poster

Godzilla tai Mechagodzilla

 • Japonsko

  ゴジラ×メカゴジラ

 • Japonsko

  Gojira tai Mekagojira

 • USA

  Godzilla vs. Mechagodzilla

 • USA

  Godzilla vs. Cosmic Monster

 • USA

  Godzilla vs. Bionic Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1974, 84 min

Režie:

Džun Fukuda

Hudba:

Masaru Sató

Producenti:

Tomojuki Tanaka
(další profese)
 • JohnnyD
  ***

  Mechagodzilla je bezpochyby jeden z top nepriateľov Godzilly. Bohužiaľ scén s ňou a Godzillou tu je spolu asi tak 15 minút a zvyšok je o nejakom proroctve, mimozemšťanoch, hlavných hrdinoch a iných absolútne nepodstatných veciach. To hlavné - monštrá, súboje a ničenie - je bohužiaľ až na druhom mieste. Jediné, čo zaujme, je, že hlavný hrdina - profesor - nápadne vyzerá ako japonský Gregory Peck.(17.5.2014)

 • Mol
  **

  ゴジラ×メカゴジラSlabší podívaná, kde opičáci odkud si, chtějí ovládnout zemi. Jak jinak. Co mě na snímku nejvíc potěšilo, tak byl rozhodně král Caesar. Tak roztomilého kaiju jsem ještě neviděl. Chlupáček jak si spinkal v hoře. Ťuťu ňuňu byl. Co jsem ale nedával byla část, kde se ho snažila probudit dívka svým zpěvem, to jsem opravdu musel přeskočit jinak by mi asi explodoval mozek. Gojira tu jede svůj standart, zato mekagojira potěší svým arzenálem a nekonečnou zásobou raket. Fajn změna.(14.3.2018)

 • Spinosaurus
  *****

  Pořádné překvapení. Po předchozím díle jsem už ani nedoufal, že se Godzilla vyhrabe ze sraček jménem infantilnost na úrovni mateřské školy a ona to opravdu dokázala. Největším překvapením však je Fukuda, který se kupodivu poučil ze svých chyb(staré záběry, staří záporáci, černobílé charaktery) a všechny je v tomto filmu přímo mistrovsky potlačil. Ne, pořád to není Honda, to pozná úplně každý, ale tento film se Hondovým filmům vyrovná a některé dokonce překoná, což bych u Fukudy nikdy nečekal. Co se týče filmu. Opět tu jsou mimozemšťani, kteří vypadají jak nějací imigranti z planety opic. Jejich přeměny se mi také líbily oproti tomu co se dělo v Godzilla vs. Gaigan. Mechagodzillu ani nemusím rozebírat. Zkrátka jeden z nejlepších záporáků- právem se dočkala pokračování. Pak je tu ještě jeden čokl- King Caesar. Závěrečný souboj parádní. Tento film je zkrátka dostatečná náplast za předchozí dvě blitky.(21.9.2006)

 • xxmartinxx
  ***

  "Tenhle materiál může být jedině jakési space titanium!" "Space titanium? Myslíš, že pochází z vesmíru?" Ed Wood si zaletěl do Japonska. Aneb když je filmař tak líný, že ani nezamaskuje ty šňůry, co vytahují monstra do vzduchu, něco je špatně. A ne na straně přijímače. Naštěstí se to netýká komplet celého filmu, ale jen některých odfláklých pasáží. Jinak je na tomhle dílu zajímavé, že 1) je nejkrvavější - z Godzilly zatím nikdy neteklo tolik krve a 2) má nejaktivnější lidské postavy. Ne že by tu lidé dřív jen postávali, ale tohle je poprvé, kdy jsou monstra vyloženě kontrolována/jejich přítomnost je plánovaná a chtěná lidmi.(10.6.2014)

 • SOLOM.
  ****

  Čtrnáctý díl se stal konečnou pro mého nepříliš oblíbeného režiséra Fukudu, ale paradoxně se mu podařilo rozloučit v opravdu velkém stylu. Právě jsem napsal něco, o čemž jsem byl ještě před hodinou a půl přesvědčený, že to snad ani není možné. Tentokrát jsem se bavil od první minuty téměř až po tu poslední a i přes několik slabších pasáží budu tentokrát hodnotit nadprůměrně. Asi nejvíce mne opět potěšila akční stránka snímku, kterou tentokrát tvůrci okořenili o spoustu soubojů nejen monster, ale i lidí. Opičáci versus agent Interpolu tak přesně tohle bylo podle mého gusta a přestože mu ostatní postavy zdatně konkurovaly, tak já si oblíbil nejvíc právě jeho. Opět se tu ukázala i celá škála japonského humoru, který sice moc nemusím, ale tentokrát kupodivu fungoval tak jak má. Dokonce i samotná Mekagojira se tvůrcům vyvedla. Vyzbrojena pěkným arsenálem zbraní, nelítostná a téměř nepřemožitelná- konečně pořádný nepřítel pro Gojiru. Ta už potřebovala hodně dlouho dostat pořádně na prdel a tak se i stalo.70%(23.10.2012)