia k PC a internetu.

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

ROUNEN ty si horší ako náboženský fanatik, ktorého by som na chodníku najradšej nakopal. Proste Adam a Eva a jablko a človek sa môže aj posrať, aby ho presvedčil o opaku. Ideš porovnávať napr. A3, kde sa to hemžilo psychopatmi a vycvičenou posadkou v A:C? Vypíš mi teda tie postavy P a C, ktoré ťa tak brutálne srali v 1 až 4, prosím. Rad si to prečítam...

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Duncan66

Musim oponovat, v 1-4 jak kdo se tak choval..  ne všichni... i tam byli herci kteří se chovali přesně jak v P. a C. Zrovna před týdnem jsem si pustil celou 4dilnou sérii... Je to klasika, ale i tam byli herci, kteří se chovali podobně jak tady.. ale jak kdo... I zde to je jak kdo... Nehazel bych všechny do jednyho pytle.. 

na příspěvěk reagoval Demonic189, Yoshitsune, Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

NEkrom4nT

v 1-4 tomu tak ale nebylo. Ti lidi pouzivali mozek a scenaristi jim hazeli klacky pod nohy a ne jako v Prometheovi a AC, kde se chovaji opakovane jako naprosti retardi. 

na příspěvěk reagoval rounen

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Dabing se celkem povedl. Martin Stránský nadaboval Fassbendera dokonale. 

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama