Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

funesfilm

Zvrtlo sa to. Pokiaľ sa na to divák nepozerá ako na jeden z dielov Votrelca, označenie zaujímavé sci-fi, môže byť. Bohužiaľ to však producenti a iné mimozemské bytosti dávali dokopy asi v stave opitosti. Prípadne pri stole s veľa peniazmi, kde sa mali rozhodnúť. Nie je to zlé, no dominantného tvora dať na bočnú koľaj, nebolo pravdepodobne najrozumnejším riešením, možno ani plánovaným nie. Miestami zdĺhavé, prázdne...Tak to pôsobí. Prišiel nový, negatívny hrdina? Označenie Alien si tento film rozhodne nezaslúži. Náznak pokračovania, môže byť nádejou v obrat, či zmenu smerovania série. ()

baronGrga

Po Prometheovi se ještě mohlo zdát, že předávka vetřelčí štafety ztroskotala na tom, že tu vlastně chyběl vetřelec, který by ji mohl nést. Po Covenant už ale není sporu o tom, že jakkoli je Gigerův xenomorf bez nadsázky nejděsivějším stvořením v historii filmu, mohl by jich být klidně celý šuplík, ale na dobrý film je to málo. Ridley Scott se tentokrát snaží nejen za pomoci legendárního monstra, ale i známých hlášek, rekvizit, scén, hudby, závěrečného "překvapení" a vlastně i žánrově vrátit k původnímu Vetřelci. Jenže zatímco V1, stejně jako jeho tři pokračování, děsil samotnou přítomností xenomorfa kdesi v šachtách vesmírných korábů či stanic, Covenant se stylizuje do moderního gore hororu založeného na lekačkách, brutalitě, agresivitě a žaludek převracejícím vizuálu. Místo hlavní hrdinky, která si ani tentokrát nedokázala urvat tolik divácké náklonnosti jako Ripley, na sebe zaslouženě strhávají pozornost spíše androidi Fassbenderovi. Covenant je lepší než Prometheus, bohužel starším Vetřelcům nesahá ani po drápky. 65 % ()

lord_zail

Lepší jak Prometheus, ale přesto tomu něco chybí. Pár alienů, nic moc akce a jeden z nejtrapnějších záporáků v historii filmu. Myšlenka pídit se po původu lidstva šla bokem, což mne osobně zklamalo, strůjci byli zlikvidováni, což je taky škoda a k tomu jedna z nejméně sympatických hlavních hrdinek... 50% ()

satanek

Není to vůbec zlé vizuálně,atmosféra na počátku mne příjemně překvapila, dialogy UI zajímavé. Parta lidí a celkově ty charaktery postav - tak tady už je to horší a to rozuzlení příběhu...to né takhle přátelé dobré sci-fi a legendy o vetřelci, takhle néééé. No to ten Prométheus za všecko může! Takhle to všecko domatlat nakonec..No jo, "alien laťka" je vysoko a je sakra těžké vymyslet Něco...Jestli se na to mrknu v budoucnu znova, tak jen pro ten zajímavý vizuál, ten se opravdu povedl. ( vždycky jsem se těšil, že někde na vetřelecké planetě půjde to monstrum třeba lesem,trávou...) Ale abych nebyl tak přehnaně kritický dávám celé tři hvězdy za ten moc hezký vetřelecký videoklip. ()

desod

Obdivuji komentáře typu : posádka retardů která jen čeká až je vetřelec sežere. Víte oni ti kolonisté vůbec netuší že hrají již v několikátém pokračování sci fi hororu a proto se klidně nechají sežrat superzabijákem o kterém neví vůbec nic...tož tak. Je to čistý vetřelec vizuálně nádherně provedený , jen je mi líto že ve scénáři se nenašlo místo na to aby jsme postavy vetřelčího oběda trochu více poznali a přilnuli k nim ;) ()

menzel

Ani ryba ani rak, nevedno či to brať ako pokračovanie Promethea alebo Votrelca. Skorej by som sa asi priklonil k Prometheovi a len ako nutný doplnok Alien na sledovanosti. Herci sú tak nesimpatický že človek nakoniec fandil tým príšerkám. Z celého filmu stálo zato posledných 20 minút. ()

Malaika

Strašne ťažko sa mi hodnotil tento film. Na jednu stranu, keď sa to človek snaží zobrať ako akýsi spin-off, ktorý sa snaží ísť trochu inou cestou, tak vrátane Promethea je to celkom dobrý nápad. Ale v momente, keď Vás na každom kroku upozorňujú, resp. odkazujú na povodného Aliena, tak sa neubránite porovnávaniu, mne to bohužial nešlo. V Alienovi ste mohli krájať tú hutnú atmosféru a všehovšudy ste tam videli toho votrelca tak 10 minút. K postavám ste mali nejaký vzťah, nebolo Vám jedno, že tam všetci dojedného vychcípali a strašne ste fandili tej Ripleyovej keď mu dala na prdel. Zatiaľ čo tu, v Covenantovi, postavy vobec nemajú priestor, sú to totálni idioti (podobne ako v Prometheovi) , neviem či cielene, mne osobne boli tí ľudia úplne u zadku a skor som fandila votrelcovi a tešila som sa akým sposobom si ich všetkých dá. Hahá a vo výsledku so všetkými vyjebe android, to je pecka a Davidov príbeh je najviac. Dala by som 3*, ale David +1* ok :-) ()

dodo357

Z hlediska hororu film neni moc děsiví ale jako pokračovaní není špatný. Film Vetřelec: Covenant je pokračovaní skvělé filmové sáze s názvem Vetřelec. Filmoví děj se odehravá po filmu Prometheus, kde mladá posádka lodi Covenant která zachití nouzové vysilaí na jedné z planet. Proto tedy vyšlou tým aby našli zdroj signálů (nepřipomíná vám to něco ?) Následně se stane nečekaná událost a pár lidí jsou nakaženy. Většina lidí na tento film nadavá ale tady něco většině lidí uniká a to fakt že Ridley Scott nás chce seznámit s tím že není jen jeden druh vetřelce ale hned několik. Proto tento film se motá okolo řešení co se vlastně stalo a jak se odsud dostat. Scény s vetřelci jsou agresivní a akční. Takže pokud chcete tento film vidět, berte fakt ten že se moc nevyděsíte. Tento film doporučuji každému fanouškovi Vetřelce, ale nedoporučuji těm kteří nemají ani páru o co jde. 5/5 Hvězd. ()

PanIncognito

Film je dovedný a vzrušující! Úvod mi připomíná snímek Pasažéři, bohužel zdejší herci nejsou tolik zajímavý. Tvůrcům se zde skvěle daří vyvolat strach, jen si dávají na čas... asi prvních 45 minut není žádný vetřelec k vidění. Přesto zde nejvíce obdivuji filozofický rozměr a překvapivé momenty. :) (viděno s dabingem) ()

Azuriitko

POZOR SPOILER!!! 10 proti, 1 pre. PROTI: Viackrát bolo poznať slabú počítačovú grafiku votrelca. Čakal by som to lepšie (že to nebudem poznať). Vykrádačka predchádzajúcich dielov. Prvú časť filmu som mal dojem, že pozerám remake prvého votrelca. Potom sa ešte objavili prvky druhého. Ťažko nájsť niečo nové. Konanie postáv bolo strašné. Vždy a všade ísť sám, neuvažovať čo sa vlastne deje aj keď to je zjavné, dôverovať očividnému magorovi po veľmi jasne naznačujúcich udalostiach o koho ide.... b-čkový hororový príbeh. Ale hrá sa na Top. Zbrane so slepými nábojmi a slepými strelcami, aj keď je predpoklad, že mali dostatočný výcvik. Opakovaný vtip nieje vtipný, že sa na rovnakej krvi pošmyknú dve postavy aby mali ako zomrieť. Stupídna scéna s hrou na píšťalku. Predvídateľný dej. Každému bolo jasné ktorí robot na konci vybehol z budovy, ale film sa ďalších 15 minút hral na to, že to jasné nieje. A ideme k tomu napodstatnejšiemu. Z príbehu o strachu z neznámeho, neskôr z už trochu známeho tvora, ktorého jediným životným cieľom je zabíjať ľudí, sme v Prometheovi prešli na príbeh zmagoreného robota, ktorí nemá žiadne city a votrelec ostal v podstate úplne mimo diania. Aby to nestačilo, Covenant urobil zo zmagoreného robota, šialeného blázna posadnutého experimentovaním so živými organizmami a ich následným pytvaním a preparáciou z dôvodu, že je plný sebeckých citov a že si myslí, že je jediný dokonalý a hodný života. Jediné čo zostalo z votrelca, že na zabíjanie používa votrelcov ako zbraň. Ale príbeh je to už úplne iný, zase ako z b-čkového hororu. Takže neviem, či mám teraz očakávať (aj keď tomu všetko nasvedčuje), že zase jediné preživšie postavy, ktoré si prešli peklom zomrú medzi dvomi filmamy a vyšinutý stupídny magor zase víťazoslavne bude počúvať klasiku? Príbeh v dvoch filmoch tváriacich sa, že povedia viac o pôvode votrelcov zatiaľ slúži len ako nutné zlo pre nahrabanie čo najviac peňazí na pôvodnom úspechu aj za cenu, že sa z toho asi týmto trendom stane D-čkový film, ktorého príbeh sa už neoplatí ani dokončiť. PRE: Dalo sa to dopozerať. ()

eMejla

Jako komedie (myšleno béčkový horor) to nebylo špatné, ale protože Ridley řeší hluboké existencionální myšlenky, byla to hrozná sračka prznící předlohu. Pokud tahle posádka retardů měla za cíl kolonizovat vesmír, bylo by úplně nejlepší, kdyby to zapíchli s celou lodí do nejbližšího slunce, protože tohle by se opravdu nemělo nikam šířit. Půl filmu o hovně, potom série blbých náhod, absurdního chování, organizované paniky a totální demence všech zůčastněných překonává i Prometheus, který se tak pro mě stává lepším filmem, než za jaký jsem ho dosud bral. ()

majakmp3

O dost lepší než Prometheus. Technicky dobré, film má spád, i když Scott občas vykrádá sám sebe. Herci mi přišli nevýrazní a bez charizmatu, přesto se mi film líbil víc, než Vetřelec: Vzkříšení z roku 1997. Díky velké kritice filmu jsem očekával hrůzu, ale byl jsem příjemně překvapen. ()

Redukovana.K odpad!

Když jsem dokoukal tenhle "film" hodně dlouhou dobu jsem o něm přemýšlel a nenašel jsem jiné řešení než to že záměrem celé expedice Covenant nebyla kolonizace nějaké planety, ale zlikvidovat se. Pravděpodobně totiž někdo ve vedení společnosti "Weyland Yutani" (Společnost zodpovědná ve filmech o vetřelcích skoro za vše ) rozhodl zabít 3000 nepohodlných lidí, tak aby mu nikdo nemohl nic vyčítat. Proto povolal neschopného inženýra co vytvořil, asi tu nejpitomější kolonizační loď v historii. Kolonizační koje tak visí jen tak ve vzduchu na nějakém háku a v případě selhání aktivuje kremaci vnitřního prostoru. Následně nechá stupidního personalistu obsadit celou posádku manželskými páry a tak je tu navigátorka manželkou prvního důstojníka atp. Místo toho aby manželka ležela mezi kolonisty hezky v mrazáku a manžel řídil loď. To vše vrcholí tím že požadavek na posádku není jen aby byli manželé ale aby jejich IQ nebylo vyšší jak 90 bodů. Ač se snažím sebe víc není prostě jinak možné vysvětlit chování lidí, vlastnosti techniky na lodi a lodě samotné. Všechno se totiž chová stupidně a tak když přijmete tento fakt dojde vám proč posádka vyleze na neznámou planetu jen tak bez ochranných oděvů, vysvětlí to proč se jeden imbecil jde podívat na vajíčko zblízka ačkoliv ví že ten co mu to poradil ho chce zabít. Vysvětlí to prostě celý film. Ale to asi od toho filmu nechcete! Nešli jste na film o výpravě sebevrahů. Šli jste na vetřelce a to jste udělali chybu jo vetřelec se tam nakonec objeví a předtím tam běhají nějací jeho vzdálení příbuzní, ale o tom ten film není ten film je stupidní jak celá loď a její posádka. Jestli existují filmy kde je příběh hloupý, ale i přes to efekty jsou úžasné takže vlastně koukáte na film jen pro efekty a případně efektivní nakládačku. Tohle není příklad takového filmu. Efekty jsou sice na úrovni Hollywoodu, ale tohle není film kdy by se to hemžilo paprskomety a vesmírnými souboji. Tohle je film kde nějaká potvora má vraždit pár lidí a takový film efekty zachránit nemůžou.. Je pravda že jsme si myslel že hodnotu "Odpad" budu používat jen u filmů typu "Super obří tornádo zabiják", ale u takového filmu tak nějak člověk čeká že to "odpad" bude. U filmu se skoro 6 ciferným rozpočtem by to opravdu člověk nečekal (a to ani po zkušenostech s předchozím dílem ). Takže nelze jinak. "odpad" Nechť je varováním že tento díl vetřelce je jen pro masochisty. ()

Pavik22

Největší zklamaní roku ? Dost možná. Nový Vetřelec je prostě Prometheus 2. Tedy ne že by to bylo nějaké překvapení, Ridley Scott chtěl natočit pokračování Promethea a jenom studio chtělo mít v názvu slovo" Vetřelec". Důvod je jasný, Vetřelec prostě prodává, Prometheus zrovna ne. Nejdříve tedy ty kladné věci na tomto snímku. Film vypadá fakt dost pěkně, ať už je to loď nebo samotná planeta a Michael Fassbender je prostě skvělý. Tato role mu fakt sednula. No a z pozitiv je to asi vše. Teď ty stinné stránky filmu a že jich je. Postavy ve Vetřelcích nikdy nebyly zrovna inteligentní. Ale tato nová squadra prostě žádného Vetřelce ani nepotřebuje. Ta se svojí stupiditou dokáže odrovnat sama. Ta inteligence je na úrovni lidí z Promethea. Vlastně ne, tady je to ještě horší. Zde je prostě obrovský kontrast. Na jedné straně se tady hluboce filosofuje a na té druhé se tady lidi chovají jako naprostí idioti. Ale není to jenom o lidech. I samotný vetřelec je ve filmu jenom asi 5 minut a inteligencí zrovna neoplývá. A vetřelec byl vždy inteligentní a smrtící bestie. Nehledě na to, že tady z něj strach ani nemáte. Film neobsahuje ani žádnou legendární scénu kterou by jste si pamatovali. On Ridley prohlásil že to bude spíše "vyvražďovací béčko", ale kdyby to bylo aspoň zábavné. I finální zvrat vám bude půl hodiny před koncem úplně jasný. Na dalšího Vetřelce se podívám velice rád. Tu černou svini já prostě miluju. Ale se vší úctou, ať už to prosím netočí Ridley Scott. 2* ()

Tomas129

Hmmm...přistaneme na neznámé planetě, kde nevíme co nás čeká a jdeme bez dýchacích masek? Ok.... Zase až okatá neprofesionální laxnost, aby se něco podělalo. Je to jen obyčejná naháněčka ostatních a horor. Zase bez nějakých převratných informací. Očekával jsem nějaké zajímavé pokračování a navázání na Promethea, kdy na konci odlétají mimozemskou lodí. Ale bohužel. Jen krev a zabíjení. Nic víc. Jo a od kdy se rodí vetřelec přes záda?? Super, vešel sice jinou cestou, ale nač dělat takové pokusy? Jen aby bylo více krve? ()

Sukuba

Není to dokonalé a po prvním shlédnutí jsem byla rozpačitá. Ale po zralé úvaze dávám čtyři hvězdy, protože se mi celý ten nápad se stvořitelem, vlastně dost líbí. ()

Danken07

Toto je jeden z filmov, ktorý sa dá pozerať len jeden alebo dvakrát v živote. Bohužiaľ, na konci filmu si človek uvedomí aký zbytočný tento film je. Nič nové to nepridáva do sveta Votrelca. Charaktery sú nezaujímavé, a celý hororový aspekt tohto filmu je k smiechu. Najsmutnejšie je to, že práve sám tvorca tejto série ju chce zruinovať. ()

GenGablenz

Filmy R. Scotta mám rád. Vizuální stránce není co vytknout. Co mi ale vadí je naivita posádky. Pokud tohle má být výkvět pozemské inteligence někdy za sto let, tak si nezasloužíme přežít. Nemyslím tím - kdyby se dívali na předchozí díly, byli by opatrní. Myslím tím to, že vylezou na cizí planetu jak banda skautů na vejletě a když uvidí něco neobvyklýho co je zrovna nechce sežrat tak tomu buď pozornost nevěnujou vůbec nebo si to naopak strčej co nejblíž k necháněnýmu ksichtu. Abych se mohl vcítit do děje potřebuju mít pocit, že se hrdinové chovají racionálně a jsou majiteli něčeho co alespoň vzdáleně připomíná pud sebezáchovy. Velká škoda. ()

stan05

Lumpove, hovada, Ridley Scott karta. Sakra já se tak těšil, že to bude nářez, hororovka, která mě vypálí do těch sinestárskejch sedaček a voni se tam cucaj androidi? Milý producenti, upřímně, jděte do prdele s tímhle systémem uspokojování co největšího počtu diváků tím, že se tam pere ještě nějaká pseudofylozofie a mějte koule udělat to, co od Alliena očekáváme. Krev, kyselina, strach a Gigerovska říše divů. ()

Ferguson

Tak co pak to tu máme - po Terminátorovi další zníčená sága. Spoiler: začíná to jako Vetřelec, pokračuje to jako Chata II, dále tu máme Blade Runner, Apokalypsu, Harry Pottera, MCU, Matrix a nakonec Mission Impossible (troufám si říci, že v tomto pořadí). Jo a první ukázky nového Predátora naznačují, že náš poslední "hrdina" si to vyšlapuje stejnou cestou. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)