Reklama

Reklama

Godzilla tai Mechagodzilla

  • Japonsko ゴジラ×メカゴジラ (více)

Obsahy(1)

Ve čtrnácté části slavné ságy se opět vrací na scénu Godzilla a přestože v předchozích filmech Japonsko ochraňovala, nyní ho začne ničit. Když se objeví i druhá Godzilla, je jasné, že tady něco nehraje. V následném souboji je jedna Godzilla zbavena své maskovací kůže a ukáže se ve své pravé podobě - jako obří robot Mechagodzilla, ovládaný mimozemšťany a určený k ovládnutí Země. Na pomoc Godzille přichází legendární King Caesar, ale i tak bude poražení Mechagodzilly velmi těžké… (Ertai)

(více)

Recenze (24)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Mechagodzilla je bezpochyby jeden z top nepriateľov Godzilly. Bohužiaľ scén s ňou a Godzillou tu je spolu asi tak 15 minút a zvyšok je o nejakom proroctve, mimozemšťanoch, hlavných hrdinoch a iných absolútne nepodstatných veciach. To hlavné - monštrá, súboje a ničenie - je bohužiaľ až na druhom mieste. Jediné, čo zaujme, je, že hlavný hrdina - profesor - nápadne vyzerá ako japonský Gregory Peck. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Po předchozích dvou dílech, které byly spíše splácání starých scén působí tento díl jako hodně příjemné překvapení. Ingredience zůstávají sice stejné, ale vidno že došlo k jakému poučení ze strany Fukudy (či jen větší rozpočet). Hlavně souboje působí najednou mnohem lépe. Mechagodzilla je rozhodně skvělý protivník a jsem rád, že na její návrat nebudu muset nijak dlouho čekat. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jun Fukuda ale dál pokračuje ve skvěle započaté práci a dál baví svými filmy, které jsou opět plné akce. I tentokrát je vidět, že si chtěl s těmi triky trochu hrát a přinést něco víc, což se nakonec i povedlo. Jsou zde skutečně výborné triky, hlavně se zastavením projekce, ale nechybí ani výborné masky. Film tak dokáže zabavit, protože na svou dobu – ale i dnes – je výborný béčkem. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tak dlouho se ultimátní fanoušci Godzilly z celého japonska sjížděli k ředitelství Toho Company aby jim přede dveřmi zanechali hovno v hořící krabici nebo panenky oběšeného Fukudy atd.. až těm papalášům konečně svitlo a došlo, že posledních cca 8 let-až na vyjímky-byl celkově jeden velký, velmi nepovedený experiment. Změna G-politiky mohla začít a aby Fukudu uchránili před zaslouženým atentátem dali mu ještě poslední šanci na vykoupení a navrch asi 10xvětší rozpočet než doposud se slovy"Tentokrát to pro nás napiš a natoč něják pořádně-už můžeš." Fukuda u psaní scénáře potil krev, nechal si konečně poradit od svých dětí, při natáčení do toho dal maximum a světe div se už opravdu nejde o takovou infantilní frašku jako doposud. Mechagodzilla je opravdu ultimátní záporák a Godzilla, King Caesar i banda lidiček vypotí pár litrů krve než jí dají konečně na frak. Za mě osobně tedy budiž Fukudovi odpuštěno a za tenhle godzillovský standard mu přeju klidný odpočinek. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

"Tenhle materiál může být jedině jakési space titanium!" "Space titanium? Myslíš, že pochází z vesmíru?" Ed Wood si zaletěl do Japonska. Aneb když je filmař tak líný, že ani nezamaskuje ty šňůry, co vytahují monstra do vzduchu, něco je špatně. A ne na straně přijímače. Naštěstí se to netýká komplet celého filmu, ale jen některých odfláklých pasáží. Jinak je na tomhle dílu zajímavé, že 1) je nejkrvavější - z Godzilly zatím nikdy neteklo tolik krve a 2) má nejaktivnější lidské postavy. Ne že by tu lidé dřív jen postávali, ale tohle je poprvé, kdy jsou monstra vyloženě kontrolována/jejich přítomnost je plánovaná a chtěná lidmi. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama