poster

Godzilla tai Mechagodzilla

 • Japonsko

  ゴジラ×メカゴジラ

 • Japonsko

  Gojira tai Mekagojira

 • USA

  Godzilla vs. Mechagodzilla

 • USA

  Godzilla vs. Cosmic Monster

 • USA

  Godzilla vs. Bionic Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1974, 84 min

Režie:

Džun Fukuda

Hudba:

Masaru Sató

Producenti:

Tomojuki Tanaka
(další profese)
 • JohnnyD
  ***

  Mechagodzilla je bezpochyby jeden z top nepriateľov Godzilly. Bohužiaľ scén s ňou a Godzillou tu je spolu asi tak 15 minút a zvyšok je o nejakom proroctve, mimozemšťanoch, hlavných hrdinoch a iných absolútne nepodstatných veciach. To hlavné - monštrá, súboje a ničenie - je bohužiaľ až na druhom mieste. Jediné, čo zaujme, je, že hlavný hrdina - profesor - nápadne vyzerá ako japonský Gregory Peck.(17.5.2014)

 • PanCitron
  ***

  Po předchozích dvou dílech, které byly spíše splácání starých scén působí tento díl jako hodně příjemné překvapení. Ingredience zůstávají sice stejné, ale vidno že došlo k jakému poučení ze strany Fukudy (či jen větší rozpočet). Hlavně souboje působí najednou mnohem lépe. Mechagodzilla je rozhodně skvělý protivník a jsem rád, že na její návrat nebudu muset nijak dlouho čekat.(17.5.2014)

 • SOLOM.
  ****

  Čtrnáctý díl se stal konečnou pro mého nepříliš oblíbeného režiséra Fukudu, ale paradoxně se mu podařilo rozloučit v opravdu velkém stylu. Právě jsem napsal něco, o čemž jsem byl ještě před hodinou a půl přesvědčený, že to snad ani není možné. Tentokrát jsem se bavil od první minuty téměř až po tu poslední a i přes několik slabších pasáží budu tentokrát hodnotit nadprůměrně. Asi nejvíce mne opět potěšila akční stránka snímku, kterou tentokrát tvůrci okořenili o spoustu soubojů nejen monster, ale i lidí. Opičáci versus agent Interpolu tak přesně tohle bylo podle mého gusta a přestože mu ostatní postavy zdatně konkurovaly, tak já si oblíbil nejvíc právě jeho. Opět se tu ukázala i celá škála japonského humoru, který sice moc nemusím, ale tentokrát kupodivu fungoval tak jak má. Dokonce i samotná Mekagojira se tvůrcům vyvedla. Vyzbrojena pěkným arsenálem zbraní, nelítostná a téměř nepřemožitelná- konečně pořádný nepřítel pro Gojiru. Ta už potřebovala hodně dlouho dostat pořádně na prdel a tak se i stalo.70%(23.10.2012)

 • ledzepfan
  ***

  Tak dlouho se ultimátní fanoušci Godzilly z celého japonska sjížděli k ředitelství Toho Company aby jim přede dveřmi zanechali hovno v hořící krabici nebo panenky oběšeného Fukudy atd.. až těm papalášům konečně svitlo a došlo, že posledních cca 8 let-až na vyjímky-byl celkově jeden velký, velmi nepovedený experiment. Změna G-politiky mohla začít a aby Fukudu uchránili před zaslouženým atentátem dali mu ještě poslední šanci na vykoupení a navrch asi 10xvětší rozpočet než doposud se slovy"Tentokrát to pro nás napiš a natoč něják pořádně-už můžeš." Fukuda u psaní scénáře potil krev, nechal si konečně poradit od svých dětí, při natáčení do toho dal maximum a světe div se už opravdu nejde o takovou infantilní frašku jako doposud. Mechagodzilla je opravdu ultimátní záporák a Godzilla, King Caesar i banda lidiček vypotí pár litrů krve než jí dají konečně na frak. Za mě osobně tedy budiž Fukudovi odpuštěno a za tenhle godzillovský standard mu přeju klidný odpočinek.(2.8.2013)

 • kaylin
  ****

  Jun Fukuda ale dál pokračuje ve skvěle započaté práci a dál baví svými filmy, které jsou opět plné akce. I tentokrát je vidět, že si chtěl s těmi triky trochu hrát a přinést něco víc, což se nakonec i povedlo. Jsou zde skutečně výborné triky, hlavně se zastavením projekce, ale nechybí ani výborné masky. Film tak dokáže zabavit, protože na svou dobu – ale i dnes – je výborný béčkem.(1.3.2015)